Ethena (ENA) - Nowy krypto projekt w Binance Launchpool!

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 29 marca 2024
ikona autora biały
ethena binance launchpool

Binance Launchpool nie zwalnia tempa. Do platformy został wprowadzony nowy projekt - Ethena (ENA). To już 50. projekt, który pozyskuje środki w ramach ekosystemu Binance. Ale co to jest Ethena? Jaki problem rozwiązuje? Jak zdobyć tokeny? O tym w dzisiejszym artykule!


Uwaga: Jeśli założysz konto na Binance z tego linka, tuż przed listingiem w dniu 2 kwietnia otrzymasz zupełnie za darmo 20 tokenów ENA! Ostatnim razem w ten sposób można było zarobić nawet kilkadziesiąt dolarów.


Ethena (ENA) w Binance Launchpool

Największa giełda krypto na świecie - Binance wprowadziła projekt Ethena do swojej platformy stakingowej Binance Launchpool. Użytkownicy mogą zarabiać natywne tokeny projektu ENA przez staking BNB lub stablecoina FDUSD.

ethena binance launchpool
Ethena (ENA) na Binance Launchpool

Zarabianie ENA jest możliwe od 30 marca do 1 kwietnia. Ilość otrzymanych nagród zależy od liczby stakowanych monet. Binance zdecydowało się rozdysponować 2% całkowitej podaży tokenów ENA wśród użytkowników Launchpoola. Łącznie jest to więc 300 milionów ENA. 80% nagród trafi do osób stakujących BNB, a 20% do tych z FDUSD.

Nie oznacza to jednak, że staking BNB przyniesie więcej ENA niż FDUSD. Wszystko zależy od udziału w całej puli stakingowej.

Ponadto Binance wylistuje ENA na giełdzie w dniu 2 kwietnia. Token początkowo będzie dostępny w parach z BTC, USDT, BNB, FDUSD i TRY.

Podobnie jak większość projektów w Binance Launchpool, ENA również otrzymała etykietę „Seed Tag”. W ten sposób Binance sygnalizuje, że projekt jest na wczesnym etapie rozwoju i może być bardziej zmienny oraz ryzykowny niż większość innych kryptowalut notowanych na giełdzie.

Oto podsumowanie najważniejszych informacji dot. 50. edycji Binance Launchpool:

 Launchpool
Start30 marca 2024, 00:00 (UTC)
Koniec1 kwietnia 2024, 00:00 (UTC)
Dzienne nagrody w puli BNB80 000 000 ENA
Dzienne nagrody w puli FUSD20 000 000 ENA
Listing Ethena (ENA)2 kwietnia 08:00 (UTC)

Co to jest Ethena (ENA)? Jak działa?

Ethena to protokół oparty na syntetycznym dolarze. Jego celem jest umożliwienie inwestorom kryptowalutowym oszczędzania. Zespół nazywa ten produkt oszczędnościowy "obligacją internetową". Podstawowe aktywo protokołu, USDe, utrzymuje peg do dolara amerykańskiego w stosunku 1:1 poprzez tzw. "delta-hedging" stakowanego Ethereum. Delta hedging to strategia handlu opcjami, której celem jest ograniczenie ryzyka związanego z ruchami cen aktywów bazowych - w przypadku Etheny jest to ETH.

ethena.fi

Zgodnie z białą księgą, "internetowa obligacja" generuje zysk na dwa sposoby. Po pierwsze, delta hedging pozycji instrumentów pochodnych w stosunku do ETH posiadanych przez protokół zapewnia peg USDe do dolara. Po drugie, obligacja internetowa łączy zyski zebrane z stakowanych ETH oraz "spreadu z rynków kontraktów futures i perpetual".

Użytkownicy mogą emitować USDe, dostarczając stETH lub inne obsługiwane aktywa jako zabezpieczenie. Aktywa zabezpieczające są następnie automatycznie zamieniane na odpowiednią ilość USDe. Proces wykupu jest po prostu odwrotnością procesu emisji. Użytkownicy wybierają aktywa, które chcą otrzymać w zamian za swoje USDe, a smart kontrakt zajmuje się resztą.

Warto zauważyć, że USDe można stakować i generować w ten sposób dodatkowy zysk. W zamian za staking USDe otrzymujemt równoważną kwotę StakedUSDe (sUSDe). Jeśli trzymamy te tokeny, nagrody za stakich są akumulowane automatycznie. Po odstakowaniu sUSDe, użytkownik otrzymuje oryginalną kwotę stakowanych USDe oprócz nagród za stakowanie, które są wypłacane w USDe.

staking susde

W chwili pisania tego tekstu nie jest do końca jasne, jaka będzie rola tokena ENA. Patrząc jednak na podobne projekty, najbardziej prawdopodobnym przypadkiem użycia będzie zarządzanie.

Tutaj znajdziesz najważniejsze informacje dot. projektu:

ENA - tokenomia

Jeśli chodzi o dystrybucję tokenów ENA i okres vestingu, świetnie prezentuje to poniższy wykres:

tokenomia ena

Inwestorzy, kluczowe ogniwo finansowania każdego projektu, otrzymują 25% całkowitej podaży tokenów. W ręce zespołu trafi aż 30% ENA. Takie rozdzielenie świadczy o długoterminowej wierze w sukces.

Fundacja, odpowiedzialna za wsparcie i rozwój projektu, dysponuje 15% podaży. Z kolei ekosystem, który obejmuje wszystkie działania wspierające wzrost i adopcję projektu, otrzymuje 28%.

Co udało się zrobić i jakie są plany na przyszłość?

Ethena zaznaczyła swoją obecność na rynku w imponującym stylu. Zainaugurowała swoją działalność w czwartym kwartale 2023 roku, przeprowadzając zamknięty pre-sale dla inwestorów.

Pierwsze kroki zaowocowały wprowadzeniem na rynek USDe o wartości 250 milionów dolarów. Następnie, w pierwszym kwartale 2024, Ethena wystartowała publicznie.Ten okres przyniósł również uruchomienie dwóch epok kampanii Shard, znaczące zwiększenie płynności na Curve (150 milionów dolarów), obrót na Uniswapie sięgający 1,5 miliarda dolarów, a także zablokowanie środków na Pendle i w USDe o łącznej wartości 650 milionów dolarów. Kwiecień 2024 przyniósł z kolei długo oczekiwane uruchomienie tokenu ENA.

Co przyniesie przyszłość? Drugi kwartał 2024 roku rozpocznie się od wprowadzenia tokenu ENA na giełdy, co bez wątpienia przyciągnie nowych inwestorów. Zwłaszcza listing na Binance w dniu 2 kwietnia. Projekt planuje również wzbogacić ekosystem o BTC jako zabezpieczenie oraz rozpocząć drugi sezon kampanii promocyjnych. Wdrożenie zarządzania DAO jeszcze bardziej zdemokratyzuje proces decyzyjny.

Trzeci kwartał obiecuje włączenie SOL jako aktywa zabezpieczającego i inicjatywy cross-chain dla USDe. W czwartym kwartale zakończy się drugi sezon kampanii promocyjnych. Zespół projektu zaplanował też drugą dystrybucję tokenu ENA.

Jak zdobyć Ethena w Binance Launchpool?

To proste. Najpierw musisz posiadać zweryfikowane konto na Binance. Jeśli jeszcze go nie posiadasz, załóż je pod tym linkiem i zgarnij 20 ENA tuż przed listingiem.

launchpool launchpad

W zależności od tego, jakie tokeny chcesz postawić, wybierz pulę FDUSD lub pulę BNB. Dalej postępuj zgodnie z instrukcjami dostarczonymi przez giełdę.

pule ethena

Podsumowanie

Binance nie przestaje zaskakiwać jeśli chodzi o swoją platformę Binance Launchpool i cały czas wprowadza nowe projekty. Tym razem jest to już 50. pozycja - Ethena. Czy projekt okaże się sukcesem tak jak poprzednie projekty? Jak myślisz? Podziel się swoją opinią w komentarzu.

FAQ

Co to jest Ethena (ENA)?

Ethena to protokół oparty na syntetycznym dolarze, mający na celu umożliwienie oszczędzania przez tzw. "obligacje internetowe".

Jaki problem rozwiązuje Ethena?

Rozwiązuje problem oszczędzania w ekosystemie kryptowalut, umożliwiając utrzymanie wartości przy użyciu strategii delta hedging względem Ethereum.

Jak zdobyć tokeny ENA?

Załóż zweryfikowane konto na Binance, a tuż przed listingiem ENA (2 kwietnia) otrzymasz 20 tokenów ENA za darmo. Można również zdobyć ENA poprzez staking BNB lub FDUSD w Binance Launchpool.

Jak długo trwa zarabianie ENA na Binance Launchpool?

Zarabianie ENA jest możliwe od 30 marca do 1 kwietnia 2024 roku.

Kiedy ENA zostanie wprowadzony na giełdę Binance?

ENA zostanie wprowadzony na giełdę Binance 2 kwietnia 2024 roku. Początkowo będzie dostępny w parach z BTC, USDT, BNB, FDUSD, i TRY.

Jak działa proces emitowania i wykupu USDe w protokole Ethena?

Użytkownicy mogą emitować USDe, dostarczając stETH lub inne aktywa jako zabezpieczenie, które są zamieniane na USDe. Wykup jest procesem odwrotnym, pozwalającym na otrzymanie aktywów za USDe.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Co to jest staking kryptowalut? Jak zacząć stakowanie?

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Omni Network (OMNI) - Nowa kryptowaluta w Binance Launchpool

Binance nie zwalnia tempa. Giełda dodała kolejny projekt do swojej platformy Binance Launchpool. Tym razem jest to kryptowaluta Omni Network (OMNI). W tym artykule rozłożymy ten projekt na czynniki pierwsze. Wyjaśnimy też jak farmić tokeny na Binance Launchpool! Uwaga: Jeśli założysz konto na Binance z tego linka, tuż przed listingiem OMNI (17 kwietnia), na Twoim […]

Darmowe pieniądze za rejestrację w aplikacji w 2024

Kiedyś trendem były aplikacje, które dawały pieniądze za klikanie, czy też wypełnienie ankiet. A co gdybym powiedział Ci, że istnieją aplikacje, które płacą za rejestrację? Wystarczy, że założysz konto, przejdziesz weryfikację i wykonasz jakąś dodatkową czynność. Proste, prawda? Przejdźmy więc do szczegółów! Sprawdźmy jak otrzymać darmowe pieniądze za rejestrację w 2024 roku! Jaka aplikacja płaci […]

Handluj kontraktami futures i zgarniaj ENA

Binance Futures wprowadza kolejną ciekawą promocję. To doskonała okazja zarówno dla traderów futures, jak i nowicjuszy w copy tradingu. Przez ograniczony czas, uczestnicy mogą zgarnąć część z puli 300 000 ENA. Aby wziąć udział, wystarczy zarejestrować się i spełnić proste warunki. Promocja trwa od 3 do 12 kwietnia 2024 i dzieli się na trzy części. […]

Boty do kryptowalut - automatyczne zarabianie na krypto

Jeżeli tutaj trafiłeś to prawdopodobnie szukasz bota, który pozwoli Ci automatycznie zarabiać pieniądze na kryptowalutach. Niestety, mamy dla Ciebie smutną wiadomość - takie boty nie istnieją, a jeśli ktoś oferuje Ci czysty, łatwy i szybki zarobek na botach handlowych to możesz mieć pewność, że to po prostu scam. Wciąż istnieje jednak pewna opcja, a mianowicie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram