Departament Pracy USA pozwany za sprzeciw wobec kryptowalutowych kont emerytalnych

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 5 czerwca 2022
ikona autora biały
usa kryptowaluty

Firma ForUsAll pozwała amerykański Departament Pracy (DOL) za wszczęcie dochodzenia w sprawie firm oferujących kryptowaluty na kontach emerytalnych klientów. Spółka twierdzi, że instytucja narusza prawa klientów do wyboru sposobu inwestowania ich własnych pieniędzy.

Naruszenie APA

Zgodnie ze złożoną w czwartek skargą, ForUsAll twierdzi, że atak organizacji jest "arbitralny i kapryśny". Co więcej, wykracza poza zakres jej uprawnień wynikających z ustawy o bezpieczeństwie emerytur pracowniczych (ERISA). Firma zarzuca także DOL, że nie zastosował się on do procedury "powiadomienia i zaangażowania" wymaganej przez ustawę o procedurze administracyjnej (APA).

Ustawa APA powstała w 1946 roku. Jej celem jest zapobieganie nadmiernemu wkraczaniu organów administracji państwowej w sferę praw prywatnych. Zapewnia ona sądową kontrolę agencji w przypadku stwierdzenia, że jej działania wykraczają poza jej ustawowe uprawnienia.

Ta sama ustawa może wkrótce stać się niezwykle istotna także w innej sprawie związanej z kryptowalutami. Prezes Grayscale Michael Sonnenshein jakiś czas temu zapowiedział, że może zostać zmuszony do pozwania Komisji Papierów Wartościowych i Giełd za naruszenie APA. SEC nie zezwolił bowiem jego spółce na przekształcenie funduszu GBTC w bitcoinowy ETF.

Legalność kryptowalut

Jeśli chodzi o ERISA, firma argumentuje, że nie uznaje ona żadnych aktywów za "z góry nierozważne". Nie "nakazuje też paternalizmu" w odniesieniu do inwestycji swoich klientów. W pozwie możemy przeczytać:

Kryptowaluta jest szeroko akceptowaną klasą aktywów. Dziesiątki milionów Amerykanów włączyło ją do swoich portfeli, podobnie jak niektórzy z największych krajowych inwestorów instytucjonalnych, w tym fundusz wieczysty Uniwersytetu Harvarda.

Pozew odnosi się również do rozporządzenia wykonawczego wydanego w marcu przez Joe Bidena. Prezydent formalnie stwierdził w nim, że promocja i wykorzystanie kryptowalut to "polityka" Stanów Zjednoczonych. Jednak zaledwie dzień po wydaniu tej dyrektywy, DOL wyraźnie podkreślił ryzyko związane z inwestycjami w tą klasę aktywów.

W kwietniu DOL potępił również plany firmy Fidelity dotyczące włączenia bitcoina do kont 401(k). Ali Khawar - asystent sekretarza Administracji Bezpieczeństwa Świadczeń Pracowniczych - powiedział, że jego zdaniem konta emerytalne powinny opierać się na mniej zmiennych aktywach.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku z powodu halvingu i recesji

Mike McGlone twierdzi, że Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku, a następnie nadejdzie halving i seria innych fundamentalnych wydarzeń. Analityk Bloomberga wyraził swoje prognozy podczas wywiadu ze Scottem Melkerem. Bitcoin i efekt halvingu Zanim zanurkujemy dalej w jego przewidywania, szybkie słowo na temat tego tak zwanego halvingu. Co cztery lata liczba nowo […]

Tim Draper radzi przedsiębiorcom, by kupowali Bitcoina

Amerykański miliarder i legenda inwestycji Tim Draper radzi przedsiębiorcom, aby kupili Bitcoin. Według niego jest to sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnym kryzysem bankowym. Nawiasem mówiąc, Tim Draper nie jest osobą nową w świecie Bitcoina, ponieważ już w czerwcu 2014 roku kupił od rządu USA 30 000 Bitcoinów za 19 milionów dolarów. Te Bitcoiny zostały […]

Czy zarobki górników sugerują nową hossę?

Dochód z opłat górników Bitcoin gwałtownie wzrósł w ostatnim czasie, częściowo z powodu sukcesu niewymiennych tokenów (NFT) w sieci Bitcoin (BTC) dzięki Ordinals. Dane z Glassnode pokazują, że dwuletni Z-score dla przychodów górników, wskaźnik używany do odróżnienia okresów z wysokimi i niskimi opłatami transakcyjnymi, zmienił się na dodatni po raz pierwszy od połowy 2021 roku. […]

Do Kwon aresztowany w Czarnogórze

Współzałożyciel Terraform Labs, Do Kwon, został aresztowany w Czarnogórze. Takie informacje podał Minister spraw wewnętrznych Filip Adzic na Twitterze: "Podgorica aresztowała jednego z najbardziej poszukiwanych uciekinierów na świecie. Czarnogórska policja zatrzymała Do Kwona - współzałożyciela i CEO singapurskiej firmy Terraform Labs" Wcześniej Ajic napisał, że przestępcy nie będą rządzić Czarnogórą, a władze kontynuują rozpoczęte reformy. […]

Jak wysłać USDT na Telegramie? Instrukcja

Telegram rozszerza swoje opcje kryptopłatności. Aplikacja dodała przelewy w USDT do swojego bota portfelowego @wallet. Wcześniej bot obsługiwał tylko dwie monety - BTC i TON. Teraz użytkownicy Telegrama mogą płacić za zakupy w USDT, a także wysyłać/odbierać stablecoina na czacie aplikacji. W zeszłym roku Telegram wprowadził do swojej platformy BTC i Toncoin (TON). Co więcej, […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram