FBI i Departament Skarbu USA ostrzegają przed wspieranymi przez Koreę Północną krypto hakerami

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 19 kwietnia 2022
ikona autora biały
korea północna hakerzy

Wiodące amerykańskie agencje, w tym FBI, Agencja Bezpieczeństwa Cybernetycznego i Infrastruktury (CISA) oraz Departament Skarbu, ostrzegły, że sponsorowani przez Koreę Północną hakerzy próbują atakować firmy kryptowalutowe i giełdy w USA. Głównym celem przestępców jest "generowanie i pranie brudnych pieniędzy" w celu wspierania totalitarnego reżimu w tym wschodnioazjatyckim kraju.

Uważaj na hakerów wspieranych przez Koreę Północną

We wspólnym raporcie amerykańskie agencje zwróciły uwagę na zagrożenie cybernetyczne "związane z kradzieżami kryptowalut i taktykami" stosowanymi przez powiązane z Koreą Północną grupy hakerskie, które rozpoczęły działalność w 2020 roku. Najbardziej znane według FBI, CICA i Departamentu Skarbu, to "Lazarus", "APT38", "Stardust Chollima" i "BlueNoroff". Agencje ostrzegły:

Rząd USA zaobserwował, że północnokoreańscy cyberaktywiści obrali sobie za cel różne organizacje z branży technologii blockchain i kryptowalut, w tym giełdy kryptowalutowe, protokoły zdecentralizowanych finansów (DeFi), gry wideo typu play-to-earn z kryptowalutami, firmy handlujące kryptowalutami, fundusze venture capital inwestujące w kryptowaluty oraz indywidualnych posiadaczy dużych ilości kryptowalut lub wartościowych niewymiennych tokenów.

Najczęściej stosowaną przez grupy przestępcze metodą jest zaangażowanie społeczne ofiar. Zachęcają one osoby do pobrania aplikacji zawierających trojany do zarządzania aktywami cyfrowymi w systemach operacyjnych Windows lub macOS. Następnie hakerzy wykorzystują te aplikacje do uzyskania dostępu do urządzeń ofiar w celu kradzieży kluczy prywatnych lub wykorzystania innych luk w zabezpieczeniach.

W raporcie przewidziano, że przestępcy prawdopodobnie będą nadal atakować amerykańskie firmy kryptowalutowe, ponieważ skradzione środki wzmocnią reżim dyktatorski Kim Dzong-una w Korei Północnej.

Aby ograniczyć takie przypadki w przyszłości, amerykańskie agencje zaleciły firmom i osobom prywatnym przestrzeganie kilku środków bezpieczeństwa. Konsumenci powinni stosować segmentację sieci w celu podzielenia jej na strefy w zależności od ról i wymagań. Powinni także monitorować, czy w Internecie nie dochodzi do złośliwych ataków.

Ponieważ celem północnokoreańskich hakerów są dane uwierzytelniające użytkowników, poczta elektroniczna, media społecznościowe i prywatne konta biznesowe, ludzie powinni często zmieniać swoje hasła - czytamy w raporcie.

Poprzednie ostrzeżenie

Na początku tego roku organizacja Center for a New American Security (CNAS) ostrzegła, że najbardziej znana północnokoreańska organizacja cyberprzestępcza - Lazarus Group - przekształciła się z "nieuczciwego zespołu hakerów w mistrzowską armię cyberprzestępców i zagranicznych filii". Kradną oni zasoby cyfrowe o wartości setek milionów dolarów i stosują szeroką gamę wyrafinowanych technik:

To poważne włamanie obejmowało szereg wyrafinowanych technik hakerskich i prania brudnych pieniędzy, w tym profesjonalną usługę mieszania i wykorzystanie nowych platform DeFi w celu ukrycia działalności.

CNAS zauważyło, że Lazarus Group ukradła kryptowaluty o wartości około 300 milionów dolarów w 2020 roku z singapurskiej giełdy KuCoin.

Z drugiej strony, północnokoreańscy hakerzy wspólnie ukradli prawie 400 milionów dolarów w aktywach cyfrowych w 2021 roku.

Ostatnio FBI wskazało, że Lazarus Group stoi za ogromnym włamaniem do systemu Ronin, z którego sprawcy ukradli aktywa cyfrowe o wartości ponad 600 milionów dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Staking kryptowalut - czym jest staking, sposoby stakowania

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Binance - jak zacząć?

Binance jak zacząć? Jeżeli jesteś nowy w świecie krypto to z całą pewnością zadajesz sobie takie pytanie - i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu Binance to największa giełda kryptowalut na świecie, tak więc jest o niej bardzo głośno. W dzisiejszym artykule odpowiemy na to pytanie. Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak założyć […]

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram