Dlaczego powinieneś handlować na Binance Margin?

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 10 czerwca 2022
ikona autora biały
binance margin

Handel kryptowalutami na rynkach spot już sam w sobie zapewnia spore zyski dzięki dużym fluktuacją. Niemniej jednak zarobki można zwiększyć wykorzystując dźwignie finansową. Jedną z platform, która to umożliwia jest Binance, a dokładniej handel Binance Margin i to właśnie na nim skupimy się w tym poradniku. Czytając dalej dowiesz się czym jest handel margin w świecie krypto oraz dlaczego warto skorzystać akurat z Binance. Co więcej, wyjaśnimy to wszystko na konkretnym przykładzie. Tak więc zaczynamy!

Co to jest handel margin w świecie krypto?

Handel margin to nic innego jak handel z dźwignią. Metoda ta jest często wykorzystywana w świecie tradycyjnych finansów, jednak przeniknęła też na rynek kryptowalut. Nic dziwnego. Pozwala bowiem wielokrotnie zwiększyć zyski z pozycji na mocno fluktuujących rynkach.

Jednak w jaki sposób? Chodzi o to, że Binance pozwala Ci pożyczyć dodatkowe środki dzięki którym możesz użyć większego kapitału podczas otwierania pozycji, a tym samym zmaksymalizować zyski. Zyskujesz także wygodę. Możesz bowiem zainwestować więcej bez wpłacania dodatkowych środków, co przyspieszy Twoją transakcje, a jak wiadomo rynek kryptowalut jest niezwykle dynamiczny i liczy się tutaj każda sekunda.

Niestety, tego typu handel jest też obarczony wyższym ryzykiem. Jeżeli rynek nie będzie poruszał się w założonym przez Ciebie kierunku, handel z dźwignią może spowodować równie wysokie straty, co zyski. W ekstremalnych warunkach jeżeli nie dołożysz depozytu zabezpieczającego może okazać się nawet, że Twój portfel zostanie wyzerowany.

Dlaczego warto warto korzystać z Binance Margin?

Korzystanie z Binance Margin pomimo swojego ryzyka niesie także wiele korzyści. Jeżeli masz odpowiednie doświadczenie i zdolności analityczne możesz za ich pomocą przechylić szalę na swoją stronę. Oto one:

  • Różne pary handlowe - Binance Margin pozwala handlować na różnych parach handlowych. Jest ich ponad 600 i niektóre nie są dostępne w tradycyjnej ofercie.
  • Różne formy zabezpieczenie - Do zabezpieczania swoich pozycji możesz używać wielu różnych aktywów. Oznacza to, że otwierając pozycję z dźwignią na BTC, możesz jako zabezpieczenia użyć np. ETH lub USDT. Dzięki temu zyskujesz większą elastyczność.
  • Okres przerwy - Okres przerwy pozwala Ci wyłączyć możliwość handlu z dźwignią na jakiś czas. Dzięki temu nie będziesz mógł otwierać pozycji pod wpływem emocji, a tym samym zniwelujesz ryzyko straty. Binance w ten sposób promuje odpowiedzialny trading.
  • Fundusz ubezpieczeniowy - Binance oferuje specjalny fundusz ubezpieczeniowy. Jego zadaniem jest ochrona salda użytkownika, gdy spadnie ono poniżej 0 lub gdy inwestor nie będzie w stanie spłacić swojego zadłużenia.

Jak korzystać z Binance Margin? - Przykład

Korzystanie z Binance Margin jest niezwykle proste. Całość sprowadza się w zasadzie do wykonania zaledwie kilku kroków. Najpierw musisz jednak się zalogować na swoje konto. Jeżeli jeszcze go nie posiadasz, aby się zarejestrować kliknij w ten link i postępuj według wyświetlanych instrukcji. Po pomyślnym założeniu konta, aby rozpocząć handel na Binance Margin wykonaj poniższe kroki:

Krok 1: Po pierwsze musisz wejść na stronę Binance Margin. Możesz to zrobić najeżdżając kursorem u góry ekranu na "Handluj", a następnie klikając "Binance Margin". Alternatywnie możesz kliknąć również w ten link. Przeniesie Cię on od razu w odpowiednie miejsce.

Krok 2: Jeżeli to Twoja pierwsza styczność z Binance Margin, wyświetli Ci się okno z komunikatem o ryzyku. Zapoznaj się z nim, a następnie kliknij "Rozumiem".

Krok 3: Teraz będziesz musiał przelać środki na swoje konto Margin. W tym celu kliknij przycisk "Transfer" umieszczony w oknie otwierania pozycji.

Krok 4: Jeżeli posiadasz już wolne środki na koncie Margin, czas na zaciągnięcie pożyczki. W tym celu kliknij opcję "Pożyczka/Spłać". Wprowadź kwotę, którą chcesz pożyczyć oraz zapoznaj się z oprocentowaniem. Jeżeli wszystko się zgadza naciśnij "Margin sprzedaj BTC". Pożyczone kryptowaluty znajdą się w Twoim koncie i będą widoczne po naciśnięciu przycisku "Saldo/Margin".

Krok 5: Teraz możesz już handlować z dźwignią. Wystarczy, że wejdziesz na główny dashboard Binance Margin i otworzysz pozycję. Jeżeli nie wiesz w jaki sposób to zrobić, Binance przygotowało specjalny poradnik, w którym tłumaczy cały proces krok po kroku. Znajdziesz go pod tym linkiem.

Krok 6: Teraz nadszedł czas na najmniej przyjemny moment, czyli spłatę pożyczki. W tym celu ponownie kliknij przycisk "Spłać" i znowu "Spłać". Wybierz kryptowalutę oraz kwotę, a następnie naciśnij "Sprzedaj".

UWAGA: Handlując z dźwignią na Binance musisz ZAWSZE uważnie obserwować poziom marginu. Jeżeli będzie on spadał, będziesz bowiem musiał dołożyć dodatkowe zabezpieczenie lub zredukować pożyczone środki. W ekstremalnym wypadku, gdy znajdzie się on poniżej wartości 1,1 dojdzie do likwidacji. Co to oznacza? Że Binance zamknie Twoje pozycje po cenie rynkowej, aby uregulować dług.

Oczywiście w tym poradniku nie opisaliśmy wszystkich możliwości Binance Margin. Niemniej jednak jeśli chciałbyś zagłębić się w temat handlu dźwignią, Binance przygotowało obszerny artykuł w swojej Akademii. Powinieneś go przeczytać, aby dokładnie zrozumieć na czym polega ten rodzaj tradingu i zmniejszyć ryzyko poniesienia straty.

Podobne tematy

Airdrop SUI: Jak zdobyć? Instrukcja krok po kroku

SUI (swē) to w filozofii japońskiej żywioł wody. Siła elementu SUI leży w jego płynności - zdolności do łatwego dostosowania się i przekształcenia każdego środowiska. Podobnie, platforma Sui stara się zapewnić elastyczną sieć, którą można wykorzystać do kształtowania krajobrazu Web3. Co więcej, prawdopodobnie szykuje ciekawy airdrop. Warto go nie przegapić, bo podobną sytuację widzieliśmy już […]

Co to jest appchain? Wszystko co musisz wiedzieć

Application-specific blockchain lub appchain (blockchain specyficzny dla aplikacji) to blockchain zaprojektowany wyłącznie do uruchamiania jednej konkretnej aplikacji. Zastosowanie takich rozwiązań daje deweloperom większą swobodę w kształtowaniu ekosystemów, struktur zarządzania i algorytmów konsensusu dla tworzonych przez nich zdecentralizowanych aplikacji. Jak działa appchain? Appchainy działają w dużej mierze w taki sam sposób jak bazowy blockchain, ale na […]

Giełda kryptowalut bez weryfikacji

W poniższej instrukcji znajdziesz informacje o tym jak przyśpieszyć transakcje handlu bitcoina lub innej kryptowaluty z wykorzystaniem giełd kryptowalut i…

Jak prawidłowo zabezpieczyć konto Binance? 9 wskazówek

Kryptowaluty z natury rzeczy kojarzą się z wysokim bezpieczeństwem. Istnieje uzasadnione przekonanie, że dopóki ktoś nie uzyska dostępu do twojego seedu, czyli klucza prywatnego, twoje kryptowaluty są bezpieczne. Możemy śmiało powiedzieć, że rzeczywiście tak jest. Ale co jeśli nie posiadasz frazy seed do prywatnego portfela? Dane dostępu do kryptowalut przechowywane na scentralizowanych platformach, takich jak […]

WalletConnect - Co to jest i jak używać?

Jeśli masz jakiekolwiek doświadczenie z DeFi, być może napotkałeś już problem z połączeniem się z jedną ze zdecentralizowanych aplikacji. Portfele kryptowalutowe są bowiem bardzo liczne, podobnie jak aplikacje DeFi. Choć wiele z nich, czy to aplikacje, czy portfele, działa na tych samych sieciach, to jednak istnieją między nimi pewne różnice. Dlatego nawet najbardziej znane i […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram