Ethereum przetworzyło 4,5x więcej transakcji niż Visa w 2021 r.

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 25 lutego 2022
ikona autora biały
ethereum visa

Blockchain obsługujący smart kontrakty Ethereum przetworzył 4,5 razy więcej transakcji niż Visa w 2021 roku.

Druga co do wielkości kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej wyprzedziła globalnego lidera płatności cyfrowych.

Ethereum przetworzyło 4,5x więcej transakcji niż Visa w 2021 r.

Ethereum wyprzedziło Visę w 2021 roku, przetwarzając 4,5x więcej transakcji niż gigant cyfrowych płatności.

Ogólnie rzecz biorąc, blockchain Vitalika Buterina przetworzył równowartość prawie 12 bilionów dolarów w transakcjach w 2021 roku. Visa z kolei przetworzyła około 10,4 biliona dolarów.

Jest to oszałamiająca wydajność, jeśli weźmiemy pod uwagę, że warstwa 1 Ethereum była w stanie przetworzyć ponad 1,2 miliona transakcji dziennie. Jest to równoważne 15 transakcjom na sekundę.

Ethereum wyprzedziło Visę w transakcjach w 2021 r.

A jednak, chociaż Ethereum prześcignęło Visę w zeszłym roku pod względem liczby obsługiwanych transakcji, rok 2021 nie był do końca łatwy.

W rzeczywistości platforma stanęła w obliczu licznych wyzwań, takich jak jej problemy ze skalowalnością, pojawienie się konkurentów na rynku inteligentnych kontraktów i nie tylko.

W sierpniu 2021 roku miał miejsce Hard Fork London, który wprowadził EIP-1559. W wyniku tej propozycji ulepszenia Ethereum spalono 4500 ETH w ciągu 24 godzin. Oznacza to usunięcie z obiedu 2 ETH na minutę. EIP ten przyczynił się również do zmniejszenia opłat za gaz.

Poprzez wdrożenie rozwiązań skalowania warstwy 2, Ethereum wyrwało również swoją sieć z zatorów i zwiększyło liczbę transakcji na sekundę. Zmiany te są jednym z głównych powodów, dla których Ethereum osiągnęło tak wysoki wolumen transakcji.

2021 był również rokiem boomu na niewymienne tokeny (NFT). Za utrzymywanie większości z nich również odpowiadała sieć Ethereum.

Półtora miliona adresów więcej każdego miesiąca

Niedawno podliczono również liczbę adresów Ethereum z dodatnim saldem ETH. W ciągu roku wzrosła ona o 18,36 miliona. Miesięcznie daje to średnią na poziomie 1,53 miliona.

Tydzień temu było ich łącznie 70,4 miliona. Pod koniec 2020 roku było to 52,04 miliona. Oznacza to wzrost o 35% w ciągu zaledwie jednego roku.

Kolejną wiadomością dot. drugiej co do wielkości kryptowaluty pod względem kapitalizacji rynkowej jest to, że słynna sieć społecznościowa miłośników kryptowalut, Twitter, wprowadziła wsparcie dla ETH jako formy napiwków. Do tej pory napiwki były dostępne tylko w przypadku BTC.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Portal w Binance Launchpool - to już 47. projekt!

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który pojawi się na platformie Binance Launchpool - to już 47 w historii. Tym razem jest to platforma gamingowa Web3 - Portal. Przy okazji zaoferowała promocję, w której do zgarnięcia jest 20 tokenów PIXEL zupełnie za darmo: aby je odebrać należy założyć konto z promocyjnego linka: odbierz 20 PIXEL. […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram