Dyrektor Banku Anglii opuszcza instytucję, by dołączyć do kryptowalutowego projektu Fireblocks

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 11 kwietnia 2022
ikona autora biały
bank anglii

Varun Paul - szef działu fintech w Banku Anglii - rozstał się z instytucją po przepracowaniu w niej ponad 13 lat. Teraz obejmie stanowisko w firmie Fireblocks, zajmującej się bezpieczeństwem kryptowalut.

W ostatnim wpisie na LinkedIn Paul ogłosił, że opuszcza Bank Anglii po ponad dziesięciu latach pracy w tej instytucji. Opisał swoje odejście jako "emocjonalny dzień", ujawniając, że cieszył się latami spędzonymi w tej instytucji finansowej:

Uwielbiałem ten czas spędzony tutaj - ze względu na wspaniałych ludzi oraz różnorodną i niezwykle satysfakcjonującą pracę. A także dlatego, że dano mi przestrzeń, w której mogłem realizować program w sprawach, które mnie pasjonują.

Paul pełnił funkcję szefa ds. fintechu w Banku Anglii.

Bank Anglii: surowy krytyk kryptowalut

Decyzja Paula o opuszczeniu banku centralnego Wielkiej Brytanii i dołączeniu do firmy kryptowalutowej jest o tyle interesująca, że ta instytucja monetarna należy do najzagorzalszych przeciwników branży cyfrowych aktywów.

W maju ubiegłego roku Andrew Bailey - prezes Banku Anglii - ostrzegł inwestorów, by byli bardzo ostrożni, gdy wchodzą w ten sektor. Jego zdaniem kryptowaluty "nie mają żadnej wewnętrznej wartości", a osoby, które w nie zainwestują, mogą stracić wszystkie swoje pieniądze:

Powiem to jeszcze raz bardzo dosadnie. Kupujcie je tylko wtedy, gdy jesteście gotowi stracić wszystkie swoje pieniądze.

W pewnym momencie prezes wyraził swoje "obawy" co do decyzji Salwadoru o przyjęciu bitcoina jako prawnego środka płatniczego. Stwierdził, że większość mieszkańców nie rozumie "natury i zmienności waluty, którą posiadają".

Prezydent tego latynoamerykańskiego kraju - Nayib Bukele - ironicznie odpowiedział na uwagi Baileya:

Bank Anglii jest zaniepokojony przyjęciem Bitcoina przez Salwador? Naprawdę?
Domyślam się, że zainteresowanie Banku Anglii dobrobytem naszego narodu jest szczere. Prawda? To znaczy, oni zawsze troszczyli się o nasz naród. Zawsze.
Gotta love Bank of England.

Ostatnie przedsięwzięcia Fireblocks

Na początku tego roku Fireblocks pozyskał 550 milionów dolarów podczas rundy serii E prowadzonej przez Spark Capital, Mammoth, General Atlantic i innych inwestorów. Finansowanie to podniosło wycenę firmy do 8 miliardów dolarów.

Michael Shaulov - CEO Fireblocks - ujawnił, że firma rozdysponuje kapitał na innowacje dla sektora DeFi, NFT i płatności:

Wszystko, co dzieje się na styku DeFi, NFT, gier, streamingu i rozrywki, będzie największymi pojawiającymi się przypadkami użycia w ciągu najbliższego półtora roku.

Niedługo potem Fireblocks przejął izraelską platformę płatności kryptowalutowych - First Digital - za około 100 milionów dolarów. Jest to spółka, która dostarcza klientom instytucjonalnym rozwiązania rozliczeniowe oparte na stablecoinach i API.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Staking kryptowalut - czym jest staking, sposoby stakowania

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Binance - jak zacząć?

Binance jak zacząć? Jeżeli jesteś nowy w świecie krypto to z całą pewnością zadajesz sobie takie pytanie - i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu Binance to największa giełda kryptowalut na świecie, tak więc jest o niej bardzo głośno. W dzisiejszym artykule odpowiemy na to pytanie. Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak założyć […]

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram