Dlaczego powinieneś handlować na Binance Margin?

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 10 czerwca 2022
ikona autora biały
binance margin

Handel kryptowalutami na rynkach spot już sam w sobie zapewnia spore zyski dzięki dużym fluktuacją. Niemniej jednak zarobki można zwiększyć wykorzystując dźwignie finansową. Jedną z platform, która to umożliwia jest Binance, a dokładniej handel Binance Margin i to właśnie na nim skupimy się w tym poradniku. Czytając dalej dowiesz się czym jest handel margin w świecie krypto oraz dlaczego warto skorzystać akurat z Binance. Co więcej, wyjaśnimy to wszystko na konkretnym przykładzie. Tak więc zaczynamy!

Co to jest handel margin w świecie krypto?

Handel margin to nic innego jak handel z dźwignią. Metoda ta jest często wykorzystywana w świecie tradycyjnych finansów, jednak przeniknęła też na rynek kryptowalut. Nic dziwnego. Pozwala bowiem wielokrotnie zwiększyć zyski z pozycji na mocno fluktuujących rynkach.

Jednak w jaki sposób? Chodzi o to, że Binance pozwala Ci pożyczyć dodatkowe środki dzięki którym możesz użyć większego kapitału podczas otwierania pozycji, a tym samym zmaksymalizować zyski. Zyskujesz także wygodę. Możesz bowiem zainwestować więcej bez wpłacania dodatkowych środków, co przyspieszy Twoją transakcje, a jak wiadomo rynek kryptowalut jest niezwykle dynamiczny i liczy się tutaj każda sekunda.

Niestety, tego typu handel jest też obarczony wyższym ryzykiem. Jeżeli rynek nie będzie poruszał się w założonym przez Ciebie kierunku, handel z dźwignią może spowodować równie wysokie straty, co zyski. W ekstremalnych warunkach jeżeli nie dołożysz depozytu zabezpieczającego może okazać się nawet, że Twój portfel zostanie wyzerowany.

Dlaczego warto warto korzystać z Binance Margin?

Korzystanie z Binance Margin pomimo swojego ryzyka niesie także wiele korzyści. Jeżeli masz odpowiednie doświadczenie i zdolności analityczne możesz za ich pomocą przechylić szalę na swoją stronę. Oto one:

  • Różne pary handlowe - Binance Margin pozwala handlować na różnych parach handlowych. Jest ich ponad 600 i niektóre nie są dostępne w tradycyjnej ofercie.
  • Różne formy zabezpieczenie - Do zabezpieczania swoich pozycji możesz używać wielu różnych aktywów. Oznacza to, że otwierając pozycję z dźwignią na BTC, możesz jako zabezpieczenia użyć np. ETH lub USDT. Dzięki temu zyskujesz większą elastyczność.
  • Okres przerwy - Okres przerwy pozwala Ci wyłączyć możliwość handlu z dźwignią na jakiś czas. Dzięki temu nie będziesz mógł otwierać pozycji pod wpływem emocji, a tym samym zniwelujesz ryzyko straty. Binance w ten sposób promuje odpowiedzialny trading.
  • Fundusz ubezpieczeniowy - Binance oferuje specjalny fundusz ubezpieczeniowy. Jego zadaniem jest ochrona salda użytkownika, gdy spadnie ono poniżej 0 lub gdy inwestor nie będzie w stanie spłacić swojego zadłużenia.

Jak korzystać z Binance Margin? - Przykład

Korzystanie z Binance Margin jest niezwykle proste. Całość sprowadza się w zasadzie do wykonania zaledwie kilku kroków. Najpierw musisz jednak się zalogować na swoje konto. Jeżeli jeszcze go nie posiadasz, aby się zarejestrować kliknij w ten link i postępuj według wyświetlanych instrukcji. Po pomyślnym założeniu konta, aby rozpocząć handel na Binance Margin wykonaj poniższe kroki:

Krok 1: Po pierwsze musisz wejść na stronę Binance Margin. Możesz to zrobić najeżdżając kursorem u góry ekranu na "Handluj", a następnie klikając "Binance Margin". Alternatywnie możesz kliknąć również w ten link. Przeniesie Cię on od razu w odpowiednie miejsce.

Krok 2: Jeżeli to Twoja pierwsza styczność z Binance Margin, wyświetli Ci się okno z komunikatem o ryzyku. Zapoznaj się z nim, a następnie kliknij "Rozumiem".

Krok 3: Teraz będziesz musiał przelać środki na swoje konto Margin. W tym celu kliknij przycisk "Transfer" umieszczony w oknie otwierania pozycji.

Krok 4: Jeżeli posiadasz już wolne środki na koncie Margin, czas na zaciągnięcie pożyczki. W tym celu kliknij opcję "Pożyczka/Spłać". Wprowadź kwotę, którą chcesz pożyczyć oraz zapoznaj się z oprocentowaniem. Jeżeli wszystko się zgadza naciśnij "Margin sprzedaj BTC". Pożyczone kryptowaluty znajdą się w Twoim koncie i będą widoczne po naciśnięciu przycisku "Saldo/Margin".

Krok 5: Teraz możesz już handlować z dźwignią. Wystarczy, że wejdziesz na główny dashboard Binance Margin i otworzysz pozycję. Jeżeli nie wiesz w jaki sposób to zrobić, Binance przygotowało specjalny poradnik, w którym tłumaczy cały proces krok po kroku. Znajdziesz go pod tym linkiem.

Krok 6: Teraz nadszedł czas na najmniej przyjemny moment, czyli spłatę pożyczki. W tym celu ponownie kliknij przycisk "Spłać" i znowu "Spłać". Wybierz kryptowalutę oraz kwotę, a następnie naciśnij "Sprzedaj".

UWAGA: Handlując z dźwignią na Binance musisz ZAWSZE uważnie obserwować poziom marginu. Jeżeli będzie on spadał, będziesz bowiem musiał dołożyć dodatkowe zabezpieczenie lub zredukować pożyczone środki. W ekstremalnym wypadku, gdy znajdzie się on poniżej wartości 1,1 dojdzie do likwidacji. Co to oznacza? Że Binance zamknie Twoje pozycje po cenie rynkowej, aby uregulować dług.

Oczywiście w tym poradniku nie opisaliśmy wszystkich możliwości Binance Margin. Niemniej jednak jeśli chciałbyś zagłębić się w temat handlu dźwignią, Binance przygotowało obszerny artykuł w swojej Akademii. Powinieneś go przeczytać, aby dokładnie zrozumieć na czym polega ten rodzaj tradingu i zmniejszyć ryzyko poniesienia straty.

Podobne tematy

Jak kopać Ethereum PoW (ETHPoW)?

Tydzień temu deweloperzy Ethereum zakończyli migrację sieci na algorytm konsensusu PoS. Górnikom nie pozostało więc nic innego jak zacząć szukać alternatywnych "miejsc pracy". Niemniej jednak zwolennicy "starego" ETH stworzyli fork oryginalnej kryptowaluty ETH - ETHPoW, który nadal da się kopać. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy krok po kroku w jaki sposób! Tak więc, zaczynamy! Jak kopać […]

Kryptowalutowe karty podarunkowe od Binance (Poradnik)

Z całą pewnością słyszałeś o wynalazku jakim jest karta podarunkowa. W końcu w dzisiejszych czasach z rozwiązania tego korzystają niemal wszystkie sieci sklepów. Ale czy wiedziałeś, że możliwe jest wysyłanie gift cardów zawierających kryptowaluty? Jest to jak najbardziej możliwe dzięki giełdzie Binance! Co to jest karta podarunkowa Binance? Kryptowalutowa karta podarunkowa od Binance działa podobnie […]

Jak unikać oszustw na platformach handlu P2P?

Binance to najbardziej znana i renomowana giełda kryptowalut do zawierania transakcji peer-to-peer (P2P). Platforma Binance P2P giełdy pozwala użytkownikom handlować aktywami cyfrowymi bezpośrednio ze sobą, w oparciu o uzgodnione warunki. Wielu użytkowników kryptowalut preferuje ten system handlu ze względu na jego liczne zalety, w tym możliwość korzystania z lokalnej waluty i szeroką gamę dostępnych metod […]

Czym są sidechainy i jak działają?

Sidechainy to technologia skalowania blockchaina poprzez stworzenie równoległej sieci z dwukierunkowym powiązaniem z siecią bazową. Głównym problemem, który rozwiązuje sidechain, jest zwiększenie szybkości transakcji i zmniejszenie ich kosztu dla kryptowalut sieci "macierzystej". Główną wadą sidechaina jest zmniejszone bezpieczeństwo ze względu na ograniczoną decentralizację. W tej chwili sidechainy działają przede wszystkim dla dwóch blockchainów: Bitcoina i […]

Czym jest VeChain i kryptowaluta VET?

VeChain to platforma blockchain, która dostarcza rozwiązania B2B do zarządzania łańcuchem dostaw, przeciwdziałania fałszerstwom i innej automatyzacji procesów biznesowych. Projekt wykorzystuje dwie kryptowaluty: natywną monetę VeChain (VET) oraz VeThor (VTHO), która jest potrzebna do uiszczania opłat transakcyjnych. Założona w 2015 roku firma VeChain jest jednym z pionierów w opracowywaniu i wdrażaniu rozwiązań blockchain do uwierzytelniania […]

Kryptowalutowe karty podarunkowe od Binance (Poradnik)

Z całą pewnością słyszałeś o wynalazku jakim jest karta podarunkowa. W końcu w dzisiejszych czasach z rozwiązania tego korzystają niemal wszystkie sieci sklepów. Ale czy wiedziałeś, że możliwe jest wysyłanie gift cardów zawierających kryptowaluty? Jest to jak najbardziej możliwe dzięki giełdzie Binance! Co to jest karta podarunkowa Binance? Kryptowalutowa karta podarunkowa od Binance działa podobnie […]

Jak unikać oszustw na platformach handlu P2P?

Binance to najbardziej znana i renomowana giełda kryptowalut do zawierania transakcji peer-to-peer (P2P). Platforma Binance P2P giełdy pozwala użytkownikom handlować aktywami cyfrowymi bezpośrednio ze sobą, w oparciu o uzgodnione warunki. Wielu użytkowników kryptowalut preferuje ten system handlu ze względu na jego liczne zalety, w tym możliwość korzystania z lokalnej waluty i szeroką gamę dostępnych metod […]

Giełda Bitfinex - Wszystko co musisz wiedzieć

Bitfinex to jedna z najstarszych platform obrotu aktywami cyfrowymi, założona w 2012 roku. Za jej założyciela uważany jest Rafael Nicoll. Jean-Louis van der Velde pełni funkcję CEO, a Giancarlo Devasini, współzałożyciel Tether Holdings Limited, pełni funkcję CFO. Strona internetowa Bitfinex oferuje różne usługi dla handlowców i dostawców płynności, w tym usługi pożyczek peer-to-peer i programowalne […]

Staking ETH 2.0 - Jak to zrobić?

Jeśli czytasz naszego bloga to z całą pewnością wiesz, że sieć Ethereum niedługo przejdzie z algorytmu Proof-of-Stake na Proof-Of-Work. Kilka dni temu The Merge zostało nawet przetestowane na testnecie Goerli i wszystko przebiegło zgodnie z planem. Ale czy wiesz czym tak wogóle jest Ethereum 2.0? Jakie wprowadzi zmiany lub jak możesz zarabiać pasywny dochód bez […]

Jak stworzyć własne NFT na giełdzie Binance?

NFT to nowy trend, który w 2021 roku zaczął rosnąć jak na drożdżach. Ten rodzaj tokenów pozwala bowiem artystom i nie tylko na spieniężanie swojej sztuki. I chociaż mogłoby się wydawać, że stworzenie NFT jest skomplikowanym technicznie zadaniem, wcale tak nie jest. Zwłaszcza kiedy posiłkujesz się funkcjami największej na świecie giełdy kryptowalut - Binance. W […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram