Ewentualny fork PoW Ethereum jest nieopłacalny

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 9 sierpnia 2022
ikona autora biały
ethereum

Eksperci CoinShares wyrazili sceptycyzm co do perspektyw potencjalnego forka Ethereum po przejściu sieci bazowej na algorytm konsensusu Proof-of-Stake.

Niektórzy górnicy wyrazili poparcie dla forka Ethereum, który nie przejdzie na Proof-of-Stake, ale pozostanie na Proof-of-Work. Technicznie rzecz biorąc, ten fork nie będzie miał wpływu na obecną wersję Ethereum, czyli zaktualizowaną sieć ETH2.

Badacze dopuścili pewną zmienność cen w przyszłości, wykluczając "bezpośrednie ryzyko onchain".

CoinShares wymienił główne czynniki, dlaczego zaktualizowane Ethereum wyjdzie z obecnej sytuacji jako zwycięzca:

  • Obecna sieć ma większe wsparcie społeczne - od Fundacji Ethereum i szerszej społeczności. Świadczą o tym przede wszystkim niższe ceny kart graficznych.
  • Emitenci stablecoinów będą musieli wybrać łańcuch. Niemal na pewno pozostaną przy ETH2, "ze względów reputacyjnych i regulacyjnych".
  • Opakowane tokeny, takie jak WBTC i RenBTC, stracą wartość na alternatywnym łańcuchu, "ponieważ nie mogą zostać wykupione za pośrednictwem aktywów bazowych".
  • Nowa wersja PoW eteru potrzebowałaby hardforka, aby usunąć "bombę trudności" z kodu. W przeciwnym razie blockchain "stanie się bezużyteczny".
  • W kontekście ETH PoW, tokeny i nagrody zaangażowane w staking "staną się nie do odzyskania". Nie zostaną one właściwie przydzielone.

Badacz CoinShares Mark Arjun zauważył jednak, iż "nie oznacza to, że giełdy odmówią notowania ETHPoW, jeśli/kiedy pojawi się ten fork".

Jego zdaniem wielu sprzeda monety zgromadzone dzięki forkowi za zmodernizowane Ethereum. Ajrun podkreśla:

"Nie jestem pewien, czy potencjalna wartość ETHPoW jest zbliżona do ceny ETH2

Które giełdy będą wspierały fork?

W chwili pisania tego tekstu, kurs pochodnych tokenów dla potencjalnego forka wynosi 101 dolarów, według CoinMarketCap. Wartość rynkowa Ethereum jest ponad 17 razy większa niż ETHPoW.

Wcześniej BitMEX wprowadził instrumenty pochodne oparte na tokenach ETHPoW - potencjalnego forka drugiej najbardziej kapitalizowanej kryptowaluty.

Poloniex ogłosił również wsparcie dla proponowanego forma PoW dla Ethereum i w dniu 8 sierpnia notował tokeny ETHPoS (ETHS) i ETHPoW (ETHW). Podobnie postąpiła platforma MEXC Global.

Huobi powiedział, że podejmie kroki w celu wsparcia potencjalnego forka po "uzyskaniu ogólnego obrazu opinii użytkowników" i jeśli aktywa będą zgodne z zasadami notowań.

Platformy transakcyjne Digifinex i OKX również zaczęły oceniać implikacje ewentualnego wejścia w drugą pod względem kapitalizacji kryptowalutę.

Z kolei twórcy zdecentralizowanej sieci wyroczni Chainlink powiedzieli, że protokół nie będzie wspierał forka Ethereum na algorytmie PoW.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Analityk Bloomberga: "Bitcoin może prześcignąć złoto"

Znany analityk rynku towarowego w Bloomberg, Mike McGlone, przedstawił kolejną prognozę dotyczącą bitcoina (BTC). Tym razem w odniesieniu do króla wszystkich towarów; złota. Według McGlone'a, bitcoin przygotowuje się do ostatecznego rywalizowania z metalem szlachetnym. Bitcoin a złoto McGlone poinformował o tym wczoraj na Twitterze. Tym samym podtrzymuje on swoje pozytywne oczekiwania co do przyszłości bitcoina. […]

Senator Lummis uważa teraz, że eter jest papierem wartościowym

Jeszcze jeden amerykański polityk w centrum regulacji branży kryptowalutowej zmienił stanowisko w sprawie klasyfikacji prawnej Etheru. Senator Cynthia Lummis (R-WY) wyjawiła w środę, że obecnie postrzega drugą największą kryptowalutę jako papier wartościowy - nie towar. Bitcoin jest jedynym towarem kryptowalutowym: Lummis Lummis wyraziła swój zmieniony pogląd na aktywo za pomocą CoinDesk we wtorek podczas omawiania […]

Sprawa Ripple vs SEC dobiega końca

Dwuletnia batalia Ripple z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) dobiega końca. Firma kryptowalutowa złożyła odpowiedź i to wydaje się być już ostatnia linia obrony. Dumny z obrony Ripple'a Radca prawny Ripple Stuart Alderoty poinformował, że odpowiedź była już ostatnią. Pisze on, że firma zwróciła się do sądu o wydanie orzeczenia na korzyść Ripple. […]

Jak szeroko rozprzestrzenia się zaraza FTX? Spółki dotknięte kryzysem

Upadek giełdy kryptowalut FTX przejdzie do historii jako jeden z najczarniejszych momentów w historii kryptowalut. Firma doświadczyła poważnych problemów z płynnością w listopadzie i nie mogła honorować wniosków o wypłatę swoich klientów. Binance - największa na świecie platforma kryptowalutowa - była gotowa przejąć giełdę, ale po audycie odstąpiła od umowy. FTX nie mógł znaleźć rozwiązania […]

Rośnie popyt na koparki w Rosji

Popyt na minery ASIC w Rosji wzrósł znacząco w czwartym kwartale z powodu spadku ich cen. Informację o tym podał "Kommersant". Jak podaje dystrybutor Chilkoot, sprzedaż za dwa miesiące czwartego kwartału przekroczyła wolumeny za cały trzeci kwartał, a za dziewięć miesięcy była o 65% wyższa niż przed rokiem. W BitRiver popyt na dziesięć miesięcy 2022 […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram