Do Kwon zamyka Twittera. Cena LUNA spada o 23%

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 6 czerwca 2022
ikona autora biały
terra luna

Po trwającym od czerwca trendzie bocznym na poziomie 6 dolarów, cena Terra 2.0 (LUNA) spadła dziś o ponad 20%, do obecnego poziomu 4,86 dolarów. Ostatni spadek jest prawdopodobnie spowodowany tym, że Do Kwon zamknął swojego Twittera, tak że tylko zatwierdzeni obserwatorzy mogą widzieć jego tweety. Nie jest jasne, dlaczego założyciel LUNA włączył tryb prywwatny, ale rynek jest wyraźnie niezadowolony z ostatnich wydarzeń.

Bitcoin i Ethereum zdołały utrzymać wsparcie w tę niedzielę. BTC jest notowany na poziomie 29 tys. dolarów, a ETH utrzymuje się na poziomie 1 790 dolarów. Terra 2.0 (LUNA) jednak z trudem utrzymuje się powyżej kapitalizacji rynkowej 1 mld dolarów. Token ten definitywnie zmaga się z rosnącym niedźwiedzim impetem.

Terra Classic (LUNC) również kontynuuje swoją spadkową spiralę. Tylko w ciągu ostatnich 24 godzin straciła ponad 12%. Jej obecna kapitalizacja rynkowa wynosi 534 mln USD.

W międzyczasie ekosystem Terra 2.0 wciąż się rozwija, a kolejne usługi są wprowadzane do łańcucha. Na przykład, wczoraj wieczorem na Terra 2.0 uruchomiony został Astrochad, najpotężniejszy DEX w tym ekosystemie. Za jego pomocą użytkownicy mogą zapewniać płynność i swapować tokeny.

Zapoznaj się z postem Astroport na Medium, aby poznać wszystkie szczegóły dotyczące uruchomienia i funkcji Astroport.

Twitter Do Kwon'a staje się prywatny

Prawdopodobnym sprawcą ostatniego spadku wartości Terra 2.0 (LUNA) o 20% jest założyciel projektu, Do Kwon. Wczoraj wieczorem zamknął on swojego Twittera. Teraz jego tweety widzą tylko zatwierdzeni obserwujący.

Podczas gdy Do Kwon zgromadził ponad 1 milion obserwujących w trakcie całej afery Terra Luna, osoby, które nie śledziły jego poczynań, a chciałyby być na bieżąco z jego tweetami, muszą poprosić o taką możliwość i czekać na jego akceptację.

Nie jest jasne, dlaczego założyciel zamknął swój Twitter dla publiczności. Prawdopodobnym powodem jest jednak duża ilość nękania, z którą założyciel zmagał się w ciągu ostatnich tygodni.

CNBC opublikowało niedawno artykuł zatytułowany "Do Kwon prawdopodobnie nie zostanie skazany na karę więzienia za upadek kryptowaluty UST o wartości 60 miliardów dolarów - bardziej prawdopodobne są grzywny i pozwy sądowe."

Presja na Do Kwona rośnie, ponieważ inwestorzy zdają sobie sprawę, że szanse na to, że LUNA powróci do poprzednich szczytów, są niewielkie. Pozwy cywilne i grzywny będą prawdopodobnie miały miejsce w USA, Korei Południowej i Singapurze.

Cena Terra 2.0 (LUNA) prawdopodobnie spadnie, chyba że Do Kwon ponownie otworzy swojego Twittera. Zarówno inwestorzy, jak i traderzy nie są zadowoleni z obecnej sytuacji.

Wolumen obrotu LUNA wzrósł o ponad 80% w ciągu ostatnich 24 godzin i wynosi obecnie 380 milionów dolarów. Jednak większość z tego wolumenu to zlecenia sprzedaży, ponieważ inwestorzy sprzedają ze stratą, aby odzyskać pozostałe zyski, póki jeszcze mogą.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Sam Bankman-Fried mówi dlaczego FTX upadło

Upadek utility-tokena FTX (FTT) nie był spowodowany brakiem płynności, ale działaniami inwestorów, którzy poczuli się "przestraszeni" obecną sytuacją na rynku. Założyciel giełdy kryptowalut Sam Bankman-Fried stwierdził tak w wywiadzie z Tiffany Fong z dnia 16 listopada (opublikowanym 29 listopada). "Myślę, że FTT miał realną wartość. […] Pod wieloma względami [token] był bardziej legalny niż wiele […]

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]

Tether zapewnia, że nie ma ryzyka ze strony USDT na Solanie

Największy na świecie emitent stablecoinów, Tether, zapewnił, że nie ma żadnych zagrożeń ze strony USDT w sieci Solana. 18 listopada Tether wydał oświadczenie, że USDT emitowany w Alamedzie był bezpieczny względem wszelkich wypadków zarażenia ze strony upadłej giełdy FTX. Według raportu przejrzystości Tethera, Solana jest trzecią co do wielkości siecią dla stablecoina po Tron i […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram