Elon Musk zaprzecza, jakoby doradzał ludziom inwestowanie w kryptowaluty

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 22 czerwca 2022
ikona autora biały
elon musk

Magnat biznesowy i dyrektor generalny firmy Tesla - Elon Musk - powiedział, że nigdy nie nakłaniał osób prywatnych do inwestowania swojego majątku w kryptowaluty. Przypomniał, że osobiście zainwestował w bitcoina, jednak stanowi to niewielki procent jego całkowitego kapitału.

Wpływ Muska na kryptowaluty

Najbogatszy człowiek na świecie - Elon Musk - wielokrotnie wyrażał swoje opinie na temat branży kryptowalutowej i można śmiało powiedzieć, że często jego komentarze miały wpływ na rynek. Na przykład w zeszłym roku przedsiębiorca obiecał umieścić "dosłownego Dogecoina" na "dosłownym Księżycu", co kilka minut później spowodowało wzrost ceny memecoina o 35%.

Przy innej okazji w jednym z tweetów wspomniał o "Baby Doge". Wkrótce potem wycena Baby Doge Coin w USD poszybowała w górę o prawie 90%.

Jednak w niedawnym wywiadzie dla Bloomberga Musk stwierdził, że nie nakłaniał ludzi do przyłączenia się do ekosystemu kryptowalut:

Nigdy nie powiedziałem, że ludzie powinni inwestować w kryptowaluty.

Latem ubiegłego roku miliarder przyznał się do posiadania Bitcoina, Ethereum i Dogecoina. Podczas ostatniego wystąpienia przypomniał, że BTC zajmuje część jego portfela, ale jest to niewielka część jego całkowitego majątku:

W przypadku Tesli, SpaceX, mnie samego, wszyscy kupiliśmy trochę Bitcoina, ale jest to niewielki procent naszych całkowitych aktywów gotówkowych.

Następnie wypowiedział się na temat swojego ulubionego aktywa cyfrowego - Dogecoin, po raz kolejny mówiąc, że popiera tę monetę. Kilka miesięcy temu szef Tesli przekonywał, że mimo iż powstała ona jako "głupi żart", lepiej nadaje się do płatności niż Bitcoin. Z drugiej strony, krytykował BTC za niski wolumen transakcji, twierdząc, że "na poziomie podstawowym" nadaje się on do przechowywania wartości.

Pozew na 258 miliardów dolarów

W zeszłym tygodniu Keith Johnson - inwestor Dogecoin - obwinił Elona Muska i jego korporacje (SpaceX i Tesla) za zakup, rozwój i promocję DOGE wśród szerokiego społeczeństwa i wniósł przeciwko niemu sprawę do sądu. Johnson określił działania Muska jako "piramidę kryptowalutową" i nalegał, aby zapłacił on ponad 250 miliardów dolarów z tytułu spowodowanych szkód.

Kilka dni później przedsiębiorca (znany jako Doge Father) zadeklarował, że mimo pozwu pozostanie zwolennikiem memecoina. Jak zwykle, token podskoczył o 11% kilka minut po ogłoszeniu, wspinając się do prawie 0,06 USD.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Portal w Binance Launchpool - to już 47. projekt!

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który pojawi się na platformie Binance Launchpool - to już 47 w historii. Tym razem jest to platforma gamingowa Web3 - Portal. Przy okazji zaoferowała promocję, w której do zgarnięcia jest 20 tokenów PIXEL zupełnie za darmo: aby je odebrać należy założyć konto z promocyjnego linka: odbierz 20 PIXEL. […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram