EBC i Rezerwa Federalna prawdopodobnie podniosą stopy procentowe w przyszłym tygodniu

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 21 lipca 2023
ikona autora biały
stopy procentowe

Na 26 lipca zaplanowano kolejne posiedzenie amerykańskiego banku centralnego w sprawie stóp procentowych. Jest to ważne dla kursu Bitcoina, ponieważ spadł on w 2022 roku głównie z powodu agresywnych podwyżek. W tym momencie 99,8 procent rynku spodziewa się kolejnego wzrostu o 0,25 procent do przyszłej środy.

Jak widać na powyższym wykresie, wzrost ten spowodowałby podniesienie stóp procentowych w USA z 5,25 do 5,50 procent.

Obecnie również oczekiwania dotyczące posiedzenia w sprawie stóp procentowych w dniu 20 września 2023 r. nie są najlepsze. Szanse na kolejne podwyżki w tym dniu to 18%.

Według spekulacji, pierwsza obniżka stóp procentowych nastąpi dopiero 20 marca 2024 roku. Wcześniej rynek nadal uważał, że Rezerwa Federalna będzie musiała nacisnąć hamulec już w styczniu 2024 roku.

Dziwne jest to, że rynek nadal oczekuje tak restrykcyjnej Rezerwy Federalnej w nadchodzących miesiącach. W końcu inflacja w Stanach Zjednoczonych spadła już do 3,0% (wskaźnik cen konsumpcyjnych). Inflacja bazowa wyniosła w zeszłym tygodniu 4,8%, a inflacja cen producentów (PPI) odnotowała nawet wynik 0,1%.

Co więcej, istnieje wiele alternatywnych źródeł inflacji, takich jak Truflation (wykres powyżej), które już teraz szacują inflację znacznie poniżej 3,0%. Zabawne jest to, że Truflation opiera swoje dane na milionach punktów danych, które są codziennie aktualizowane.

Z drugiej strony Rezerwa Federalna patrzy na stosunkowo stare dane dotyczące inflacji. Na przykład zeszłotygodniowy wskaźnik cen konsumpcyjnych dotyczył roku poprzedzającego czerwiec 2023 r.

Z tego powodu nie jest zaskakujące, że Fed utrzymuje stopy procentowe na zbyt wysokim poziomie przez zbyt długi czas, powodując tym samym problemy dla gospodarki.

EBC goni Fed

Europejski Bank Centralny (EBC) prawdopodobnie również zaproponuje kolejną podwyżkę stóp procentowych w przyszłym tygodniu. Czyniąc to, wyruszą w pościg za amerykańskim bankiem centralnym. Oczekuje się, że EBC podniesie stopy procentowe o 0,25% do poziomu 4,25%.

Bitcoin prawdopodobnie zacznie odczuwać presję tych wydarzeń makroekonomicznych już teraz. Pomimo wszystkich dobrych wiadomości dotyczących branży, wniosku o spot ETF od BlackRock i zwycięstwa Ripple w procesie sądowym przeciwko SEC, bykom nie udaje się zainicjować nowych wzrostów.

Obecnie cena Bitcoina wydaje się nawet walczyć o utrzymanie poziomu 30 000 USD. W ciągu ostatnich 24 godzin Bitcoin spadł o 29 817 USD, a w ciągu ostatnich siedmiu dni o 4,92 procent.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram