Ethereum przetworzyło 4,5x więcej transakcji niż Visa w 2021 r.

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 25 lutego 2022
ikona autora biały
ethereum visa

Blockchain obsługujący smart kontrakty Ethereum przetworzył 4,5 razy więcej transakcji niż Visa w 2021 roku.

Druga co do wielkości kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej wyprzedziła globalnego lidera płatności cyfrowych.

Ethereum przetworzyło 4,5x więcej transakcji niż Visa w 2021 r.

Ethereum wyprzedziło Visę w 2021 roku, przetwarzając 4,5x więcej transakcji niż gigant cyfrowych płatności.

Ogólnie rzecz biorąc, blockchain Vitalika Buterina przetworzył równowartość prawie 12 bilionów dolarów w transakcjach w 2021 roku. Visa z kolei przetworzyła około 10,4 biliona dolarów.

Jest to oszałamiająca wydajność, jeśli weźmiemy pod uwagę, że warstwa 1 Ethereum była w stanie przetworzyć ponad 1,2 miliona transakcji dziennie. Jest to równoważne 15 transakcjom na sekundę.

Ethereum wyprzedziło Visę w transakcjach w 2021 r.

A jednak, chociaż Ethereum prześcignęło Visę w zeszłym roku pod względem liczby obsługiwanych transakcji, rok 2021 nie był do końca łatwy.

W rzeczywistości platforma stanęła w obliczu licznych wyzwań, takich jak jej problemy ze skalowalnością, pojawienie się konkurentów na rynku inteligentnych kontraktów i nie tylko.

W sierpniu 2021 roku miał miejsce Hard Fork London, który wprowadził EIP-1559. W wyniku tej propozycji ulepszenia Ethereum spalono 4500 ETH w ciągu 24 godzin. Oznacza to usunięcie z obiedu 2 ETH na minutę. EIP ten przyczynił się również do zmniejszenia opłat za gaz.

Poprzez wdrożenie rozwiązań skalowania warstwy 2, Ethereum wyrwało również swoją sieć z zatorów i zwiększyło liczbę transakcji na sekundę. Zmiany te są jednym z głównych powodów, dla których Ethereum osiągnęło tak wysoki wolumen transakcji.

2021 był również rokiem boomu na niewymienne tokeny (NFT). Za utrzymywanie większości z nich również odpowiadała sieć Ethereum.

Półtora miliona adresów więcej każdego miesiąca

Niedawno podliczono również liczbę adresów Ethereum z dodatnim saldem ETH. W ciągu roku wzrosła ona o 18,36 miliona. Miesięcznie daje to średnią na poziomie 1,53 miliona.

Tydzień temu było ich łącznie 70,4 miliona. Pod koniec 2020 roku było to 52,04 miliona. Oznacza to wzrost o 35% w ciągu zaledwie jednego roku.

Kolejną wiadomością dot. drugiej co do wielkości kryptowaluty pod względem kapitalizacji rynkowej jest to, że słynna sieć społecznościowa miłośników kryptowalut, Twitter, wprowadziła wsparcie dla ETH jako formy napiwków. Do tej pory napiwki były dostępne tylko w przypadku BTC.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

FTX uruchamia stronę internetową, aby spłacić europejskich klientów

FTX EU, europejska filia upadłej giełdy kryptowalutowej FTX, uruchomiła stronę internetową, aby spłacić wściekłych, europejskich klientów. Firma złożyła wniosek o upadłość prawie pięć miesięcy temu, powodując efekt domina innych upadających firm kryptowalutowych. W rzeczywistości FTX stał się tak duży, że wiele innych firm zaparkowało swoje pieniądze w tej giełdzie i w rezultacie zostało "zainfekowanych". Użytkownicy […]

Argentyńskie linie lotnicze Flybondi zaczynają wydawać bilety NFT

Argentyński tani przewoźnik Flybondi rozpoczął kampanię Ticket 3.0, w której zaczął wydawać bilety w formie niewymienialnych tokenów (NFT). Linia lotnicza powiedziała, że ta metoda "oferuje bardziej elastyczne doświadczenie podróży". Z kolei Flybondi będzie w stanie zmniejszyć koszty obsługi klienta i zwiększyć przychody dzięki prowizjom handlowym. Usługa ta stała się możliwa dzięki partnerstwu z TravelX, opartą […]

Rosja chce mieć własną walutę z Brazylią, Indiami, Chinami i RPA

Krążą pogłoski, że kraje BRICS chcą stworzyć własną walutę, aby ułatwić płatności między uczestniczącymi państwami. To może być ciężki cios dla dolara i może stwarzać możliwości dla Bitcoina. BRICS są wpływowe BRICS to skrót od krajów Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i RPA. Kraje te mają znaczący wpływ na globalną gospodarkę ze względu na ich duże […]

Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku z powodu halvingu i recesji

Mike McGlone twierdzi, że Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku, a następnie nadejdzie halving i seria innych fundamentalnych wydarzeń. Analityk Bloomberga wyraził swoje prognozy podczas wywiadu ze Scottem Melkerem. Bitcoin i efekt halvingu Zanim zanurkujemy dalej w jego przewidywania, szybkie słowo na temat tego tak zwanego halvingu. Co cztery lata liczba nowo […]

Tim Draper radzi przedsiębiorcom, by kupowali Bitcoina

Amerykański miliarder i legenda inwestycji Tim Draper radzi przedsiębiorcom, aby kupili Bitcoin. Według niego jest to sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnym kryzysem bankowym. Nawiasem mówiąc, Tim Draper nie jest osobą nową w świecie Bitcoina, ponieważ już w czerwcu 2014 roku kupił od rządu USA 30 000 Bitcoinów za 19 milionów dolarów. Te Bitcoiny zostały […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram