DueDEX – giełda kryptowalut

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 24 września 2020
ikona autora biały
logo DueDEX

DueDEX jest giełdą o zasięgu globalnym, która oferuję platformę handlową, pozwalającą na handel przy pomocy dźwigni finansowej. W krótki czasie DueDEX.com zdobył dużą popularność pomimo innych, konkurencyjnych giełd. Platforma skierowana jest do traderów, którym zależy na:

a) możliwość handlu o każdej porze dnia i nocy,
b) handel w każdy dzień tygodnia,
c) wykorzystanie dźwigni x 100 do handlu.

Analizując obecny rynek giełd kryptowalutowych należy skupić się na tym, co wyróżnia DueDEX spośród reszty platform. Zaznaczamy, że warto oprócz naszej recenzji sięgnąć po opinię innych użytkowników na temat giełdy.

Duedex giełda kryptowalut

https://www.duedex.com/en-US/

Duedex – informacje ogóle

DueDEX jest platformą handlową opartą głównie na Bitcoinach. Istnieje również możliwość handlowania na ETH i USDT. Sama platforma zarejestrowana jest w Belize. Założeniem giełdy jest dążenie do zapewnienia maksymalnej transparentności, zgodności z przepisami
i zwiększenie ilości instrumentów finansowych, które mają wspomóc handel. 

Platforma zapewnia zaawansowane funkcje, intuicyjny interfejs użytkownika i mobilną aplikację handlową, a oprócz tego:

 • handel na marżach Bitcoin z dźwignią do 100x,  
 • bonus powitalny w wysokości do 70 $, który przysługuje wszystkim nowym użytkownikom,
 • 100 000 TPS na kontrakt, małe opóźnienie poniżej 10 ms,          
 • mechanizm uczciwej ceny – zapobiegający manipulacjom użytkowników,
 • fundusz ubezpieczeniowy i dźwignia finansowa ADL,
 • rachunek handlowy w wersji Demo,
 • brak wymagań KYC.

Sam interfejs prezentuje się następująco:

wygląd giełdy duedex

https://www.duedex.com/en-US/

Jak zarejestrować konto na DueDEX?

Aby zarejestrować konto w DueDEX.com,  wystarczy wykonać kilka kroków. Sam proces jest dość prosty. W pierwszej kolejności należy podać adres email  i wykonanie logowania za jego pośrednictwem. Nie ma potrzeby wprowadzania żadnych danych osobowych, a także przesyłania dokumentów tożsamości. Wynika to z faktu, że DueDEX jest platformą handlową Bitcoina i nie oferuje usługi fiat-to-crypto. W praktyce oznacza to wyeliminowanie spełnienia przesłanek procesu KYC.

Po dokonaniu rejestracji możemy zalogować się na nasze konto przy pomocy podanego wcześniej adresu e-mail oraz hasła. Kod weryfikacyjny zostanie wysłany na nasz e-mail. Zdarza się, że niniejszy kod trafia do spamu, zatem warto sprawdzić również ten dział w naszym emailu.

Istnieje możliwość dokonania konfiguracji konta i aktywowania  uwierzytelniania 2FA i SMS. Takie zachowanie z pewnością zwiększy bezpieczeństwo naszego konta.  Poniżej przedstawiamy wskazówkę do rozpoczęcia rejestracji konta.

Rejestracja na duedex

Następnie pojawi nam się okno do wprowadzenia podstawowych danych rejestracyjnych, które przedstawia się w sposób następujący:

formularz rejestracyjny duedex

W momencie wysłania e-maila przez DueDEX powinniśmy zobaczyć poniższy komunikat:

potwierdzenie rejestracji duedex

Za pomocą odebranej wiadomości email dokonujemy rejestracji naszego konta.

Jak wpłacić środki na DueDEX?

DueDEX to platforma kryptowalutowa wyłącznie dla Bitcoinów. Oznacza to, że depozyty mogą być wpłacone jedynie w tej kryptowalucie. Aby zdeponować BTC na swoje konto DueDEX, należy wejść do sekcji „wpłata”, która umiejscowiona jest po lewej stronie. Tutaj możesz zdeponować Bitcoiny bezpośrednio z portfela sprzętowego lub z innej giełdy. Alternatywnie można dokonać zakupu funduszy za pomocą renomowanej wymiany fiat-to-crypto, a następnie przenieść zakupiony Bitcoin do DueDEX.

Interfejs użytkownika DueDEX

Jest to istotny element platformy, gdyż handlowcy skupiają się na przejrzystości kursów oraz narzędzi do ich analizy. interfejs jest elegancki, intuicyjny i prosty w użyciu. Otwarte zlecenia i pozycje można szybko wyświetlić na dole. Jest to dość tradycyjne rozwiązanie. Po prawej stronie znajduje się księga zleceń, ostatnie transakcje, szczegóły kontraktu BTCUSD i okno zleceń. Każde nakładki są starannie rozmieszczone.

Każde okno transakcyjne wydaje się mieć ustaloną pozycję, jednak, jak wspomniano, układ interfejsu użytkownika jest standardowy i uspokoi większość handlowców kryptowalut. Takie rozwiązanie z pewnością pomoże ludziom, którzy interesują się na poważnie analizą techniczną i potrzebują przejrzystości oraz wykorzystania zaawansowanych narzędzi handlowych. DueDEX posiada wykresy, które są obsługiwane przez TradingView – takie działanie zapewnia kompletny pakiet handlowy dla początkujących i zaawansowanych inwestorów.

Ogólnie przyjętą wiadomością jest fakt, że wykresy TradingView znane z płynnej, intuicyjnej i przejrzystej wizualizacji z różnorodnymi zaawansowanymi narzędziami handlowymi i wskaźnikami, które można na nie wstawiać.

Rodzaje zleceń na DueDEX

DueDEX obejmuje kilka typów zleceń, które będą odpowiadały różnym strategiom handlu kryptowalutami, takimi jak:

 • zlecenie z limitem,
 • stop limit,

Dzięki tym narzędziom inwestorzy mają możliwość ustawienia średniej, limitu ryzyka, ceny zlecenia, ilości  w oknie zamówienia. Dźwignię kontroluje się przy pomocy suwaka.

Menedżer Ryzyka DueDEX –  DueDEX pomaga traderom zarządzać ryzykiem handlowym i zapobiegać wyzerowania konta przy pomocy własnego, zastrzeżonego Menedżera Ryzyka. Powyższy menedżer pozwala użytkownikom dostosować ryzyko związane z kapitałem na rachunku przy prowizji od 0,25% na transakcję. Narzędzie automatycznie dostosowuje „Stop” i „Rozmiar pozycji”. Istnieje możliwość ustanowienia własnego  „Take Profit” celem zapewnienia swojemu kapitałowi własny stosunek ryzyka i zysku. Narzędzie pozwala na wizualizację transakcji zanim ją wykonamy.

Dźwignia DueDEX – platforma oferuje handel Bitcoinem przy pomocy dźwigni do 100x.  Platforma może ustawić tylko jedną kwotę dźwigni dla tego samego rodzaju zleceń.

Opłaty i prowizje na DueDEX

Opłaty za wymianę muszą zostać oszacowane przed podjęciem decyzji o handlu na giełdzie kryptowalut. Jest to działanie niezwykle istotne, gdyż niektóre platformy posiadają prowizje na takiej wysokości, że wykonanie wielu transakcji doprowadza do multiplikacji prowizji. Takie działanie skutkuje znaczącym zmniejszeniem zysku inwestycyjnego, bądź nawet wejścia na etap straty. DueDEX jest pod względem opłat platformą atrakcyjną.

Wpłata / wypłata – DueDEX NIE pobiera opłat za wpłaty lub wypłaty. Podczas wypłaty kryptowaluty obowiązuje minimalna opłata sieciowa, która jest określana na podstawie obciążenia blockchaina.

Opłaty handlowe – platforma stosuje model maker and taker do ustalania opłat transakcyjnych. W zależności od rodzaju zlecenia złożonego przez użytkownika, giełda ustali opłatę transakcyjną w następujący sposób:

 • 0,075% dotyczy zleceń limitowanych i warunkowych (taker),
 • 0,025% dotyczy zleceń rynkowych  (maker).

W porównaniu z innymi platformami służącymi do handlu kryptowalutami, opłaty transakcyjne na DueDEX są dość rozsądne i konkurencyjne.

Czy DueDEX jest bezpiecznną platformą?

DueDEX jest zarejestrowany w Belize (Ameryka Środkowa). Platforma skupia się na zapewnieniu uczciwości i przejrzystości w handlu kryptowalutami. Sama witryna oferuje szereg środków bezpieczeństwa, które mają zapewnić spokój dla traderów. Wyróżnić w tym możemy następujące rozwiązania:

 • 100% aktywów jest przechowywanych na Cold Wallet,
 • wypłaty klientów są kontrolowane przez wielopoziomową weryfikację,
 • konta mają możliwość włączenia uwierzytelniania dwuetapowego,
 • strona jest w pełni zaszyfrowana za pomocą SSL.

Jakie kraje są obsługiwane przez DueDEX?

DueDEX umożliwia klientom korzystanie z jego usług dla klientów z całego świata. Niestety istnieje wybrana grupa krajów, która  ze względu na ograniczenia jurysdykcyjne jest wyłączona z możliwości obsługi DueDEX’a. Kraje i terytoria, które NIE mogą handlować na DueDEX obejmują:

 • Hongkong,
 • Kuba,
 • Iran,
 • Korea Północna,
 • Krym,
 • Sudan,
 • Malezja,
 • Syria,
 • Stany Zjednoczone (w tym wszystkie terytoria USA),
 • Bangladesz,
 • Boliwia,
 • Ekwador,
 • Kirgistan.

Opinie o platformie DueDEX

Jak każda platforma, tak i DueDEX posiada swoje wady i zalety. Zalecamy jednak do zapoznania się z opiniami użytkowników, a także wyrobienia własnego punktu widzenia na temat platformy.

Zalety DueDEX to:

 • wysokie bezpieczeństwo platformy dzięki wersyfikacji dwuetapowej,       
 • brak konieczności przechodzenia procedury KYC,           
 • niskie opłaty i prowizje,      
 • korzystanie z dźwigni x 100,          
 • przejrzysty interfejs,            
 • rachunek handlowy w wersji demo.

Wady DueDEX to:

 • możliwość handlowania jedynie na BTC,  
 • wiele ograniczeń państwowych i legislacyjnych do handlu na platformie,
 • deponowanie środków wyłączenie w BTC,           
 • mniejsza płynność na giełdzie z powodu ograniczonej liczby użytkowników,          
 • brak szczegółowych informacji co do samej platformy.    

Podsumowując:

DueDEX to stosunkowo młoda platforma do handlu kryptowalutami. Została uruchomiona dopiero w 2019 roku. Rozpoczęcie korzystania z DueDEX wymaga tylko kilku kliknięć, co doprowadza do natychmiastowego nagrodzenia bonusami powitalnymi.

W chwili obecnej platforma obsługuje tylko depozyty BTC, co w porównaniu z konkurentami można uznać za wadę. DueDEX planuje również wprowadzić inne kryptowaluty. Dobrą wiadomością jest jednak to, że w ogóle nie wykonano KYC, więc po zarejestrowaniu się za pomocą adresu e-mail można natychmiastowo zasilić swoje konto i rozpocząć handel. Co ciekawe – wypłaty również nie wymagają przechodzenia przez żadne procesy KYC. Wynika to z faktu, że na DueDEX nie jest oferowana płatność za pomocą walut fiducjarnych.

Ze względu na fakt, że DueDEX pracuje na podstawie umów wieczystych bez dat wygaśnięcia, można zamknąć swoje transakcje w dogodnym dla siebie czasie. Inwestorzy z USA nie mogą handlować na platformie, co wpływa na płynność giełdy.  Jedną z wyjątkowych zalet DueDEX jest uczciwość i przejrzystość. Wszystkie zasady, formuły i opłaty są otwarte i przejrzyste dla każdego użytkownika, handlu detalicznego lub specjalistów z dostępem do API.

Opłaty w DueDEX są niezwykle konkurencyjne, co czyni go atrakcyjną i niezawodną platformą  w całej społeczności handlowej. W chwili obecnej mało jest opinii na temat niniejszej platformy. Można przewidzieć, że w momencie uzyskania popularności na rynku będzie dostępnych więcej recenzji i opinii na temat ich usług.

Kategoria wpisu:

Patryk Chodyniecki

0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram