Exmo – giełda kryptowalut: opinie, opłaty i prowizje, rejestracja

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 18 sierpnia 2020
ikona autora biały
logo EXMO

Exmo.com to giełda kryptowalut z Wielkiej Brytanii założona w 2014 roku. Dużą zaletą z punktu widzenia użytkownika z Polski jet możliwość wpłaty depozytu w PLN, ale również EUR, GBP czy USD.

Historia giełdy EXMO

Pierwszy raz usłyszeć można było o EXMO w 2013 roku – w tym roku powstała i niemalże od razu stała się rozpoznawalną marką na rynku kryptowalut. Siedziba giełdy znajduje się w Londynie, ale filie rozmieszczone zostały na terenie Europy Wschodniej – m.in. w Kijowie, Stambule oraz w Moskwie.

exmo
Exmo.com

Popularność EXMO jest spora i rośnie. Obecnie aktywni użytkownicy platformy przekroczyli liczbę 1,6 miliona i można zakładać, że dalej będzie ich przybywać. Dziennie obroty dochodzą do 30 mln dolarów, a ruch ten generuje średnia liczba aktywnie handlujących ok. 50 tysięcy codziennie. Zdecydowanie najwięcej jest handlarzy z krajów wschodnich, m.in. Ukrainy, Rosji (tłumaczenie platformy na rosyjski jest lepsze niż na polski).

Rejestracja na giełdzie EXMO

Rejestracja na giełdzie EXMO jest dosyć szybka, ale do korzystania z giełdy wymagane jest podanie naszych danych osobistych, a także dokonania weryfikacji za pomocą wysłania skanu dokumentu w postaci dowodu osobistego, bądź paszportu.

panel logowania na stronie EXMO

Formularz rejestracyjny na Exmo

Gdy przejdziemy pomyślnie proces rejestracji, to warto rozpocząć ustawianie funkcji, które są związane z naszym bezpieczeństwem. Dzięki temu nasze kryptowaluty będą chronione przed nieuprawnionymi podmiotami.

Sam system bezpieczeństwa sprawdza się bardzo dobrze, co przekłada się na praktycznie zerowe informacje o skutecznych atakach na giełdę. Istnieje wiele możliwości dokonania wpłaty na giełdę EXMO. Platforma obsługuje następujące FIATY:

 • Polski złoty (PLN
 • Dolar amerykański (USD
 • Euro (EUR
 • Lir turecki (TRY
 • Rubel rosyjski (RUB
 • Hrywna ukraińska.

EXMO obsługuje również takie formy płatności jak VISA, PAYEER, Mastercard, advcash. Całodobowy dział techniczny oraz szybkość platformy sprawiają, że dokonywanie transakcji jest niezwykle łatwe, sprawne i szybkie. Minusem w tym wypadku są jednak wysokie prowizje od depozytów oraz wypłat z konta – w szczególności jeżeli mówimy o FIATach.

Jeżeli mówimy o dostępnych parach kryptowalutowych na platformie, to jest ich bardzo dużo i z tego powodu radzimy sprawdzić pełną listę tutaj -> https://exmo.com/

Jak wpłacać i wypłacać środki na giełdzie EXMO?

Wpłata dokonana na platformie pozwala na zasilenie własnego konta. Czynność nie jest zbyt skomplikowana, ale niestety niektóre waluty wymagają bardziej skomplikowanych kroków. Najbardziej powszechne waluty łatwo doładować na konto Exmo – są to, jak łatwo się domyślić, Euro oraz ruble. Nikt nie powinien mieć problemów w zasileniem nimi konta. Polacy niestety znajdują się w grupie, która będzie doświadczała sporych trudności zwłaszcza chcąc skorzystać ze złotówek.

Należy posłużyć się kartą płatniczą, której weryfikacja długo trwa albo trochę kosztuje (4,5% kwoty). Przy odrobinie cierpliwości uda się wpłacić środki na konto w EXMO, jednak prawdziwe problemy zaczynają się przy próbie wypłaty. Choć informacja na stronie może mylić, nie da się tego zrobić i trzeba posłużyć się inną walutą, a następnie ją konwertować w banku lub kantorze. Najłatwiej jest wypłacić ruble lub euro. Niektóre opcje wypłaty są sporo płatne, na przykład przelew SEPA kosztuje aż 50 euro.

Opłaty i prowizje na Exmo

Na niektórych giełdach transakcje są bardzo drogie i może to trochę zniechęcać. EXMO ma dużo niższe prowizje i opłaca się bardziej niż polskojęzyczne giełdy. Prowizja jest taka sama niezależnie od strony i nie przekracza 0,2% wartości transakcji. Dodatkowo istnieje jeszcze coś takiego jak Cashback, czyli specjalny program dla najbardziej zaangażowanych traderów. Wystarczy mieć miesięczne obroty powyżej 100,000 dolarów.

EXMO Coin [EMX]

Odwiedzając giełdę EXMO można bez trudu zauważyć, że zaciekawienie użytkowników kręci się między innymi wokół tzw. EXM, czyli EXMO Coin. Jest to wewnętrzny token z kodem ERC-20 należący do giełdy EXMO. Inwestorzy są nim zainteresowani, choć jest to jeden z tokenów typowych dla takich platform. Stopniowo staje się dostępny na rynku.

EXMO Coin na giełdzie Coingecko

Exmo Coin na Coingecko

Token ma sporo gotowych, jak i planowanych funkcjonalności. Osoba posiadająca pewną ilość EXM może na przykład płacić niższe prowizje za transakcje, jako pierwsza korzystać po pojawieniu się nowej pary handlowej, mieć dostęp VIP do niektórych opcji, zniżki VIP, jak również może wcześniej niż inni testować nowe rozwiązania wdrażane na platformę, mieć do nich tańszy dostęp itd.

Korzyści wydają się spore, ale czy sprawiają, że inwestycja w EXMO Coin jest opłacalna? Dużo zależy od tego, czy token będzie wartościowy, a to z kolei wynika z obrotów i popularności całej platformy EXMO. Można też posłużyć się statystyką, w końcu EXMO Coin nie jest pierwszym natywnym tokenem dostępnym w ten sposób. Wcześniej pojawił się chociażby Binance Coin z giełdy Binance i odniósł spektakularne sukcesy, ale było to uzależnione z sukcesu giełdy. Później można wymienić np. KuCoin Shares z KuCoin – ten okazał się mniej popularny, ale wciąż opłacalny.

Oczywiście to tylko przykłady, bo opłacalność inwestycji zawsze zależy od sytuacji. Zawsze istnieje jakieś ryzyko i inwestor musi je samodzielnie przekalkulować. Warto pomyśleć o EXMO chociażby z uwagi na jej obecną, bardzo dużą popularność w Europie Wschodniej. Ale sam projekt EXMO Coin może mieć swoje wzloty i upadki.

Jak się poruszać na EXMO?

Giełda oferuje różnego rodzaju usługi, głównie chodzi tutaj o wymianę waluty – tradycyjnej i krypto. To jednak nie wszystko. Na rynku EXMO może pochwalić się na przykład finansowaniem IEO. Usługa ta cieszy się naprawdę szerokim zainteresowaniem i będzie w dalszym ciągu rozwijana. Na tym nie koniec. Wspomniany cashback to tylko jedna z bardziej typowych możliwości. Wcześniej była już mowa o usługach dla VIPów. Będąc przy ciekawych usługach, przyciągających różnych klientów i zwiększających możliwości giełdy nie można zapomnieć o opcji handlu pozagiełdowego.

Opinie o EXMO

Pierwsze wrażenie na temat platformy EXMO może być mylące, bo strona została bardzo źle przetłumaczona na język polski. Najlepiej korzystać z wersji angielskiej, bo polska wygląda, gdyby ktoś przepuścił ją przez kiepskiej jakości translator. Tytuły podstron nie do końca pasują do używanej terminologii finansowej, trzeba więc domyślać się, co tak naprawdę się na nich znajduje.

Warto zaznaczyć, że platforma posiada wiele opinii na swój temat i co ciekawe – większość z nich ma pozytywny wydźwięk. Przykładowe komentarze można wskazać poniżej:

I am happy with this cryptocurrency exchange. There are a huge number of different currencies here, and even GBP has recently been added, which is pleasing. Money, by the way, can be withdrawn to a Bank card, and this saves earnings, because in many platforms, withdrawal is possible only to e-wallets, which, in turn, also charge their Commission for withdrawal. I am happy with this platform and plan to stay here for a long time.”

Malcolm Hill

Tłumaczenie:

Jestem zadowolony z wymiany kryptowalut. Jest tu ogromna liczba różnych walut, a ostatnio dodano nawet GBP, co jest przyjemne. Nawiasem mówiąc, pieniądze można wypłacić na kartę Banku, a to oszczędza koszty, ponieważ na wielu platformach wypłata jest możliwa tylko do e-portfeli, które z kolei pobierają również swoją Prowizję za wypłatę. Jestem zadowolony z tej platformy i planuję zostać tutaj przez długi czas.

Malcolm Hill

I’ve been trading cryptocurrency on EXMO for several months and I like how this exchange platform works and evolves. There are no fees on USDT/crypto trades that seem to be a fantastic feature. iOS application is comfy, fast, and stable so I work most of my time via my smartphone at any place I am. Technical support works also fine, I didn’t have a question unanswered for this time. 5/5″

Timothy Donovan

Tłumaczenie:

Od kilku miesięcy handluję kryptowalutami na EXMO i podoba mi się, jak ta platforma działa i ewoluuje. Nie ma żadnych opłat za transakcje USDT / kryptowaluty, które wydają się fantastyczną funkcją. Aplikacja na iOS jest wygodna, szybka i stabilna, więc większość czasu pracuję na smartfonie, gdziekolwiek jestem. Pomoc techniczna również działa dobrze. Nie miałem pytania bez odpowiedzi. 5/5
Timothy Donovan

Zalety i wady giełdy Exmo

Mimo kiepskiego tłumaczenia na polski i pewnych niedogodności doświadczanych przez polskich inwestorów, giełda może być całkiem dobrym rozwiązaniem. Najlepiej jest zacząć inwestować na niej będąc początkującym, bo starzy wyjadacze mają już pewne przyzwyczajenia i niekoniecznie odnajdą się w nowym interfejsie.

 • Każdy klient powinien być jednak zadowolony z poziomu czytelności i estetyki platformy.   
 • Jako przykładowe zalety możemy wymienić m.in.:
 • dużą liczbę par kryptowalutowych,
 • możliwość licytowania cen z innymi użytkownikami,
 • wygodną i szybka platforma transakcyjna,
 • całodobową pomoc dla użytkowników,
 • gwarancja wysokiego poziomu bezpieczeństwa,
 • funkcjonalny kantor online,
 • obsługa FIATów.

 

Jeżeli mielibyśmy wskazać wady giełdy EXMO, to musimy się kierować opinią klientów, którzy informują, że według nich giełda ma wysokie prowizje oraz brak możliwości grania dźwignią.

Podsumowując, z cała pewnością można powiedzieć, że EXMO jest dobrym wyborem i będzie jeszcze lepszym. Giełda jest rozbudowana z pomysłem i stale się rozwija. W przyszłości mają pojawić się nowe rozwiązania, na przykład handel z dźwignią, co również zwiększy popularność. Wprowadzane są już projekty IEO, pozwalające na zarobienie naprawdę dużych pieniędzy. EXMO bardzo wyróżnia się na rynku Europy Wschodniej. Duża grupa użytkowników z Ukrainy i Rosji pozwala na płynne inwestowanie.

Kategoria wpisu:

Patryk Chodyniecki

0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram