Dyrektor Banku Anglii opuszcza instytucję, by dołączyć do kryptowalutowego projektu Fireblocks

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 11 kwietnia 2022
ikona autora biały
bank anglii

Varun Paul - szef działu fintech w Banku Anglii - rozstał się z instytucją po przepracowaniu w niej ponad 13 lat. Teraz obejmie stanowisko w firmie Fireblocks, zajmującej się bezpieczeństwem kryptowalut.

W ostatnim wpisie na LinkedIn Paul ogłosił, że opuszcza Bank Anglii po ponad dziesięciu latach pracy w tej instytucji. Opisał swoje odejście jako "emocjonalny dzień", ujawniając, że cieszył się latami spędzonymi w tej instytucji finansowej:

Uwielbiałem ten czas spędzony tutaj - ze względu na wspaniałych ludzi oraz różnorodną i niezwykle satysfakcjonującą pracę. A także dlatego, że dano mi przestrzeń, w której mogłem realizować program w sprawach, które mnie pasjonują.

Paul pełnił funkcję szefa ds. fintechu w Banku Anglii.

Bank Anglii: surowy krytyk kryptowalut

Decyzja Paula o opuszczeniu banku centralnego Wielkiej Brytanii i dołączeniu do firmy kryptowalutowej jest o tyle interesująca, że ta instytucja monetarna należy do najzagorzalszych przeciwników branży cyfrowych aktywów.

W maju ubiegłego roku Andrew Bailey - prezes Banku Anglii - ostrzegł inwestorów, by byli bardzo ostrożni, gdy wchodzą w ten sektor. Jego zdaniem kryptowaluty "nie mają żadnej wewnętrznej wartości", a osoby, które w nie zainwestują, mogą stracić wszystkie swoje pieniądze:

Powiem to jeszcze raz bardzo dosadnie. Kupujcie je tylko wtedy, gdy jesteście gotowi stracić wszystkie swoje pieniądze.

W pewnym momencie prezes wyraził swoje "obawy" co do decyzji Salwadoru o przyjęciu bitcoina jako prawnego środka płatniczego. Stwierdził, że większość mieszkańców nie rozumie "natury i zmienności waluty, którą posiadają".

Prezydent tego latynoamerykańskiego kraju - Nayib Bukele - ironicznie odpowiedział na uwagi Baileya:

Bank Anglii jest zaniepokojony przyjęciem Bitcoina przez Salwador? Naprawdę?
Domyślam się, że zainteresowanie Banku Anglii dobrobytem naszego narodu jest szczere. Prawda? To znaczy, oni zawsze troszczyli się o nasz naród. Zawsze.
Gotta love Bank of England.

Ostatnie przedsięwzięcia Fireblocks

Na początku tego roku Fireblocks pozyskał 550 milionów dolarów podczas rundy serii E prowadzonej przez Spark Capital, Mammoth, General Atlantic i innych inwestorów. Finansowanie to podniosło wycenę firmy do 8 miliardów dolarów.

Michael Shaulov - CEO Fireblocks - ujawnił, że firma rozdysponuje kapitał na innowacje dla sektora DeFi, NFT i płatności:

Wszystko, co dzieje się na styku DeFi, NFT, gier, streamingu i rozrywki, będzie największymi pojawiającymi się przypadkami użycia w ciągu najbliższego półtora roku.

Niedługo potem Fireblocks przejął izraelską platformę płatności kryptowalutowych - First Digital - za około 100 milionów dolarów. Jest to spółka, która dostarcza klientom instytucjonalnym rozwiązania rozliczeniowe oparte na stablecoinach i API.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Złoto na rekordowym poziomie. Czy Bitcoin może pójść w jego ślady?

Według różnych źródeł, złoto wybiło nowy rekord wszech czasów. Kilogram złota jest teraz wart 64.000 dolarów. Oznacza to, że inwestorzy szukają bezpiecznej przystani, w której mogliby trzymać wartość, w celu wyjścia z obecnego kryzysu bankowego. Czy Bitcoin może pójść w ślady złota? Złoto za 65 000 dolarów Poniższy wykres to cena złota i pokazuje wartość […]

Czy Microsoft buduje portfel Ethereum dla Edge?

Dobra wiadomość dla użytkowników Microsoft Edge, ponieważ trwają testy portfela Ethereum dla przeglądarki internetowej. Metamask dla Microsoftu Firma Microsoft rozwija coś, co nazywa "Crypto Wallet" dla Edge. Portfel ten pozwala użytkownikom przechowywać i handlować Etherem, a także tokenami na blockchainie Ethereum, podobnie jak popularny Metamask. Albacore odkrył to i podzielił się tym na Twitterze. Albacore […]

Kolejna edycja Invest Cuffs już w tym tygodniu

To już ostatni moment aby zapisać się na największe wydarzenie dla Inwestorów w tym roku. Już 24-25 marca 2023 roku będzie miała miejsce następna edycja Wydarzenia i Targów Invest Cuffs. To już dziewiąte wydanie imprezy, która każdego roku przyciąga do Krakowa tysiące uczestników, dających możliwość uczestniczenia w prelekcjach prowadzonych przez ponad 120 mówców. Invest Cuffs […]

Banki upadają, bitcoin rośnie. Co się dzieje?

Zapewne nie umknęło Waszej uwadze, że w ostatni weekend upadł Silicon Valley Bank. Silicon Valley Bank był 17. największym bankiem w Stanach Zjednoczonych i bankiem skupiającym się na obsłudze transakcji venture capital i startupów technologicznych. W sumie bank zarządzał ponad 200 miliardami dolarów w depozytach. W ten weekend Rezerwa Federalna, FDIC i Departament Skarbu USA […]

6 powodów, dla których Bitcoin może być przyszłością pieniądza

Bitcoin to pierwsza na świecie zdecentralizowana waluta cyfrowa, która działa bez banku centralnego lub administratora. Przez lata zyskał ogromną popularność ze względu na swój potencjał, aby stać się globalną walutą. Oto sześć powodów, dla których Bitcoin może stać się przyszłością pieniądza. Decentralizacja Sieć Bitcoin jest zdecentralizowaną platformą, w której transakcje są przetwarzane i weryfikowane przez […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram