Facebook rozważa wejście w ekosystem NFT

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 25 sierpnia 2021
ikona autora biały
facebook nft

Facebook Inc. zastanawia się nad rozwojem produktów i funkcji związanych z niewymiennymi tokenami (NFT). Tak twierdzi przedstawiciel Facebooka, David Marcus, który potwierdził ten fakt we wtorek w wywiadzie dla Bloomberg Television.

Przyglądamy się liczbie sposobów na zaangażowanie się w tę przestrzeń, ponieważ uważamy, że jesteśmy w naprawdę dobrej pozycji, aby to zrobić.

Marcus jest odpowiedzialny za Facebook Financial, wewnętrzną grupę budującą cyfrowy portfel firmy, Novi. Jak twierdzi dyrektor, portfel ten będzie mógł być używany do przechowywania NFT:

Kiedy masz dobry portfel kryptowalutowy, jakim będzie Novi, musisz również pomyśleć o tym, jak pomóc konsumentom wspierać NFT

Marcus, nie zagłębił się jednak w szczegóły dotyczące produktów NFT, które Facebook zamierza wprowadzić na rynek.

Facebook i ekosystem blockchain

Według Marcusa, cyfrowy portfel jest "gotowy już teraz". Niemniej jednak, firma czeka, aby uruchomić go wraz ze swoim stablecoinem, Diem. Diem to moneta, która wcześniej była znana jako Libra. Ten stablecoin powiązany z dolarem amerykańskim powstał dzięki Marcusowi w ramach Facebooka w 2019 roku. Facebook nie sprecyzował, kiedy konkretnie odbędą się premiery nowych produktów.

Co ciekawe, gigant mediów społecznościowych po zaprezentowaniu swojego krypto projektu, napotkał wiele sprzeciwu ze strony organów regulacyjnych. Obecnie Diem działa niezależnie, ale Facebook nadal jest partnerem w projekcie.

Jak twierdzi Marcus, ze względu na te przeszkody regulacyjne, Novi może zostać uruchomiony oddzielnie od Diem. Ten ruch byłby jednak "ostatecznością". Marcus twierdzi bowiem, że oba te produkty są niezbędne do zmiany systemu płatności. Celem Facebooka było umożliwienie użytkownikom portfela cyfrowego dokonywania płatności za pomocą Diem. To sprawiłoby, że transakcje byłyby nie tylko opłacalne, ale także szybkie, zwłaszcza przy dokonywaniu transgranicznych przekazów pieniężnych.

Marcus ostrzegł, że przy braku dalszych innowacji w technologii płatności ucierpią kraje Zachodu, takie jak USA. Szala może przechylić się na korzyść regionów takich jak Chiny, które szybko przystosowują się do świata zdominowanego przez cyfrowe płatności.

Naprawdę zostajemy w tyle w alarmującym tempie.

Handel społecznościowy i wzrost płatności cyfrowych

Według Mordor Intelligence, wartość transakcji na rynku płatności cyfrowych wyniosła 5,44 biliona dolarów w 2020 roku. Przewiduje się, że do końca 2021 roku wartość ta wzrośnie do 11,29 bilionów dolarów, co oznacza złożoną roczną stopę wzrostu (CAGR) na poziomie 11,21 procent.

Ponadto, według emarketer.com, handel społecznościowy również wzrósł o 37,9 procent w 2020 roku. Strona prognozuje również 34,8-procentowy wzrost w tym roku, napędzany głównie przez pandemię. Instagram i Pinterest były do tej pory najbardziej istotnymi serwisami social commerce. Jednak Facebook, Snapchat i TikTok rozszerzają swoją ofertę, aby nadrobić zaległości.

24 sierpnia Facebook ogłosił wprowadzenie swojej funkcji marketplace w 37 kolejnych krajach i terytoriach w Afryce Subsaharyjskiej. Rynek ten jest dogodnym miejscem dla ludzi, aby kupować i sprzedawać przedmioty w swoich lokalnych społecznościach. Podobnie, rywal aplikacji społecznościowej TikTok niedawno uruchomił funkcję zakupów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Co to jest staking kryptowalut? Jak zacząć stakowanie?

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Omni Network (OMNI) - Nowa kryptowaluta w Binance Launchpool

Binance nie zwalnia tempa. Giełda dodała kolejny projekt do swojej platformy Binance Launchpool. Tym razem jest to kryptowaluta Omni Network (OMNI). W tym artykule rozłożymy ten projekt na czynniki pierwsze. Wyjaśnimy też jak farmić tokeny na Binance Launchpool! Uwaga: Jeśli założysz konto na Binance z tego linka, tuż przed listingiem OMNI (17 kwietnia), na Twoim […]

Darmowe pieniądze za rejestrację w aplikacji w 2024

Kiedyś trendem były aplikacje, które dawały pieniądze za klikanie, czy też wypełnienie ankiet. A co gdybym powiedział Ci, że istnieją aplikacje, które płacą za rejestrację? Wystarczy, że założysz konto, przejdziesz weryfikację i wykonasz jakąś dodatkową czynność. Proste, prawda? Przejdźmy więc do szczegółów! Sprawdźmy jak otrzymać darmowe pieniądze za rejestrację w 2024 roku! Jaka aplikacja płaci […]

Handluj kontraktami futures i zgarniaj ENA

Binance Futures wprowadza kolejną ciekawą promocję. To doskonała okazja zarówno dla traderów futures, jak i nowicjuszy w copy tradingu. Przez ograniczony czas, uczestnicy mogą zgarnąć część z puli 300 000 ENA. Aby wziąć udział, wystarczy zarejestrować się i spełnić proste warunki. Promocja trwa od 3 do 12 kwietnia 2024 i dzieli się na trzy części. […]

Boty do kryptowalut - automatyczne zarabianie na krypto

Jeżeli tutaj trafiłeś to prawdopodobnie szukasz bota, który pozwoli Ci automatycznie zarabiać pieniądze na kryptowalutach. Niestety, mamy dla Ciebie smutną wiadomość - takie boty nie istnieją, a jeśli ktoś oferuje Ci czysty, łatwy i szybki zarobek na botach handlowych to możesz mieć pewność, że to po prostu scam. Wciąż istnieje jednak pewna opcja, a mianowicie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram