Dlaczego Coinbase nie skończy jak FTX - Brian Armstrong wyjaśnia

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 9 listopada 2022
ikona autora biały
coinbase

CEO Coinbase Brian Armstrong przekonywał we wtorek, że jego giełda nie jest narażona na tego rodzaju wpadki, jakich doświadczył FTX w tym tygodniu. Powiedział, że "wydarzenie" wokół FTX wydaje się wynikać z ryzykownych praktyk biznesowych, w które Coinbase się nie angażuje.

Model biznesowy Coinbase

Armstrong rozpoczął od wyrażenia współczucia dla wszystkich zaangażowanych w sytuację FTX - szczególnie tych klientów, którzy potencjalnie stracili fundusze. Wczesnym wieczorem we wtorek wydawało się, że FTX przestał przetwarzać wypłaty na wiele godzin. Dane on-chain pokazują, że wciąż tak jest.

FTX i jego CEO, Sam Bankman-Fried utrzymywał wcześniej na Twitterze, że aktywa firmy były "w porządku", a jego kolejka wypłat wracała do bardziej "rozsądnych poziomów". Jednak CEO potwierdził następnego dnia, że FTX został złapany w "kryzys płynności" z przytłaczających żądań wypłaty i potrzebował wsparcia Binance, aby nawigować nim w celu ochrony funduszy klientów. Armostrong wyjaśnił:

To wydarzenie wydaje się być wynikiem ryzykownych praktyk biznesowych, w tym konfliktów interesów między głęboko splecionymi podmiotami, a także niewłaściwego wykorzystania funduszy klientów (pożyczanie aktywów użytkowników).

CEO dodałł, że Coinbase nie dotyka funduszy klientów po zdeponowaniu, chyba że zostanie to zlecone przez klienta.

Giełda wyjaśniała to w poprzednich oświadczeniach, w tym po upadku Celsjusza, Voyagera i Three Arrows Capital. Każda z tych firm pożyczała aktywa klientów w celu generowania zysków z CeFi i DeFi, ale została złapana w zaraźliwy ciąg bankructw po upadku Terra w maju.

Tak jak Armstrong powiedział w tym czasie, że Coinbase nie posiada żadnej ekspozycji na te firmy, wyjaśnił we wtorek, że nie posiada żadnej ekspozycji na FTT, FTX lub jego siostrzaną firmę Alameda. FTT stracił 73% w ciągu ostatnich 24 godzin - token, na który Alameda podobno miała ogromną ekspozycję.

Coinbase nigdy nie wyemitował podobnego tokenu giełdowego, a także przeprowadził publiczny audyt finansowy, aby zapewnić klientom, że ich fundusze są bezpieczne.

Źródło problemu

Armstrong uważa, że część problemu wynika z braku jasnej pewności regulacyjnej w Stanach Zjednoczonych, co pobudziło 95% handlu kryptowalutami do rozwoju za granicą. Te firmy offshore angażują się w "bardziej nieprzejrzyste i ryzykowne praktyki biznesowe".

Powinniśmy kontynuować współpracę z decydentami, aby stworzyć rozsądne regulacje dla scentralizowanych giełd / powierników na każdym rynku (co robimy od jakiegoś czasu), ale następnie musimy zobaczyć egzekwowanie równych szans, co do tej pory nie miało miejsca.

W dłuższej perspektywie, Armstrong powiedział, że zdecentralizowane finanse pomogą złagodzić ryzyko związane z zaufanymi stronami trzecimi, ponieważ wszystkie działania będą publicznie kontrolowane na łańcuchu.

Niestety, Defi jest obecnie podatny na hacki i exploity, które tylko w tym roku spowodowały utratę przez użytkowników ponad 3 miliardów dolarów. Ze względu na swoją anonimowość, może być również trudno zapuszkować przestępców, gdy kradną środki z danego smart kontraktu.

Aby uniknąć podobnych problemów jak FTX, CEO Binance Changpeng Zhao powiedział we wtorek, że jego giełda wkrótce wprowadzi "Merkle-tree proof of reserves" w interesie "pełnej przejrzystości".

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Analityk Bloomberga: "Bitcoin może prześcignąć złoto"

Znany analityk rynku towarowego w Bloomberg, Mike McGlone, przedstawił kolejną prognozę dotyczącą bitcoina (BTC). Tym razem w odniesieniu do króla wszystkich towarów; złota. Według McGlone'a, bitcoin przygotowuje się do ostatecznego rywalizowania z metalem szlachetnym. Bitcoin a złoto McGlone poinformował o tym wczoraj na Twitterze. Tym samym podtrzymuje on swoje pozytywne oczekiwania co do przyszłości bitcoina. […]

Senator Lummis uważa teraz, że eter jest papierem wartościowym

Jeszcze jeden amerykański polityk w centrum regulacji branży kryptowalutowej zmienił stanowisko w sprawie klasyfikacji prawnej Etheru. Senator Cynthia Lummis (R-WY) wyjawiła w środę, że obecnie postrzega drugą największą kryptowalutę jako papier wartościowy - nie towar. Bitcoin jest jedynym towarem kryptowalutowym: Lummis Lummis wyraziła swój zmieniony pogląd na aktywo za pomocą CoinDesk we wtorek podczas omawiania […]

Sprawa Ripple vs SEC dobiega końca

Dwuletnia batalia Ripple z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) dobiega końca. Firma kryptowalutowa złożyła odpowiedź i to wydaje się być już ostatnia linia obrony. Dumny z obrony Ripple'a Radca prawny Ripple Stuart Alderoty poinformował, że odpowiedź była już ostatnią. Pisze on, że firma zwróciła się do sądu o wydanie orzeczenia na korzyść Ripple. […]

Jak szeroko rozprzestrzenia się zaraza FTX? Spółki dotknięte kryzysem

Upadek giełdy kryptowalut FTX przejdzie do historii jako jeden z najczarniejszych momentów w historii kryptowalut. Firma doświadczyła poważnych problemów z płynnością w listopadzie i nie mogła honorować wniosków o wypłatę swoich klientów. Binance - największa na świecie platforma kryptowalutowa - była gotowa przejąć giełdę, ale po audycie odstąpiła od umowy. FTX nie mógł znaleźć rozwiązania […]

Rośnie popyt na koparki w Rosji

Popyt na minery ASIC w Rosji wzrósł znacząco w czwartym kwartale z powodu spadku ich cen. Informację o tym podał "Kommersant". Jak podaje dystrybutor Chilkoot, sprzedaż za dwa miesiące czwartego kwartału przekroczyła wolumeny za cały trzeci kwartał, a za dziewięć miesięcy była o 65% wyższa niż przed rokiem. W BitRiver popyt na dziesięć miesięcy 2022 […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram