ETH pierwszy raz od miesiąca spada poniżej 2000 USD. BTC po 32 000 dolarów

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 21 czerwca 2021
ikona autora biały
spadki na rynku

Po nieco stagnacyjnym weekendzie, w którym BTC pozostawał w przedziale między 35 000 a 36 000 USD, aktywo spadło do dwutygodniowego minimum na poziomie nieco ponad 32 000 USD. Większość alternatywnych monet radzi sobie jeszcze gorzej. ETH po raz pierwszy od maja spadł poniżej 2000 dolarów.

Altcoiny w czerwieni. ETH poniżej 2000 USD

Altcoiny stopniowo traciły na wartości przez ostatnie kilka dni. Na czele znajduje się Ethereum, które jeszcze niecały tydzień temu notowane było znacznie powyżej 2600 dolarów.

Jednakże, drugi co do wielkości zasób cyfrowy stracił kilkaset dolarów w ciągu kilku dni, a ostatnie 24 godziny tylko pogorszyły jego wyniki. ETH spadł o ponad 300 dolarów w stosunkowo krótkim okresie do najniższego poziomu 1980 dolarów (na Bitstamp). Tym samym aktywo spadło poniżej 2000 dolarów po raz pierwszy od 23 maja.

Sytuacja z pozostałymi altami jest dość podobna i wszystkie one w skali 24-godzinnej znajdują się w głębokiej czerwieni. Sporo na wartości straciły: Binance Coin (-4,5%), Cardano (-4,5%), Dogecoin (-8,5%), Ripple (-7%), Polkadot (-10%), Uniswap (-8,5%), Bitcoin Cash (-9%), Litecoin (-8,5%), Solana (-10%) oraz Chainlink (-5%).

Spośród altów o niższej i średniej kapitalizacji najwięcej stracił Stacks, który zanotował 17% spadek. BakeryToken (-15%), NEM (-14%), SushiSwap (-14%), Qtum (-13%), Amp (-13%), ICP (-13%) i Chiliz (-13%) to kilka innych monet, które odnotowały dwucyfrowe straty.

Ostatecznie, łączna kapitalizacja rynkowa wszystkich kryptowalut straciła ponad 120 miliardów dolarów w ciągu jednego dnia. Spadła ona do poziomu poniżej 1,4 biliona dolarów.

Bitcoin osiąga dwutygodniowe minimum

Sytuacja z podstawową kryptowalutą nie jest aż tak odmienna. Pomimo kilkudniowego osuwania się wartości, BTC w weekend odrobił część strat i oscylował w okolicach 36 tysięcy dolarów.

Trajektoria cenowa zmieniła się gwałtownie po nowym FUD pochodzącym z Chin. Trzeci co do wielkości bank w kraju zakazał wszystkim swoim klientom handlu cyfrowymi aktywami. Wiadomość ta miała natychmiastowy wpływ na rynek.

W konsekwencji BTC spadł o ponad 2000 dolarów w ciągu kilku godzin i 4000 dolarów w skali 24 godzinnej. Aktywo zeszło do nieco ponad 32 000 dolarów, osiągając tym samym najniższą cenę od mniej więcej dwóch tygodni.

Pomimo odzyskania około tysiąca dolarów od tego czasu, bitcoin nadal jest na ponad 6-procentowej stracie w ciągu dnia, a jego kapitalizacja rynkowa wynosi nieco ponad 600 miliardów dolarów. Jego rynkowa dominacja wzrosła nieznacznie tylko dlatego, że alty krwawią dziś jeszcze bardziej.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Fundusze Bitcoin i Ethereum notują największe odpływy od czasu krachu FTX

Instytucjonalni krypto inwestorzy stali się dużo bardziej konserwatywni po problemach z FTX. Niestety, nie wygląda na to, żeby to był to już koniec. Nowe badanie pokazuje, że te grube ryby wolą na razie wyjąć swoje pieniądze z rynku kryptowalut. Fundusze kryptowalutowe odnotowują duże odpływy Tak pisze CoinShares w swoim cotygodniowym raporcie badawczym. W zeszłym tygodniu […]

Sam Bankman-Fried mówi dlaczego FTX upadło

Upadek utility-tokena FTX (FTT) nie był spowodowany brakiem płynności, ale działaniami inwestorów, którzy poczuli się "przestraszeni" obecną sytuacją na rynku. Założyciel giełdy kryptowalut Sam Bankman-Fried stwierdził tak w wywiadzie z Tiffany Fong z dnia 16 listopada (opublikowanym 29 listopada). "Myślę, że FTT miał realną wartość. […] Pod wieloma względami [token] był bardziej legalny niż wiele […]

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]
5 1 Głos
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram