Ethereum Proof of Stake Merge wchodzi w życie w sieci testowej Ropsten

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 8 czerwca 2022
ikona autora biały
ethereum

Sieć testowa Ropsten - najdłużej działająca sieć testowa Ethereum - wdrożyła w środę długo oczekiwane "Merge" z łańcuchem Beacon. Aktualizacja ta przybliża Ethereum o krok do długo oczekiwanej zmiany mechanizmu konsensusu na proof of stake.

Ropsten pozwala na rozwój i testowanie przed wprowadzeniem zmian w głównej sieci Ethereum. "The Merge" będzie najbardziej znaczącą aktualizacją, jaką kiedykolwiek przeszło Ethereum.

Sieć testowa jest identyczna z główną siecią Ethereum, ale nie naraża na ryzyko utraty żadnych realnych środków.

Terence Tsao, główny programista Ethereum, po raz pierwszy ogłosił, że konfiguracja łańcucha beacon Ropsten została połączona 18 maja. Wydawanie klienta rozpoczęło się 30 maja, a pełne przejście do sieci testowej zaplanowano na dziś.

Uaktualnienie Bellatrix uruchomiono w dniu 2 czerwca. Była to ostatnia aktualizacja niezbędna przed pełnym połączeniem Ropsten.

Od 16:09 UST w środę, łańcuch proof of work Ropsten osiągnął ostateczną całkowitą trudność powyżej 50 kwadrylionów i przestał importować bloki na tym segmencie łańcucha.

Termin "terminalna trudność całkowita" odnosi się do wcześniej ustalonej wartości trudności, przy której musiało nastąpić połączenie.

Następnie walidatorzy proof of stake zaczęli tworzyć bloki na nieprzerwanym łańcuchu zbudowanym z dawnej historii proof of work.

Proof of stake ma sprawić, że Ethereum stanie się bardziej energooszczędnym blockchainem, a jednocześnie znacznie obniży opłaty transakcyjne. Obecnie wysokie opłaty transakcyjne przyczyniają się do tego, że co miesiąc nie udaje się przeprowadzić ponad miliona transakcji w Ethereum.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram