Deutsche Börse odnotował 922% wzrost popytu inwestorów na krypto produkty

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 31 stycznia 2022
ikona autora biały
Deutsche Börse kryptowaluty etn

Wiodący niemiecki operator rynku giełdowego - Deutsche Börse - stwierdził, że kryptowalutowe instrumenty typu ETP (exchange-traded products) były w minionym roku bardzo atrakcyjnymi opcjami dla inwestorów. Firma podkreśliła, że średni miesięczny obrót ETN-ami kryptowalutowymi wzrósł do ponad 1 mld USD, czyli o 922% więcej niż w 2020 r. (115 mln USD).

ETP kryptowalutowe z rekordowymi wynikami

Deutsche Börse przedstawił te rekordowe liczby w swoim najnowszym raporcie. Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na produkty związane z aktywami cyfrowymi, w 2021 roku operator giełdy rozszerzył swoje usługi.

Umożliwił on klientom zagłębienie się w 36 exchange-traded notes (ETN) na kryptowaluty, które skupiają się na Bitcoinie (BTC), Ethereum (ETH), Solanie (SOL), Polkadot (DOT), Cardano (ADA) i innych. Dla porównania, na koniec 2020 roku takich produktów było zaledwie cztery.

Kilka miesięcy temu Deutsche Börse ogłosiła notowanie Bitcoin Spot ETN na swojej cyfrowej giełdzie Xetra. Produkt ten pochodzi od Invesco - amerykańskiej firmy zarządzającej, która wcześniej złożyła wniosek o futures ETF na Bitcoina w USA, ale został on odrzucony.

Dodatkowo w ubiegłym roku Deutsche Börse włączył możliwość handlu wielowalutowego dla ETF-ów. Nowa opcja pozwala klientom na równoległe handlowanie tym samym numerem ISIN (International Securities Identification Number) w kilku walutach na Xetra.

Jak podkreślił operator giełdowy, przy wolumenie obrotów w 2021 r. wynoszącym ponad 220 mld USD i 1757 różnych ofertach, Xetra pozostała wiodącym w Europie miejscem obrotu funduszami ETF.

Inwestorzy wykazali także ogromne zainteresowanie ETF-ami ESG i obligacjami indeksowanymi inflacją. W tej sprawie wypowiedział się Stephan Kraus - szef segmentu ETF w Deutsche Börse:

Ciągły silny wzrost w naszym segmencie ESG potwierdza, jak kluczową misją dla emitentów i inwestorów jest zrównoważony rozwój. Z ponad 500 ESG ETF-ami znajdującymi się obecnie na Xetra oferujemy inwestorom największy wachlarz produktów w Europie. Współpracujemy z emitentami, aby jeszcze bardziej rozszerzyć tę ofertę i sprostać coraz wyższym poziomom popytu.

Deutsche Börse kupił większościowy udział w Crypto Finance Group

Pod koniec 2021 r. niemiecka firma nabyła większościowy udział w Crypto Finance AG - wiodącej szwajcarskiej firmie świadczącej usługi w zakresie aktywów cyfrowych. Później Deutsche Börse ujawniła, że może zapewnić klientom kolejne opcje kryptowalutowe, w tym post-trading.

W tym samym czasie transakcja umożliwiła Crypto Finance AG dostęp do ekosystemu rynku niemieckiego. Wcześniej rozszerzyła ona swoje usługi na Singapur. Jan Brzezek - CEO w firmie - powiedział:

Jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy kontynuować naszą historię sukcesu z naszymi współpracownikami, istniejącymi i nowymi klientami oraz partnerami.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Staking kryptowalut - czym jest staking, sposoby stakowania

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Binance - jak zacząć?

Binance jak zacząć? Jeżeli jesteś nowy w świecie krypto to z całą pewnością zadajesz sobie takie pytanie - i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu Binance to największa giełda kryptowalut na świecie, tak więc jest o niej bardzo głośno. W dzisiejszym artykule odpowiemy na to pytanie. Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak założyć […]

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram