Ethereum Proof of Stake Merge wchodzi w życie w sieci testowej Ropsten

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 8 czerwca 2022
ikona autora biały
ethereum

Sieć testowa Ropsten - najdłużej działająca sieć testowa Ethereum - wdrożyła w środę długo oczekiwane "Merge" z łańcuchem Beacon. Aktualizacja ta przybliża Ethereum o krok do długo oczekiwanej zmiany mechanizmu konsensusu na proof of stake.

Ropsten pozwala na rozwój i testowanie przed wprowadzeniem zmian w głównej sieci Ethereum. "The Merge" będzie najbardziej znaczącą aktualizacją, jaką kiedykolwiek przeszło Ethereum.

Sieć testowa jest identyczna z główną siecią Ethereum, ale nie naraża na ryzyko utraty żadnych realnych środków.

Terence Tsao, główny programista Ethereum, po raz pierwszy ogłosił, że konfiguracja łańcucha beacon Ropsten została połączona 18 maja. Wydawanie klienta rozpoczęło się 30 maja, a pełne przejście do sieci testowej zaplanowano na dziś.

Uaktualnienie Bellatrix uruchomiono w dniu 2 czerwca. Była to ostatnia aktualizacja niezbędna przed pełnym połączeniem Ropsten.

Od 16:09 UST w środę, łańcuch proof of work Ropsten osiągnął ostateczną całkowitą trudność powyżej 50 kwadrylionów i przestał importować bloki na tym segmencie łańcucha.

Termin "terminalna trudność całkowita" odnosi się do wcześniej ustalonej wartości trudności, przy której musiało nastąpić połączenie.

Następnie walidatorzy proof of stake zaczęli tworzyć bloki na nieprzerwanym łańcuchu zbudowanym z dawnej historii proof of work.

Proof of stake ma sprawić, że Ethereum stanie się bardziej energooszczędnym blockchainem, a jednocześnie znacznie obniży opłaty transakcyjne. Obecnie wysokie opłaty transakcyjne przyczyniają się do tego, że co miesiąc nie udaje się przeprowadzić ponad miliona transakcji w Ethereum.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Założyciel Curve kupił willę za 40 mln USD

Curve Finance to popularny protokół zdecentralizowanych finansów (DeFi) w sieci Ethereum (ETH), który wystartował w 2020 roku. Obecnie jest czwartym co do wielkości projektem DeFi na Ethereum. Jego całkowita zablokowana wartość (TVL) wynosi 4 miliardów dolarów, według danych DefiLlama. Curve Finance zostało zaprojektowane przez Michaela Egorova i koncentruje się na optymalizacji płynności stablecoinów. Egorov jest […]

Krótkoterminowi posiadacze BTC ponownie sprzedają z zyskiem

W ostatnim czasie Bitcoin (BTC) wywoływał niewielkie podekscytowanie wśród inwestorów kryptowalutowych. Po dużym odbiciu w pierwszym kwartale, w pewnym sensie potrzebował czasu, aby się z tego otrząsnąć. Od końca marca cena notowana jest kilka tysięcy dolarów poniżej kluczowego oporu na poziomie 30 000 USD, ale w minionym miesiącu spadła jeszcze poniżej 26 000 USD. Obecnie […]

JPMorgan: Rosnące ceny złota pchną bitcoina do 45 000 USD

Analitycy banku inwestycyjnego JPMorgan, kierowani przez starszego stratega Nikolaosa Panigirtzoglu, uważają, że rosnące ceny złota wpłyną również na kurs bitcoina. Ich zdaniem BTC osiągnie poziom 45 000 USD. Zespół Nikolaosa Panigirtzoglou podkreślił, że istnieje znaczna korelacja między kursami bitcoina i złota. Złoto kosztuje obecnie około 2000 USD, co jest niezwykle wysoką wartością. Według JPMorgan ozacza […]

Czy Binance mieszała środki klientów z środkami firmy?

Giełda kryptowalut Binance zaprzeczyła informacjom zawartym w artykule Reutersa, w którym stwierdzono, że w 2020 i 2021 r. platforma łączyła środki użytkowników z własnymi przychodami. Patrick Hillman, dyrektor ds. strategii firmy, wyraził opinię, że dziennikarze agencji desperacko chcieli napisać "złą historię", która okazała się "słaba". Menedżer wyższego szczebla napisał: "Następnie napisali 1000 słów teorii spiskowych […]

Kolejny kandydat na prezydenta USA przyjmuje darowizny w bitcoinach

Kandydat na prezydenta USA Vivek Ramaswamy ogłosił, że przyjmuje darowizny w bitcoinach (BTC) na nadchodzące wybory prezydenckie w 2024 roku. Poszedł on więc w ślady Roberta F. Kennedy'ego Jr, który od jakiegoś czasu jest zwolennikiem pierwotnej kryptowaluty. Robert w miniony weekend został pierwszym kandydatem na prezydenta, który ogłosił, że będzie akceptował darowizny w BTC. Darczyńcy […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram