Dlaczego Bitcoin spada? USA rozpoczyna atak na kryptowaluty

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 10 lutego 2023
ikona autora biały
korekta rynek spadki

Kursy kryptowalut odnotowały dziś gwałtowny spadek. Wydaje się, że jest to spowodowane działaniami podjętymi przez kilka amerykańskich agencji rządowych. Zarówno SEC, NYFS jak i OCC podjęły działania przeciwko cyfrowym aktywom.

Kraken otrzymuje grzywne i musi zakończyć staking

Wczoraj wieczorem ogłoszono na przykład, że giełda kryptowalut Kraken została ukarana grzywną w wysokości 30 milionów dolarów. Co więcej, nie może już oferować usług stakingu. Wynika to z faktu, że Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oskarżyła Kraken o naruszenie przepisów dotyczących papierów wartościowych. Giełda rzekomo sprzedawała niezarejestrowane papiery wartościowe.

Kristin Smith, prezes Blockchain Association, napisała oświadczenie broniące giełdę. Jej fundacja jest swego rodzaju grupą lobbingową dla kryptowalut w Waszyngtonie i reprezentuje ponad 100 firm. Mówi ona, że działania SEC są częścią trwającego ataku na wschodzącą branżę.

SEC kontynuuje swój atak na amerykańskie firmy kryptowalutowe i prywatnych inwestorów, regulując potencjał publicznych sieci blockchain w Stanach Zjednoczonych.

Smith podkreśliła także wagę usługi stakingowych.

Staking jest ważną częścią ekosystemu kryptowalut, umożliwiając jednostkom udział w zdecentralizowanych sieciach i dając inwestorom więcej możliwości uzyskania pasywnego dochodu.

Herster Peirce, pracownik SEC, również nie zgadza się z działaniem jej szefostwa.

NYFDS atakuje Paxos

SEC nie jest jedyną amerykańską agencją rządową, która rozpoczęła atak na kryptowaluty. Nowojorski Departament Usług Finansowych (NYDFS) podobno prowadzi dochodzenie w sprawie firmy Paxos. Paxos to firma stojąca za stablecoinem Binance: Binance USD (BUSD).

Szczegóły dochodzenia są jednak jednak jasne, ale Bloomberg cytuje rzecznika:

Departament jest w stałym kontakcie z podmiotami regulowanymi, aby zrozumieć słabości i zagrożenia dla konsumentów i samych instytucji w związku ze zmiennością rynku kryptowalut, której doświadczamy.

Koniec z kryptowalutami w bankach

Co więcej, krążą pogłoski, że Office of the Comptroller of the Currency (OCC) poprosił Paxos o wycofanie wniosku o utworzenie krajowego banku powierniczego.

Dziennikarz Samuel Andrew donosi, że amerykański bank centralny i OCC są w trakcie masowej operacji dot. krypto bankowości. Anonimowe źródło powiedziało dziennikarzowi: "To, co się dzieje, jest drakońskie i zaprojektowane, aby zabić kryptowalutę".

Dziennikarz wyjaśnił, że Fed i OCC mają na celu nawet Morgan Stanley i Custodia, a także przyjazne kryptowalutom stany, takie jak Wyoming. Inne źródło powiedziało Andrewowi, że Paxos i inni zostali poinformowani przez OCC, aby wycofali swój wniosek o licencję bankową lub w piątek zostanie on i tak odrzucony.

Andrew zacytował też inne źródło: "OCC miałoby wkrótce stworzyć dokument, o którym mówi się, że jest tak drakoński, że wielu pracowników OCC odejdzie z pracy".

Źle dla Stanów Zjednoczonych

Na początku tego tygodnia prezes Coinbase ostrzegł, że jeśli tak będzie wyglądała sytuacja, nastąpi exodus talentów i innowacji ze Stanów Zjednoczonych.

Słyszymy plotki, że SEC chce znieść kasację kryptowalut w USA dla klientów detalicznych. Mam nadzieję, że tak nie jest, bo uważam, że byłaby to straszna droga dla USA, gdyby tak się stało.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Co to jest staking kryptowalut? Jak zacząć stakowanie?

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Omni Network (OMNI) - Nowa kryptowaluta w Binance Launchpool

Binance nie zwalnia tempa. Giełda dodała kolejny projekt do swojej platformy Binance Launchpool. Tym razem jest to kryptowaluta Omni Network (OMNI). W tym artykule rozłożymy ten projekt na czynniki pierwsze. Wyjaśnimy też jak farmić tokeny na Binance Launchpool! Uwaga: Jeśli założysz konto na Binance z tego linka, tuż przed listingiem OMNI (17 kwietnia), na Twoim […]

Darmowe pieniądze za rejestrację w aplikacji w 2024

Kiedyś trendem były aplikacje, które dawały pieniądze za klikanie, czy też wypełnienie ankiet. A co gdybym powiedział Ci, że istnieją aplikacje, które płacą za rejestrację? Wystarczy, że założysz konto, przejdziesz weryfikację i wykonasz jakąś dodatkową czynność. Proste, prawda? Przejdźmy więc do szczegółów! Sprawdźmy jak otrzymać darmowe pieniądze za rejestrację w 2024 roku! Jaka aplikacja płaci […]

Handluj kontraktami futures i zgarniaj ENA

Binance Futures wprowadza kolejną ciekawą promocję. To doskonała okazja zarówno dla traderów futures, jak i nowicjuszy w copy tradingu. Przez ograniczony czas, uczestnicy mogą zgarnąć część z puli 300 000 ENA. Aby wziąć udział, wystarczy zarejestrować się i spełnić proste warunki. Promocja trwa od 3 do 12 kwietnia 2024 i dzieli się na trzy części. […]

Boty do kryptowalut - automatyczne zarabianie na krypto

Jeżeli tutaj trafiłeś to prawdopodobnie szukasz bota, który pozwoli Ci automatycznie zarabiać pieniądze na kryptowalutach. Niestety, mamy dla Ciebie smutną wiadomość - takie boty nie istnieją, a jeśli ktoś oferuje Ci czysty, łatwy i szybki zarobek na botach handlowych to możesz mieć pewność, że to po prostu scam. Wciąż istnieje jednak pewna opcja, a mianowicie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram