Elon Musk zaprzecza, jakoby doradzał ludziom inwestowanie w kryptowaluty

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 22 czerwca 2022
ikona autora biały
elon musk

Magnat biznesowy i dyrektor generalny firmy Tesla - Elon Musk - powiedział, że nigdy nie nakłaniał osób prywatnych do inwestowania swojego majątku w kryptowaluty. Przypomniał, że osobiście zainwestował w bitcoina, jednak stanowi to niewielki procent jego całkowitego kapitału.

Wpływ Muska na kryptowaluty

Najbogatszy człowiek na świecie - Elon Musk - wielokrotnie wyrażał swoje opinie na temat branży kryptowalutowej i można śmiało powiedzieć, że często jego komentarze miały wpływ na rynek. Na przykład w zeszłym roku przedsiębiorca obiecał umieścić "dosłownego Dogecoina" na "dosłownym Księżycu", co kilka minut później spowodowało wzrost ceny memecoina o 35%.

Przy innej okazji w jednym z tweetów wspomniał o "Baby Doge". Wkrótce potem wycena Baby Doge Coin w USD poszybowała w górę o prawie 90%.

Jednak w niedawnym wywiadzie dla Bloomberga Musk stwierdził, że nie nakłaniał ludzi do przyłączenia się do ekosystemu kryptowalut:

Nigdy nie powiedziałem, że ludzie powinni inwestować w kryptowaluty.

Latem ubiegłego roku miliarder przyznał się do posiadania Bitcoina, Ethereum i Dogecoina. Podczas ostatniego wystąpienia przypomniał, że BTC zajmuje część jego portfela, ale jest to niewielka część jego całkowitego majątku:

W przypadku Tesli, SpaceX, mnie samego, wszyscy kupiliśmy trochę Bitcoina, ale jest to niewielki procent naszych całkowitych aktywów gotówkowych.

Następnie wypowiedział się na temat swojego ulubionego aktywa cyfrowego - Dogecoin, po raz kolejny mówiąc, że popiera tę monetę. Kilka miesięcy temu szef Tesli przekonywał, że mimo iż powstała ona jako "głupi żart", lepiej nadaje się do płatności niż Bitcoin. Z drugiej strony, krytykował BTC za niski wolumen transakcji, twierdząc, że "na poziomie podstawowym" nadaje się on do przechowywania wartości.

Pozew na 258 miliardów dolarów

W zeszłym tygodniu Keith Johnson - inwestor Dogecoin - obwinił Elona Muska i jego korporacje (SpaceX i Tesla) za zakup, rozwój i promocję DOGE wśród szerokiego społeczeństwa i wniósł przeciwko niemu sprawę do sądu. Johnson określił działania Muska jako "piramidę kryptowalutową" i nalegał, aby zapłacił on ponad 250 miliardów dolarów z tytułu spowodowanych szkód.

Kilka dni później przedsiębiorca (znany jako Doge Father) zadeklarował, że mimo pozwu pozostanie zwolennikiem memecoina. Jak zwykle, token podskoczył o 11% kilka minut po ogłoszeniu, wspinając się do prawie 0,06 USD.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Binance i Cristiano Ronaldo wprowadzą na rynek ekskluzywną kolekcję NFT

Giełda kryptowalut Binance zawarła wieloletnią umowę z zawodnikiem Manchesteru United FC Cristiano Ronaldo. W ramach partnerstwa obie strony wyemitują kolekcję niewymiennych tokenów ekskluzywnych dla platformy Binance NFT. #Binance has partnered with @Cristiano. Very excited about this one. 🐐 It's all about fans & community. Ronaldo will release NFT collections exclusively on @TheBinanceNFT and build a […]

Bentley wprowadza na rynek limitowaną kolekcję NFT

Producent samochodów klasy premium, firma Bentley, ogłosiła wydanie własnej, limitowanej kolekcji NFT zatytułowanej Genesis Bentley NFT. Jej debiut będzie miał miejsce we wrześniu 2022 roku. Today we announce our first venture into the NFT marketplace with a one-time NFT drop on the carbon-neutral @0xPolygon network, scheduled for September 2022 and limited to just 208 pieces. […]

Bitcoin nie osiągnął jeszcze dna w porównaniu z rynkiem niedźwiedzia z 2018 r.

W ciągu ostatnich 14 dni cena Bitcoina spadła o ponad 30%. Co więcej, kryptowaluta zanurkowała poniżej 20 tys. dolarów - poprzedniego rekordu wszech czasów, który został osiągnięty podczas cyklu w 2017 roku. Jest to pierwszy przypadek w historii kryptowaluty, kiedy spada ona poniżej najwyższego poziomu wszech czasów osiągniętego podczas poprzedniego cyklu hossy. Ogromne spadki, ciągła […]

Dogecoin wart miliony powiązany z nielegalną działalnością, w tym z terroryzmem - twierdzi Elliptic

Według najnowszego raportu firmy zajmującej się analizą blockchain Elliptic, , Dogecoin jest coraz częściej powiązany z nielegalną działalnością - schematami Ponziego, finansowaniem terroryzmu i materiałami przedstawiającymi wykorzystywanie seksualne dzieci (CSAM). Według raportu, moneta meme cieszy się rosnącą popularnością jako metoda płatności, jednak poza legalnymi celami, przyciągnęła również uwagę złych aktorów. Zidentyfikowano "transakcje Dogecoin o wartości […]

Vitalik Buterin wyśmiewa model Stock-to-Flow. PlanB reaguje

Współzałożyciel Ethereum wykorzystał ostatni krach na rynku jako okazję do ostrej krytyki modelu stock-to-flow Bitcoina, który mocno odbiega od swoich prognoz cenowych. Twórca S2F szybko zareagował i nie dał za wygraną. Buterin i ETH przeciwko S2F Opracowany i opublikowany kilka lat temu przez popularnego analityka kryptowalutowego o pseudonimie PlanB na Twitterze, model stock-to-flow i jego […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram