ETH pierwszy raz od miesiąca spada poniżej 2000 USD. BTC po 32 000 dolarów

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 21 czerwca 2021
ikona autora biały
spadki na rynku

Po nieco stagnacyjnym weekendzie, w którym BTC pozostawał w przedziale między 35 000 a 36 000 USD, aktywo spadło do dwutygodniowego minimum na poziomie nieco ponad 32 000 USD. Większość alternatywnych monet radzi sobie jeszcze gorzej. ETH po raz pierwszy od maja spadł poniżej 2000 dolarów.

Altcoiny w czerwieni. ETH poniżej 2000 USD

Altcoiny stopniowo traciły na wartości przez ostatnie kilka dni. Na czele znajduje się Ethereum, które jeszcze niecały tydzień temu notowane było znacznie powyżej 2600 dolarów.

Jednakże, drugi co do wielkości zasób cyfrowy stracił kilkaset dolarów w ciągu kilku dni, a ostatnie 24 godziny tylko pogorszyły jego wyniki. ETH spadł o ponad 300 dolarów w stosunkowo krótkim okresie do najniższego poziomu 1980 dolarów (na Bitstamp). Tym samym aktywo spadło poniżej 2000 dolarów po raz pierwszy od 23 maja.

Sytuacja z pozostałymi altami jest dość podobna i wszystkie one w skali 24-godzinnej znajdują się w głębokiej czerwieni. Sporo na wartości straciły: Binance Coin (-4,5%), Cardano (-4,5%), Dogecoin (-8,5%), Ripple (-7%), Polkadot (-10%), Uniswap (-8,5%), Bitcoin Cash (-9%), Litecoin (-8,5%), Solana (-10%) oraz Chainlink (-5%).

Spośród altów o niższej i średniej kapitalizacji najwięcej stracił Stacks, który zanotował 17% spadek. BakeryToken (-15%), NEM (-14%), SushiSwap (-14%), Qtum (-13%), Amp (-13%), ICP (-13%) i Chiliz (-13%) to kilka innych monet, które odnotowały dwucyfrowe straty.

Ostatecznie, łączna kapitalizacja rynkowa wszystkich kryptowalut straciła ponad 120 miliardów dolarów w ciągu jednego dnia. Spadła ona do poziomu poniżej 1,4 biliona dolarów.

Bitcoin osiąga dwutygodniowe minimum

Sytuacja z podstawową kryptowalutą nie jest aż tak odmienna. Pomimo kilkudniowego osuwania się wartości, BTC w weekend odrobił część strat i oscylował w okolicach 36 tysięcy dolarów.

Trajektoria cenowa zmieniła się gwałtownie po nowym FUD pochodzącym z Chin. Trzeci co do wielkości bank w kraju zakazał wszystkim swoim klientom handlu cyfrowymi aktywami. Wiadomość ta miała natychmiastowy wpływ na rynek.

W konsekwencji BTC spadł o ponad 2000 dolarów w ciągu kilku godzin i 4000 dolarów w skali 24 godzinnej. Aktywo zeszło do nieco ponad 32 000 dolarów, osiągając tym samym najniższą cenę od mniej więcej dwóch tygodni.

Pomimo odzyskania około tysiąca dolarów od tego czasu, bitcoin nadal jest na ponad 6-procentowej stracie w ciągu dnia, a jego kapitalizacja rynkowa wynosi nieco ponad 600 miliardów dolarów. Jego rynkowa dominacja wzrosła nieznacznie tylko dlatego, że alty krwawią dziś jeszcze bardziej.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Złoto na rekordowym poziomie. Czy Bitcoin może pójść w jego ślady?

Według różnych źródeł, złoto wybiło nowy rekord wszech czasów. Kilogram złota jest teraz wart 64.000 dolarów. Oznacza to, że inwestorzy szukają bezpiecznej przystani, w której mogliby trzymać wartość, w celu wyjścia z obecnego kryzysu bankowego. Czy Bitcoin może pójść w ślady złota? Złoto za 65 000 dolarów Poniższy wykres to cena złota i pokazuje wartość […]

Czy Microsoft buduje portfel Ethereum dla Edge?

Dobra wiadomość dla użytkowników Microsoft Edge, ponieważ trwają testy portfela Ethereum dla przeglądarki internetowej. Metamask dla Microsoftu Firma Microsoft rozwija coś, co nazywa "Crypto Wallet" dla Edge. Portfel ten pozwala użytkownikom przechowywać i handlować Etherem, a także tokenami na blockchainie Ethereum, podobnie jak popularny Metamask. Albacore odkrył to i podzielił się tym na Twitterze. Albacore […]

Kolejna edycja Invest Cuffs już w tym tygodniu

To już ostatni moment aby zapisać się na największe wydarzenie dla Inwestorów w tym roku. Już 24-25 marca 2023 roku będzie miała miejsce następna edycja Wydarzenia i Targów Invest Cuffs. To już dziewiąte wydanie imprezy, która każdego roku przyciąga do Krakowa tysiące uczestników, dających możliwość uczestniczenia w prelekcjach prowadzonych przez ponad 120 mówców. Invest Cuffs […]

Banki upadają, bitcoin rośnie. Co się dzieje?

Zapewne nie umknęło Waszej uwadze, że w ostatni weekend upadł Silicon Valley Bank. Silicon Valley Bank był 17. największym bankiem w Stanach Zjednoczonych i bankiem skupiającym się na obsłudze transakcji venture capital i startupów technologicznych. W sumie bank zarządzał ponad 200 miliardami dolarów w depozytach. W ten weekend Rezerwa Federalna, FDIC i Departament Skarbu USA […]

6 powodów, dla których Bitcoin może być przyszłością pieniądza

Bitcoin to pierwsza na świecie zdecentralizowana waluta cyfrowa, która działa bez banku centralnego lub administratora. Przez lata zyskał ogromną popularność ze względu na swój potencjał, aby stać się globalną walutą. Oto sześć powodów, dla których Bitcoin może stać się przyszłością pieniądza. Decentralizacja Sieć Bitcoin jest zdecentralizowaną platformą, w której transakcje są przetwarzane i weryfikowane przez […]
5 1 Głos
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram