FBI i Departament Skarbu USA ostrzegają przed wspieranymi przez Koreę Północną krypto hakerami

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 19 kwietnia 2022
ikona autora biały
korea północna hakerzy

Wiodące amerykańskie agencje, w tym FBI, Agencja Bezpieczeństwa Cybernetycznego i Infrastruktury (CISA) oraz Departament Skarbu, ostrzegły, że sponsorowani przez Koreę Północną hakerzy próbują atakować firmy kryptowalutowe i giełdy w USA. Głównym celem przestępców jest "generowanie i pranie brudnych pieniędzy" w celu wspierania totalitarnego reżimu w tym wschodnioazjatyckim kraju.

Uważaj na hakerów wspieranych przez Koreę Północną

We wspólnym raporcie amerykańskie agencje zwróciły uwagę na zagrożenie cybernetyczne "związane z kradzieżami kryptowalut i taktykami" stosowanymi przez powiązane z Koreą Północną grupy hakerskie, które rozpoczęły działalność w 2020 roku. Najbardziej znane według FBI, CICA i Departamentu Skarbu, to "Lazarus", "APT38", "Stardust Chollima" i "BlueNoroff". Agencje ostrzegły:

Rząd USA zaobserwował, że północnokoreańscy cyberaktywiści obrali sobie za cel różne organizacje z branży technologii blockchain i kryptowalut, w tym giełdy kryptowalutowe, protokoły zdecentralizowanych finansów (DeFi), gry wideo typu play-to-earn z kryptowalutami, firmy handlujące kryptowalutami, fundusze venture capital inwestujące w kryptowaluty oraz indywidualnych posiadaczy dużych ilości kryptowalut lub wartościowych niewymiennych tokenów.

Najczęściej stosowaną przez grupy przestępcze metodą jest zaangażowanie społeczne ofiar. Zachęcają one osoby do pobrania aplikacji zawierających trojany do zarządzania aktywami cyfrowymi w systemach operacyjnych Windows lub macOS. Następnie hakerzy wykorzystują te aplikacje do uzyskania dostępu do urządzeń ofiar w celu kradzieży kluczy prywatnych lub wykorzystania innych luk w zabezpieczeniach.

W raporcie przewidziano, że przestępcy prawdopodobnie będą nadal atakować amerykańskie firmy kryptowalutowe, ponieważ skradzione środki wzmocnią reżim dyktatorski Kim Dzong-una w Korei Północnej.

Aby ograniczyć takie przypadki w przyszłości, amerykańskie agencje zaleciły firmom i osobom prywatnym przestrzeganie kilku środków bezpieczeństwa. Konsumenci powinni stosować segmentację sieci w celu podzielenia jej na strefy w zależności od ról i wymagań. Powinni także monitorować, czy w Internecie nie dochodzi do złośliwych ataków.

Ponieważ celem północnokoreańskich hakerów są dane uwierzytelniające użytkowników, poczta elektroniczna, media społecznościowe i prywatne konta biznesowe, ludzie powinni często zmieniać swoje hasła - czytamy w raporcie.

Poprzednie ostrzeżenie

Na początku tego roku organizacja Center for a New American Security (CNAS) ostrzegła, że najbardziej znana północnokoreańska organizacja cyberprzestępcza - Lazarus Group - przekształciła się z "nieuczciwego zespołu hakerów w mistrzowską armię cyberprzestępców i zagranicznych filii". Kradną oni zasoby cyfrowe o wartości setek milionów dolarów i stosują szeroką gamę wyrafinowanych technik:

To poważne włamanie obejmowało szereg wyrafinowanych technik hakerskich i prania brudnych pieniędzy, w tym profesjonalną usługę mieszania i wykorzystanie nowych platform DeFi w celu ukrycia działalności.

CNAS zauważyło, że Lazarus Group ukradła kryptowaluty o wartości około 300 milionów dolarów w 2020 roku z singapurskiej giełdy KuCoin.

Z drugiej strony, północnokoreańscy hakerzy wspólnie ukradli prawie 400 milionów dolarów w aktywach cyfrowych w 2021 roku.

Ostatnio FBI wskazało, że Lazarus Group stoi za ogromnym włamaniem do systemu Ronin, z którego sprawcy ukradli aktywa cyfrowe o wartości ponad 600 milionów dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Założyciel Curve kupił willę za 40 mln USD

Curve Finance to popularny protokół zdecentralizowanych finansów (DeFi) w sieci Ethereum (ETH), który wystartował w 2020 roku. Obecnie jest czwartym co do wielkości projektem DeFi na Ethereum. Jego całkowita zablokowana wartość (TVL) wynosi 4 miliardów dolarów, według danych DefiLlama. Curve Finance zostało zaprojektowane przez Michaela Egorova i koncentruje się na optymalizacji płynności stablecoinów. Egorov jest […]

Krótkoterminowi posiadacze BTC ponownie sprzedają z zyskiem

W ostatnim czasie Bitcoin (BTC) wywoływał niewielkie podekscytowanie wśród inwestorów kryptowalutowych. Po dużym odbiciu w pierwszym kwartale, w pewnym sensie potrzebował czasu, aby się z tego otrząsnąć. Od końca marca cena notowana jest kilka tysięcy dolarów poniżej kluczowego oporu na poziomie 30 000 USD, ale w minionym miesiącu spadła jeszcze poniżej 26 000 USD. Obecnie […]

JPMorgan: Rosnące ceny złota pchną bitcoina do 45 000 USD

Analitycy banku inwestycyjnego JPMorgan, kierowani przez starszego stratega Nikolaosa Panigirtzoglu, uważają, że rosnące ceny złota wpłyną również na kurs bitcoina. Ich zdaniem BTC osiągnie poziom 45 000 USD. Zespół Nikolaosa Panigirtzoglou podkreślił, że istnieje znaczna korelacja między kursami bitcoina i złota. Złoto kosztuje obecnie około 2000 USD, co jest niezwykle wysoką wartością. Według JPMorgan ozacza […]

Czy Binance mieszała środki klientów z środkami firmy?

Giełda kryptowalut Binance zaprzeczyła informacjom zawartym w artykule Reutersa, w którym stwierdzono, że w 2020 i 2021 r. platforma łączyła środki użytkowników z własnymi przychodami. Patrick Hillman, dyrektor ds. strategii firmy, wyraził opinię, że dziennikarze agencji desperacko chcieli napisać "złą historię", która okazała się "słaba". Menedżer wyższego szczebla napisał: "Następnie napisali 1000 słów teorii spiskowych […]

Kolejny kandydat na prezydenta USA przyjmuje darowizny w bitcoinach

Kandydat na prezydenta USA Vivek Ramaswamy ogłosił, że przyjmuje darowizny w bitcoinach (BTC) na nadchodzące wybory prezydenckie w 2024 roku. Poszedł on więc w ślady Roberta F. Kennedy'ego Jr, który od jakiegoś czasu jest zwolennikiem pierwotnej kryptowaluty. Robert w miniony weekend został pierwszym kandydatem na prezydenta, który ogłosił, że będzie akceptował darowizny w BTC. Darczyńcy […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram