Fantom i Near rosną o 20%. Bitcoin kontynuuje konsolidację

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 4 stycznia 2022
ikona autora biały
rynek kryptowalut wzrosty

W ciągu ostatnich 24 godzin kontynuowane były niekorzystne ruchy cenowe Bitcoina - aktywo zanurzyło się na krótko poniżej 46 000 USD. Podczas gdy większość altów o dużej kapitalizacji jest również lekko na czerwono, NEAR Protocol i Fantom pompowały o dwucyfrowe wartości.

NEAR i FTM na fali

Większości altów o dużej kapitalizacji nie udało się ostatnio osiągnąć znaczących wzrostów cen. Ethereum jest tego najlepszym przykładem. Około tydzień temu ETH notowane było powyżej 4000 USD. Jednakże, jego wartość zaczęła stopniowo spadać i obecnie znajduje się poniżej 3800 USD po kolejnym 1% spadku od wczoraj.

Binance Coin (-2,5%), Solana (-2,5%), Cardano (-2,2%), Ripple (-1%), Luna (-4,5%), Avalanche (-5,5%), Dogecoin (-1%), Shiba Inu (-2,5%) i MATIC (-2%) są również na czerwono.

Polkadot jest jedynym wyjątkiem z pierwszej dziesiątki. DOT odnotował bowiem 2% wzrost.

Nieco inaczej wygląda sytuacja w przypadku altcoinów o niższej i średniej kapitalizacji. Fantom i NEAR Protocol bezapelacyjnie skradły show w ciągu ostatnich 24 godzin. Oba projekty odnotowały podobne 20% wzrostami cen. W rezultacie NEAR wynosi kosztuje 17 USD, podczas gdy FTM zliżył się do 3 dolarów.

Kolejne dzienne wzrosty miały miejsce w przypadku Ravencoin (17%), Velas (14%), Secret (12%), Tezos (11%), Curve DAO Token (11%) i innych.

Kapitalizacja rynku kryptowalut utrzymuje się powyżej 2,2 biliona dolarów, ale w ciągu jednego dnia spadła o 30 miliardów dolarów.

Bitcoin spada poniżej 47 000 USD

Podstawowa kryptowaluta miała swój udział w niekorzystnych zmianach cen w ciągu ostatnich kilku dni. BTC wystrzelił gwałtownie w górę 31 grudnia, po czym w ciągu kilku godzin spadł o 3000 dolarów do poziomu poniżej 46 000 dolarów.

Nowy rok rozpoczął się bardziej pozytywnie. Król kryptowalut dwa razy zbliżył się do poziomu 48 000 USD. Nie udało się jednak naruszyć tej linii, a kolejne odrzucenie skierowało go na południe do 47 000 USD, gdzie utrzymywał się przez pewien czas.

Od tego czasu jednak niedźwiedzie przejęły kontrolę i zepchnęły BTC ponownie w dół do najniższego poziomu 45 800 USD. Jak na razie bitcoin odbił się i odzyskał 46 000 USD, ale nadal jest na czerwono w skali dziennej.

W rezultacie, kapitalizacja rynkowa aktywa utrzymuje się znacznie poniżej 900 miliardów dolarów.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]

Tether zapewnia, że nie ma ryzyka ze strony USDT na Solanie

Największy na świecie emitent stablecoinów, Tether, zapewnił, że nie ma żadnych zagrożeń ze strony USDT w sieci Solana. 18 listopada Tether wydał oświadczenie, że USDT emitowany w Alamedzie był bezpieczny względem wszelkich wypadków zarażenia ze strony upadłej giełdy FTX. Według raportu przejrzystości Tethera, Solana jest trzecią co do wielkości siecią dla stablecoina po Tron i […]

Sam Bankman-Fried komentuje upadek FTX

Założyciel FTX i były CEO Sam Beckman-Fried skomentował upadek swojej firmy podczas wywiadu dla The New York Times. Jak twierdzi przedsiębiorca, ciężko pracował nad rozwojem biznesu i nie zwracał uwagi na pierwsze sygnały o fundamentalnych problemach na giełdzie. Kierownik podkreślił, że powinien był bardziej wszechstronnie i wnikliwie ocenić sytuację. W piątek platforma złożyła formalny wniosek […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram