Ethereum (ETH) wybija się o 5% na 3-miesięczny szczyt. BTC nadal w konsolidacji

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 31 sierpnia 2021
ikona autora biały
bitcoin 40 000 usd eth hard fork

Po ostatnim spadku poniżej 47 000 USD, bitcoin zmienił trajektorię i zyskał ponad 1000 USD wartości. Niemniej jednak, niektóre alternatywne monety nadal prześcigają BTC pod względem wzrostów. Należy do nich m.in. SOL, który ostatnio zanotował kolejne ATH oraz Ether, który w ciągu jednego dnia zyskał 5%.

Kolejny dzień Kolejny rekord SOL; ETH rośnie o 5%

Podczas gdy większość altcoinów ostatnio stoi w miejscu, Solana przejęła całą uwagę na siebie. Wyniki SOL w ostatnich kilku tygodniach były wręcz spektakularne.

Kolejne rekordy wszech czasów i wybicie się ponad kolejne kamienie milowe to coś, do czego społeczność kryptowalutowa zdążyła się już przyzwyczaić. Ostatnie 24 godziny również nie zawiodły pod tym względem. Po wczorajszym przekroczeniu 100 dolarów, kryptowaluta wciąż się wspinała i ustanowiła najnowszy rekord na poziomie 120 dolarów.

Od wczoraj Ethereum radziło sobie równie dobrze. Platforma smart kontraktów zyskało ponad 6% wartości i przekroczyło poziom 3400 dolarów.

Na zielono są też Polkadot (11%) i Uniswap (6,5%), podczas gdy Cardano (ADA), Binance Coin (BNB), Dogecoin (DOGE) i Bitcoin Cash (BCH) odnotowały niewielkie straty.

Najwięcej zyskuje Celo, którego cena wzrosła o około 70% do 7 dolarów. Jest to następstwem niedawnego ogłoszenia o inicjatywie adopcyjnej wartej 100 milionów dolarów.

Kolejne wzrosty są widoczne w przypadku Arweave (35%), Harmony (45%), Cosmos (25%), Fantom (21%), Kusama (11%), Elrond (11%) i Amp (10%).

W rezultacie, skumulowana kapitalizacja rynkowa wzrosła o około 50 miliardów USD w ciągu jednego dnia i znajduje się nieznacznie poniżej 2,1 biliona dolarów.

Bitcoin ponownie zbliża się do 48 000 USD

Podczas gdy niektóre z alternatywnych monet notują nowe rekordy, podstawowa kryptowaluta zmagała się ostatnio z problemami. Podczas weekendu nie udało się utrzymać powyżej 49 000, a niedźwiedzie wykorzystały to, by ponownie zepchnąć ją na południe.

Skutkiem tego było przełamanie poniżej 48 000 USD i 47 000 USD kilka godzin temu. W rzeczywistości, BTC dotknął nawet poziomu 46,730 dolarów.

Od tego czasu jednak sytuacja w dużej mierze się zmieniła, a bitcoin wzrósł o ponad 1000 dolarów. W rezultacie zbliżył się do poziomu 48 000 dolarów, ale jak dotąd nie udało mu się go pokonać.

Jego kapitalizacja rynkowa wciąż utrzymuje się na poziomie 900 miliardów dolarów, ale dominacja nad altcoinami stale maleje i w chwili pisania tych słów wynosi poniżej 43%.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram