Jak handlować kryptowalutami z dźwignią na Binance Margin?

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 30 czerwca 2023
ikona autora biały
binance margin

Jeżeli handlujesz kryptowalutami, wiesz jak bardzo zmienny jest to rynek. I choć zmienność czasami działa na Twoją korzyść, a czasem nie, istnieje sposób, aby wykorzystać ją w obu przypadkach. Wystarczy, że skorzystasz z odpowiedniej platformy, która pozwala na otwieranie zarówno pozycji długich, jak i krótkich oraz wykorzystanie dźwigni finansowej. Jedną z nich jest platforma Binance Margin od największej giełdy kryptowalut na świecie - Binance i to właśnie na niej skupimy się w tym artykule. Wyjaśnimy czym jest handel margin, jak działa oraz rozpiszemy krok po kroku w jaki sposób korzystać z Binance Margin. Tak więc, zaczynamy!

Co to jest Margin Trading?

Margin trading to metoda handlu aktywami przy użyciu środków dostarczonych przez stronę trzecią. W porównaniu ze zwykłym handlem, margin trading pozwala inwestorom na dostęp do większych sum kapitału. Mogą oni bowiem lewarować swoje pozycje za pomocą dźwigni finansowej. Zasadniczo handel margin pozwala osiągać większe zyski z udanych transakcji. Niestety, w przypadku niepowodzenia zwiększa również straty.

Margin trading jest szczególnie popularny na rynkach o niskiej zmienności, zwłaszcza na rynkach Forex. Można go jednak równie dobrze wykorzystać na rynkach akcji, towarów oraz kryptowalut.

W przypadku tradycyjnych rynków pożyczone środki są zwykle dostarczane przez brokera inwestycyjnego. W handlu kryptowalutami fundusze są jednak często dostarczane przez innych traderów.

Jeżeli chodzi o opinie na temat giełdy, to piszemy na ten temat tutaj: opinie o Binance


Jak działa handel Margin na Binance?

Na Binance otwierasz pozycję ze swoim kapitałem i ilością aktywów, które chcesz kupić. Następnie giełda automatycznie pożycza Ci środki wymagane do otwarcia tej pozycji w oparciu o maksymalną obowiązującą dźwignię finansową.

Podobnie, podczas zamykania pozycji giełda automatycznie odlicza kwotę spłaty i inne prowizje.


Jak handlować kryptowalutami z dźwignią za pomocą Binance Margin?

Dzięki Binance Margin możesz pożyczać fundusze, aby przeprowadzać transakcje z wykorzystaniem dźwigni finansowej. Giełda ta oferuje dwa tryby: Cross Margin oraz tryb Izolowany.

Handel na Binance Margin jest bardzo prosty, ze względu na niezwykle prostą i intuicyjną platformę oferowaną przez giełdę Binance. Wszystko sprowadza się w zasadzie do kilku kroków.

Zaloguj się na swoje konto Binance. Jeżeli jeszcze go nie posiadasz, możesz je założyć klikając w ten link. Pamiętaj, że aby handlować na Binance Margin musisz najpierw przejść weryfikację tożsamości.

Kiedy już założyłeś konto i się zalogowałeś, w menu na górze strony wybierz kolejno "Handluj", a następnie "Margin". Alternatywnie możesz po prostu kliknąć w ten link.

screenshot opcji margin w menu Binance

W tym momencie zostaniesz przeniesiony do interfejsu Binance Margin. Kliknij "Izolowany" w menu po prawej stronie i wybierz swoją parę handlową (na przykład BTCUSDT).

screen interfejsu Binance Margin

Alternatywnie możesz też wybrać tryb "Cross Margin". Różnice pomiędzy nimi wyjaśnimy w dalszej części tego artykułu.

Uwaga: Aby dowiedzieć się więcej o handlu margin, możesz obejrzeć samouczek przygotowany przez Binance. Wystarczy, że klikniesz przycisk "Film intruktażowy" umieszczony nad miejscem, w którym otwierasz pozycje.

screen prezentujący menu strony Binance z zaznaczonym samouczkiem

Teraz w interfejsie transakcyjnym zatwierdź parę handlową i wysokość depozytu zabezpieczającego, przeczytaj Warunki korzystania z usługi, a następnie kliknij przycisk "Otwórz teraz".

Zanim dokonasz transakcji, musisz najpierw zasilić swój portfel Margin. W tym celu kliknij przycisk "Transfer" umieszczony po prawej stronie (jak na obrazku poniżej).

screen prezentujący jak zasilić portfel w Margin

W wyskakującym okienku przelewu potwierdź, że dokonujesz przelewu środków ze swojego Portfela Spot na izolowane konto depozytowe, takie jak "BTCUSDT Izolowane". Wybierz "Monetę", wprowadź "Kwotę" i kliknij "Potwierdź".

screen prezentujący wykonywanie przelewów wewnętrznych w Binance

Aby pożyczyć środki, w interfejsie transakcyjnym kliknij przycisk "Historia pożyczel" znajdujący się po prawej stronie.

screen prezentujący interfejs Historia pożyczek w Binance

W wyskakującym okienku Historia Pożyczek/Spłata wybierz "Kryptowalutę", wprowadź "Ilość, a następnie kliknij "Potwierdź Pożyczkę".

screen prezentujący szczegółowy interfejs Historia pożyczek w Binance

Aby otworzyć pozycję, w interfejsie transakcyjnym wybierz typ zlecenia, klikając "Limit", "Market", "OCO" lub "Stop-limit".

screen prezentujący pozycję w interfejsie transakcyjnym Binance

Następnie wybierz tryb transakcyjny "Normalny" oraz wprowadź "Cenę" i "Kwotę", którą chcesz zainwestować. Następnie kliknij przycisk "Kup BTC" jeśli chcesz otworzyć pozycję long lub "Sprzedaj BTC" jeśli chcesz shortować bitcoina

screen prezentujący tryb transakcyjny w Binance

W interfejsie transakcyjnym możesz połączyć pożyczanie + inwestowanie lub inwestowanie + spłatę, wybierając tryb "Pożyczanie: lub "Spłata" po wybraniu opcji [KUP BTC] lub [SPRZEDAJ BTC].

Po osiągnięciu zysków nadchodzi czas na spłatę zadłużenia (pożyczonej kwoty + odsetek). W interfejsie transakcyjnym kliknij przycisk "Historia pożyczek" po prawej stronie, tak jak poprzednio.

W oknie pożyczki/spłaty przejdź do zakładki "Spłata", wybierz "Kryptowalutę" i wprowadź "Ilość", którą chcesz spłacić. Następnie kliknij "Potwierdź spłatę".

screen zakładki Spłata w Binance

Jak sprawdzić stan portfela Binance Margin?

Przejdź do interfejsu konta Margin, przechodząc do zakładki "Portfel"- "Portfel Dźwigni" w rozwijanym menu na górze strony.

screen prezentujący jak sprawdzić stan portfela Binance Margin

Wybierz opcję "Izolowany", a następnie odpowiednią monetę (np. BTC), aby przefiltrować pary handlowe. Tutaj możesz zobaczyć swoje aktywa i zobowiązania.

Swoje aktywa, zobowiązania i zyski możesz również przeglądać w interfejsie transakcyjnym w zakładce "Pozycje".

screen interfejsu transakcyjnego i zakadki Pozycje

Jak korzystać z Binance Margin? - Przykład

Korzystanie z Binance Margin jest niezwykle proste. Całość sprowadza się w zasadzie do wykonania zaledwie kilku kroków. Najpierw musisz jednak się zalogować na swoje konto. Jeżeli jeszcze go nie posiadasz, aby się zarejestrować kliknij w ten link i postępuj według wyświetlanych instrukcji. Po pomyślnym założeniu konta, aby rozpocząć handel na Binance Margin wykonaj poniższe kroki:

Krok 1: Po pierwsze musisz wejść na stronę Binance Margin. Możesz to zrobić najeżdżając kursorem u góry ekranu na "Handluj", a następnie klikając "Binance Margin". Alternatywnie możesz kliknąć również w ten link. Przeniesie Cię on od razu w odpowiednie miejsce.

screen prezentujący jak wejść do zakładki Binance Margin

Krok 2: Jeżeli to Twoja pierwsza styczność z Binance Margin, wyświetli Ci się okno z komunikatem o ryzyku. Zapoznaj się z nim, a następnie kliknij "Rozumiem".

Krok 3: Teraz będziesz musiał przelać środki na swoje konto Margin. W tym celu kliknij przycisk "Transfer" umieszczony w oknie otwierania pozycji.

screen prezentujący jak przelewać środki na swoje konto Margin

Krok 4: Jeżeli posiadasz już wolne środki na koncie Margin, czas na zaciągnięcie pożyczki. W tym celu kliknij opcję "Pożyczka/Spłać". Wprowadź kwotę, którą chcesz pożyczyć oraz zapoznaj się z oprocentowaniem. Jeżeli wszystko się zgadza naciśnij "Margin sprzedaj BTC". Pożyczone kryptowaluty znajdą się w Twoim koncie i będą widoczne po naciśnięciu przycisku "Saldo/Margin".

Krok 5: Teraz możesz już handlować z dźwignią. Wystarczy, że wejdziesz na główny dashboard Binance Margin i otworzysz pozycję. Jeżeli nie wiesz w jaki sposób to zrobić, Binance przygotowało specjalny poradnik, w którym tłumaczy cały proces krok po kroku. Znajdziesz go pod tym linkiem.

Krok 6: Teraz nadszedł czas na najmniej przyjemny moment, czyli spłatę pożyczki. W tym celu ponownie kliknij przycisk "Spłać" i znowu "Spłać". Wybierz kryptowalutę oraz kwotę, a następnie naciśnij "Sprzedaj".

UWAGA: Handlując z dźwignią na Binance musisz ZAWSZE uważnie obserwować poziom marginu. Jeżeli będzie on spadał, będziesz bowiem musiał dołożyć dodatkowe zabezpieczenie lub zredukować pożyczone środki. W ekstremalnym wypadku, gdy znajdzie się on poniżej wartości 1,1 dojdzie do likwidacji. Co to oznacza? Że Bina


Jak sprawdzić historię zleceń Binance Margin?

W rozwijanym menu na górze strony wejdź w "Zlecenia", a następnie "Zlecenia z dźwignią".

screen prezentujący jak sprawdzić Zlecenia z dźwigną w Binance Margin

Aby wyświetlić historię zleceń, wybierz opcję "Izolowany". Wyniki możesz filtrować według np. daty, pary (np. BTCUSDT), rodzaju zlecenia, typu, ilości, wypełnienia itd.

screen prezentujący jak wyświetlić historię zleceń

Uwaga: W interfejsie zleceń Margin możesz również przeglądać swoje otwarte zlecenia, historię transakcji, pożyczki, spłaty, przelewy, odsetki, wezwania do uzupełnienia depozytu, historię likwidacji itd.


Jak aktywować konto Margin na Binance?

Aby włączyć konto Margin na Binance, zaloguj się na swoje konto Binance, najedź na "Portfel", a następnie kliknij "Portfel Margin".

Dla bezpieczeństwa i ochrony swojego konta musisz włączyć przynajmniej jedną metodę dwuskładnikowego uwierzytelniania (2FA).

Uwagi:

  • Konto margin może otworzyć co najmniej 10 subkont.
  • Użytkownicy mogą pożyczyć tylko do jednego BTC przy dźwigni 5X.
  • Subkonta nie mogą ustawić dźwigni na 5X.

Tryby Cross Margin i Izolowany

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, Binance Margin oferuje dwa tryby handlu: Cross Margin oraz Izolowany:

  • W trybie cross-margin całe saldo depozytu zabezpieczającego jest dzielone między wszystkie otwarte pozycje, aby zapobiec ich likwidacji. W tym przypadku pozytywny zwrot z jednej pozycji może pomóc pozycji, która jest blisko likwidacji. Jednak w przypadku likwidacji, ryzykujesz utratę całego dostępnego zabezpieczenia i wszystkich otwartych pozycji.
  • Tryb Izolowany pozwala ograniczyć ryzyko poprzez przypisanie różnych pozycji do poszczególnych depozytów zabezpieczających. Dzięki temu, w przypadku likwidacji, zamiast stracić całe saldo, tracisz tylko saldo jednego portfela izolowanego dla danej pozycji.

Binance oferuje maksymalną dźwignię 3x na rachunku zwykłym i 5x na rachunku Master w transakcjach cross-margin. W trybie Izolowanym maksymalna dźwignia wynosi 10x.


Opłaty Binance Margin i naliczane odsetki

Binance nie pobiera żadnych opłat za wpłatę aktywów; płacisz jednak za ich wypłatę.

Binance pobiera od swoich użytkowników opłatę transakcyjną opartą na poziomach. W poniższej tabeli możesz sprawdzić swój poziom VIP i dowiedzieć się, ile wynoszą opłaty transakcyjne:

screen prezentujący przykładowe opłaty transakcyjne w Binance Margin

Binance nalicza godzinne odsetki od pożyczonych środków. Wysokość odsetek możesz sprawdzić, klikając tutaj.

Jeśli użyjesz BNB do uiszczenia opłaty transakcyjnej, otrzymasz zniżkę w wysokości 25%.


Poziom Margin i wezwanie do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego

Handel margin pozwala na wykorzystanie dźwigni finansowej w celu zwiększenia potencjalnych zysków. Binance wykorzystuje do oceny poziomu ryzyka Twojego rachunku zabezpieczającego wykorzystuje tzw. poziom margin

Poziom margin w trybie Cross Margin

Użytkownicy Binance Margin mogą wykorzystywać aktywa znajdujące się na ich kontach Cross Margin w Binance jako zabezpieczenie. W takim przypadku aktywa cyfrowe znajdujące się na innych kontach nie są wliczane do depozytu zabezpieczającego w transakcjach Cross Margin.

Poziom Depozytu Zabezpieczającego dla Konta Cross Margin = Całkowita Wartość Aktywów Konta Cross Margin/(Suma Zobowiązań + Należne Odsetki), gdzie:

  • Całkowita Wartość Aktywów na Koncie Cross Margin = aktualna całkowita wartość rynkowa wszystkich cyfrowych aktywów na Koncie Cross Margin.
  • Zobowiązania = aktualna łączna wartość rynkowa wszystkich pozostających do spłaty Pożyczek na koncie cross margin
  • Odsetki = kwota każdej Pożyczki Zabezpieczającej * liczba godzin jako czas pożyczki do czasu kalkulacji * godzinowa stopa procentowa - odliczone/wypłacone odsetki.

Poziom margin i związane z nim operacje

  • Dźwignia 3x
    • Kiedy Twój poziom depozytu zabezpieczającego wynosi>2, możesz handlować i pożyczać oraz przenosić aktywa do portfela giełdowego;
    • Gdy 1.5<poziom margin ≤2, możesz handlować i pożyczać, ale nie możesz przelewać środków z konta margin;
    • Gdy 1.3<poziom margin ≤1.5, możesz handlować, ale nie możesz pożyczać ani przelewać środków ze swojego konta margin;
    • Gdy 1,1< poziom margin ≤1,3, system uruchomi wezwanie do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego. Otrzymasz wyedu powiadomienie emailem, SMS-em i przez stronę internetową. W tym momencie będziesz musiał uzupełnić depozyt zabezpieczający, aby uniknąć likwidacji. Po pierwszym powiadomieniu użytkownik będzie otrzymywał powiadomienia co 24 godziny.
    • Gdy poziom depozytu zabezpieczającego≤1,1, Binance uruchomi mechanizm likwidacji i upłynni wszystkie aktywa, by spłacić odsetki i pożyczkę. System wyśle do Ciebie powiadomienie emailem, SMS-em i przez stronę internetową.
  • Dźwignia 5x (dostępna tylko na koncie "Master")
    • Kiedy Twój depozyt zabezpieczający osiągnie poziom>2, możesz handlować, pożyczać i przenosić aktywa do portfela spot;
    • Gdy 1.25< poziom margin ≤2, możesz handlować i pożyczać, ale nie możesz przelewać środków z konta margin do portfela spoto;
    • Gdy 1.15< poziom margin ≤1.25, możesz handlować, ale nie możesz pożyczać ani przelewać środków z konta margin na swój portfel;
    • Kiedy 1,05<poziom margin ≤1,15, Binance uruchomi wezwanie do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego, a ty otrzymasz powiadomienie na email, SMS-em i przez stronę internetową. W tym momencie będziesz musiał uzupełnić depozyt zabezpieczający, aby uniknąć likwidacji. Po pierwszym powiadomieniu użytkownik będzie otrzymywał powiadomienia co 24 godziny.
    • Gdy poziom depozytu zabezpieczającego ≤1,05, Binance uruchomi mechanizm likwidacji i upłynni wszystkie aktywa, by spłacić odsetki i pożyczkę. System wyśle do Ciebie powiadomienie emailem, SMS-em i przez stronę internetową.

Poziom margin w trybie Izolowanym

Aktywa znajdujące się na izolowanym koncie margin użytkownika mogą być użyte jedynie jako zabezpieczenie na jednym rachunku. Aktywa znajdujące się na innych kontach użytkownika (cross margin lub inne konta izolowane) nie mogą być być traktowane jako zabezpieczenie.

Poziom margin konta wyizolowanego = całkowita wartość aktywów na koncie izolowanym / (całkowita wartość zobowiązań + niezapłacone odsetki), gdzie:

  • Całkowita wartość aktywów = całkowita wartość aktywów bazowych + aktywa nominalne na bieżącym rachunku izolowanym
  • Całkowita wartość zobowiązań = całkowita wartość aktywów, które zostały pożyczone, ale nie zostały zwrócone na bieżącym koncie izolowanym
  • Niespłacone odsetki = (kwota każdego pożyczonego aktywa * czas trwania pożyczki * godzinowa stopa procentowa - spłacone odsetki

Poziom margin i związane z nim operacje

Kiedy poziom depozytu zabezpieczającego (zwany dalej ML) wynosi 2, użytkownicy mogą handlować, pożyczać, a nadwyżki aktywów na koncie mogą również przenosić na inne konta handlowe. Jednak po przeniesieniu aktywów ML musi być równy lub większy niż 2, aby zapewnić normalne działanie funkcji przenoszenia aktywów.

  • Współczynnik początkowy (IR) - IR to początkowa stopa ryzyka po zaciągnięciu pożyczki przez użytkownika, przy czym istnieją różne IR w zależności od dźwigni. Na przykład, IR będzie wynosić 1,5 przy dźwigni 3x z pełną pożyczką, 1,25 przy dźwigni 5x z pełną pożyczką oraz 1,11 przy dźwigni 10x z pełną pożyczką.
  • Współczynnik wezwania do uzupełnienia depozytu (MCR) - MCR będzie się różnił w zależności od dźwigni finansowej. Na przykład MCR dla dźwigni 3x wynosi 1,35, dla dźwigni 5x będzie wynosił 1,18, a dla lewaru 10x - 1,09.
  • Współczynnik Likwidacji (LR) - Kiedy ML ≤ LR, system przeprowadzi proces likwidacji. Aktywa znajdujące się na koncie będą musiały zostać sprzedane, aby spłacić pożyczkę. Użytkownicy są o tym informowani za pomocą wiadomości e-mail, SMS i powiadomienia na stronie internetowej. LR będzie się różnić w zależności od różnych dźwigni. Na przykład LR dla dźwigni 3x wynosi 1,18, dla dźwigni 5x - 1,15, a dla dźwigni 10x jest to 1,05.

Ryzyko związane z handlem margin na Binance

Bez względu na to, jak atrakcyjne wydają się transakcje margin, wiążą się one również z ryzykiem.

  • Margin trading jest wysoce ryzykowny, ponieważ rynek kryptowalut jest bardzo zmienny.
  • Korzystanie z dźwigni finansowej zwiększa ryzyko likwidacji pozycji.
  • Jeśli masz słabe połączenie internetowe, Twoje zlecenie może dotrzeć na giełdę z pewnym opóźnieniem. A do tego czasu cena może znacznie spaść.
  • Podczas korzystania z trybu cross-margin możesz stracić cały swój kapitał.
  • Nie powinieneś nigdy odchodzić od ekranu, bo sytuacja może się zmienić w mgnieniu oka.

Zalety i wady handlu z dźwignią na Binance

ZaletyWady
Binance jest największą na świecie giełdą. Oprócz największego wolumenu posiada też najwyższej klasy zabezpieczenia.Maksymalna dostępna dźwignia to 10x.
Giełda oferuje dwa tryby handlu margin: cross margin i izolowanyGiełda nalicza godzinne odsetki od pożyczonych środków.
Możesz kupować kryptowaluty za pomocą kartyUżytkownicy o niższym poziomie VIP muszą płacić wyższe opłaty transakcyjne.
Giełda posiada funkcję automatycznego pożyczania i spłacania.Dla nowych użytkowników interfesj może wydawać się dosyć skomplikowany, ponieważ jest on wyposażony w przeróżne funkcje.
Giełda oferuje trzy różne rodzaje wykresów.

Jak efektywnie handlować na Binance Margin? - 3 wskazówki dla inwestorów

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, handel margin pozwala osiągać większe zyski za pomocą dźwigni finansowej, jednak wiąże się też z wyższym ryzkiem likwidacji. Ryzyko to można jednak zniwelować za pomocą odpowiednich strategii i wykorzystania funkcji dostarczonych przez Binance. Poniżej znajdziesz 3 wskazówki, które pozwolą Ci handlować na Binance Margin przy jak najmniejszym ryzyku i z jak największą efektywnością:

  • Monitoruj poziom Margin: Jedną z najważniejszych rzeczy jest monitorowanie poziomu Margin. Jest to bowiem wskaźnik, którego Binance używa do oceny ryzyka Twojej pozycji. Jeżeli nie będziesz go obserwował uważnie, może się okazać, że dojdzie do likwidacji, a Ty stracisz zainwestowane pieniądze. We wcześniejszej części tego artykułu dokładniej wyjaśniliśmy w jaki sposób działa poziom Margin oraz wezwanie do uzupełnienia depozytu. Jeśli jednak wciąż masz wątpliwości, zapoznaj się z informacjami na oficjalnej stronie Binance.
  • Wykorzystaj funkcję okresu przerwy - Binance zapewnia inwestorom specjalną funkcję nazwaną "Okres Przerwy". Pozwala ona całkowicie zablokować możliwość handlu na 1, 3 lub 7 dni. W tym czasie nie masz możliwości dokonywania żadnych operacji. Dzięki temu możesz kontrolować swoje emocje i uniknąć podejmowania pochopnych decyzji. Musisz jednak pamiętać, że po aktywacji "okresu przerwy", nie możesz już zmienić tej decyzji. Aby skorzystaj z tej funkcji wejdź w „Portfel” > „Margin” >”Więcej Danych” > „Okres Przerwy od Pożyczania”
  • Wybierz odpowiedni tryb handlu - Zanim zaczniesz handel na Binance Margin, wybierz odpowiedni tryb dla Twojej tolerancji ryzyka. Tryb Izolowany jest generanie bezpieczniejszy, ponieważ jest niezależny dla każdej pary handlowej. Oznacza to, że każda para handlowa posiada swoje własne, oddzielne konto. Niezależna jest także każda pozycja. Jeśli więc dojdzie do wezwania do uzupełnienia depozytu, nie zostanie ono zrealizowana automatycznie. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku likwidacji. W razie niepowodzenia stracisz tylko część swoich środków.
    W przypadku Cross-Margin sytuacja wygląda odwrotnie. Użytkownik może otworzyć tylko jedno konto Cross Margin. Obejmuje ono wszystkie pary handlowe i pozycje. W przypadku tego trybu, ilość potrzebnego zabezpieczenia jest obliczana na podstawie wartości wszystkich Twoich aktywów i zadłużenia. Sytuacja wygląda podobnie w przypadku likwidacji. W najgorszym scenariuszu mogą zostać upłynnione wszystkie pozycje, a nie tylko jedna jak trybie Izolowanym.
    Jeżeli jeszcze nie do końca rozumiesz czym różnią się te dwa tryby, zajrzyj na oficjalną stronę Binance.

Binance Margin FAQ

Co to jest Binance Margin Trading?

Binance Margin Trading to usługa, która pozwala użytkownikom pożyczać środki, aby handlować większymi kwotami i zwiększyć potencjalne zyski. Pamiętaj jednak, że zwiększa to również potencjalne ryzyko strat.

Jak mogę zacząć korzystać z Binance Margin Trading?

Aby rozpocząć korzystanie z Binance Margin Trading, musisz najpierw otworzyć konto na Binance, a następnie przejść do sekcji "Wallet" i kliknąć "Margin". Następnie musisz zaakceptować warunki korzystania z usługi i przelać środki na swoje konto margin.

Czy Binance Margin Trading jest bezpieczny?

Binance Margin Trading wiąże się z pewnym ryzykiem, ponieważ korzystasz z pożyczonych środków do handlu. Jeśli twoje transakcje nie idą zgodnie z planem, możesz stracić więcej niż zainwestowałeś. Zawsze upewnij się, że rozumiesz ryzyko związane z handlem na marginesie.

Jakie są opłaty za korzystanie z Binance Margin Trading?

Giełda Binance pobiera opłatę za pożyczanie środków do handlu na marginesie. Opłata ta jest naliczana codziennie i zależy od kwoty pożyczonej. Szczegółowe informacje na temat opłat można znaleźć na stronie Binance.

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Jaki portfel do kryptowalut i Bitcoina jest najlepszy? Jak założyć i który wybrać?

Zainteresowałeś się bitcoinem (lub innymi kryptowalutami) i chciałbyś założyć konto, które pozwoli Ci je przechowywać? W świecie cyfrowych aktywów miejsce, w którym trzymamy bitcoina to nie konto, a portfel bitcoin. Z tego artykułu dowiesz się jaki portfel do kryptowalut jest najlepszy. Wyjaśnimy też jak założyć portfel bitcoin krok po kroku. Czym jest portfel kryptowalut? Portfel […]

Co zrobić z tokenami jeżeli jestem HODLerem?

Zastanawiasz się, co zrobić z tokenami, kiedy jesteś HODLerem? Klucz do sukcesu leży w znalezieniu sposobów na maksymalizację zysków, nawet gdy trzymasz swoje aktywa na dłużej. W tym artykule odkryjemy sposoby pasywnego zarabiania na kryptowalutach. Dowiesz się, jak platformy takie jak Binance Simple Earn mogą pomóc pomnożyć twoje środki. Zatem, gotowy na zgłębienie tematu? Pasywne […]

Czy Ethereum przebije Bitcoina pod kątem wolumenu?

Czy Ethereum może kiedyś prześcignąć Bitcoina pod względem wolumenu? Bitcoin oraz Ethereum to dwa giganty, różniące się od siebie, lecz nieustannie konkurujące. Porównanie tych dwóch technologii wymaga zrozumienia ich podstawowych różnic. W tym artykule wyjaśnimy, czym dokładnie są Bitcoin i Ethereum. Przeanalizujemy też, na czym polegają ich różnice. Zastanowimy się, czy Ethereum ma szansę prześcignąć […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

Kryptowaluty na Revolut - czy warto? Opinie

Revolut to bardzo popularna aplikacja neobankowa w Polsce, tak więc z całą pewnością obiła Ci się już o uszy. Aplikacja Revolut pozwala inwestować w kryptowaluty, ale nie jest to optymalne rozwiązanie jeżeli chodzi i ich zakup i sprzedaż, o czym wiedzą bardziej zaawansowani użytkownicy kryptowalut. Odpowiemy na pytanie czy opłaca się kupować kryptowaluty na Revolut, […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram