Fantom i Near rosną o 20%. Bitcoin kontynuuje konsolidację

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 4 stycznia 2022
ikona autora biały
rynek kryptowalut wzrosty

W ciągu ostatnich 24 godzin kontynuowane były niekorzystne ruchy cenowe Bitcoina - aktywo zanurzyło się na krótko poniżej 46 000 USD. Podczas gdy większość altów o dużej kapitalizacji jest również lekko na czerwono, NEAR Protocol i Fantom pompowały o dwucyfrowe wartości.

NEAR i FTM na fali

Większości altów o dużej kapitalizacji nie udało się ostatnio osiągnąć znaczących wzrostów cen. Ethereum jest tego najlepszym przykładem. Około tydzień temu ETH notowane było powyżej 4000 USD. Jednakże, jego wartość zaczęła stopniowo spadać i obecnie znajduje się poniżej 3800 USD po kolejnym 1% spadku od wczoraj.

Binance Coin (-2,5%), Solana (-2,5%), Cardano (-2,2%), Ripple (-1%), Luna (-4,5%), Avalanche (-5,5%), Dogecoin (-1%), Shiba Inu (-2,5%) i MATIC (-2%) są również na czerwono.

Polkadot jest jedynym wyjątkiem z pierwszej dziesiątki. DOT odnotował bowiem 2% wzrost.

Nieco inaczej wygląda sytuacja w przypadku altcoinów o niższej i średniej kapitalizacji. Fantom i NEAR Protocol bezapelacyjnie skradły show w ciągu ostatnich 24 godzin. Oba projekty odnotowały podobne 20% wzrostami cen. W rezultacie NEAR wynosi kosztuje 17 USD, podczas gdy FTM zliżył się do 3 dolarów.

Kolejne dzienne wzrosty miały miejsce w przypadku Ravencoin (17%), Velas (14%), Secret (12%), Tezos (11%), Curve DAO Token (11%) i innych.

Kapitalizacja rynku kryptowalut utrzymuje się powyżej 2,2 biliona dolarów, ale w ciągu jednego dnia spadła o 30 miliardów dolarów.

Bitcoin spada poniżej 47 000 USD

Podstawowa kryptowaluta miała swój udział w niekorzystnych zmianach cen w ciągu ostatnich kilku dni. BTC wystrzelił gwałtownie w górę 31 grudnia, po czym w ciągu kilku godzin spadł o 3000 dolarów do poziomu poniżej 46 000 dolarów.

Nowy rok rozpoczął się bardziej pozytywnie. Król kryptowalut dwa razy zbliżył się do poziomu 48 000 USD. Nie udało się jednak naruszyć tej linii, a kolejne odrzucenie skierowało go na południe do 47 000 USD, gdzie utrzymywał się przez pewien czas.

Od tego czasu jednak niedźwiedzie przejęły kontrolę i zepchnęły BTC ponownie w dół do najniższego poziomu 45 800 USD. Jak na razie bitcoin odbił się i odzyskał 46 000 USD, ale nadal jest na czerwono w skali dziennej.

W rezultacie, kapitalizacja rynkowa aktywa utrzymuje się znacznie poniżej 900 miliardów dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Kolejna edycja Invest Cuffs już w tym tygodniu

To już ostatni moment aby zapisać się na największe wydarzenie dla Inwestorów w tym roku. Już 24-25 marca 2023 roku będzie miała miejsce następna edycja Wydarzenia i Targów Invest Cuffs. To już dziewiąte wydanie imprezy, która każdego roku przyciąga do Krakowa tysiące uczestników, dających możliwość uczestniczenia w prelekcjach prowadzonych przez ponad 120 mówców. Invest Cuffs […]

Banki upadają, bitcoin rośnie. Co się dzieje?

Zapewne nie umknęło Waszej uwadze, że w ostatni weekend upadł Silicon Valley Bank. Silicon Valley Bank był 17. największym bankiem w Stanach Zjednoczonych i bankiem skupiającym się na obsłudze transakcji venture capital i startupów technologicznych. W sumie bank zarządzał ponad 200 miliardami dolarów w depozytach. W ten weekend Rezerwa Federalna, FDIC i Departament Skarbu USA […]

6 powodów, dla których Bitcoin może być przyszłością pieniądza

Bitcoin to pierwsza na świecie zdecentralizowana waluta cyfrowa, która działa bez banku centralnego lub administratora. Przez lata zyskał ogromną popularność ze względu na swój potencjał, aby stać się globalną walutą. Oto sześć powodów, dla których Bitcoin może stać się przyszłością pieniądza. Decentralizacja Sieć Bitcoin jest zdecentralizowaną platformą, w której transakcje są przetwarzane i weryfikowane przez […]

Kryptowaluty AI: Po co nam one i jakie niosą ryzyko?

Chatbot ChatGPT pojawił się pod koniec 2022 roku i stał się najszybciej rozwijającą się usługą w historii. Zaledwie dwa miesiące po jego uruchomieniu liczba użytkowników narzędzia osiągnęła 100 milionów. Podniecenie wokół aplikacji internetowych opartych na sieciach neuronowych nie mogło nie wpłynąć na branżę kryptowalutową - pojawiło się wiele tokenów związanych ze sztuczną inteligencją (przynajmniej według […]

Aktualizacja Shanghai wdrożona w sieci testowej

Walidatorzy Ethereum są teraz o krok od możliwości odłączenia swojego Ethereum od Beacon Chain. Hard fork Shapella został wykonany w sieci testowej Goerli - ostatnim testowym uruchomieniu przed tym, jak walidatorzy Ethereum będą mogli wypłacić swoje Ethereum z Beacon Chain. Pojawiły się jednak problemy z hard forkiem. Programista Ethereum Tim Beiko zauważył, że podczas gdy […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram