Ewentualny fork PoW Ethereum jest nieopłacalny

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 9 sierpnia 2022
ikona autora biały
ethereum

Eksperci CoinShares wyrazili sceptycyzm co do perspektyw potencjalnego forka Ethereum po przejściu sieci bazowej na algorytm konsensusu Proof-of-Stake.

Niektórzy górnicy wyrazili poparcie dla forka Ethereum, który nie przejdzie na Proof-of-Stake, ale pozostanie na Proof-of-Work. Technicznie rzecz biorąc, ten fork nie będzie miał wpływu na obecną wersję Ethereum, czyli zaktualizowaną sieć ETH2.

Badacze dopuścili pewną zmienność cen w przyszłości, wykluczając "bezpośrednie ryzyko onchain".

CoinShares wymienił główne czynniki, dlaczego zaktualizowane Ethereum wyjdzie z obecnej sytuacji jako zwycięzca:

  • Obecna sieć ma większe wsparcie społeczne - od Fundacji Ethereum i szerszej społeczności. Świadczą o tym przede wszystkim niższe ceny kart graficznych.
  • Emitenci stablecoinów będą musieli wybrać łańcuch. Niemal na pewno pozostaną przy ETH2, "ze względów reputacyjnych i regulacyjnych".
  • Opakowane tokeny, takie jak WBTC i RenBTC, stracą wartość na alternatywnym łańcuchu, "ponieważ nie mogą zostać wykupione za pośrednictwem aktywów bazowych".
  • Nowa wersja PoW eteru potrzebowałaby hardforka, aby usunąć "bombę trudności" z kodu. W przeciwnym razie blockchain "stanie się bezużyteczny".
  • W kontekście ETH PoW, tokeny i nagrody zaangażowane w staking "staną się nie do odzyskania". Nie zostaną one właściwie przydzielone.

Badacz CoinShares Mark Arjun zauważył jednak, iż "nie oznacza to, że giełdy odmówią notowania ETHPoW, jeśli/kiedy pojawi się ten fork".

Jego zdaniem wielu sprzeda monety zgromadzone dzięki forkowi za zmodernizowane Ethereum. Ajrun podkreśla:

"Nie jestem pewien, czy potencjalna wartość ETHPoW jest zbliżona do ceny ETH2

Które giełdy będą wspierały fork?

W chwili pisania tego tekstu, kurs pochodnych tokenów dla potencjalnego forka wynosi 101 dolarów, według CoinMarketCap. Wartość rynkowa Ethereum jest ponad 17 razy większa niż ETHPoW.

Wcześniej BitMEX wprowadził instrumenty pochodne oparte na tokenach ETHPoW - potencjalnego forka drugiej najbardziej kapitalizowanej kryptowaluty.

Poloniex ogłosił również wsparcie dla proponowanego forma PoW dla Ethereum i w dniu 8 sierpnia notował tokeny ETHPoS (ETHS) i ETHPoW (ETHW). Podobnie postąpiła platforma MEXC Global.

Huobi powiedział, że podejmie kroki w celu wsparcia potencjalnego forka po "uzyskaniu ogólnego obrazu opinii użytkowników" i jeśli aktywa będą zgodne z zasadami notowań.

Platformy transakcyjne Digifinex i OKX również zaczęły oceniać implikacje ewentualnego wejścia w drugą pod względem kapitalizacji kryptowalutę.

Z kolei twórcy zdecentralizowanej sieci wyroczni Chainlink powiedzieli, że protokół nie będzie wspierał forka Ethereum na algorytmie PoW.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Co to jest staking kryptowalut? Jak zacząć stakowanie?

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Omni Network (OMNI) - Nowa kryptowaluta w Binance Launchpool

Binance nie zwalnia tempa. Giełda dodała kolejny projekt do swojej platformy Binance Launchpool. Tym razem jest to kryptowaluta Omni Network (OMNI). W tym artykule rozłożymy ten projekt na czynniki pierwsze. Wyjaśnimy też jak farmić tokeny na Binance Launchpool! Uwaga: Jeśli założysz konto na Binance z tego linka, tuż przed listingiem OMNI (17 kwietnia), na Twoim […]

Darmowe pieniądze za rejestrację w aplikacji w 2024

Kiedyś trendem były aplikacje, które dawały pieniądze za klikanie, czy też wypełnienie ankiet. A co gdybym powiedział Ci, że istnieją aplikacje, które płacą za rejestrację? Wystarczy, że założysz konto, przejdziesz weryfikację i wykonasz jakąś dodatkową czynność. Proste, prawda? Przejdźmy więc do szczegółów! Sprawdźmy jak otrzymać darmowe pieniądze za rejestrację w 2024 roku! Jaka aplikacja płaci […]

Handluj kontraktami futures i zgarniaj ENA

Binance Futures wprowadza kolejną ciekawą promocję. To doskonała okazja zarówno dla traderów futures, jak i nowicjuszy w copy tradingu. Przez ograniczony czas, uczestnicy mogą zgarnąć część z puli 300 000 ENA. Aby wziąć udział, wystarczy zarejestrować się i spełnić proste warunki. Promocja trwa od 3 do 12 kwietnia 2024 i dzieli się na trzy części. […]

Boty do kryptowalut - automatyczne zarabianie na krypto

Jeżeli tutaj trafiłeś to prawdopodobnie szukasz bota, który pozwoli Ci automatycznie zarabiać pieniądze na kryptowalutach. Niestety, mamy dla Ciebie smutną wiadomość - takie boty nie istnieją, a jeśli ktoś oferuje Ci czysty, łatwy i szybki zarobek na botach handlowych to możesz mieć pewność, że to po prostu scam. Wciąż istnieje jednak pewna opcja, a mianowicie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram