Facebook rozważa wejście w ekosystem NFT

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 25 sierpnia 2021
ikona autora biały
facebook nft

Facebook Inc. zastanawia się nad rozwojem produktów i funkcji związanych z niewymiennymi tokenami (NFT). Tak twierdzi przedstawiciel Facebooka, David Marcus, który potwierdził ten fakt we wtorek w wywiadzie dla Bloomberg Television.

Przyglądamy się liczbie sposobów na zaangażowanie się w tę przestrzeń, ponieważ uważamy, że jesteśmy w naprawdę dobrej pozycji, aby to zrobić.

Marcus jest odpowiedzialny za Facebook Financial, wewnętrzną grupę budującą cyfrowy portfel firmy, Novi. Jak twierdzi dyrektor, portfel ten będzie mógł być używany do przechowywania NFT:

Kiedy masz dobry portfel kryptowalutowy, jakim będzie Novi, musisz również pomyśleć o tym, jak pomóc konsumentom wspierać NFT

Marcus, nie zagłębił się jednak w szczegóły dotyczące produktów NFT, które Facebook zamierza wprowadzić na rynek.

Facebook i ekosystem blockchain

Według Marcusa, cyfrowy portfel jest "gotowy już teraz". Niemniej jednak, firma czeka, aby uruchomić go wraz ze swoim stablecoinem, Diem. Diem to moneta, która wcześniej była znana jako Libra. Ten stablecoin powiązany z dolarem amerykańskim powstał dzięki Marcusowi w ramach Facebooka w 2019 roku. Facebook nie sprecyzował, kiedy konkretnie odbędą się premiery nowych produktów.

Co ciekawe, gigant mediów społecznościowych po zaprezentowaniu swojego krypto projektu, napotkał wiele sprzeciwu ze strony organów regulacyjnych. Obecnie Diem działa niezależnie, ale Facebook nadal jest partnerem w projekcie.

Jak twierdzi Marcus, ze względu na te przeszkody regulacyjne, Novi może zostać uruchomiony oddzielnie od Diem. Ten ruch byłby jednak "ostatecznością". Marcus twierdzi bowiem, że oba te produkty są niezbędne do zmiany systemu płatności. Celem Facebooka było umożliwienie użytkownikom portfela cyfrowego dokonywania płatności za pomocą Diem. To sprawiłoby, że transakcje byłyby nie tylko opłacalne, ale także szybkie, zwłaszcza przy dokonywaniu transgranicznych przekazów pieniężnych.

Marcus ostrzegł, że przy braku dalszych innowacji w technologii płatności ucierpią kraje Zachodu, takie jak USA. Szala może przechylić się na korzyść regionów takich jak Chiny, które szybko przystosowują się do świata zdominowanego przez cyfrowe płatności.

Naprawdę zostajemy w tyle w alarmującym tempie.

Handel społecznościowy i wzrost płatności cyfrowych

Według Mordor Intelligence, wartość transakcji na rynku płatności cyfrowych wyniosła 5,44 biliona dolarów w 2020 roku. Przewiduje się, że do końca 2021 roku wartość ta wzrośnie do 11,29 bilionów dolarów, co oznacza złożoną roczną stopę wzrostu (CAGR) na poziomie 11,21 procent.

Ponadto, według emarketer.com, handel społecznościowy również wzrósł o 37,9 procent w 2020 roku. Strona prognozuje również 34,8-procentowy wzrost w tym roku, napędzany głównie przez pandemię. Instagram i Pinterest były do tej pory najbardziej istotnymi serwisami social commerce. Jednak Facebook, Snapchat i TikTok rozszerzają swoją ofertę, aby nadrobić zaległości.

24 sierpnia Facebook ogłosił wprowadzenie swojej funkcji marketplace w 37 kolejnych krajach i terytoriach w Afryce Subsaharyjskiej. Rynek ten jest dogodnym miejscem dla ludzi, aby kupować i sprzedawać przedmioty w swoich lokalnych społecznościach. Podobnie, rywal aplikacji społecznościowej TikTok niedawno uruchomił funkcję zakupów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram