Ethereum (ETH) wybija się o 5% na 3-miesięczny szczyt. BTC nadal w konsolidacji

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 31 sierpnia 2021
ikona autora biały
bitcoin 40 000 usd eth hard fork

Po ostatnim spadku poniżej 47 000 USD, bitcoin zmienił trajektorię i zyskał ponad 1000 USD wartości. Niemniej jednak, niektóre alternatywne monety nadal prześcigają BTC pod względem wzrostów. Należy do nich m.in. SOL, który ostatnio zanotował kolejne ATH oraz Ether, który w ciągu jednego dnia zyskał 5%.

Kolejny dzień Kolejny rekord SOL; ETH rośnie o 5%

Podczas gdy większość altcoinów ostatnio stoi w miejscu, Solana przejęła całą uwagę na siebie. Wyniki SOL w ostatnich kilku tygodniach były wręcz spektakularne.

Kolejne rekordy wszech czasów i wybicie się ponad kolejne kamienie milowe to coś, do czego społeczność kryptowalutowa zdążyła się już przyzwyczaić. Ostatnie 24 godziny również nie zawiodły pod tym względem. Po wczorajszym przekroczeniu 100 dolarów, kryptowaluta wciąż się wspinała i ustanowiła najnowszy rekord na poziomie 120 dolarów.

Od wczoraj Ethereum radziło sobie równie dobrze. Platforma smart kontraktów zyskało ponad 6% wartości i przekroczyło poziom 3400 dolarów.

Na zielono są też Polkadot (11%) i Uniswap (6,5%), podczas gdy Cardano (ADA), Binance Coin (BNB), Dogecoin (DOGE) i Bitcoin Cash (BCH) odnotowały niewielkie straty.

Najwięcej zyskuje Celo, którego cena wzrosła o około 70% do 7 dolarów. Jest to następstwem niedawnego ogłoszenia o inicjatywie adopcyjnej wartej 100 milionów dolarów.

Kolejne wzrosty są widoczne w przypadku Arweave (35%), Harmony (45%), Cosmos (25%), Fantom (21%), Kusama (11%), Elrond (11%) i Amp (10%).

W rezultacie, skumulowana kapitalizacja rynkowa wzrosła o około 50 miliardów USD w ciągu jednego dnia i znajduje się nieznacznie poniżej 2,1 biliona dolarów.

Bitcoin ponownie zbliża się do 48 000 USD

Podczas gdy niektóre z alternatywnych monet notują nowe rekordy, podstawowa kryptowaluta zmagała się ostatnio z problemami. Podczas weekendu nie udało się utrzymać powyżej 49 000, a niedźwiedzie wykorzystały to, by ponownie zepchnąć ją na południe.

Skutkiem tego było przełamanie poniżej 48 000 USD i 47 000 USD kilka godzin temu. W rzeczywistości, BTC dotknął nawet poziomu 46,730 dolarów.

Od tego czasu jednak sytuacja w dużej mierze się zmieniła, a bitcoin wzrósł o ponad 1000 dolarów. W rezultacie zbliżył się do poziomu 48 000 dolarów, ale jak dotąd nie udało mu się go pokonać.

Jego kapitalizacja rynkowa wciąż utrzymuje się na poziomie 900 miliardów dolarów, ale dominacja nad altcoinami stale maleje i w chwili pisania tych słów wynosi poniżej 43%.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]

Tether zapewnia, że nie ma ryzyka ze strony USDT na Solanie

Największy na świecie emitent stablecoinów, Tether, zapewnił, że nie ma żadnych zagrożeń ze strony USDT w sieci Solana. 18 listopada Tether wydał oświadczenie, że USDT emitowany w Alamedzie był bezpieczny względem wszelkich wypadków zarażenia ze strony upadłej giełdy FTX. Według raportu przejrzystości Tethera, Solana jest trzecią co do wielkości siecią dla stablecoina po Tron i […]

Sam Bankman-Fried komentuje upadek FTX

Założyciel FTX i były CEO Sam Beckman-Fried skomentował upadek swojej firmy podczas wywiadu dla The New York Times. Jak twierdzi przedsiębiorca, ciężko pracował nad rozwojem biznesu i nie zwracał uwagi na pierwsze sygnały o fundamentalnych problemach na giełdzie. Kierownik podkreślił, że powinien był bardziej wszechstronnie i wnikliwie ocenić sytuację. W piątek platforma złożyła formalny wniosek […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram