Do Kwon zamyka Twittera. Cena LUNA spada o 23%

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 6 czerwca 2022
ikona autora biały
terra luna

Po trwającym od czerwca trendzie bocznym na poziomie 6 dolarów, cena Terra 2.0 (LUNA) spadła dziś o ponad 20%, do obecnego poziomu 4,86 dolarów. Ostatni spadek jest prawdopodobnie spowodowany tym, że Do Kwon zamknął swojego Twittera, tak że tylko zatwierdzeni obserwatorzy mogą widzieć jego tweety. Nie jest jasne, dlaczego założyciel LUNA włączył tryb prywwatny, ale rynek jest wyraźnie niezadowolony z ostatnich wydarzeń.

Bitcoin i Ethereum zdołały utrzymać wsparcie w tę niedzielę. BTC jest notowany na poziomie 29 tys. dolarów, a ETH utrzymuje się na poziomie 1 790 dolarów. Terra 2.0 (LUNA) jednak z trudem utrzymuje się powyżej kapitalizacji rynkowej 1 mld dolarów. Token ten definitywnie zmaga się z rosnącym niedźwiedzim impetem.

Terra Classic (LUNC) również kontynuuje swoją spadkową spiralę. Tylko w ciągu ostatnich 24 godzin straciła ponad 12%. Jej obecna kapitalizacja rynkowa wynosi 534 mln USD.

W międzyczasie ekosystem Terra 2.0 wciąż się rozwija, a kolejne usługi są wprowadzane do łańcucha. Na przykład, wczoraj wieczorem na Terra 2.0 uruchomiony został Astrochad, najpotężniejszy DEX w tym ekosystemie. Za jego pomocą użytkownicy mogą zapewniać płynność i swapować tokeny.

Zapoznaj się z postem Astroport na Medium, aby poznać wszystkie szczegóły dotyczące uruchomienia i funkcji Astroport.

Twitter Do Kwon'a staje się prywatny

Prawdopodobnym sprawcą ostatniego spadku wartości Terra 2.0 (LUNA) o 20% jest założyciel projektu, Do Kwon. Wczoraj wieczorem zamknął on swojego Twittera. Teraz jego tweety widzą tylko zatwierdzeni obserwujący.

Podczas gdy Do Kwon zgromadził ponad 1 milion obserwujących w trakcie całej afery Terra Luna, osoby, które nie śledziły jego poczynań, a chciałyby być na bieżąco z jego tweetami, muszą poprosić o taką możliwość i czekać na jego akceptację.

Nie jest jasne, dlaczego założyciel zamknął swój Twitter dla publiczności. Prawdopodobnym powodem jest jednak duża ilość nękania, z którą założyciel zmagał się w ciągu ostatnich tygodni.

CNBC opublikowało niedawno artykuł zatytułowany "Do Kwon prawdopodobnie nie zostanie skazany na karę więzienia za upadek kryptowaluty UST o wartości 60 miliardów dolarów - bardziej prawdopodobne są grzywny i pozwy sądowe."

Presja na Do Kwona rośnie, ponieważ inwestorzy zdają sobie sprawę, że szanse na to, że LUNA powróci do poprzednich szczytów, są niewielkie. Pozwy cywilne i grzywny będą prawdopodobnie miały miejsce w USA, Korei Południowej i Singapurze.

Cena Terra 2.0 (LUNA) prawdopodobnie spadnie, chyba że Do Kwon ponownie otworzy swojego Twittera. Zarówno inwestorzy, jak i traderzy nie są zadowoleni z obecnej sytuacji.

Wolumen obrotu LUNA wzrósł o ponad 80% w ciągu ostatnich 24 godzin i wynosi obecnie 380 milionów dolarów. Jednak większość z tego wolumenu to zlecenia sprzedaży, ponieważ inwestorzy sprzedają ze stratą, aby odzyskać pozostałe zyski, póki jeszcze mogą.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

FTX uruchamia stronę internetową, aby spłacić europejskich klientów

FTX EU, europejska filia upadłej giełdy kryptowalutowej FTX, uruchomiła stronę internetową, aby spłacić wściekłych, europejskich klientów. Firma złożyła wniosek o upadłość prawie pięć miesięcy temu, powodując efekt domina innych upadających firm kryptowalutowych. W rzeczywistości FTX stał się tak duży, że wiele innych firm zaparkowało swoje pieniądze w tej giełdzie i w rezultacie zostało "zainfekowanych". Użytkownicy […]

Argentyńskie linie lotnicze Flybondi zaczynają wydawać bilety NFT

Argentyński tani przewoźnik Flybondi rozpoczął kampanię Ticket 3.0, w której zaczął wydawać bilety w formie niewymienialnych tokenów (NFT). Linia lotnicza powiedziała, że ta metoda "oferuje bardziej elastyczne doświadczenie podróży". Z kolei Flybondi będzie w stanie zmniejszyć koszty obsługi klienta i zwiększyć przychody dzięki prowizjom handlowym. Usługa ta stała się możliwa dzięki partnerstwu z TravelX, opartą […]

Rosja chce mieć własną walutę z Brazylią, Indiami, Chinami i RPA

Krążą pogłoski, że kraje BRICS chcą stworzyć własną walutę, aby ułatwić płatności między uczestniczącymi państwami. To może być ciężki cios dla dolara i może stwarzać możliwości dla Bitcoina. BRICS są wpływowe BRICS to skrót od krajów Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i RPA. Kraje te mają znaczący wpływ na globalną gospodarkę ze względu na ich duże […]

Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku z powodu halvingu i recesji

Mike McGlone twierdzi, że Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku, a następnie nadejdzie halving i seria innych fundamentalnych wydarzeń. Analityk Bloomberga wyraził swoje prognozy podczas wywiadu ze Scottem Melkerem. Bitcoin i efekt halvingu Zanim zanurkujemy dalej w jego przewidywania, szybkie słowo na temat tego tak zwanego halvingu. Co cztery lata liczba nowo […]

Tim Draper radzi przedsiębiorcom, by kupowali Bitcoina

Amerykański miliarder i legenda inwestycji Tim Draper radzi przedsiębiorcom, aby kupili Bitcoin. Według niego jest to sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnym kryzysem bankowym. Nawiasem mówiąc, Tim Draper nie jest osobą nową w świecie Bitcoina, ponieważ już w czerwcu 2014 roku kupił od rządu USA 30 000 Bitcoinów za 19 milionów dolarów. Te Bitcoiny zostały […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram