Deutsche Börse odnotował 922% wzrost popytu inwestorów na krypto produkty

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 31 stycznia 2022
ikona autora biały
Deutsche Börse kryptowaluty etn

Wiodący niemiecki operator rynku giełdowego - Deutsche Börse - stwierdził, że kryptowalutowe instrumenty typu ETP (exchange-traded products) były w minionym roku bardzo atrakcyjnymi opcjami dla inwestorów. Firma podkreśliła, że średni miesięczny obrót ETN-ami kryptowalutowymi wzrósł do ponad 1 mld USD, czyli o 922% więcej niż w 2020 r. (115 mln USD).

ETP kryptowalutowe z rekordowymi wynikami

Deutsche Börse przedstawił te rekordowe liczby w swoim najnowszym raporcie. Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na produkty związane z aktywami cyfrowymi, w 2021 roku operator giełdy rozszerzył swoje usługi.

Umożliwił on klientom zagłębienie się w 36 exchange-traded notes (ETN) na kryptowaluty, które skupiają się na Bitcoinie (BTC), Ethereum (ETH), Solanie (SOL), Polkadot (DOT), Cardano (ADA) i innych. Dla porównania, na koniec 2020 roku takich produktów było zaledwie cztery.

Kilka miesięcy temu Deutsche Börse ogłosiła notowanie Bitcoin Spot ETN na swojej cyfrowej giełdzie Xetra. Produkt ten pochodzi od Invesco - amerykańskiej firmy zarządzającej, która wcześniej złożyła wniosek o futures ETF na Bitcoina w USA, ale został on odrzucony.

Dodatkowo w ubiegłym roku Deutsche Börse włączył możliwość handlu wielowalutowego dla ETF-ów. Nowa opcja pozwala klientom na równoległe handlowanie tym samym numerem ISIN (International Securities Identification Number) w kilku walutach na Xetra.

Jak podkreślił operator giełdowy, przy wolumenie obrotów w 2021 r. wynoszącym ponad 220 mld USD i 1757 różnych ofertach, Xetra pozostała wiodącym w Europie miejscem obrotu funduszami ETF.

Inwestorzy wykazali także ogromne zainteresowanie ETF-ami ESG i obligacjami indeksowanymi inflacją. W tej sprawie wypowiedział się Stephan Kraus - szef segmentu ETF w Deutsche Börse:

Ciągły silny wzrost w naszym segmencie ESG potwierdza, jak kluczową misją dla emitentów i inwestorów jest zrównoważony rozwój. Z ponad 500 ESG ETF-ami znajdującymi się obecnie na Xetra oferujemy inwestorom największy wachlarz produktów w Europie. Współpracujemy z emitentami, aby jeszcze bardziej rozszerzyć tę ofertę i sprostać coraz wyższym poziomom popytu.

Deutsche Börse kupił większościowy udział w Crypto Finance Group

Pod koniec 2021 r. niemiecka firma nabyła większościowy udział w Crypto Finance AG - wiodącej szwajcarskiej firmie świadczącej usługi w zakresie aktywów cyfrowych. Później Deutsche Börse ujawniła, że może zapewnić klientom kolejne opcje kryptowalutowe, w tym post-trading.

W tym samym czasie transakcja umożliwiła Crypto Finance AG dostęp do ekosystemu rynku niemieckiego. Wcześniej rozszerzyła ona swoje usługi na Singapur. Jan Brzezek - CEO w firmie - powiedział:

Jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy kontynuować naszą historię sukcesu z naszymi współpracownikami, istniejącymi i nowymi klientami oraz partnerami.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Portal w Binance Launchpool - to już 47. projekt!

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który pojawi się na platformie Binance Launchpool - to już 47 w historii. Tym razem jest to platforma gamingowa Web3 - Portal. Przy okazji zaoferowała promocję, w której do zgarnięcia jest 20 tokenów PIXEL zupełnie za darmo: aby je odebrać należy założyć konto z promocyjnego linka: odbierz 20 PIXEL. […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram