Dyrektor Banku Anglii opuszcza instytucję, by dołączyć do kryptowalutowego projektu Fireblocks

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 11 kwietnia 2022
ikona autora biały
bank anglii

Varun Paul - szef działu fintech w Banku Anglii - rozstał się z instytucją po przepracowaniu w niej ponad 13 lat. Teraz obejmie stanowisko w firmie Fireblocks, zajmującej się bezpieczeństwem kryptowalut.

W ostatnim wpisie na LinkedIn Paul ogłosił, że opuszcza Bank Anglii po ponad dziesięciu latach pracy w tej instytucji. Opisał swoje odejście jako "emocjonalny dzień", ujawniając, że cieszył się latami spędzonymi w tej instytucji finansowej:

Uwielbiałem ten czas spędzony tutaj - ze względu na wspaniałych ludzi oraz różnorodną i niezwykle satysfakcjonującą pracę. A także dlatego, że dano mi przestrzeń, w której mogłem realizować program w sprawach, które mnie pasjonują.

Paul pełnił funkcję szefa ds. fintechu w Banku Anglii.

Bank Anglii: surowy krytyk kryptowalut

Decyzja Paula o opuszczeniu banku centralnego Wielkiej Brytanii i dołączeniu do firmy kryptowalutowej jest o tyle interesująca, że ta instytucja monetarna należy do najzagorzalszych przeciwników branży cyfrowych aktywów.

W maju ubiegłego roku Andrew Bailey - prezes Banku Anglii - ostrzegł inwestorów, by byli bardzo ostrożni, gdy wchodzą w ten sektor. Jego zdaniem kryptowaluty "nie mają żadnej wewnętrznej wartości", a osoby, które w nie zainwestują, mogą stracić wszystkie swoje pieniądze:

Powiem to jeszcze raz bardzo dosadnie. Kupujcie je tylko wtedy, gdy jesteście gotowi stracić wszystkie swoje pieniądze.

W pewnym momencie prezes wyraził swoje "obawy" co do decyzji Salwadoru o przyjęciu bitcoina jako prawnego środka płatniczego. Stwierdził, że większość mieszkańców nie rozumie "natury i zmienności waluty, którą posiadają".

Prezydent tego latynoamerykańskiego kraju - Nayib Bukele - ironicznie odpowiedział na uwagi Baileya:

Bank Anglii jest zaniepokojony przyjęciem Bitcoina przez Salwador? Naprawdę?
Domyślam się, że zainteresowanie Banku Anglii dobrobytem naszego narodu jest szczere. Prawda? To znaczy, oni zawsze troszczyli się o nasz naród. Zawsze.
Gotta love Bank of England.

Ostatnie przedsięwzięcia Fireblocks

Na początku tego roku Fireblocks pozyskał 550 milionów dolarów podczas rundy serii E prowadzonej przez Spark Capital, Mammoth, General Atlantic i innych inwestorów. Finansowanie to podniosło wycenę firmy do 8 miliardów dolarów.

Michael Shaulov - CEO Fireblocks - ujawnił, że firma rozdysponuje kapitał na innowacje dla sektora DeFi, NFT i płatności:

Wszystko, co dzieje się na styku DeFi, NFT, gier, streamingu i rozrywki, będzie największymi pojawiającymi się przypadkami użycia w ciągu najbliższego półtora roku.

Niedługo potem Fireblocks przejął izraelską platformę płatności kryptowalutowych - First Digital - za około 100 milionów dolarów. Jest to spółka, która dostarcza klientom instytucjonalnym rozwiązania rozliczeniowe oparte na stablecoinach i API.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Fundusze Bitcoin i Ethereum notują największe odpływy od czasu krachu FTX

Instytucjonalni krypto inwestorzy stali się dużo bardziej konserwatywni po problemach z FTX. Niestety, nie wygląda na to, żeby to był to już koniec. Nowe badanie pokazuje, że te grube ryby wolą na razie wyjąć swoje pieniądze z rynku kryptowalut. Fundusze kryptowalutowe odnotowują duże odpływy Tak pisze CoinShares w swoim cotygodniowym raporcie badawczym. W zeszłym tygodniu […]

Sam Bankman-Fried mówi dlaczego FTX upadło

Upadek utility-tokena FTX (FTT) nie był spowodowany brakiem płynności, ale działaniami inwestorów, którzy poczuli się "przestraszeni" obecną sytuacją na rynku. Założyciel giełdy kryptowalut Sam Bankman-Fried stwierdził tak w wywiadzie z Tiffany Fong z dnia 16 listopada (opublikowanym 29 listopada). "Myślę, że FTT miał realną wartość. […] Pod wieloma względami [token] był bardziej legalny niż wiele […]

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram