ETH pierwszy raz od miesiąca spada poniżej 2000 USD. BTC po 32 000 dolarów

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 21 czerwca 2021
ikona autora biały
spadki na rynku

Po nieco stagnacyjnym weekendzie, w którym BTC pozostawał w przedziale między 35 000 a 36 000 USD, aktywo spadło do dwutygodniowego minimum na poziomie nieco ponad 32 000 USD. Większość alternatywnych monet radzi sobie jeszcze gorzej. ETH po raz pierwszy od maja spadł poniżej 2000 dolarów.

Altcoiny w czerwieni. ETH poniżej 2000 USD

Altcoiny stopniowo traciły na wartości przez ostatnie kilka dni. Na czele znajduje się Ethereum, które jeszcze niecały tydzień temu notowane było znacznie powyżej 2600 dolarów.

Jednakże, drugi co do wielkości zasób cyfrowy stracił kilkaset dolarów w ciągu kilku dni, a ostatnie 24 godziny tylko pogorszyły jego wyniki. ETH spadł o ponad 300 dolarów w stosunkowo krótkim okresie do najniższego poziomu 1980 dolarów (na Bitstamp). Tym samym aktywo spadło poniżej 2000 dolarów po raz pierwszy od 23 maja.

Sytuacja z pozostałymi altami jest dość podobna i wszystkie one w skali 24-godzinnej znajdują się w głębokiej czerwieni. Sporo na wartości straciły: Binance Coin (-4,5%), Cardano (-4,5%), Dogecoin (-8,5%), Ripple (-7%), Polkadot (-10%), Uniswap (-8,5%), Bitcoin Cash (-9%), Litecoin (-8,5%), Solana (-10%) oraz Chainlink (-5%).

Spośród altów o niższej i średniej kapitalizacji najwięcej stracił Stacks, który zanotował 17% spadek. BakeryToken (-15%), NEM (-14%), SushiSwap (-14%), Qtum (-13%), Amp (-13%), ICP (-13%) i Chiliz (-13%) to kilka innych monet, które odnotowały dwucyfrowe straty.

Ostatecznie, łączna kapitalizacja rynkowa wszystkich kryptowalut straciła ponad 120 miliardów dolarów w ciągu jednego dnia. Spadła ona do poziomu poniżej 1,4 biliona dolarów.

Bitcoin osiąga dwutygodniowe minimum

Sytuacja z podstawową kryptowalutą nie jest aż tak odmienna. Pomimo kilkudniowego osuwania się wartości, BTC w weekend odrobił część strat i oscylował w okolicach 36 tysięcy dolarów.

Trajektoria cenowa zmieniła się gwałtownie po nowym FUD pochodzącym z Chin. Trzeci co do wielkości bank w kraju zakazał wszystkim swoim klientom handlu cyfrowymi aktywami. Wiadomość ta miała natychmiastowy wpływ na rynek.

W konsekwencji BTC spadł o ponad 2000 dolarów w ciągu kilku godzin i 4000 dolarów w skali 24 godzinnej. Aktywo zeszło do nieco ponad 32 000 dolarów, osiągając tym samym najniższą cenę od mniej więcej dwóch tygodni.

Pomimo odzyskania około tysiąca dolarów od tego czasu, bitcoin nadal jest na ponad 6-procentowej stracie w ciągu dnia, a jego kapitalizacja rynkowa wynosi nieco ponad 600 miliardów dolarów. Jego rynkowa dominacja wzrosła nieznacznie tylko dlatego, że alty krwawią dziś jeszcze bardziej.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
5 1 Głos
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram