kryptowaluty 2 - logo

Ethereum (ETH) wybija się o 5% na 3-miesięczny szczyt. BTC nadal w konsolidacji

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 31 sierpnia 2021
ikona autora biały
bitcoin 40 000 usd eth hard fork

Po ostatnim spadku poniżej 47 000 USD, bitcoin zmienił trajektorię i zyskał ponad 1000 USD wartości. Niemniej jednak, niektóre alternatywne monety nadal prześcigają BTC pod względem wzrostów. Należy do nich m.in. SOL, który ostatnio zanotował kolejne ATH oraz Ether, który w ciągu jednego dnia zyskał 5%.

Kolejny dzień Kolejny rekord SOL; ETH rośnie o 5%

Podczas gdy większość altcoinów ostatnio stoi w miejscu, Solana przejęła całą uwagę na siebie. Wyniki SOL w ostatnich kilku tygodniach były wręcz spektakularne.

Kolejne rekordy wszech czasów i wybicie się ponad kolejne kamienie milowe to coś, do czego społeczność kryptowalutowa zdążyła się już przyzwyczaić. Ostatnie 24 godziny również nie zawiodły pod tym względem. Po wczorajszym przekroczeniu 100 dolarów, kryptowaluta wciąż się wspinała i ustanowiła najnowszy rekord na poziomie 120 dolarów.

Od wczoraj Ethereum radziło sobie równie dobrze. Platforma smart kontraktów zyskało ponad 6% wartości i przekroczyło poziom 3400 dolarów.

Na zielono są też Polkadot (11%) i Uniswap (6,5%), podczas gdy Cardano (ADA), Binance Coin (BNB), Dogecoin (DOGE) i Bitcoin Cash (BCH) odnotowały niewielkie straty.

Najwięcej zyskuje Celo, którego cena wzrosła o około 70% do 7 dolarów. Jest to następstwem niedawnego ogłoszenia o inicjatywie adopcyjnej wartej 100 milionów dolarów.

Kolejne wzrosty są widoczne w przypadku Arweave (35%), Harmony (45%), Cosmos (25%), Fantom (21%), Kusama (11%), Elrond (11%) i Amp (10%).

W rezultacie, skumulowana kapitalizacja rynkowa wzrosła o około 50 miliardów USD w ciągu jednego dnia i znajduje się nieznacznie poniżej 2,1 biliona dolarów.

Bitcoin ponownie zbliża się do 48 000 USD

Podczas gdy niektóre z alternatywnych monet notują nowe rekordy, podstawowa kryptowaluta zmagała się ostatnio z problemami. Podczas weekendu nie udało się utrzymać powyżej 49 000, a niedźwiedzie wykorzystały to, by ponownie zepchnąć ją na południe.

Skutkiem tego było przełamanie poniżej 48 000 USD i 47 000 USD kilka godzin temu. W rzeczywistości, BTC dotknął nawet poziomu 46,730 dolarów.

Od tego czasu jednak sytuacja w dużej mierze się zmieniła, a bitcoin wzrósł o ponad 1000 dolarów. W rezultacie zbliżył się do poziomu 48 000 dolarów, ale jak dotąd nie udało mu się go pokonać.

Jego kapitalizacja rynkowa wciąż utrzymuje się na poziomie 900 miliardów dolarów, ale dominacja nad altcoinami stale maleje i w chwili pisania tych słów wynosi poniżej 43%.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Rynek kryptowalut traci 200 mld USD ze względu na obawy COVID-19

Nowy wariant COVID-19 pochodzący z RPA sprowadził wszystkie rynki finansowe na południe. Podczas gdy kontrakty terminowe na najbardziej znaczące indeksy giełdowe na świecie spadły, przestrzeń kryptowalutowa doświadczyła ogromnej korekty. Bitcoin spadł do sześciotygodniowego minimum, podczas gdy niektóre altcoiny odnotowały dwucyfrowe spadki cen. Bitcoin i globalne rynki tąpnęły Podstawowa kryptowaluta była wczoraj na drodze do 60 […]

Według Grayscale sektor metawersum będzie wart bilion dolarów

Metaverse to zupełnie nowy paradygmat, który toruje drogę dla kolejnej ekscytującej granicy inwestycyjnej. Grayscale Investments, największa na świecie firma zajmująca się zarządzaniem aktywami cyfrowymi, uważa, że w ciągu najbliższych kilku lat wartość tej branży przekroczy 1 bilion dolarów. Według najnowszego raportu badawczego firmy zatytułowanego "The Metaverse, Web 3.0 Virtual Cloud Economies", przy obecnym tempie, ma […]

eToro wycofuje ADA i TRX dla klientów z USA, powołując się na obawy regulacyjne.

Popularna izraelska platforma transakcyjna eToro, ogłosiła niedawno, że wycofa Cardano (ADA) i Tron (TRX) dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych. eToro wycofuje ADA i TRX od 26 grudnia Zgodnie z oficjalnym wpisem na blogu opublikowanym w środę przez firmę, zmiany wejdą w życie od 26 grudnia. Firma jako część swojego rozumowania podała "względy biznesowe w zmieniającym […]

Bitcoin odzyskuje 55 tys. dolarów. Elrond (EGLD) przekracza 500 USD

W ciągu kolejnych zmiennych 24 godzin, bitcoin wzrósł o prawie 3000 dolarów w kilka minut. Następnie skierował się energicznie na południe, by ponownie przetestować 55 000 dolarów. Podczas gdy większość altcoinów jest na czerwono w skali dziennej, CRO i EGLD kontynuują swoje imponujące wzrosty. Dzika 24-godzinna jazda Bitcoina Po zeszłotygodniowych spadkach cen, bitcoin rozpoczął odrabianie […]

Bitcoin odrzucony przy 60 000 USD. Rynki kryptowalut tracą 100 mld w dzień

Po pozytywnym weekendzie, bitcoin został odrzucony na poziomie 60 000 dolarów i spadł o kilka tysięcy dolarów do 57 000 USD. Większość altcoinów również handluje na czerwono, z wyjątkiem CRO i Elrond. Oba projekt odnotowały bowiem nowe rekordy wszechczasów. Bitcoin odrzucony przy 60 000 USD W ciągu kilku ostatnich dni bitcoin cały czas tracił na […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram