Fantom i Near rosną o 20%. Bitcoin kontynuuje konsolidację

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 4 stycznia 2022
ikona autora biały
rynek kryptowalut wzrosty

W ciągu ostatnich 24 godzin kontynuowane były niekorzystne ruchy cenowe Bitcoina - aktywo zanurzyło się na krótko poniżej 46 000 USD. Podczas gdy większość altów o dużej kapitalizacji jest również lekko na czerwono, NEAR Protocol i Fantom pompowały o dwucyfrowe wartości.

NEAR i FTM na fali

Większości altów o dużej kapitalizacji nie udało się ostatnio osiągnąć znaczących wzrostów cen. Ethereum jest tego najlepszym przykładem. Około tydzień temu ETH notowane było powyżej 4000 USD. Jednakże, jego wartość zaczęła stopniowo spadać i obecnie znajduje się poniżej 3800 USD po kolejnym 1% spadku od wczoraj.

Binance Coin (-2,5%), Solana (-2,5%), Cardano (-2,2%), Ripple (-1%), Luna (-4,5%), Avalanche (-5,5%), Dogecoin (-1%), Shiba Inu (-2,5%) i MATIC (-2%) są również na czerwono.

Polkadot jest jedynym wyjątkiem z pierwszej dziesiątki. DOT odnotował bowiem 2% wzrost.

Nieco inaczej wygląda sytuacja w przypadku altcoinów o niższej i średniej kapitalizacji. Fantom i NEAR Protocol bezapelacyjnie skradły show w ciągu ostatnich 24 godzin. Oba projekty odnotowały podobne 20% wzrostami cen. W rezultacie NEAR wynosi kosztuje 17 USD, podczas gdy FTM zliżył się do 3 dolarów.

Kolejne dzienne wzrosty miały miejsce w przypadku Ravencoin (17%), Velas (14%), Secret (12%), Tezos (11%), Curve DAO Token (11%) i innych.

Kapitalizacja rynku kryptowalut utrzymuje się powyżej 2,2 biliona dolarów, ale w ciągu jednego dnia spadła o 30 miliardów dolarów.

Bitcoin spada poniżej 47 000 USD

Podstawowa kryptowaluta miała swój udział w niekorzystnych zmianach cen w ciągu ostatnich kilku dni. BTC wystrzelił gwałtownie w górę 31 grudnia, po czym w ciągu kilku godzin spadł o 3000 dolarów do poziomu poniżej 46 000 dolarów.

Nowy rok rozpoczął się bardziej pozytywnie. Król kryptowalut dwa razy zbliżył się do poziomu 48 000 USD. Nie udało się jednak naruszyć tej linii, a kolejne odrzucenie skierowało go na południe do 47 000 USD, gdzie utrzymywał się przez pewien czas.

Od tego czasu jednak niedźwiedzie przejęły kontrolę i zepchnęły BTC ponownie w dół do najniższego poziomu 45 800 USD. Jak na razie bitcoin odbił się i odzyskał 46 000 USD, ale nadal jest na czerwono w skali dziennej.

W rezultacie, kapitalizacja rynkowa aktywa utrzymuje się znacznie poniżej 900 miliardów dolarów.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Ankr pozyskuje strategiczną inwestycję od Binance Labs

Ankr to znany dostawca infrastruktury Web3. W skrócie, protokół działa w tle, ale umożliwia korzystanie ze zdecentralizowanych aplikacji, portfeli, a także gier opartych na kryptowalutach, łącząc je z blockchainami, z którymi muszą się komunikować. Projekt znany jest z ciągłego wsparcia dla BNB Chain, wprowadzenia BNB Liquid Staking, a także zbudowania niektórych z jego podstawowych infrastruktur, […]

Kurs Ethereum (ETH) przetestował 1900 USD

Druga pod względem kapitalizacji kryptowaluta zyskała 12,8% w ciągu ostatnich 24 godzin, według CoinGecko. Ethereum osiągnęło lokalny szczyt na poziomie 1918 dolarów. W chwili pisania tego tekstu, aktywo jest notowane w okolicach 1895 dolarów. W ciągu ostatnich siedmiu dni cena eteru wzrosła o 17%, a w ciągu 30 dni o 72,8% (według CoinGecko). Wzrost kryptowaluty […]

RPA prezentuje usługę transferu bitcoinów za pomocą SMS

Deweloper Kgotatso Ngako uruchomił w RPA usługę Machankura SMS. Umożliwia on przelewy bitcoinów bez dostępu do internetu. Machankura users can now redeem @Azteco_ (and 1 For You) Bitcoin vouchers using the USSD interface. pic.twitter.com/qkPRwGzkrL — Machankura 8333 (@Machankura8333) August 10, 2022 Ngako wyjaśnił w wywiadzie dla Cointelegraph: Każdy […] może przejść od nieposiadania bitcoina do […]

Wieloryb ETH kupił 12,28 mld SHIB w jednej transakcji

Shiba Inu (SHIB) po raz kolejny przykuła uwagę zamożnych inwestorów ETH, ponieważ cena popularnej kryptowaluty o psiej tematyce zbliżyła się do krytycznego poziomu oporu zlokalizowanego przy $0.00001 USD na wykresie dziennym. Serwis WhaleStats poinformował, że 95. największy wieloryb ETH "BlueWhale0113" dodał do swojego konta 12,28 mld tokenów SHIB o wartości 72 mln dolarów w jednej […]

Mailchimp blokuje krypto firmy

Serwis Mailchimp ponownie usunął ze swojej platformy firmy zajmujące się kryptowalutami bez żadnego ostrzeżenia. Założona w 2018 roku usługa marketingowa i mailingowa zakazała organizacjom zajmującym się aktywami cyfrowymi wykorzystywania swojej platformy do kampanii reklamowych, powołując się na "ponadprzeciętną liczbę skarg na nadużycia". Po Blockworks, nagle usunięto portal Decrypt, mimo że wcześniej spełniał on wszystkie kryteria […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram