Dlaczego Bitcoin spada? USA rozpoczyna atak na kryptowaluty

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 10 lutego 2023
ikona autora biały
korekta rynek spadki

Kursy kryptowalut odnotowały dziś gwałtowny spadek. Wydaje się, że jest to spowodowane działaniami podjętymi przez kilka amerykańskich agencji rządowych. Zarówno SEC, NYFS jak i OCC podjęły działania przeciwko cyfrowym aktywom.

Kraken otrzymuje grzywne i musi zakończyć staking

Wczoraj wieczorem ogłoszono na przykład, że giełda kryptowalut Kraken została ukarana grzywną w wysokości 30 milionów dolarów. Co więcej, nie może już oferować usług stakingu. Wynika to z faktu, że Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oskarżyła Kraken o naruszenie przepisów dotyczących papierów wartościowych. Giełda rzekomo sprzedawała niezarejestrowane papiery wartościowe.

Kristin Smith, prezes Blockchain Association, napisała oświadczenie broniące giełdę. Jej fundacja jest swego rodzaju grupą lobbingową dla kryptowalut w Waszyngtonie i reprezentuje ponad 100 firm. Mówi ona, że działania SEC są częścią trwającego ataku na wschodzącą branżę.

SEC kontynuuje swój atak na amerykańskie firmy kryptowalutowe i prywatnych inwestorów, regulując potencjał publicznych sieci blockchain w Stanach Zjednoczonych.

Smith podkreśliła także wagę usługi stakingowych.

Staking jest ważną częścią ekosystemu kryptowalut, umożliwiając jednostkom udział w zdecentralizowanych sieciach i dając inwestorom więcej możliwości uzyskania pasywnego dochodu.

Herster Peirce, pracownik SEC, również nie zgadza się z działaniem jej szefostwa.

NYFDS atakuje Paxos

SEC nie jest jedyną amerykańską agencją rządową, która rozpoczęła atak na kryptowaluty. Nowojorski Departament Usług Finansowych (NYDFS) podobno prowadzi dochodzenie w sprawie firmy Paxos. Paxos to firma stojąca za stablecoinem Binance: Binance USD (BUSD).

Szczegóły dochodzenia są jednak jednak jasne, ale Bloomberg cytuje rzecznika:

Departament jest w stałym kontakcie z podmiotami regulowanymi, aby zrozumieć słabości i zagrożenia dla konsumentów i samych instytucji w związku ze zmiennością rynku kryptowalut, której doświadczamy.

Koniec z kryptowalutami w bankach

Co więcej, krążą pogłoski, że Office of the Comptroller of the Currency (OCC) poprosił Paxos o wycofanie wniosku o utworzenie krajowego banku powierniczego.

Dziennikarz Samuel Andrew donosi, że amerykański bank centralny i OCC są w trakcie masowej operacji dot. krypto bankowości. Anonimowe źródło powiedziało dziennikarzowi: "To, co się dzieje, jest drakońskie i zaprojektowane, aby zabić kryptowalutę".

Dziennikarz wyjaśnił, że Fed i OCC mają na celu nawet Morgan Stanley i Custodia, a także przyjazne kryptowalutom stany, takie jak Wyoming. Inne źródło powiedziało Andrewowi, że Paxos i inni zostali poinformowani przez OCC, aby wycofali swój wniosek o licencję bankową lub w piątek zostanie on i tak odrzucony.

Andrew zacytował też inne źródło: "OCC miałoby wkrótce stworzyć dokument, o którym mówi się, że jest tak drakoński, że wielu pracowników OCC odejdzie z pracy".

Źle dla Stanów Zjednoczonych

Na początku tego tygodnia prezes Coinbase ostrzegł, że jeśli tak będzie wyglądała sytuacja, nastąpi exodus talentów i innowacji ze Stanów Zjednoczonych.

Słyszymy plotki, że SEC chce znieść kasację kryptowalut w USA dla klientów detalicznych. Mam nadzieję, że tak nie jest, bo uważam, że byłaby to straszna droga dla USA, gdyby tak się stało.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Kolejna edycja Invest Cuffs już w tym tygodniu

To już ostatni moment aby zapisać się na największe wydarzenie dla Inwestorów w tym roku. Już 24-25 marca 2023 roku będzie miała miejsce następna edycja Wydarzenia i Targów Invest Cuffs. To już dziewiąte wydanie imprezy, która każdego roku przyciąga do Krakowa tysiące uczestników, dających możliwość uczestniczenia w prelekcjach prowadzonych przez ponad 120 mówców. Invest Cuffs […]

Banki upadają, bitcoin rośnie. Co się dzieje?

Zapewne nie umknęło Waszej uwadze, że w ostatni weekend upadł Silicon Valley Bank. Silicon Valley Bank był 17. największym bankiem w Stanach Zjednoczonych i bankiem skupiającym się na obsłudze transakcji venture capital i startupów technologicznych. W sumie bank zarządzał ponad 200 miliardami dolarów w depozytach. W ten weekend Rezerwa Federalna, FDIC i Departament Skarbu USA […]

6 powodów, dla których Bitcoin może być przyszłością pieniądza

Bitcoin to pierwsza na świecie zdecentralizowana waluta cyfrowa, która działa bez banku centralnego lub administratora. Przez lata zyskał ogromną popularność ze względu na swój potencjał, aby stać się globalną walutą. Oto sześć powodów, dla których Bitcoin może stać się przyszłością pieniądza. Decentralizacja Sieć Bitcoin jest zdecentralizowaną platformą, w której transakcje są przetwarzane i weryfikowane przez […]

Kryptowaluty AI: Po co nam one i jakie niosą ryzyko?

Chatbot ChatGPT pojawił się pod koniec 2022 roku i stał się najszybciej rozwijającą się usługą w historii. Zaledwie dwa miesiące po jego uruchomieniu liczba użytkowników narzędzia osiągnęła 100 milionów. Podniecenie wokół aplikacji internetowych opartych na sieciach neuronowych nie mogło nie wpłynąć na branżę kryptowalutową - pojawiło się wiele tokenów związanych ze sztuczną inteligencją (przynajmniej według […]

Aktualizacja Shanghai wdrożona w sieci testowej

Walidatorzy Ethereum są teraz o krok od możliwości odłączenia swojego Ethereum od Beacon Chain. Hard fork Shapella został wykonany w sieci testowej Goerli - ostatnim testowym uruchomieniu przed tym, jak walidatorzy Ethereum będą mogli wypłacić swoje Ethereum z Beacon Chain. Pojawiły się jednak problemy z hard forkiem. Programista Ethereum Tim Beiko zauważył, że podczas gdy […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram