Elon Musk zaprzecza, jakoby doradzał ludziom inwestowanie w kryptowaluty

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 22 czerwca 2022
ikona autora biały
elon musk

Magnat biznesowy i dyrektor generalny firmy Tesla - Elon Musk - powiedział, że nigdy nie nakłaniał osób prywatnych do inwestowania swojego majątku w kryptowaluty. Przypomniał, że osobiście zainwestował w bitcoina, jednak stanowi to niewielki procent jego całkowitego kapitału.

Wpływ Muska na kryptowaluty

Najbogatszy człowiek na świecie - Elon Musk - wielokrotnie wyrażał swoje opinie na temat branży kryptowalutowej i można śmiało powiedzieć, że często jego komentarze miały wpływ na rynek. Na przykład w zeszłym roku przedsiębiorca obiecał umieścić "dosłownego Dogecoina" na "dosłownym Księżycu", co kilka minut później spowodowało wzrost ceny memecoina o 35%.

Przy innej okazji w jednym z tweetów wspomniał o "Baby Doge". Wkrótce potem wycena Baby Doge Coin w USD poszybowała w górę o prawie 90%.

Jednak w niedawnym wywiadzie dla Bloomberga Musk stwierdził, że nie nakłaniał ludzi do przyłączenia się do ekosystemu kryptowalut:

Nigdy nie powiedziałem, że ludzie powinni inwestować w kryptowaluty.

Latem ubiegłego roku miliarder przyznał się do posiadania Bitcoina, Ethereum i Dogecoina. Podczas ostatniego wystąpienia przypomniał, że BTC zajmuje część jego portfela, ale jest to niewielka część jego całkowitego majątku:

W przypadku Tesli, SpaceX, mnie samego, wszyscy kupiliśmy trochę Bitcoina, ale jest to niewielki procent naszych całkowitych aktywów gotówkowych.

Następnie wypowiedział się na temat swojego ulubionego aktywa cyfrowego - Dogecoin, po raz kolejny mówiąc, że popiera tę monetę. Kilka miesięcy temu szef Tesli przekonywał, że mimo iż powstała ona jako "głupi żart", lepiej nadaje się do płatności niż Bitcoin. Z drugiej strony, krytykował BTC za niski wolumen transakcji, twierdząc, że "na poziomie podstawowym" nadaje się on do przechowywania wartości.

Pozew na 258 miliardów dolarów

W zeszłym tygodniu Keith Johnson - inwestor Dogecoin - obwinił Elona Muska i jego korporacje (SpaceX i Tesla) za zakup, rozwój i promocję DOGE wśród szerokiego społeczeństwa i wniósł przeciwko niemu sprawę do sądu. Johnson określił działania Muska jako "piramidę kryptowalutową" i nalegał, aby zapłacił on ponad 250 miliardów dolarów z tytułu spowodowanych szkód.

Kilka dni później przedsiębiorca (znany jako Doge Father) zadeklarował, że mimo pozwu pozostanie zwolennikiem memecoina. Jak zwykle, token podskoczył o 11% kilka minut po ogłoszeniu, wspinając się do prawie 0,06 USD.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

FTX uruchamia stronę internetową, aby spłacić europejskich klientów

FTX EU, europejska filia upadłej giełdy kryptowalutowej FTX, uruchomiła stronę internetową, aby spłacić wściekłych, europejskich klientów. Firma złożyła wniosek o upadłość prawie pięć miesięcy temu, powodując efekt domina innych upadających firm kryptowalutowych. W rzeczywistości FTX stał się tak duży, że wiele innych firm zaparkowało swoje pieniądze w tej giełdzie i w rezultacie zostało "zainfekowanych". Użytkownicy […]

Argentyńskie linie lotnicze Flybondi zaczynają wydawać bilety NFT

Argentyński tani przewoźnik Flybondi rozpoczął kampanię Ticket 3.0, w której zaczął wydawać bilety w formie niewymienialnych tokenów (NFT). Linia lotnicza powiedziała, że ta metoda "oferuje bardziej elastyczne doświadczenie podróży". Z kolei Flybondi będzie w stanie zmniejszyć koszty obsługi klienta i zwiększyć przychody dzięki prowizjom handlowym. Usługa ta stała się możliwa dzięki partnerstwu z TravelX, opartą […]

Rosja chce mieć własną walutę z Brazylią, Indiami, Chinami i RPA

Krążą pogłoski, że kraje BRICS chcą stworzyć własną walutę, aby ułatwić płatności między uczestniczącymi państwami. To może być ciężki cios dla dolara i może stwarzać możliwości dla Bitcoina. BRICS są wpływowe BRICS to skrót od krajów Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i RPA. Kraje te mają znaczący wpływ na globalną gospodarkę ze względu na ich duże […]

Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku z powodu halvingu i recesji

Mike McGlone twierdzi, że Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku, a następnie nadejdzie halving i seria innych fundamentalnych wydarzeń. Analityk Bloomberga wyraził swoje prognozy podczas wywiadu ze Scottem Melkerem. Bitcoin i efekt halvingu Zanim zanurkujemy dalej w jego przewidywania, szybkie słowo na temat tego tak zwanego halvingu. Co cztery lata liczba nowo […]

Tim Draper radzi przedsiębiorcom, by kupowali Bitcoina

Amerykański miliarder i legenda inwestycji Tim Draper radzi przedsiębiorcom, aby kupili Bitcoin. Według niego jest to sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnym kryzysem bankowym. Nawiasem mówiąc, Tim Draper nie jest osobą nową w świecie Bitcoina, ponieważ już w czerwcu 2014 roku kupił od rządu USA 30 000 Bitcoinów za 19 milionów dolarów. Te Bitcoiny zostały […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram