Ethereum (ETH) wybija się o 5% na 3-miesięczny szczyt. BTC nadal w konsolidacji

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 31 sierpnia 2021
ikona autora biały
bitcoin 40 000 usd eth hard fork

Po ostatnim spadku poniżej 47 000 USD, bitcoin zmienił trajektorię i zyskał ponad 1000 USD wartości. Niemniej jednak, niektóre alternatywne monety nadal prześcigają BTC pod względem wzrostów. Należy do nich m.in. SOL, który ostatnio zanotował kolejne ATH oraz Ether, który w ciągu jednego dnia zyskał 5%.

Kolejny dzień Kolejny rekord SOL; ETH rośnie o 5%

Podczas gdy większość altcoinów ostatnio stoi w miejscu, Solana przejęła całą uwagę na siebie. Wyniki SOL w ostatnich kilku tygodniach były wręcz spektakularne.

Kolejne rekordy wszech czasów i wybicie się ponad kolejne kamienie milowe to coś, do czego społeczność kryptowalutowa zdążyła się już przyzwyczaić. Ostatnie 24 godziny również nie zawiodły pod tym względem. Po wczorajszym przekroczeniu 100 dolarów, kryptowaluta wciąż się wspinała i ustanowiła najnowszy rekord na poziomie 120 dolarów.

Od wczoraj Ethereum radziło sobie równie dobrze. Platforma smart kontraktów zyskało ponad 6% wartości i przekroczyło poziom 3400 dolarów.

Na zielono są też Polkadot (11%) i Uniswap (6,5%), podczas gdy Cardano (ADA), Binance Coin (BNB), Dogecoin (DOGE) i Bitcoin Cash (BCH) odnotowały niewielkie straty.

Najwięcej zyskuje Celo, którego cena wzrosła o około 70% do 7 dolarów. Jest to następstwem niedawnego ogłoszenia o inicjatywie adopcyjnej wartej 100 milionów dolarów.

Kolejne wzrosty są widoczne w przypadku Arweave (35%), Harmony (45%), Cosmos (25%), Fantom (21%), Kusama (11%), Elrond (11%) i Amp (10%).

W rezultacie, skumulowana kapitalizacja rynkowa wzrosła o około 50 miliardów USD w ciągu jednego dnia i znajduje się nieznacznie poniżej 2,1 biliona dolarów.

Bitcoin ponownie zbliża się do 48 000 USD

Podczas gdy niektóre z alternatywnych monet notują nowe rekordy, podstawowa kryptowaluta zmagała się ostatnio z problemami. Podczas weekendu nie udało się utrzymać powyżej 49 000, a niedźwiedzie wykorzystały to, by ponownie zepchnąć ją na południe.

Skutkiem tego było przełamanie poniżej 48 000 USD i 47 000 USD kilka godzin temu. W rzeczywistości, BTC dotknął nawet poziomu 46,730 dolarów.

Od tego czasu jednak sytuacja w dużej mierze się zmieniła, a bitcoin wzrósł o ponad 1000 dolarów. W rezultacie zbliżył się do poziomu 48 000 dolarów, ale jak dotąd nie udało mu się go pokonać.

Jego kapitalizacja rynkowa wciąż utrzymuje się na poziomie 900 miliardów dolarów, ale dominacja nad altcoinami stale maleje i w chwili pisania tych słów wynosi poniżej 43%.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Co to jest staking kryptowalut? Jak zacząć stakowanie?

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Omni Network (OMNI) - Nowa kryptowaluta w Binance Launchpool

Binance nie zwalnia tempa. Giełda dodała kolejny projekt do swojej platformy Binance Launchpool. Tym razem jest to kryptowaluta Omni Network (OMNI). W tym artykule rozłożymy ten projekt na czynniki pierwsze. Wyjaśnimy też jak farmić tokeny na Binance Launchpool! Uwaga: Jeśli założysz konto na Binance z tego linka, tuż przed listingiem OMNI (17 kwietnia), na Twoim […]

Darmowe pieniądze za rejestrację w aplikacji w 2024

Kiedyś trendem były aplikacje, które dawały pieniądze za klikanie, czy też wypełnienie ankiet. A co gdybym powiedział Ci, że istnieją aplikacje, które płacą za rejestrację? Wystarczy, że założysz konto, przejdziesz weryfikację i wykonasz jakąś dodatkową czynność. Proste, prawda? Przejdźmy więc do szczegółów! Sprawdźmy jak otrzymać darmowe pieniądze za rejestrację w 2024 roku! Jaka aplikacja płaci […]

Handluj kontraktami futures i zgarniaj ENA

Binance Futures wprowadza kolejną ciekawą promocję. To doskonała okazja zarówno dla traderów futures, jak i nowicjuszy w copy tradingu. Przez ograniczony czas, uczestnicy mogą zgarnąć część z puli 300 000 ENA. Aby wziąć udział, wystarczy zarejestrować się i spełnić proste warunki. Promocja trwa od 3 do 12 kwietnia 2024 i dzieli się na trzy części. […]

Boty do kryptowalut - automatyczne zarabianie na krypto

Jeżeli tutaj trafiłeś to prawdopodobnie szukasz bota, który pozwoli Ci automatycznie zarabiać pieniądze na kryptowalutach. Niestety, mamy dla Ciebie smutną wiadomość - takie boty nie istnieją, a jeśli ktoś oferuje Ci czysty, łatwy i szybki zarobek na botach handlowych to możesz mieć pewność, że to po prostu scam. Wciąż istnieje jednak pewna opcja, a mianowicie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram