Do Kwon zamyka Twittera. Cena LUNA spada o 23%

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 6 czerwca 2022
ikona autora biały
terra luna

Po trwającym od czerwca trendzie bocznym na poziomie 6 dolarów, cena Terra 2.0 (LUNA) spadła dziś o ponad 20%, do obecnego poziomu 4,86 dolarów. Ostatni spadek jest prawdopodobnie spowodowany tym, że Do Kwon zamknął swojego Twittera, tak że tylko zatwierdzeni obserwatorzy mogą widzieć jego tweety. Nie jest jasne, dlaczego założyciel LUNA włączył tryb prywwatny, ale rynek jest wyraźnie niezadowolony z ostatnich wydarzeń.

Bitcoin i Ethereum zdołały utrzymać wsparcie w tę niedzielę. BTC jest notowany na poziomie 29 tys. dolarów, a ETH utrzymuje się na poziomie 1 790 dolarów. Terra 2.0 (LUNA) jednak z trudem utrzymuje się powyżej kapitalizacji rynkowej 1 mld dolarów. Token ten definitywnie zmaga się z rosnącym niedźwiedzim impetem.

Terra Classic (LUNC) również kontynuuje swoją spadkową spiralę. Tylko w ciągu ostatnich 24 godzin straciła ponad 12%. Jej obecna kapitalizacja rynkowa wynosi 534 mln USD.

W międzyczasie ekosystem Terra 2.0 wciąż się rozwija, a kolejne usługi są wprowadzane do łańcucha. Na przykład, wczoraj wieczorem na Terra 2.0 uruchomiony został Astrochad, najpotężniejszy DEX w tym ekosystemie. Za jego pomocą użytkownicy mogą zapewniać płynność i swapować tokeny.

Zapoznaj się z postem Astroport na Medium, aby poznać wszystkie szczegóły dotyczące uruchomienia i funkcji Astroport.

Twitter Do Kwon'a staje się prywatny

Prawdopodobnym sprawcą ostatniego spadku wartości Terra 2.0 (LUNA) o 20% jest założyciel projektu, Do Kwon. Wczoraj wieczorem zamknął on swojego Twittera. Teraz jego tweety widzą tylko zatwierdzeni obserwujący.

Podczas gdy Do Kwon zgromadził ponad 1 milion obserwujących w trakcie całej afery Terra Luna, osoby, które nie śledziły jego poczynań, a chciałyby być na bieżąco z jego tweetami, muszą poprosić o taką możliwość i czekać na jego akceptację.

screen z profilu Do Kwon na Tweeter

Nie jest jasne, dlaczego założyciel zamknął swój Twitter dla publiczności. Prawdopodobnym powodem jest jednak duża ilość nękania, z którą założyciel zmagał się w ciągu ostatnich tygodni.

CNBC opublikowało niedawno artykuł zatytułowany "Do Kwon prawdopodobnie nie zostanie skazany na karę więzienia za upadek kryptowaluty UST o wartości 60 miliardów dolarów - bardziej prawdopodobne są grzywny i pozwy sądowe."

Presja na Do Kwona rośnie, ponieważ inwestorzy zdają sobie sprawę, że szanse na to, że LUNA powróci do poprzednich szczytów, są niewielkie. Pozwy cywilne i grzywny będą prawdopodobnie miały miejsce w USA, Korei Południowej i Singapurze.

Cena Terra 2.0 (LUNA) prawdopodobnie spadnie, chyba że Do Kwon ponownie otworzy swojego Twittera. Zarówno inwestorzy, jak i traderzy nie są zadowoleni z obecnej sytuacji.

Wolumen obrotu LUNA wzrósł o ponad 80% w ciągu ostatnich 24 godzin i wynosi obecnie 380 milionów dolarów. Jednak większość z tego wolumenu to zlecenia sprzedaży, ponieważ inwestorzy sprzedają ze stratą, aby odzyskać pozostałe zyski, póki jeszcze mogą.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram