Facebook rozważa wejście w ekosystem NFT

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 25 sierpnia 2021
ikona autora biały
facebook nft

Facebook Inc. zastanawia się nad rozwojem produktów i funkcji związanych z niewymiennymi tokenami (NFT). Tak twierdzi przedstawiciel Facebooka, David Marcus, który potwierdził ten fakt we wtorek w wywiadzie dla Bloomberg Television.

Przyglądamy się liczbie sposobów na zaangażowanie się w tę przestrzeń, ponieważ uważamy, że jesteśmy w naprawdę dobrej pozycji, aby to zrobić.

Marcus jest odpowiedzialny za Facebook Financial, wewnętrzną grupę budującą cyfrowy portfel firmy, Novi. Jak twierdzi dyrektor, portfel ten będzie mógł być używany do przechowywania NFT:

Kiedy masz dobry portfel kryptowalutowy, jakim będzie Novi, musisz również pomyśleć o tym, jak pomóc konsumentom wspierać NFT

Marcus, nie zagłębił się jednak w szczegóły dotyczące produktów NFT, które Facebook zamierza wprowadzić na rynek.

Facebook i ekosystem blockchain

Według Marcusa, cyfrowy portfel jest "gotowy już teraz". Niemniej jednak, firma czeka, aby uruchomić go wraz ze swoim stablecoinem, Diem. Diem to moneta, która wcześniej była znana jako Libra. Ten stablecoin powiązany z dolarem amerykańskim powstał dzięki Marcusowi w ramach Facebooka w 2019 roku. Facebook nie sprecyzował, kiedy konkretnie odbędą się premiery nowych produktów.

Co ciekawe, gigant mediów społecznościowych po zaprezentowaniu swojego krypto projektu, napotkał wiele sprzeciwu ze strony organów regulacyjnych. Obecnie Diem działa niezależnie, ale Facebook nadal jest partnerem w projekcie.

Jak twierdzi Marcus, ze względu na te przeszkody regulacyjne, Novi może zostać uruchomiony oddzielnie od Diem. Ten ruch byłby jednak "ostatecznością". Marcus twierdzi bowiem, że oba te produkty są niezbędne do zmiany systemu płatności. Celem Facebooka było umożliwienie użytkownikom portfela cyfrowego dokonywania płatności za pomocą Diem. To sprawiłoby, że transakcje byłyby nie tylko opłacalne, ale także szybkie, zwłaszcza przy dokonywaniu transgranicznych przekazów pieniężnych.

Marcus ostrzegł, że przy braku dalszych innowacji w technologii płatności ucierpią kraje Zachodu, takie jak USA. Szala może przechylić się na korzyść regionów takich jak Chiny, które szybko przystosowują się do świata zdominowanego przez cyfrowe płatności.

Naprawdę zostajemy w tyle w alarmującym tempie.

Handel społecznościowy i wzrost płatności cyfrowych

Według Mordor Intelligence, wartość transakcji na rynku płatności cyfrowych wyniosła 5,44 biliona dolarów w 2020 roku. Przewiduje się, że do końca 2021 roku wartość ta wzrośnie do 11,29 bilionów dolarów, co oznacza złożoną roczną stopę wzrostu (CAGR) na poziomie 11,21 procent.

Ponadto, według emarketer.com, handel społecznościowy również wzrósł o 37,9 procent w 2020 roku. Strona prognozuje również 34,8-procentowy wzrost w tym roku, napędzany głównie przez pandemię. Instagram i Pinterest były do tej pory najbardziej istotnymi serwisami social commerce. Jednak Facebook, Snapchat i TikTok rozszerzają swoją ofertę, aby nadrobić zaległości.

24 sierpnia Facebook ogłosił wprowadzenie swojej funkcji marketplace w 37 kolejnych krajach i terytoriach w Afryce Subsaharyjskiej. Rynek ten jest dogodnym miejscem dla ludzi, aby kupować i sprzedawać przedmioty w swoich lokalnych społecznościach. Podobnie, rywal aplikacji społecznościowej TikTok niedawno uruchomił funkcję zakupów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku z powodu halvingu i recesji

Mike McGlone twierdzi, że Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku, a następnie nadejdzie halving i seria innych fundamentalnych wydarzeń. Analityk Bloomberga wyraził swoje prognozy podczas wywiadu ze Scottem Melkerem. Bitcoin i efekt halvingu Zanim zanurkujemy dalej w jego przewidywania, szybkie słowo na temat tego tak zwanego halvingu. Co cztery lata liczba nowo […]

Tim Draper radzi przedsiębiorcom, by kupowali Bitcoina

Amerykański miliarder i legenda inwestycji Tim Draper radzi przedsiębiorcom, aby kupili Bitcoin. Według niego jest to sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnym kryzysem bankowym. Nawiasem mówiąc, Tim Draper nie jest osobą nową w świecie Bitcoina, ponieważ już w czerwcu 2014 roku kupił od rządu USA 30 000 Bitcoinów za 19 milionów dolarów. Te Bitcoiny zostały […]

Czy zarobki górników sugerują nową hossę?

Dochód z opłat górników Bitcoin gwałtownie wzrósł w ostatnim czasie, częściowo z powodu sukcesu niewymiennych tokenów (NFT) w sieci Bitcoin (BTC) dzięki Ordinals. Dane z Glassnode pokazują, że dwuletni Z-score dla przychodów górników, wskaźnik używany do odróżnienia okresów z wysokimi i niskimi opłatami transakcyjnymi, zmienił się na dodatni po raz pierwszy od połowy 2021 roku. […]

Do Kwon aresztowany w Czarnogórze

Współzałożyciel Terraform Labs, Do Kwon, został aresztowany w Czarnogórze. Takie informacje podał Minister spraw wewnętrznych Filip Adzic na Twitterze: "Podgorica aresztowała jednego z najbardziej poszukiwanych uciekinierów na świecie. Czarnogórska policja zatrzymała Do Kwona - współzałożyciela i CEO singapurskiej firmy Terraform Labs" Wcześniej Ajic napisał, że przestępcy nie będą rządzić Czarnogórą, a władze kontynuują rozpoczęte reformy. […]

Jak wysłać USDT na Telegramie? Instrukcja

Telegram rozszerza swoje opcje kryptopłatności. Aplikacja dodała przelewy w USDT do swojego bota portfelowego @wallet. Wcześniej bot obsługiwał tylko dwie monety - BTC i TON. Teraz użytkownicy Telegrama mogą płacić za zakupy w USDT, a także wysyłać/odbierać stablecoina na czacie aplikacji. W zeszłym roku Telegram wprowadził do swojej platformy BTC i Toncoin (TON). Co więcej, […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram