Elon Musk zaprzecza, jakoby doradzał ludziom inwestowanie w kryptowaluty

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 22 czerwca 2022
ikona autora biały
elon musk

Magnat biznesowy i dyrektor generalny firmy Tesla - Elon Musk - powiedział, że nigdy nie nakłaniał osób prywatnych do inwestowania swojego majątku w kryptowaluty. Przypomniał, że osobiście zainwestował w bitcoina, jednak stanowi to niewielki procent jego całkowitego kapitału.

Wpływ Muska na kryptowaluty

Najbogatszy człowiek na świecie - Elon Musk - wielokrotnie wyrażał swoje opinie na temat branży kryptowalutowej i można śmiało powiedzieć, że często jego komentarze miały wpływ na rynek. Na przykład w zeszłym roku przedsiębiorca obiecał umieścić "dosłownego Dogecoina" na "dosłownym Księżycu", co kilka minut później spowodowało wzrost ceny memecoina o 35%.

Przy innej okazji w jednym z tweetów wspomniał o "Baby Doge". Wkrótce potem wycena Baby Doge Coin w USD poszybowała w górę o prawie 90%.

Jednak w niedawnym wywiadzie dla Bloomberga Musk stwierdził, że nie nakłaniał ludzi do przyłączenia się do ekosystemu kryptowalut:

Nigdy nie powiedziałem, że ludzie powinni inwestować w kryptowaluty.

Latem ubiegłego roku miliarder przyznał się do posiadania Bitcoina, Ethereum i Dogecoina. Podczas ostatniego wystąpienia przypomniał, że BTC zajmuje część jego portfela, ale jest to niewielka część jego całkowitego majątku:

W przypadku Tesli, SpaceX, mnie samego, wszyscy kupiliśmy trochę Bitcoina, ale jest to niewielki procent naszych całkowitych aktywów gotówkowych.

Następnie wypowiedział się na temat swojego ulubionego aktywa cyfrowego - Dogecoin, po raz kolejny mówiąc, że popiera tę monetę. Kilka miesięcy temu szef Tesli przekonywał, że mimo iż powstała ona jako "głupi żart", lepiej nadaje się do płatności niż Bitcoin. Z drugiej strony, krytykował BTC za niski wolumen transakcji, twierdząc, że "na poziomie podstawowym" nadaje się on do przechowywania wartości.

Pozew na 258 miliardów dolarów

W zeszłym tygodniu Keith Johnson - inwestor Dogecoin - obwinił Elona Muska i jego korporacje (SpaceX i Tesla) za zakup, rozwój i promocję DOGE wśród szerokiego społeczeństwa i wniósł przeciwko niemu sprawę do sądu. Johnson określił działania Muska jako "piramidę kryptowalutową" i nalegał, aby zapłacił on ponad 250 miliardów dolarów z tytułu spowodowanych szkód.

Kilka dni później przedsiębiorca (znany jako Doge Father) zadeklarował, że mimo pozwu pozostanie zwolennikiem memecoina. Jak zwykle, token podskoczył o 11% kilka minut po ogłoszeniu, wspinając się do prawie 0,06 USD.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Fundusze Bitcoin i Ethereum notują największe odpływy od czasu krachu FTX

Instytucjonalni krypto inwestorzy stali się dużo bardziej konserwatywni po problemach z FTX. Niestety, nie wygląda na to, żeby to był to już koniec. Nowe badanie pokazuje, że te grube ryby wolą na razie wyjąć swoje pieniądze z rynku kryptowalut. Fundusze kryptowalutowe odnotowują duże odpływy Tak pisze CoinShares w swoim cotygodniowym raporcie badawczym. W zeszłym tygodniu […]

Sam Bankman-Fried mówi dlaczego FTX upadło

Upadek utility-tokena FTX (FTT) nie był spowodowany brakiem płynności, ale działaniami inwestorów, którzy poczuli się "przestraszeni" obecną sytuacją na rynku. Założyciel giełdy kryptowalut Sam Bankman-Fried stwierdził tak w wywiadzie z Tiffany Fong z dnia 16 listopada (opublikowanym 29 listopada). "Myślę, że FTT miał realną wartość. […] Pod wieloma względami [token] był bardziej legalny niż wiele […]

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram