Ewentualny fork PoW Ethereum jest nieopłacalny

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 9 sierpnia 2022
ikona autora biały
ethereum

Eksperci CoinShares wyrazili sceptycyzm co do perspektyw potencjalnego forka Ethereum po przejściu sieci bazowej na algorytm konsensusu Proof-of-Stake.

Niektórzy górnicy wyrazili poparcie dla forka Ethereum, który nie przejdzie na Proof-of-Stake, ale pozostanie na Proof-of-Work. Technicznie rzecz biorąc, ten fork nie będzie miał wpływu na obecną wersję Ethereum, czyli zaktualizowaną sieć ETH2.

Badacze dopuścili pewną zmienność cen w przyszłości, wykluczając "bezpośrednie ryzyko onchain".

CoinShares wymienił główne czynniki, dlaczego zaktualizowane Ethereum wyjdzie z obecnej sytuacji jako zwycięzca:

  • Obecna sieć ma większe wsparcie społeczne - od Fundacji Ethereum i szerszej społeczności. Świadczą o tym przede wszystkim niższe ceny kart graficznych.
  • Emitenci stablecoinów będą musieli wybrać łańcuch. Niemal na pewno pozostaną przy ETH2, "ze względów reputacyjnych i regulacyjnych".
  • Opakowane tokeny, takie jak WBTC i RenBTC, stracą wartość na alternatywnym łańcuchu, "ponieważ nie mogą zostać wykupione za pośrednictwem aktywów bazowych".
  • Nowa wersja PoW eteru potrzebowałaby hardforka, aby usunąć "bombę trudności" z kodu. W przeciwnym razie blockchain "stanie się bezużyteczny".
  • W kontekście ETH PoW, tokeny i nagrody zaangażowane w staking "staną się nie do odzyskania". Nie zostaną one właściwie przydzielone.

Badacz CoinShares Mark Arjun zauważył jednak, iż "nie oznacza to, że giełdy odmówią notowania ETHPoW, jeśli/kiedy pojawi się ten fork".

Jego zdaniem wielu sprzeda monety zgromadzone dzięki forkowi za zmodernizowane Ethereum. Ajrun podkreśla:

"Nie jestem pewien, czy potencjalna wartość ETHPoW jest zbliżona do ceny ETH2

Które giełdy będą wspierały fork?

W chwili pisania tego tekstu, kurs pochodnych tokenów dla potencjalnego forka wynosi 101 dolarów, według CoinMarketCap. Wartość rynkowa Ethereum jest ponad 17 razy większa niż ETHPoW.

Wcześniej BitMEX wprowadził instrumenty pochodne oparte na tokenach ETHPoW - potencjalnego forka drugiej najbardziej kapitalizowanej kryptowaluty.

Poloniex ogłosił również wsparcie dla proponowanego forma PoW dla Ethereum i w dniu 8 sierpnia notował tokeny ETHPoS (ETHS) i ETHPoW (ETHW). Podobnie postąpiła platforma MEXC Global.

Huobi powiedział, że podejmie kroki w celu wsparcia potencjalnego forka po "uzyskaniu ogólnego obrazu opinii użytkowników" i jeśli aktywa będą zgodne z zasadami notowań.

Platformy transakcyjne Digifinex i OKX również zaczęły oceniać implikacje ewentualnego wejścia w drugą pod względem kapitalizacji kryptowalutę.

Z kolei twórcy zdecentralizowanej sieci wyroczni Chainlink powiedzieli, że protokół nie będzie wspierał forka Ethereum na algorytmie PoW.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Złoto na rekordowym poziomie. Czy Bitcoin może pójść w jego ślady?

Według różnych źródeł, złoto wybiło nowy rekord wszech czasów. Kilogram złota jest teraz wart 64.000 dolarów. Oznacza to, że inwestorzy szukają bezpiecznej przystani, w której mogliby trzymać wartość, w celu wyjścia z obecnego kryzysu bankowego. Czy Bitcoin może pójść w ślady złota? Złoto za 65 000 dolarów Poniższy wykres to cena złota i pokazuje wartość […]

Czy Microsoft buduje portfel Ethereum dla Edge?

Dobra wiadomość dla użytkowników Microsoft Edge, ponieważ trwają testy portfela Ethereum dla przeglądarki internetowej. Metamask dla Microsoftu Firma Microsoft rozwija coś, co nazywa "Crypto Wallet" dla Edge. Portfel ten pozwala użytkownikom przechowywać i handlować Etherem, a także tokenami na blockchainie Ethereum, podobnie jak popularny Metamask. Albacore odkrył to i podzielił się tym na Twitterze. Albacore […]

Kolejna edycja Invest Cuffs już w tym tygodniu

To już ostatni moment aby zapisać się na największe wydarzenie dla Inwestorów w tym roku. Już 24-25 marca 2023 roku będzie miała miejsce następna edycja Wydarzenia i Targów Invest Cuffs. To już dziewiąte wydanie imprezy, która każdego roku przyciąga do Krakowa tysiące uczestników, dających możliwość uczestniczenia w prelekcjach prowadzonych przez ponad 120 mówców. Invest Cuffs […]

Banki upadają, bitcoin rośnie. Co się dzieje?

Zapewne nie umknęło Waszej uwadze, że w ostatni weekend upadł Silicon Valley Bank. Silicon Valley Bank był 17. największym bankiem w Stanach Zjednoczonych i bankiem skupiającym się na obsłudze transakcji venture capital i startupów technologicznych. W sumie bank zarządzał ponad 200 miliardami dolarów w depozytach. W ten weekend Rezerwa Federalna, FDIC i Departament Skarbu USA […]

6 powodów, dla których Bitcoin może być przyszłością pieniądza

Bitcoin to pierwsza na świecie zdecentralizowana waluta cyfrowa, która działa bez banku centralnego lub administratora. Przez lata zyskał ogromną popularność ze względu na swój potencjał, aby stać się globalną walutą. Oto sześć powodów, dla których Bitcoin może stać się przyszłością pieniądza. Decentralizacja Sieć Bitcoin jest zdecentralizowaną platformą, w której transakcje są przetwarzane i weryfikowane przez […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram