Fantom i Near rosną o 20%. Bitcoin kontynuuje konsolidację

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 4 stycznia 2022
ikona autora biały
rynek kryptowalut wzrosty

W ciągu ostatnich 24 godzin kontynuowane były niekorzystne ruchy cenowe Bitcoina - aktywo zanurzyło się na krótko poniżej 46 000 USD. Podczas gdy większość altów o dużej kapitalizacji jest również lekko na czerwono, NEAR Protocol i Fantom pompowały o dwucyfrowe wartości.

NEAR i FTM na fali

Większości altów o dużej kapitalizacji nie udało się ostatnio osiągnąć znaczących wzrostów cen. Ethereum jest tego najlepszym przykładem. Około tydzień temu ETH notowane było powyżej 4000 USD. Jednakże, jego wartość zaczęła stopniowo spadać i obecnie znajduje się poniżej 3800 USD po kolejnym 1% spadku od wczoraj.

Binance Coin (-2,5%), Solana (-2,5%), Cardano (-2,2%), Ripple (-1%), Luna (-4,5%), Avalanche (-5,5%), Dogecoin (-1%), Shiba Inu (-2,5%) i MATIC (-2%) są również na czerwono.

Polkadot jest jedynym wyjątkiem z pierwszej dziesiątki. DOT odnotował bowiem 2% wzrost.

Nieco inaczej wygląda sytuacja w przypadku altcoinów o niższej i średniej kapitalizacji. Fantom i NEAR Protocol bezapelacyjnie skradły show w ciągu ostatnich 24 godzin. Oba projekty odnotowały podobne 20% wzrostami cen. W rezultacie NEAR wynosi kosztuje 17 USD, podczas gdy FTM zliżył się do 3 dolarów.

Kolejne dzienne wzrosty miały miejsce w przypadku Ravencoin (17%), Velas (14%), Secret (12%), Tezos (11%), Curve DAO Token (11%) i innych.

Kapitalizacja rynku kryptowalut utrzymuje się powyżej 2,2 biliona dolarów, ale w ciągu jednego dnia spadła o 30 miliardów dolarów.

Bitcoin spada poniżej 47 000 USD

Podstawowa kryptowaluta miała swój udział w niekorzystnych zmianach cen w ciągu ostatnich kilku dni. BTC wystrzelił gwałtownie w górę 31 grudnia, po czym w ciągu kilku godzin spadł o 3000 dolarów do poziomu poniżej 46 000 dolarów.

Nowy rok rozpoczął się bardziej pozytywnie. Król kryptowalut dwa razy zbliżył się do poziomu 48 000 USD. Nie udało się jednak naruszyć tej linii, a kolejne odrzucenie skierowało go na południe do 47 000 USD, gdzie utrzymywał się przez pewien czas.

Od tego czasu jednak niedźwiedzie przejęły kontrolę i zepchnęły BTC ponownie w dół do najniższego poziomu 45 800 USD. Jak na razie bitcoin odbił się i odzyskał 46 000 USD, ale nadal jest na czerwono w skali dziennej.

W rezultacie, kapitalizacja rynkowa aktywa utrzymuje się znacznie poniżej 900 miliardów dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]

Robert Kiyosaki: "Oszczędzaj złoto, srebro i bitcoiny, nie dolary"

W obliczu hossy na rynku bitcoina, Robert Kiyosaki, autor bestsellerowej książki finansowej "Bogaty ojciec, biedny ojciec", ponownie wezwał do inwestowania w złoto, srebro i pierwszą kryptowalutę. "Prawdziwi kapitaliści obniżają ceny, powodując deflację. Marksiści podnoszą ceny, powodując inflację. Nasi przywódcy są marksistami, dlatego mamy inflację. Chroń się przed naszymi marksistowskimi przywódcami. Oszczędzaj złoto, srebro i bitcoiny, […]

Raiffeisen Bank pozwoli handlować kryptowalutami

Austriacki bank Raiffeisen aktywnie rozszerza swoją obecność na rynku kryptowalut - od stycznia 2024 r. klienci będą mogli handlować tego typu aktywami cyfrowymi. Początkowo usługa będzie oferowana tylko klientom w Wiedniu, gdzie znajduje się siedziba banku. Projekt będzie realizowany wspólnie z giełdą kryptowalut Bitpanda. Szef innowacji banku, Curt Chadha wyjaśnił: "Zaczynamy od Wiednia, ponieważ mieszka […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram