Ethereum przetworzyło 4,5x więcej transakcji niż Visa w 2021 r.

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 25 lutego 2022
ikona autora biały
ethereum visa

Blockchain obsługujący smart kontrakty Ethereum przetworzył 4,5 razy więcej transakcji niż Visa w 2021 roku.

Druga co do wielkości kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej wyprzedziła globalnego lidera płatności cyfrowych.

Ethereum przetworzyło 4,5x więcej transakcji niż Visa w 2021 r.

Ethereum wyprzedziło Visę w 2021 roku, przetwarzając 4,5x więcej transakcji niż gigant cyfrowych płatności.

Ogólnie rzecz biorąc, blockchain Vitalika Buterina przetworzył równowartość prawie 12 bilionów dolarów w transakcjach w 2021 roku. Visa z kolei przetworzyła około 10,4 biliona dolarów.

Jest to oszałamiająca wydajność, jeśli weźmiemy pod uwagę, że warstwa 1 Ethereum była w stanie przetworzyć ponad 1,2 miliona transakcji dziennie. Jest to równoważne 15 transakcjom na sekundę.

Ethereum wyprzedziło Visę w transakcjach w 2021 r.

A jednak, chociaż Ethereum prześcignęło Visę w zeszłym roku pod względem liczby obsługiwanych transakcji, rok 2021 nie był do końca łatwy.

W rzeczywistości platforma stanęła w obliczu licznych wyzwań, takich jak jej problemy ze skalowalnością, pojawienie się konkurentów na rynku inteligentnych kontraktów i nie tylko.

W sierpniu 2021 roku miał miejsce Hard Fork London, który wprowadził EIP-1559. W wyniku tej propozycji ulepszenia Ethereum spalono 4500 ETH w ciągu 24 godzin. Oznacza to usunięcie z obiedu 2 ETH na minutę. EIP ten przyczynił się również do zmniejszenia opłat za gaz.

Poprzez wdrożenie rozwiązań skalowania warstwy 2, Ethereum wyrwało również swoją sieć z zatorów i zwiększyło liczbę transakcji na sekundę. Zmiany te są jednym z głównych powodów, dla których Ethereum osiągnęło tak wysoki wolumen transakcji.

2021 był również rokiem boomu na niewymienne tokeny (NFT). Za utrzymywanie większości z nich również odpowiadała sieć Ethereum.

Półtora miliona adresów więcej każdego miesiąca

Niedawno podliczono również liczbę adresów Ethereum z dodatnim saldem ETH. W ciągu roku wzrosła ona o 18,36 miliona. Miesięcznie daje to średnią na poziomie 1,53 miliona.

Tydzień temu było ich łącznie 70,4 miliona. Pod koniec 2020 roku było to 52,04 miliona. Oznacza to wzrost o 35% w ciągu zaledwie jednego roku.

Kolejną wiadomością dot. drugiej co do wielkości kryptowaluty pod względem kapitalizacji rynkowej jest to, że słynna sieć społecznościowa miłośników kryptowalut, Twitter, wprowadziła wsparcie dla ETH jako formy napiwków. Do tej pory napiwki były dostępne tylko w przypadku BTC.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Sam Bankman-Fried mówi dlaczego FTX upadło

Upadek utility-tokena FTX (FTT) nie był spowodowany brakiem płynności, ale działaniami inwestorów, którzy poczuli się "przestraszeni" obecną sytuacją na rynku. Założyciel giełdy kryptowalut Sam Bankman-Fried stwierdził tak w wywiadzie z Tiffany Fong z dnia 16 listopada (opublikowanym 29 listopada). "Myślę, że FTT miał realną wartość. […] Pod wieloma względami [token] był bardziej legalny niż wiele […]

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]

Tether zapewnia, że nie ma ryzyka ze strony USDT na Solanie

Największy na świecie emitent stablecoinów, Tether, zapewnił, że nie ma żadnych zagrożeń ze strony USDT w sieci Solana. 18 listopada Tether wydał oświadczenie, że USDT emitowany w Alamedzie był bezpieczny względem wszelkich wypadków zarażenia ze strony upadłej giełdy FTX. Według raportu przejrzystości Tethera, Solana jest trzecią co do wielkości siecią dla stablecoina po Tron i […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram