Ewentualny fork PoW Ethereum jest nieopłacalny

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 9 sierpnia 2022
ikona autora biały
ethereum

Eksperci CoinShares wyrazili sceptycyzm co do perspektyw potencjalnego forka Ethereum po przejściu sieci bazowej na algorytm konsensusu Proof-of-Stake.

Niektórzy górnicy wyrazili poparcie dla forka Ethereum, który nie przejdzie na Proof-of-Stake, ale pozostanie na Proof-of-Work. Technicznie rzecz biorąc, ten fork nie będzie miał wpływu na obecną wersję Ethereum, czyli zaktualizowaną sieć ETH2.

Badacze dopuścili pewną zmienność cen w przyszłości, wykluczając "bezpośrednie ryzyko onchain".

CoinShares wymienił główne czynniki, dlaczego zaktualizowane Ethereum wyjdzie z obecnej sytuacji jako zwycięzca:

  • Obecna sieć ma większe wsparcie społeczne - od Fundacji Ethereum i szerszej społeczności. Świadczą o tym przede wszystkim niższe ceny kart graficznych.
  • Emitenci stablecoinów będą musieli wybrać łańcuch. Niemal na pewno pozostaną przy ETH2, "ze względów reputacyjnych i regulacyjnych".
  • Opakowane tokeny, takie jak WBTC i RenBTC, stracą wartość na alternatywnym łańcuchu, "ponieważ nie mogą zostać wykupione za pośrednictwem aktywów bazowych".
  • Nowa wersja PoW eteru potrzebowałaby hardforka, aby usunąć "bombę trudności" z kodu. W przeciwnym razie blockchain "stanie się bezużyteczny".
  • W kontekście ETH PoW, tokeny i nagrody zaangażowane w staking "staną się nie do odzyskania". Nie zostaną one właściwie przydzielone.

Badacz CoinShares Mark Arjun zauważył jednak, iż "nie oznacza to, że giełdy odmówią notowania ETHPoW, jeśli/kiedy pojawi się ten fork".

Jego zdaniem wielu sprzeda monety zgromadzone dzięki forkowi za zmodernizowane Ethereum. Ajrun podkreśla:

"Nie jestem pewien, czy potencjalna wartość ETHPoW jest zbliżona do ceny ETH2

Które giełdy będą wspierały fork?

W chwili pisania tego tekstu, kurs pochodnych tokenów dla potencjalnego forka wynosi 101 dolarów, według CoinMarketCap. Wartość rynkowa Ethereum jest ponad 17 razy większa niż ETHPoW.

Wcześniej BitMEX wprowadził instrumenty pochodne oparte na tokenach ETHPoW - potencjalnego forka drugiej najbardziej kapitalizowanej kryptowaluty.

Poloniex ogłosił również wsparcie dla proponowanego forma PoW dla Ethereum i w dniu 8 sierpnia notował tokeny ETHPoS (ETHS) i ETHPoW (ETHW). Podobnie postąpiła platforma MEXC Global.

Huobi powiedział, że podejmie kroki w celu wsparcia potencjalnego forka po "uzyskaniu ogólnego obrazu opinii użytkowników" i jeśli aktywa będą zgodne z zasadami notowań.

Platformy transakcyjne Digifinex i OKX również zaczęły oceniać implikacje ewentualnego wejścia w drugą pod względem kapitalizacji kryptowalutę.

Z kolei twórcy zdecentralizowanej sieci wyroczni Chainlink powiedzieli, że protokół nie będzie wspierał forka Ethereum na algorytmie PoW.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram