kryptowaluty 2 - logo

ETH pierwszy raz od miesiąca spada poniżej 2000 USD. BTC po 32 000 dolarów

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 21 czerwca 2021
ikona autora biały
spadki na rynku

Po nieco stagnacyjnym weekendzie, w którym BTC pozostawał w przedziale między 35 000 a 36 000 USD, aktywo spadło do dwutygodniowego minimum na poziomie nieco ponad 32 000 USD. Większość alternatywnych monet radzi sobie jeszcze gorzej. ETH po raz pierwszy od maja spadł poniżej 2000 dolarów.

Altcoiny w czerwieni. ETH poniżej 2000 USD

Altcoiny stopniowo traciły na wartości przez ostatnie kilka dni. Na czele znajduje się Ethereum, które jeszcze niecały tydzień temu notowane było znacznie powyżej 2600 dolarów.

Jednakże, drugi co do wielkości zasób cyfrowy stracił kilkaset dolarów w ciągu kilku dni, a ostatnie 24 godziny tylko pogorszyły jego wyniki. ETH spadł o ponad 300 dolarów w stosunkowo krótkim okresie do najniższego poziomu 1980 dolarów (na Bitstamp). Tym samym aktywo spadło poniżej 2000 dolarów po raz pierwszy od 23 maja.

Sytuacja z pozostałymi altami jest dość podobna i wszystkie one w skali 24-godzinnej znajdują się w głębokiej czerwieni. Sporo na wartości straciły: Binance Coin (-4,5%), Cardano (-4,5%), Dogecoin (-8,5%), Ripple (-7%), Polkadot (-10%), Uniswap (-8,5%), Bitcoin Cash (-9%), Litecoin (-8,5%), Solana (-10%) oraz Chainlink (-5%).

Spośród altów o niższej i średniej kapitalizacji najwięcej stracił Stacks, który zanotował 17% spadek. BakeryToken (-15%), NEM (-14%), SushiSwap (-14%), Qtum (-13%), Amp (-13%), ICP (-13%) i Chiliz (-13%) to kilka innych monet, które odnotowały dwucyfrowe straty.

Ostatecznie, łączna kapitalizacja rynkowa wszystkich kryptowalut straciła ponad 120 miliardów dolarów w ciągu jednego dnia. Spadła ona do poziomu poniżej 1,4 biliona dolarów.

Bitcoin osiąga dwutygodniowe minimum

Sytuacja z podstawową kryptowalutą nie jest aż tak odmienna. Pomimo kilkudniowego osuwania się wartości, BTC w weekend odrobił część strat i oscylował w okolicach 36 tysięcy dolarów.

Trajektoria cenowa zmieniła się gwałtownie po nowym FUD pochodzącym z Chin. Trzeci co do wielkości bank w kraju zakazał wszystkim swoim klientom handlu cyfrowymi aktywami. Wiadomość ta miała natychmiastowy wpływ na rynek.

W konsekwencji BTC spadł o ponad 2000 dolarów w ciągu kilku godzin i 4000 dolarów w skali 24 godzinnej. Aktywo zeszło do nieco ponad 32 000 dolarów, osiągając tym samym najniższą cenę od mniej więcej dwóch tygodni.

Pomimo odzyskania około tysiąca dolarów od tego czasu, bitcoin nadal jest na ponad 6-procentowej stracie w ciągu dnia, a jego kapitalizacja rynkowa wynosi nieco ponad 600 miliardów dolarów. Jego rynkowa dominacja wzrosła nieznacznie tylko dlatego, że alty krwawią dziś jeszcze bardziej.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Uruchomienie mainnetu SundaeSwap powoduje przeciążenie sieci na Cardano

Społeczność Cardano i reszta branży kryptowalutowej była podekscytowana, gdy inteligentne kontrakty zostały włączone do sieci po jej aktualizacji Alonzo w zeszłym roku. Jednak od tego czasu pojawiły się pewne drobne problemy. SundaeSwap wchodzi na Cardano Cztery miesiące później, pierwsza zdecentralizowana aplikacja (dApp) oparta na Cardano, SundaeSwap, uruchomiła swój mainnet po serii prywatnych i publicznych testów. […]

Komisarz SEC mówi, że kryptowaluty nie wymagają specjalnych ram regulacyjnych

Podczas gdy społeczność kryptowalutowa wzywa SEC do zapewnienia jaśniejszych regulacji dla branży, jeden z komisarzy agencji uważa inaczej. SEC nie musi wymyślać koła na nowo Allison Lee, komisarz amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), występując na wydarzeniu dot. regulacji kryptowalut, powiedział, że rynek ten nie potrzebuje specjalnych zasad. Według Lee: Zamiast realizować podejścia, które […]

Rząd Wielkiej Brytanii zaostrzy przepisy dot. reklam kryptowalut

Rząd Wielkiej Brytanii opublikował swoje plany nałożenia rygorystycznych ograniczeń na reklamy kryptowalut. Zaostrzone przepisy koncentrują się głównie na wprowadzających w błąd reklamach, które mogą wyrządzić szkodę konsumentom. Ministerstwo Skarbu Wielkiej Brytanii opublikowało dziś plany rządu w zakresie przepisów otaczających wprowadzające w błąd kampanie promocyjne kryptowalut. Chociaż organ podkreślił swoją chęć wspierania innowacji, stara się regulować […]

Microsoft kupuje Activision Blizzard

Mark Zuckerberg wykonał pierwszy ruch w kierunku uczynienia Facebooka królem metaverse, zmieniając jego nazwę na Meta. Teraz Microsoft odpowiada na to w ten sam sposób. Gigant oprogramowania ogłosił, że przejmuje Activision Blizzard za 69 miliardów dolarów. Jest to jedna z największych transakcji w tej przestrzeni, która da Microsoftowi przewagę nad rywalami. Activision jest gigantem gier, […]

Brytyjski regulator płatności nakłada na Mastercard i 4 inne firmy kary w wysokości 33 mln funtów

Brytyjski Regulator Systemów Płatniczych (PSA) nałożył łączną karę w wysokości ponad 33 mln funtów na pięciu wydawców kart przedpłaconych: Mastercard, allpay, Advanced Payment Solutions, Prepaid Financial Services i Sulion. Powodem jest utworzenie kartelu i naruszenie obowiązującego w tym kraju prawa konkurencji. Pięć firm wcześniej zgodziło się nie konkurować i nie podbierać sobie nawzajem klientów na […]
5 1 Głos
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram