ETH pierwszy raz od miesiąca spada poniżej 2000 USD. BTC po 32 000 dolarów

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 21 czerwca 2021
ikona autora biały
spadki na rynku

Po nieco stagnacyjnym weekendzie, w którym BTC pozostawał w przedziale między 35 000 a 36 000 USD, aktywo spadło do dwutygodniowego minimum na poziomie nieco ponad 32 000 USD. Większość alternatywnych monet radzi sobie jeszcze gorzej. ETH po raz pierwszy od maja spadł poniżej 2000 dolarów.

Altcoiny w czerwieni. ETH poniżej 2000 USD

Altcoiny stopniowo traciły na wartości przez ostatnie kilka dni. Na czele znajduje się Ethereum, które jeszcze niecały tydzień temu notowane było znacznie powyżej 2600 dolarów.

Jednakże, drugi co do wielkości zasób cyfrowy stracił kilkaset dolarów w ciągu kilku dni, a ostatnie 24 godziny tylko pogorszyły jego wyniki. ETH spadł o ponad 300 dolarów w stosunkowo krótkim okresie do najniższego poziomu 1980 dolarów (na Bitstamp). Tym samym aktywo spadło poniżej 2000 dolarów po raz pierwszy od 23 maja.

Sytuacja z pozostałymi altami jest dość podobna i wszystkie one w skali 24-godzinnej znajdują się w głębokiej czerwieni. Sporo na wartości straciły: Binance Coin (-4,5%), Cardano (-4,5%), Dogecoin (-8,5%), Ripple (-7%), Polkadot (-10%), Uniswap (-8,5%), Bitcoin Cash (-9%), Litecoin (-8,5%), Solana (-10%) oraz Chainlink (-5%).

Spośród altów o niższej i średniej kapitalizacji najwięcej stracił Stacks, który zanotował 17% spadek. BakeryToken (-15%), NEM (-14%), SushiSwap (-14%), Qtum (-13%), Amp (-13%), ICP (-13%) i Chiliz (-13%) to kilka innych monet, które odnotowały dwucyfrowe straty.

Ostatecznie, łączna kapitalizacja rynkowa wszystkich kryptowalut straciła ponad 120 miliardów dolarów w ciągu jednego dnia. Spadła ona do poziomu poniżej 1,4 biliona dolarów.

Bitcoin osiąga dwutygodniowe minimum

Sytuacja z podstawową kryptowalutą nie jest aż tak odmienna. Pomimo kilkudniowego osuwania się wartości, BTC w weekend odrobił część strat i oscylował w okolicach 36 tysięcy dolarów.

Trajektoria cenowa zmieniła się gwałtownie po nowym FUD pochodzącym z Chin. Trzeci co do wielkości bank w kraju zakazał wszystkim swoim klientom handlu cyfrowymi aktywami. Wiadomość ta miała natychmiastowy wpływ na rynek.

W konsekwencji BTC spadł o ponad 2000 dolarów w ciągu kilku godzin i 4000 dolarów w skali 24 godzinnej. Aktywo zeszło do nieco ponad 32 000 dolarów, osiągając tym samym najniższą cenę od mniej więcej dwóch tygodni.

Pomimo odzyskania około tysiąca dolarów od tego czasu, bitcoin nadal jest na ponad 6-procentowej stracie w ciągu dnia, a jego kapitalizacja rynkowa wynosi nieco ponad 600 miliardów dolarów. Jego rynkowa dominacja wzrosła nieznacznie tylko dlatego, że alty krwawią dziś jeszcze bardziej.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Portal w Binance Launchpool - to już 47. projekt!

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który pojawi się na platformie Binance Launchpool - to już 47 w historii. Tym razem jest to platforma gamingowa Web3 - Portal. Przy okazji zaoferowała promocję, w której do zgarnięcia jest 20 tokenów PIXEL zupełnie za darmo: aby je odebrać należy założyć konto z promocyjnego linka: odbierz 20 PIXEL. […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]
5 1 Głos
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram