Dlaczego Bitcoin spada? USA rozpoczyna atak na kryptowaluty

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 10 lutego 2023
ikona autora biały
korekta rynek spadki

Kursy kryptowalut odnotowały dziś gwałtowny spadek. Wydaje się, że jest to spowodowane działaniami podjętymi przez kilka amerykańskich agencji rządowych. Zarówno SEC, NYFS jak i OCC podjęły działania przeciwko cyfrowym aktywom.

Kraken otrzymuje grzywne i musi zakończyć staking

Wczoraj wieczorem ogłoszono na przykład, że giełda kryptowalut Kraken została ukarana grzywną w wysokości 30 milionów dolarów. Co więcej, nie może już oferować usług stakingu. Wynika to z faktu, że Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oskarżyła Kraken o naruszenie przepisów dotyczących papierów wartościowych. Giełda rzekomo sprzedawała niezarejestrowane papiery wartościowe.

Kristin Smith, prezes Blockchain Association, napisała oświadczenie broniące giełdę. Jej fundacja jest swego rodzaju grupą lobbingową dla kryptowalut w Waszyngtonie i reprezentuje ponad 100 firm. Mówi ona, że działania SEC są częścią trwającego ataku na wschodzącą branżę.

SEC kontynuuje swój atak na amerykańskie firmy kryptowalutowe i prywatnych inwestorów, regulując potencjał publicznych sieci blockchain w Stanach Zjednoczonych.

Smith podkreśliła także wagę usługi stakingowych.

Staking jest ważną częścią ekosystemu kryptowalut, umożliwiając jednostkom udział w zdecentralizowanych sieciach i dając inwestorom więcej możliwości uzyskania pasywnego dochodu.

Herster Peirce, pracownik SEC, również nie zgadza się z działaniem jej szefostwa.

NYFDS atakuje Paxos

SEC nie jest jedyną amerykańską agencją rządową, która rozpoczęła atak na kryptowaluty. Nowojorski Departament Usług Finansowych (NYDFS) podobno prowadzi dochodzenie w sprawie firmy Paxos. Paxos to firma stojąca za stablecoinem Binance: Binance USD (BUSD).

Szczegóły dochodzenia są jednak jednak jasne, ale Bloomberg cytuje rzecznika:

Departament jest w stałym kontakcie z podmiotami regulowanymi, aby zrozumieć słabości i zagrożenia dla konsumentów i samych instytucji w związku ze zmiennością rynku kryptowalut, której doświadczamy.

Koniec z kryptowalutami w bankach

Co więcej, krążą pogłoski, że Office of the Comptroller of the Currency (OCC) poprosił Paxos o wycofanie wniosku o utworzenie krajowego banku powierniczego.

Dziennikarz Samuel Andrew donosi, że amerykański bank centralny i OCC są w trakcie masowej operacji dot. krypto bankowości. Anonimowe źródło powiedziało dziennikarzowi: "To, co się dzieje, jest drakońskie i zaprojektowane, aby zabić kryptowalutę".

Dziennikarz wyjaśnił, że Fed i OCC mają na celu nawet Morgan Stanley i Custodia, a także przyjazne kryptowalutom stany, takie jak Wyoming. Inne źródło powiedziało Andrewowi, że Paxos i inni zostali poinformowani przez OCC, aby wycofali swój wniosek o licencję bankową lub w piątek zostanie on i tak odrzucony.

Andrew zacytował też inne źródło: "OCC miałoby wkrótce stworzyć dokument, o którym mówi się, że jest tak drakoński, że wielu pracowników OCC odejdzie z pracy".

Źle dla Stanów Zjednoczonych

Na początku tego tygodnia prezes Coinbase ostrzegł, że jeśli tak będzie wyglądała sytuacja, nastąpi exodus talentów i innowacji ze Stanów Zjednoczonych.

Słyszymy plotki, że SEC chce znieść kasację kryptowalut w USA dla klientów detalicznych. Mam nadzieję, że tak nie jest, bo uważam, że byłaby to straszna droga dla USA, gdyby tak się stało.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram