kryptowaluty 2 - logo

Fantom i Near rosną o 20%. Bitcoin kontynuuje konsolidację

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 4 stycznia 2022
ikona autora biały
rynek kryptowalut wzrosty

W ciągu ostatnich 24 godzin kontynuowane były niekorzystne ruchy cenowe Bitcoina - aktywo zanurzyło się na krótko poniżej 46 000 USD. Podczas gdy większość altów o dużej kapitalizacji jest również lekko na czerwono, NEAR Protocol i Fantom pompowały o dwucyfrowe wartości.

NEAR i FTM na fali

Większości altów o dużej kapitalizacji nie udało się ostatnio osiągnąć znaczących wzrostów cen. Ethereum jest tego najlepszym przykładem. Około tydzień temu ETH notowane było powyżej 4000 USD. Jednakże, jego wartość zaczęła stopniowo spadać i obecnie znajduje się poniżej 3800 USD po kolejnym 1% spadku od wczoraj.

Binance Coin (-2,5%), Solana (-2,5%), Cardano (-2,2%), Ripple (-1%), Luna (-4,5%), Avalanche (-5,5%), Dogecoin (-1%), Shiba Inu (-2,5%) i MATIC (-2%) są również na czerwono.

Polkadot jest jedynym wyjątkiem z pierwszej dziesiątki. DOT odnotował bowiem 2% wzrost.

Nieco inaczej wygląda sytuacja w przypadku altcoinów o niższej i średniej kapitalizacji. Fantom i NEAR Protocol bezapelacyjnie skradły show w ciągu ostatnich 24 godzin. Oba projekty odnotowały podobne 20% wzrostami cen. W rezultacie NEAR wynosi kosztuje 17 USD, podczas gdy FTM zliżył się do 3 dolarów.

Kolejne dzienne wzrosty miały miejsce w przypadku Ravencoin (17%), Velas (14%), Secret (12%), Tezos (11%), Curve DAO Token (11%) i innych.

Kapitalizacja rynku kryptowalut utrzymuje się powyżej 2,2 biliona dolarów, ale w ciągu jednego dnia spadła o 30 miliardów dolarów.

Bitcoin spada poniżej 47 000 USD

Podstawowa kryptowaluta miała swój udział w niekorzystnych zmianach cen w ciągu ostatnich kilku dni. BTC wystrzelił gwałtownie w górę 31 grudnia, po czym w ciągu kilku godzin spadł o 3000 dolarów do poziomu poniżej 46 000 dolarów.

Nowy rok rozpoczął się bardziej pozytywnie. Król kryptowalut dwa razy zbliżył się do poziomu 48 000 USD. Nie udało się jednak naruszyć tej linii, a kolejne odrzucenie skierowało go na południe do 47 000 USD, gdzie utrzymywał się przez pewien czas.

Od tego czasu jednak niedźwiedzie przejęły kontrolę i zepchnęły BTC ponownie w dół do najniższego poziomu 45 800 USD. Jak na razie bitcoin odbił się i odzyskał 46 000 USD, ale nadal jest na czerwono w skali dziennej.

W rezultacie, kapitalizacja rynkowa aktywa utrzymuje się znacznie poniżej 900 miliardów dolarów.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Uruchomienie mainnetu SundaeSwap powoduje przeciążenie sieci na Cardano

Społeczność Cardano i reszta branży kryptowalutowej była podekscytowana, gdy inteligentne kontrakty zostały włączone do sieci po jej aktualizacji Alonzo w zeszłym roku. Jednak od tego czasu pojawiły się pewne drobne problemy. SundaeSwap wchodzi na Cardano Cztery miesiące później, pierwsza zdecentralizowana aplikacja (dApp) oparta na Cardano, SundaeSwap, uruchomiła swój mainnet po serii prywatnych i publicznych testów. […]

Komisarz SEC mówi, że kryptowaluty nie wymagają specjalnych ram regulacyjnych

Podczas gdy społeczność kryptowalutowa wzywa SEC do zapewnienia jaśniejszych regulacji dla branży, jeden z komisarzy agencji uważa inaczej. SEC nie musi wymyślać koła na nowo Allison Lee, komisarz amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), występując na wydarzeniu dot. regulacji kryptowalut, powiedział, że rynek ten nie potrzebuje specjalnych zasad. Według Lee: Zamiast realizować podejścia, które […]

Rząd Wielkiej Brytanii zaostrzy przepisy dot. reklam kryptowalut

Rząd Wielkiej Brytanii opublikował swoje plany nałożenia rygorystycznych ograniczeń na reklamy kryptowalut. Zaostrzone przepisy koncentrują się głównie na wprowadzających w błąd reklamach, które mogą wyrządzić szkodę konsumentom. Ministerstwo Skarbu Wielkiej Brytanii opublikowało dziś plany rządu w zakresie przepisów otaczających wprowadzające w błąd kampanie promocyjne kryptowalut. Chociaż organ podkreślił swoją chęć wspierania innowacji, stara się regulować […]

Microsoft kupuje Activision Blizzard

Mark Zuckerberg wykonał pierwszy ruch w kierunku uczynienia Facebooka królem metaverse, zmieniając jego nazwę na Meta. Teraz Microsoft odpowiada na to w ten sam sposób. Gigant oprogramowania ogłosił, że przejmuje Activision Blizzard za 69 miliardów dolarów. Jest to jedna z największych transakcji w tej przestrzeni, która da Microsoftowi przewagę nad rywalami. Activision jest gigantem gier, […]

Brytyjski regulator płatności nakłada na Mastercard i 4 inne firmy kary w wysokości 33 mln funtów

Brytyjski Regulator Systemów Płatniczych (PSA) nałożył łączną karę w wysokości ponad 33 mln funtów na pięciu wydawców kart przedpłaconych: Mastercard, allpay, Advanced Payment Solutions, Prepaid Financial Services i Sulion. Powodem jest utworzenie kartelu i naruszenie obowiązującego w tym kraju prawa konkurencji. Pięć firm wcześniej zgodziło się nie konkurować i nie podbierać sobie nawzajem klientów na […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram