Deutsche Börse odnotował 922% wzrost popytu inwestorów na krypto produkty

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 31 stycznia 2022
ikona autora biały
Deutsche Börse kryptowaluty etn

Wiodący niemiecki operator rynku giełdowego - Deutsche Börse - stwierdził, że kryptowalutowe instrumenty typu ETP (exchange-traded products) były w minionym roku bardzo atrakcyjnymi opcjami dla inwestorów. Firma podkreśliła, że średni miesięczny obrót ETN-ami kryptowalutowymi wzrósł do ponad 1 mld USD, czyli o 922% więcej niż w 2020 r. (115 mln USD).

ETP kryptowalutowe z rekordowymi wynikami

Deutsche Börse przedstawił te rekordowe liczby w swoim najnowszym raporcie. Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na produkty związane z aktywami cyfrowymi, w 2021 roku operator giełdy rozszerzył swoje usługi.

Umożliwił on klientom zagłębienie się w 36 exchange-traded notes (ETN) na kryptowaluty, które skupiają się na Bitcoinie (BTC), Ethereum (ETH), Solanie (SOL), Polkadot (DOT), Cardano (ADA) i innych. Dla porównania, na koniec 2020 roku takich produktów było zaledwie cztery.

Kilka miesięcy temu Deutsche Börse ogłosiła notowanie Bitcoin Spot ETN na swojej cyfrowej giełdzie Xetra. Produkt ten pochodzi od Invesco - amerykańskiej firmy zarządzającej, która wcześniej złożyła wniosek o futures ETF na Bitcoina w USA, ale został on odrzucony.

Dodatkowo w ubiegłym roku Deutsche Börse włączył możliwość handlu wielowalutowego dla ETF-ów. Nowa opcja pozwala klientom na równoległe handlowanie tym samym numerem ISIN (International Securities Identification Number) w kilku walutach na Xetra.

Jak podkreślił operator giełdowy, przy wolumenie obrotów w 2021 r. wynoszącym ponad 220 mld USD i 1757 różnych ofertach, Xetra pozostała wiodącym w Europie miejscem obrotu funduszami ETF.

Inwestorzy wykazali także ogromne zainteresowanie ETF-ami ESG i obligacjami indeksowanymi inflacją. W tej sprawie wypowiedział się Stephan Kraus - szef segmentu ETF w Deutsche Börse:

Ciągły silny wzrost w naszym segmencie ESG potwierdza, jak kluczową misją dla emitentów i inwestorów jest zrównoważony rozwój. Z ponad 500 ESG ETF-ami znajdującymi się obecnie na Xetra oferujemy inwestorom największy wachlarz produktów w Europie. Współpracujemy z emitentami, aby jeszcze bardziej rozszerzyć tę ofertę i sprostać coraz wyższym poziomom popytu.

Deutsche Börse kupił większościowy udział w Crypto Finance Group

Pod koniec 2021 r. niemiecka firma nabyła większościowy udział w Crypto Finance AG - wiodącej szwajcarskiej firmie świadczącej usługi w zakresie aktywów cyfrowych. Później Deutsche Börse ujawniła, że może zapewnić klientom kolejne opcje kryptowalutowe, w tym post-trading.

W tym samym czasie transakcja umożliwiła Crypto Finance AG dostęp do ekosystemu rynku niemieckiego. Wcześniej rozszerzyła ona swoje usługi na Singapur. Jan Brzezek - CEO w firmie - powiedział:

Jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy kontynuować naszą historię sukcesu z naszymi współpracownikami, istniejącymi i nowymi klientami oraz partnerami.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Analityk Bloomberga: "Bitcoin może prześcignąć złoto"

Znany analityk rynku towarowego w Bloomberg, Mike McGlone, przedstawił kolejną prognozę dotyczącą bitcoina (BTC). Tym razem w odniesieniu do króla wszystkich towarów; złota. Według McGlone'a, bitcoin przygotowuje się do ostatecznego rywalizowania z metalem szlachetnym. Bitcoin a złoto McGlone poinformował o tym wczoraj na Twitterze. Tym samym podtrzymuje on swoje pozytywne oczekiwania co do przyszłości bitcoina. […]

Senator Lummis uważa teraz, że eter jest papierem wartościowym

Jeszcze jeden amerykański polityk w centrum regulacji branży kryptowalutowej zmienił stanowisko w sprawie klasyfikacji prawnej Etheru. Senator Cynthia Lummis (R-WY) wyjawiła w środę, że obecnie postrzega drugą największą kryptowalutę jako papier wartościowy - nie towar. Bitcoin jest jedynym towarem kryptowalutowym: Lummis Lummis wyraziła swój zmieniony pogląd na aktywo za pomocą CoinDesk we wtorek podczas omawiania […]

Sprawa Ripple vs SEC dobiega końca

Dwuletnia batalia Ripple z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) dobiega końca. Firma kryptowalutowa złożyła odpowiedź i to wydaje się być już ostatnia linia obrony. Dumny z obrony Ripple'a Radca prawny Ripple Stuart Alderoty poinformował, że odpowiedź była już ostatnią. Pisze on, że firma zwróciła się do sądu o wydanie orzeczenia na korzyść Ripple. […]

Jak szeroko rozprzestrzenia się zaraza FTX? Spółki dotknięte kryzysem

Upadek giełdy kryptowalut FTX przejdzie do historii jako jeden z najczarniejszych momentów w historii kryptowalut. Firma doświadczyła poważnych problemów z płynnością w listopadzie i nie mogła honorować wniosków o wypłatę swoich klientów. Binance - największa na świecie platforma kryptowalutowa - była gotowa przejąć giełdę, ale po audycie odstąpiła od umowy. FTX nie mógł znaleźć rozwiązania […]

Rośnie popyt na koparki w Rosji

Popyt na minery ASIC w Rosji wzrósł znacząco w czwartym kwartale z powodu spadku ich cen. Informację o tym podał "Kommersant". Jak podaje dystrybutor Chilkoot, sprzedaż za dwa miesiące czwartego kwartału przekroczyła wolumeny za cały trzeci kwartał, a za dziewięć miesięcy była o 65% wyższa niż przed rokiem. W BitRiver popyt na dziesięć miesięcy 2022 […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram