Elon Musk znowu pompuje! Tym razem BABYDOGE

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 1 lipca 2021
ikona autora biały
elon musk

Po krótkiej przerwie od swoich typowych komentarzy na Twitterze dotyczących branży kryptowalut, Elon Musk przypomniał o swojej humorystycznej stronie. Szef Tesli opublikował nowy zestaw intrygujących wpisów. Chociaż jego tweety zawierały słowo "Doge", meme coin nie zareagował tak jak zwykle szybkim wystrzałem na północ. Okazuje się bowiem, że miliarder miał na myśli "dziecko" Dogecoina.

Oprócz swoich poglądów na temat bitcoina, prezes Tesli od miesięcy podkreślał swoje poparcie dla Dogecoina i innych shit coinów. To spowodowało, że meme coin Shiba Inu w pewnym momencie osiągnęła rekordowy poziom 0,75, a nawet stała się czwartym co do wielkości aktywem cyfrowym.

Korekta rynku, a być może także malejące zainteresowanie hypem, spowodowały poważne spadki. Shiba Inu straciła 67% od ATH wykreślonego kilka miesięcy temu.

Niektórzy zdesperowani inwestorzy, którzy ślepo podążali za Muskiem i innymi znanymi nazwiskami, zaczęli błagać miliardera o zaangażowanie się w Dogecoin w mediach społecznościowych. Dlaczego? Ponieważ jego wcześniejsze komentarze wywoływały natychmiastowy wzrost cen.

CEO Tesli przez jakiś czas trzymał się na uboczu, ale dziś znów powrócił z kolejnymi wpisami. Mimo, że oba zawierały słowo "Doge", cena meme coina nie zareagowała.

Wygląda na to, że Musk odnosił się do innej kryptowaluty o nazwie Baby Doge Coin. Strona opisuje ją jako token, który "nauczył się kilku sztuczek i lekcji od swojego ojca meme, Doge".

Tak zwana "najlepsza na świecie moneta społecznościowa" ujrzała światło dzienne dzięki fanom i członkom Dogecoina.

Chociaż Doge rzeczywiście zainspirował wielu innych naśladowców, wygląda na to, że ten konkretny przykuł uwagę Elona Muska.

Po drugim tweecie, cena Baby Doge Coin wzrosła o prawie 90% w ciągu kilku minut. Na dzień dzisiejszy moneta handluje na poziomie 0.0000001937 USD, co oznacza tygodniowy wzrost o ponad 700%.
Co więcej, BABYDOGE jest mniej niż 5% od przełamania poprzedniego wszechczasowego maksimum wyznaczonego w dniu 24 czerwca.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]

Tether zapewnia, że nie ma ryzyka ze strony USDT na Solanie

Największy na świecie emitent stablecoinów, Tether, zapewnił, że nie ma żadnych zagrożeń ze strony USDT w sieci Solana. 18 listopada Tether wydał oświadczenie, że USDT emitowany w Alamedzie był bezpieczny względem wszelkich wypadków zarażenia ze strony upadłej giełdy FTX. Według raportu przejrzystości Tethera, Solana jest trzecią co do wielkości siecią dla stablecoina po Tron i […]

Sam Bankman-Fried komentuje upadek FTX

Założyciel FTX i były CEO Sam Beckman-Fried skomentował upadek swojej firmy podczas wywiadu dla The New York Times. Jak twierdzi przedsiębiorca, ciężko pracował nad rozwojem biznesu i nie zwracał uwagi na pierwsze sygnały o fundamentalnych problemach na giełdzie. Kierownik podkreślił, że powinien był bardziej wszechstronnie i wnikliwie ocenić sytuację. W piątek platforma złożyła formalny wniosek […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram