Deutsche Börse odnotował 922% wzrost popytu inwestorów na krypto produkty

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 31 stycznia 2022
ikona autora biały
Deutsche Börse kryptowaluty etn

Wiodący niemiecki operator rynku giełdowego - Deutsche Börse - stwierdził, że kryptowalutowe instrumenty typu ETP (exchange-traded products) były w minionym roku bardzo atrakcyjnymi opcjami dla inwestorów. Firma podkreśliła, że średni miesięczny obrót ETN-ami kryptowalutowymi wzrósł do ponad 1 mld USD, czyli o 922% więcej niż w 2020 r. (115 mln USD).

ETP kryptowalutowe z rekordowymi wynikami

Deutsche Börse przedstawił te rekordowe liczby w swoim najnowszym raporcie. Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na produkty związane z aktywami cyfrowymi, w 2021 roku operator giełdy rozszerzył swoje usługi.

Umożliwił on klientom zagłębienie się w 36 exchange-traded notes (ETN) na kryptowaluty, które skupiają się na Bitcoinie (BTC), Ethereum (ETH), Solanie (SOL), Polkadot (DOT), Cardano (ADA) i innych. Dla porównania, na koniec 2020 roku takich produktów było zaledwie cztery.

Kilka miesięcy temu Deutsche Börse ogłosiła notowanie Bitcoin Spot ETN na swojej cyfrowej giełdzie Xetra. Produkt ten pochodzi od Invesco - amerykańskiej firmy zarządzającej, która wcześniej złożyła wniosek o futures ETF na Bitcoina w USA, ale został on odrzucony.

Dodatkowo w ubiegłym roku Deutsche Börse włączył możliwość handlu wielowalutowego dla ETF-ów. Nowa opcja pozwala klientom na równoległe handlowanie tym samym numerem ISIN (International Securities Identification Number) w kilku walutach na Xetra.

Jak podkreślił operator giełdowy, przy wolumenie obrotów w 2021 r. wynoszącym ponad 220 mld USD i 1757 różnych ofertach, Xetra pozostała wiodącym w Europie miejscem obrotu funduszami ETF.

Inwestorzy wykazali także ogromne zainteresowanie ETF-ami ESG i obligacjami indeksowanymi inflacją. W tej sprawie wypowiedział się Stephan Kraus - szef segmentu ETF w Deutsche Börse:

Ciągły silny wzrost w naszym segmencie ESG potwierdza, jak kluczową misją dla emitentów i inwestorów jest zrównoważony rozwój. Z ponad 500 ESG ETF-ami znajdującymi się obecnie na Xetra oferujemy inwestorom największy wachlarz produktów w Europie. Współpracujemy z emitentami, aby jeszcze bardziej rozszerzyć tę ofertę i sprostać coraz wyższym poziomom popytu.

Deutsche Börse kupił większościowy udział w Crypto Finance Group

Pod koniec 2021 r. niemiecka firma nabyła większościowy udział w Crypto Finance AG - wiodącej szwajcarskiej firmie świadczącej usługi w zakresie aktywów cyfrowych. Później Deutsche Börse ujawniła, że może zapewnić klientom kolejne opcje kryptowalutowe, w tym post-trading.

W tym samym czasie transakcja umożliwiła Crypto Finance AG dostęp do ekosystemu rynku niemieckiego. Wcześniej rozszerzyła ona swoje usługi na Singapur. Jan Brzezek - CEO w firmie - powiedział:

Jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy kontynuować naszą historię sukcesu z naszymi współpracownikami, istniejącymi i nowymi klientami oraz partnerami.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Założyciel Curve kupił willę za 40 mln USD

Curve Finance to popularny protokół zdecentralizowanych finansów (DeFi) w sieci Ethereum (ETH), który wystartował w 2020 roku. Obecnie jest czwartym co do wielkości projektem DeFi na Ethereum. Jego całkowita zablokowana wartość (TVL) wynosi 4 miliardów dolarów, według danych DefiLlama. Curve Finance zostało zaprojektowane przez Michaela Egorova i koncentruje się na optymalizacji płynności stablecoinów. Egorov jest […]

Krótkoterminowi posiadacze BTC ponownie sprzedają z zyskiem

W ostatnim czasie Bitcoin (BTC) wywoływał niewielkie podekscytowanie wśród inwestorów kryptowalutowych. Po dużym odbiciu w pierwszym kwartale, w pewnym sensie potrzebował czasu, aby się z tego otrząsnąć. Od końca marca cena notowana jest kilka tysięcy dolarów poniżej kluczowego oporu na poziomie 30 000 USD, ale w minionym miesiącu spadła jeszcze poniżej 26 000 USD. Obecnie […]

JPMorgan: Rosnące ceny złota pchną bitcoina do 45 000 USD

Analitycy banku inwestycyjnego JPMorgan, kierowani przez starszego stratega Nikolaosa Panigirtzoglu, uważają, że rosnące ceny złota wpłyną również na kurs bitcoina. Ich zdaniem BTC osiągnie poziom 45 000 USD. Zespół Nikolaosa Panigirtzoglou podkreślił, że istnieje znaczna korelacja między kursami bitcoina i złota. Złoto kosztuje obecnie około 2000 USD, co jest niezwykle wysoką wartością. Według JPMorgan ozacza […]

Czy Binance mieszała środki klientów z środkami firmy?

Giełda kryptowalut Binance zaprzeczyła informacjom zawartym w artykule Reutersa, w którym stwierdzono, że w 2020 i 2021 r. platforma łączyła środki użytkowników z własnymi przychodami. Patrick Hillman, dyrektor ds. strategii firmy, wyraził opinię, że dziennikarze agencji desperacko chcieli napisać "złą historię", która okazała się "słaba". Menedżer wyższego szczebla napisał: "Następnie napisali 1000 słów teorii spiskowych […]

Kolejny kandydat na prezydenta USA przyjmuje darowizny w bitcoinach

Kandydat na prezydenta USA Vivek Ramaswamy ogłosił, że przyjmuje darowizny w bitcoinach (BTC) na nadchodzące wybory prezydenckie w 2024 roku. Poszedł on więc w ślady Roberta F. Kennedy'ego Jr, który od jakiegoś czasu jest zwolennikiem pierwotnej kryptowaluty. Robert w miniony weekend został pierwszym kandydatem na prezydenta, który ogłosił, że będzie akceptował darowizny w BTC. Darczyńcy […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram