Dyrektor Banku Anglii opuszcza instytucję, by dołączyć do kryptowalutowego projektu Fireblocks

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 11 kwietnia 2022
ikona autora biały
bank anglii

Varun Paul - szef działu fintech w Banku Anglii - rozstał się z instytucją po przepracowaniu w niej ponad 13 lat. Teraz obejmie stanowisko w firmie Fireblocks, zajmującej się bezpieczeństwem kryptowalut.

W ostatnim wpisie na LinkedIn Paul ogłosił, że opuszcza Bank Anglii po ponad dziesięciu latach pracy w tej instytucji. Opisał swoje odejście jako "emocjonalny dzień", ujawniając, że cieszył się latami spędzonymi w tej instytucji finansowej:

Uwielbiałem ten czas spędzony tutaj - ze względu na wspaniałych ludzi oraz różnorodną i niezwykle satysfakcjonującą pracę. A także dlatego, że dano mi przestrzeń, w której mogłem realizować program w sprawach, które mnie pasjonują.

Paul pełnił funkcję szefa ds. fintechu w Banku Anglii.

Bank Anglii: surowy krytyk kryptowalut

Decyzja Paula o opuszczeniu banku centralnego Wielkiej Brytanii i dołączeniu do firmy kryptowalutowej jest o tyle interesująca, że ta instytucja monetarna należy do najzagorzalszych przeciwników branży cyfrowych aktywów.

W maju ubiegłego roku Andrew Bailey - prezes Banku Anglii - ostrzegł inwestorów, by byli bardzo ostrożni, gdy wchodzą w ten sektor. Jego zdaniem kryptowaluty "nie mają żadnej wewnętrznej wartości", a osoby, które w nie zainwestują, mogą stracić wszystkie swoje pieniądze:

Powiem to jeszcze raz bardzo dosadnie. Kupujcie je tylko wtedy, gdy jesteście gotowi stracić wszystkie swoje pieniądze.

W pewnym momencie prezes wyraził swoje "obawy" co do decyzji Salwadoru o przyjęciu bitcoina jako prawnego środka płatniczego. Stwierdził, że większość mieszkańców nie rozumie "natury i zmienności waluty, którą posiadają".

Prezydent tego latynoamerykańskiego kraju - Nayib Bukele - ironicznie odpowiedział na uwagi Baileya:

Bank Anglii jest zaniepokojony przyjęciem Bitcoina przez Salwador? Naprawdę?
Domyślam się, że zainteresowanie Banku Anglii dobrobytem naszego narodu jest szczere. Prawda? To znaczy, oni zawsze troszczyli się o nasz naród. Zawsze.
Gotta love Bank of England.

Ostatnie przedsięwzięcia Fireblocks

Na początku tego roku Fireblocks pozyskał 550 milionów dolarów podczas rundy serii E prowadzonej przez Spark Capital, Mammoth, General Atlantic i innych inwestorów. Finansowanie to podniosło wycenę firmy do 8 miliardów dolarów.

Michael Shaulov - CEO Fireblocks - ujawnił, że firma rozdysponuje kapitał na innowacje dla sektora DeFi, NFT i płatności:

Wszystko, co dzieje się na styku DeFi, NFT, gier, streamingu i rozrywki, będzie największymi pojawiającymi się przypadkami użycia w ciągu najbliższego półtora roku.

Niedługo potem Fireblocks przejął izraelską platformę płatności kryptowalutowych - First Digital - za około 100 milionów dolarów. Jest to spółka, która dostarcza klientom instytucjonalnym rozwiązania rozliczeniowe oparte na stablecoinach i API.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Portal w Binance Launchpool - to już 47. projekt!

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który pojawi się na platformie Binance Launchpool - to już 47 w historii. Tym razem jest to platforma gamingowa Web3 - Portal. Przy okazji zaoferowała promocję, w której do zgarnięcia jest 20 tokenów PIXEL zupełnie za darmo: aby je odebrać należy założyć konto z promocyjnego linka: odbierz 20 PIXEL. […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram