Ethereum przetworzyło 4,5x więcej transakcji niż Visa w 2021 r.

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 25 lutego 2022
ikona autora biały
ethereum visa

Blockchain obsługujący smart kontrakty Ethereum przetworzył 4,5 razy więcej transakcji niż Visa w 2021 roku.

Druga co do wielkości kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej wyprzedziła globalnego lidera płatności cyfrowych.

Ethereum przetworzyło 4,5x więcej transakcji niż Visa w 2021 r.

Ethereum wyprzedziło Visę w 2021 roku, przetwarzając 4,5x więcej transakcji niż gigant cyfrowych płatności.

Ogólnie rzecz biorąc, blockchain Vitalika Buterina przetworzył równowartość prawie 12 bilionów dolarów w transakcjach w 2021 roku. Visa z kolei przetworzyła około 10,4 biliona dolarów.

Jest to oszałamiająca wydajność, jeśli weźmiemy pod uwagę, że warstwa 1 Ethereum była w stanie przetworzyć ponad 1,2 miliona transakcji dziennie. Jest to równoważne 15 transakcjom na sekundę.

Ethereum wyprzedziło Visę w transakcjach w 2021 r.

A jednak, chociaż Ethereum prześcignęło Visę w zeszłym roku pod względem liczby obsługiwanych transakcji, rok 2021 nie był do końca łatwy.

W rzeczywistości platforma stanęła w obliczu licznych wyzwań, takich jak jej problemy ze skalowalnością, pojawienie się konkurentów na rynku inteligentnych kontraktów i nie tylko.

W sierpniu 2021 roku miał miejsce Hard Fork London, który wprowadził EIP-1559. W wyniku tej propozycji ulepszenia Ethereum spalono 4500 ETH w ciągu 24 godzin. Oznacza to usunięcie z obiedu 2 ETH na minutę. EIP ten przyczynił się również do zmniejszenia opłat za gaz.

Poprzez wdrożenie rozwiązań skalowania warstwy 2, Ethereum wyrwało również swoją sieć z zatorów i zwiększyło liczbę transakcji na sekundę. Zmiany te są jednym z głównych powodów, dla których Ethereum osiągnęło tak wysoki wolumen transakcji.

2021 był również rokiem boomu na niewymienne tokeny (NFT). Za utrzymywanie większości z nich również odpowiadała sieć Ethereum.

Półtora miliona adresów więcej każdego miesiąca

Niedawno podliczono również liczbę adresów Ethereum z dodatnim saldem ETH. W ciągu roku wzrosła ona o 18,36 miliona. Miesięcznie daje to średnią na poziomie 1,53 miliona.

Tydzień temu było ich łącznie 70,4 miliona. Pod koniec 2020 roku było to 52,04 miliona. Oznacza to wzrost o 35% w ciągu zaledwie jednego roku.

Kolejną wiadomością dot. drugiej co do wielkości kryptowaluty pod względem kapitalizacji rynkowej jest to, że słynna sieć społecznościowa miłośników kryptowalut, Twitter, wprowadziła wsparcie dla ETH jako formy napiwków. Do tej pory napiwki były dostępne tylko w przypadku BTC.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Staking kryptowalut - czym jest staking, sposoby stakowania

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Binance - jak zacząć?

Binance jak zacząć? Jeżeli jesteś nowy w świecie krypto to z całą pewnością zadajesz sobie takie pytanie - i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu Binance to największa giełda kryptowalut na świecie, tak więc jest o niej bardzo głośno. W dzisiejszym artykule odpowiemy na to pytanie. Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak założyć […]

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram