Ethereum Proof of Stake Merge wchodzi w życie w sieci testowej Ropsten

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 8 czerwca 2022
ikona autora biały
ethereum

Sieć testowa Ropsten - najdłużej działająca sieć testowa Ethereum - wdrożyła w środę długo oczekiwane "Merge" z łańcuchem Beacon. Aktualizacja ta przybliża Ethereum o krok do długo oczekiwanej zmiany mechanizmu konsensusu na proof of stake.

Ropsten pozwala na rozwój i testowanie przed wprowadzeniem zmian w głównej sieci Ethereum. "The Merge" będzie najbardziej znaczącą aktualizacją, jaką kiedykolwiek przeszło Ethereum.

Sieć testowa jest identyczna z główną siecią Ethereum, ale nie naraża na ryzyko utraty żadnych realnych środków.

Terence Tsao, główny programista Ethereum, po raz pierwszy ogłosił, że konfiguracja łańcucha beacon Ropsten została połączona 18 maja. Wydawanie klienta rozpoczęło się 30 maja, a pełne przejście do sieci testowej zaplanowano na dziś.

Uaktualnienie Bellatrix uruchomiono w dniu 2 czerwca. Była to ostatnia aktualizacja niezbędna przed pełnym połączeniem Ropsten.

Od 16:09 UST w środę, łańcuch proof of work Ropsten osiągnął ostateczną całkowitą trudność powyżej 50 kwadrylionów i przestał importować bloki na tym segmencie łańcucha.

Termin "terminalna trudność całkowita" odnosi się do wcześniej ustalonej wartości trudności, przy której musiało nastąpić połączenie.

Następnie walidatorzy proof of stake zaczęli tworzyć bloki na nieprzerwanym łańcuchu zbudowanym z dawnej historii proof of work.

Proof of stake ma sprawić, że Ethereum stanie się bardziej energooszczędnym blockchainem, a jednocześnie znacznie obniży opłaty transakcyjne. Obecnie wysokie opłaty transakcyjne przyczyniają się do tego, że co miesiąc nie udaje się przeprowadzić ponad miliona transakcji w Ethereum.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]

Tłusto o Krypto 2 - Poznań otwiera drzwi do świata kryptowalut

Już 8 lutego 2024 roku odbędzie się kolejne krypto wydarzenie w Poznaniu - "Tłusto o krypto 2". Wstęp jest zupełnie darmowy, jednak liczba miejsc mocno ogrniczona. Jeżeli chcesz zdobyć wiedzę dot. cyfrowych aktywów, poznać nowych ludzi czy też po prostu dobrze się bawić, zarejestruj się już teraz! Szczegóły wydarzenia Organizatorem "Tłusto o Krypto 2" jest […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram