EBC i Rezerwa Federalna prawdopodobnie podniosą stopy procentowe w przyszłym tygodniu

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 21 lipca 2023
ikona autora biały
stopy procentowe

Na 26 lipca zaplanowano kolejne posiedzenie amerykańskiego banku centralnego w sprawie stóp procentowych. Jest to ważne dla kursu Bitcoina, ponieważ spadł on w 2022 roku głównie z powodu agresywnych podwyżek. W tym momencie 99,8 procent rynku spodziewa się kolejnego wzrostu o 0,25 procent do przyszłej środy.

Jak widać na powyższym wykresie, wzrost ten spowodowałby podniesienie stóp procentowych w USA z 5,25 do 5,50 procent.

Obecnie również oczekiwania dotyczące posiedzenia w sprawie stóp procentowych w dniu 20 września 2023 r. nie są najlepsze. Szanse na kolejne podwyżki w tym dniu to 18%.

Według spekulacji, pierwsza obniżka stóp procentowych nastąpi dopiero 20 marca 2024 roku. Wcześniej rynek nadal uważał, że Rezerwa Federalna będzie musiała nacisnąć hamulec już w styczniu 2024 roku.

Dziwne jest to, że rynek nadal oczekuje tak restrykcyjnej Rezerwy Federalnej w nadchodzących miesiącach. W końcu inflacja w Stanach Zjednoczonych spadła już do 3,0% (wskaźnik cen konsumpcyjnych). Inflacja bazowa wyniosła w zeszłym tygodniu 4,8%, a inflacja cen producentów (PPI) odnotowała nawet wynik 0,1%.

Co więcej, istnieje wiele alternatywnych źródeł inflacji, takich jak Truflation (wykres powyżej), które już teraz szacują inflację znacznie poniżej 3,0%. Zabawne jest to, że Truflation opiera swoje dane na milionach punktów danych, które są codziennie aktualizowane.

Z drugiej strony Rezerwa Federalna patrzy na stosunkowo stare dane dotyczące inflacji. Na przykład zeszłotygodniowy wskaźnik cen konsumpcyjnych dotyczył roku poprzedzającego czerwiec 2023 r.

Z tego powodu nie jest zaskakujące, że Fed utrzymuje stopy procentowe na zbyt wysokim poziomie przez zbyt długi czas, powodując tym samym problemy dla gospodarki.

EBC goni Fed

Europejski Bank Centralny (EBC) prawdopodobnie również zaproponuje kolejną podwyżkę stóp procentowych w przyszłym tygodniu. Czyniąc to, wyruszą w pościg za amerykańskim bankiem centralnym. Oczekuje się, że EBC podniesie stopy procentowe o 0,25% do poziomu 4,25%.

Bitcoin prawdopodobnie zacznie odczuwać presję tych wydarzeń makroekonomicznych już teraz. Pomimo wszystkich dobrych wiadomości dotyczących branży, wniosku o spot ETF od BlackRock i zwycięstwa Ripple w procesie sądowym przeciwko SEC, bykom nie udaje się zainicjować nowych wzrostów.

Obecnie cena Bitcoina wydaje się nawet walczyć o utrzymanie poziomu 30 000 USD. W ciągu ostatnich 24 godzin Bitcoin spadł o 29 817 USD, a w ciągu ostatnich siedmiu dni o 4,92 procent.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Portal w Binance Launchpool - to już 47. projekt!

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który pojawi się na platformie Binance Launchpool - to już 47 w historii. Tym razem jest to platforma gamingowa Web3 - Portal. Przy okazji zaoferowała promocję, w której do zgarnięcia jest 20 tokenów PIXEL zupełnie za darmo: aby je odebrać należy założyć konto z promocyjnego linka: odbierz 20 PIXEL. […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram