FBI i Departament Skarbu USA ostrzegają przed wspieranymi przez Koreę Północną krypto hakerami

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 19 kwietnia 2022
ikona autora biały
korea północna hakerzy

Wiodące amerykańskie agencje, w tym FBI, Agencja Bezpieczeństwa Cybernetycznego i Infrastruktury (CISA) oraz Departament Skarbu, ostrzegły, że sponsorowani przez Koreę Północną hakerzy próbują atakować firmy kryptowalutowe i giełdy w USA. Głównym celem przestępców jest "generowanie i pranie brudnych pieniędzy" w celu wspierania totalitarnego reżimu w tym wschodnioazjatyckim kraju.

Uważaj na hakerów wspieranych przez Koreę Północną

We wspólnym raporcie amerykańskie agencje zwróciły uwagę na zagrożenie cybernetyczne "związane z kradzieżami kryptowalut i taktykami" stosowanymi przez powiązane z Koreą Północną grupy hakerskie, które rozpoczęły działalność w 2020 roku. Najbardziej znane według FBI, CICA i Departamentu Skarbu, to "Lazarus", "APT38", "Stardust Chollima" i "BlueNoroff". Agencje ostrzegły:

Rząd USA zaobserwował, że północnokoreańscy cyberaktywiści obrali sobie za cel różne organizacje z branży technologii blockchain i kryptowalut, w tym giełdy kryptowalutowe, protokoły zdecentralizowanych finansów (DeFi), gry wideo typu play-to-earn z kryptowalutami, firmy handlujące kryptowalutami, fundusze venture capital inwestujące w kryptowaluty oraz indywidualnych posiadaczy dużych ilości kryptowalut lub wartościowych niewymiennych tokenów.

Najczęściej stosowaną przez grupy przestępcze metodą jest zaangażowanie społeczne ofiar. Zachęcają one osoby do pobrania aplikacji zawierających trojany do zarządzania aktywami cyfrowymi w systemach operacyjnych Windows lub macOS. Następnie hakerzy wykorzystują te aplikacje do uzyskania dostępu do urządzeń ofiar w celu kradzieży kluczy prywatnych lub wykorzystania innych luk w zabezpieczeniach.

W raporcie przewidziano, że przestępcy prawdopodobnie będą nadal atakować amerykańskie firmy kryptowalutowe, ponieważ skradzione środki wzmocnią reżim dyktatorski Kim Dzong-una w Korei Północnej.

Aby ograniczyć takie przypadki w przyszłości, amerykańskie agencje zaleciły firmom i osobom prywatnym przestrzeganie kilku środków bezpieczeństwa. Konsumenci powinni stosować segmentację sieci w celu podzielenia jej na strefy w zależności od ról i wymagań. Powinni także monitorować, czy w Internecie nie dochodzi do złośliwych ataków.

Ponieważ celem północnokoreańskich hakerów są dane uwierzytelniające użytkowników, poczta elektroniczna, media społecznościowe i prywatne konta biznesowe, ludzie powinni często zmieniać swoje hasła - czytamy w raporcie.

Poprzednie ostrzeżenie

Na początku tego roku organizacja Center for a New American Security (CNAS) ostrzegła, że najbardziej znana północnokoreańska organizacja cyberprzestępcza - Lazarus Group - przekształciła się z "nieuczciwego zespołu hakerów w mistrzowską armię cyberprzestępców i zagranicznych filii". Kradną oni zasoby cyfrowe o wartości setek milionów dolarów i stosują szeroką gamę wyrafinowanych technik:

To poważne włamanie obejmowało szereg wyrafinowanych technik hakerskich i prania brudnych pieniędzy, w tym profesjonalną usługę mieszania i wykorzystanie nowych platform DeFi w celu ukrycia działalności.

CNAS zauważyło, że Lazarus Group ukradła kryptowaluty o wartości około 300 milionów dolarów w 2020 roku z singapurskiej giełdy KuCoin.

Z drugiej strony, północnokoreańscy hakerzy wspólnie ukradli prawie 400 milionów dolarów w aktywach cyfrowych w 2021 roku.

Ostatnio FBI wskazało, że Lazarus Group stoi za ogromnym włamaniem do systemu Ronin, z którego sprawcy ukradli aktywa cyfrowe o wartości ponad 600 milionów dolarów.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Analityk Bloomberga: "Bitcoin może prześcignąć złoto"

Znany analityk rynku towarowego w Bloomberg, Mike McGlone, przedstawił kolejną prognozę dotyczącą bitcoina (BTC). Tym razem w odniesieniu do króla wszystkich towarów; złota. Według McGlone'a, bitcoin przygotowuje się do ostatecznego rywalizowania z metalem szlachetnym. Bitcoin a złoto McGlone poinformował o tym wczoraj na Twitterze. Tym samym podtrzymuje on swoje pozytywne oczekiwania co do przyszłości bitcoina. […]

Senator Lummis uważa teraz, że eter jest papierem wartościowym

Jeszcze jeden amerykański polityk w centrum regulacji branży kryptowalutowej zmienił stanowisko w sprawie klasyfikacji prawnej Etheru. Senator Cynthia Lummis (R-WY) wyjawiła w środę, że obecnie postrzega drugą największą kryptowalutę jako papier wartościowy - nie towar. Bitcoin jest jedynym towarem kryptowalutowym: Lummis Lummis wyraziła swój zmieniony pogląd na aktywo za pomocą CoinDesk we wtorek podczas omawiania […]

Sprawa Ripple vs SEC dobiega końca

Dwuletnia batalia Ripple z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) dobiega końca. Firma kryptowalutowa złożyła odpowiedź i to wydaje się być już ostatnia linia obrony. Dumny z obrony Ripple'a Radca prawny Ripple Stuart Alderoty poinformował, że odpowiedź była już ostatnią. Pisze on, że firma zwróciła się do sądu o wydanie orzeczenia na korzyść Ripple. […]

Jak szeroko rozprzestrzenia się zaraza FTX? Spółki dotknięte kryzysem

Upadek giełdy kryptowalut FTX przejdzie do historii jako jeden z najczarniejszych momentów w historii kryptowalut. Firma doświadczyła poważnych problemów z płynnością w listopadzie i nie mogła honorować wniosków o wypłatę swoich klientów. Binance - największa na świecie platforma kryptowalutowa - była gotowa przejąć giełdę, ale po audycie odstąpiła od umowy. FTX nie mógł znaleźć rozwiązania […]

Rośnie popyt na koparki w Rosji

Popyt na minery ASIC w Rosji wzrósł znacząco w czwartym kwartale z powodu spadku ich cen. Informację o tym podał "Kommersant". Jak podaje dystrybutor Chilkoot, sprzedaż za dwa miesiące czwartego kwartału przekroczyła wolumeny za cały trzeci kwartał, a za dziewięć miesięcy była o 65% wyższa niż przed rokiem. W BitRiver popyt na dziesięć miesięcy 2022 […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram