Ethereum (ETH) wybija się o 5% na 3-miesięczny szczyt. BTC nadal w konsolidacji

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 31 sierpnia 2021
ikona autora biały
bitcoin 40 000 usd eth hard fork

Po ostatnim spadku poniżej 47 000 USD, bitcoin zmienił trajektorię i zyskał ponad 1000 USD wartości. Niemniej jednak, niektóre alternatywne monety nadal prześcigają BTC pod względem wzrostów. Należy do nich m.in. SOL, który ostatnio zanotował kolejne ATH oraz Ether, który w ciągu jednego dnia zyskał 5%.

Kolejny dzień Kolejny rekord SOL; ETH rośnie o 5%

Podczas gdy większość altcoinów ostatnio stoi w miejscu, Solana przejęła całą uwagę na siebie. Wyniki SOL w ostatnich kilku tygodniach były wręcz spektakularne.

Kolejne rekordy wszech czasów i wybicie się ponad kolejne kamienie milowe to coś, do czego społeczność kryptowalutowa zdążyła się już przyzwyczaić. Ostatnie 24 godziny również nie zawiodły pod tym względem. Po wczorajszym przekroczeniu 100 dolarów, kryptowaluta wciąż się wspinała i ustanowiła najnowszy rekord na poziomie 120 dolarów.

Od wczoraj Ethereum radziło sobie równie dobrze. Platforma smart kontraktów zyskało ponad 6% wartości i przekroczyło poziom 3400 dolarów.

Na zielono są też Polkadot (11%) i Uniswap (6,5%), podczas gdy Cardano (ADA), Binance Coin (BNB), Dogecoin (DOGE) i Bitcoin Cash (BCH) odnotowały niewielkie straty.

Najwięcej zyskuje Celo, którego cena wzrosła o około 70% do 7 dolarów. Jest to następstwem niedawnego ogłoszenia o inicjatywie adopcyjnej wartej 100 milionów dolarów.

Kolejne wzrosty są widoczne w przypadku Arweave (35%), Harmony (45%), Cosmos (25%), Fantom (21%), Kusama (11%), Elrond (11%) i Amp (10%).

W rezultacie, skumulowana kapitalizacja rynkowa wzrosła o około 50 miliardów USD w ciągu jednego dnia i znajduje się nieznacznie poniżej 2,1 biliona dolarów.

Bitcoin ponownie zbliża się do 48 000 USD

Podczas gdy niektóre z alternatywnych monet notują nowe rekordy, podstawowa kryptowaluta zmagała się ostatnio z problemami. Podczas weekendu nie udało się utrzymać powyżej 49 000, a niedźwiedzie wykorzystały to, by ponownie zepchnąć ją na południe.

Skutkiem tego było przełamanie poniżej 48 000 USD i 47 000 USD kilka godzin temu. W rzeczywistości, BTC dotknął nawet poziomu 46,730 dolarów.

Od tego czasu jednak sytuacja w dużej mierze się zmieniła, a bitcoin wzrósł o ponad 1000 dolarów. W rezultacie zbliżył się do poziomu 48 000 dolarów, ale jak dotąd nie udało mu się go pokonać.

Jego kapitalizacja rynkowa wciąż utrzymuje się na poziomie 900 miliardów dolarów, ale dominacja nad altcoinami stale maleje i w chwili pisania tych słów wynosi poniżej 43%.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku z powodu halvingu i recesji

Mike McGlone twierdzi, że Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku, a następnie nadejdzie halving i seria innych fundamentalnych wydarzeń. Analityk Bloomberga wyraził swoje prognozy podczas wywiadu ze Scottem Melkerem. Bitcoin i efekt halvingu Zanim zanurkujemy dalej w jego przewidywania, szybkie słowo na temat tego tak zwanego halvingu. Co cztery lata liczba nowo […]

Tim Draper radzi przedsiębiorcom, by kupowali Bitcoina

Amerykański miliarder i legenda inwestycji Tim Draper radzi przedsiębiorcom, aby kupili Bitcoin. Według niego jest to sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnym kryzysem bankowym. Nawiasem mówiąc, Tim Draper nie jest osobą nową w świecie Bitcoina, ponieważ już w czerwcu 2014 roku kupił od rządu USA 30 000 Bitcoinów za 19 milionów dolarów. Te Bitcoiny zostały […]

Czy zarobki górników sugerują nową hossę?

Dochód z opłat górników Bitcoin gwałtownie wzrósł w ostatnim czasie, częściowo z powodu sukcesu niewymiennych tokenów (NFT) w sieci Bitcoin (BTC) dzięki Ordinals. Dane z Glassnode pokazują, że dwuletni Z-score dla przychodów górników, wskaźnik używany do odróżnienia okresów z wysokimi i niskimi opłatami transakcyjnymi, zmienił się na dodatni po raz pierwszy od połowy 2021 roku. […]

Do Kwon aresztowany w Czarnogórze

Współzałożyciel Terraform Labs, Do Kwon, został aresztowany w Czarnogórze. Takie informacje podał Minister spraw wewnętrznych Filip Adzic na Twitterze: "Podgorica aresztowała jednego z najbardziej poszukiwanych uciekinierów na świecie. Czarnogórska policja zatrzymała Do Kwona - współzałożyciela i CEO singapurskiej firmy Terraform Labs" Wcześniej Ajic napisał, że przestępcy nie będą rządzić Czarnogórą, a władze kontynuują rozpoczęte reformy. […]

Jak wysłać USDT na Telegramie? Instrukcja

Telegram rozszerza swoje opcje kryptopłatności. Aplikacja dodała przelewy w USDT do swojego bota portfelowego @wallet. Wcześniej bot obsługiwał tylko dwie monety - BTC i TON. Teraz użytkownicy Telegrama mogą płacić za zakupy w USDT, a także wysyłać/odbierać stablecoina na czacie aplikacji. W zeszłym roku Telegram wprowadził do swojej platformy BTC i Toncoin (TON). Co więcej, […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram