Departament Pracy USA pozwany za sprzeciw wobec kryptowalutowych kont emerytalnych

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 5 czerwca 2022
ikona autora biały
usa kryptowaluty

Firma ForUsAll pozwała amerykański Departament Pracy (DOL) za wszczęcie dochodzenia w sprawie firm oferujących kryptowaluty na kontach emerytalnych klientów. Spółka twierdzi, że instytucja narusza prawa klientów do wyboru sposobu inwestowania ich własnych pieniędzy.

Naruszenie APA

Zgodnie ze złożoną w czwartek skargą, ForUsAll twierdzi, że atak organizacji jest "arbitralny i kapryśny". Co więcej, wykracza poza zakres jej uprawnień wynikających z ustawy o bezpieczeństwie emerytur pracowniczych (ERISA). Firma zarzuca także DOL, że nie zastosował się on do procedury "powiadomienia i zaangażowania" wymaganej przez ustawę o procedurze administracyjnej (APA).

Ustawa APA powstała w 1946 roku. Jej celem jest zapobieganie nadmiernemu wkraczaniu organów administracji państwowej w sferę praw prywatnych. Zapewnia ona sądową kontrolę agencji w przypadku stwierdzenia, że jej działania wykraczają poza jej ustawowe uprawnienia.

Ta sama ustawa może wkrótce stać się niezwykle istotna także w innej sprawie związanej z kryptowalutami. Prezes Grayscale Michael Sonnenshein jakiś czas temu zapowiedział, że może zostać zmuszony do pozwania Komisji Papierów Wartościowych i Giełd za naruszenie APA. SEC nie zezwolił bowiem jego spółce na przekształcenie funduszu GBTC w bitcoinowy ETF.

Legalność kryptowalut

Jeśli chodzi o ERISA, firma argumentuje, że nie uznaje ona żadnych aktywów za "z góry nierozważne". Nie "nakazuje też paternalizmu" w odniesieniu do inwestycji swoich klientów. W pozwie możemy przeczytać:

Kryptowaluta jest szeroko akceptowaną klasą aktywów. Dziesiątki milionów Amerykanów włączyło ją do swoich portfeli, podobnie jak niektórzy z największych krajowych inwestorów instytucjonalnych, w tym fundusz wieczysty Uniwersytetu Harvarda.

Pozew odnosi się również do rozporządzenia wykonawczego wydanego w marcu przez Joe Bidena. Prezydent formalnie stwierdził w nim, że promocja i wykorzystanie kryptowalut to "polityka" Stanów Zjednoczonych. Jednak zaledwie dzień po wydaniu tej dyrektywy, DOL wyraźnie podkreślił ryzyko związane z inwestycjami w tą klasę aktywów.

W kwietniu DOL potępił również plany firmy Fidelity dotyczące włączenia bitcoina do kont 401(k). Ali Khawar - asystent sekretarza Administracji Bezpieczeństwa Świadczeń Pracowniczych - powiedział, że jego zdaniem konta emerytalne powinny opierać się na mniej zmiennych aktywach.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram