Bitwala to niemiecki fintech oferujący konto bankowe zintegrowane z portfelem bitcoina i ethereum oraz kartą debetową. Dzięki takiemu rozwiązaniu każdy użytkownik może w prosty sposób wymieniać Bitcoina i ethereum na Euro i oczywiście w drugą stronę.

Co więcej, teraz każdy nowy użytkownik może także liczyć na wysoki bonus powitalny i otrzymać darmowe 30 euro za założenie i weryfikację konta na Bitwala.com

Aktualizacja 06.05.2020promocja na darmowe 30 € od Bitwala uruchomiono ponownie.

Darmowe 30 euro można od razu wypłacić na konto bankowe lub inny portfel BTC i ETH (po zamianie EUR na kryptowaluty), ale osobiście zachęcam do korzystania z Bitwala.com w dłuższej perspektywie, bo to ciekawy i innowacyjny projekt łączący tradycyjna bankowość z kryptowalutami.

Co to jest Bitwala?

Projekt Bitwala, znajdujący się pod adresem Bitwala.com, został zapoczątkowany w 2013 roku. Przez kilka pierwszych lat zbierano pieniądze na rozwój, po czym projekt zamienił się w realną usługę.

Bitwala to jeden z pierwszych na świecie platform, która umożliwia obsługę zwykłego konta bankowego, portfela BTC, kantora BTC oraz karty debetowej przy użyciu jednego konta.

bitwala - połączenie banku i portfela kryptowalut

Bitwala pozwala korzystać swoim użytkownikom z konta bankowego w walucie Euro, portfela i kantoru BTC, a także umożliwia obsługę konta za pomocą aplikacji mobilnej. Do konta na Bitwala można także zamówić kartę płatniczą Mastercard, która będzie działać dokładnie tak samo jak w przypadku kart dołączanych do kont w bankach z Polski.

Bonus 30 Euro dla nowych użytkowników Bitwala

Bitwala oferuje bonus 30 euro za założenie konta i zweryfikowanie tożsamości. Standardowo firma oferuje bonus powitalny w wysokości 15 euro. Na pewien okres (od 05.05.2020 do 28.06.2020) został on jednak podwojony, co oznacza, że każda osoba, która zarejestruje nowe konto, otrzyma aż 30 Euro bonusu powitalnego. Bitwala przyznaje bonus za:

  1. założenie konta,
  2. przejście weryfikacji,
  3. utworzenie portfela BTC oraz ETH.
Informacja o darmowym 30 euro po zalogowaniu na konto Bitwala

Promocja na darmowe 30 euro od Bitwala trwa do 26 lipca 2020 roku, ale jeśli chcemy zdobyć podwojony bonus, lepiej zrobić to wcześniej ze względu na wydłużający się czas oczekiwania na weryfikację tożsamości, który trzeba przejść proces weryfikacji tożsamości który jest wymagany do założenia konta. W skrajnych sytuacjach na połączenie w celu weryfikacji musimy czkać nawet 30 minut (weryfikację najlepiej przechodzić w godzinach nocnych i weekenedy)

Otrzymane od Bitwala pieniądze można wypłacić na inne konto bankowe lub zamienić na BTC i zachować na swoim portfelu. Można je też przelać na dowolny inny portfel bitcoina. Instrukcja krok po kroku o tym jak otrzymać bonus w kolejnym akapicie.

Jak zdobyć bonus 30 Euro za rejestrację w Bitwala?

Bonus można zdobyć tylko i wyłącznie korzystając ze specjalnego linku polecającego (wystarczy kliknąć i zarejestrować konto zgodnie z wskazanymi krokami). Założenie konta ze strony głównej nie biorą udziału w promocji (regulamin).

Poniżej instrukcja krok po kroku co należy zrobić, aby odebrać 30 euro od Bitwala za rejestracje konta:

  1. Klikamy w link polecający, który przeniesie nas na stronę rejestracji, gdzie wpisujemy swoje imię i nazwisko (bez polskich liter), kraj zamieszkania oraz potwierdzamy, że nie płacimy podatków w USA (jeżeli nie płacimy). Następnie wyrażamy zgodę na regulaminy i ustalamy hasło, po czym potwierdzamy nasz adres e-mail.
  2. Po kliknięciu w link znajdujący się w wiadomości email kontynuujemy rejestrację, potwierdzamy jeszcze raz adres skrzynki pocztowej i przechodzimy do kolejnego etapu, jakim jest potwierdzenie tożsamości. 
  3. W tym momencie podajemy dane personalne, w tym datę i miasto rodzenia, narodowość, status zatrudnienia i dokładny adres (oczywiście muzą być prawdziwe bo zostaną później zweryfikowane). Osoby posiadające adres na dowodzie osobistym mają w tym przypadku nieco łatwiej, gdyż mogą potwierdzić swoje dane za jego pomocą, w innym przypadku konieczne będzie przygotowanie rachunku za wodę, prąd lub inne dobra, bądź też wyciąg bankowy ma którym będzie nasz adres podany przy rejestracji. Kolejnym etapem jest zaznaczenie, że nie posiadamy personalnego numeru podatkowego (jeżeli go nie posiadamy).
  4. Najtrudniejsza jest weryfikacja konta. Przeprowadza ja zewnętrzna firma IDnow, której pracownicy łączą się z nami przy pomocy video chatu. Przydatna jest podstawowa znajomość języka angielskiego lub niemieckiego, gdyż to właśnie za ich mówią do nas konsultanci. Zanim podłączymy się do rozmowy, powinniśmy koniecznie przygotować dokument, na którym znajduje się nasz adres (dowód osobisty z adresem, lub nowy dowód osobisty bez adresu i wydrukowane potwierdzanie adresu – na przykład rachunek za prąd). W trakcie trwającej kilka minut konferencji zostaniemy poproszeni o przedstawienie dokumentów potwierdzających tożsamość, a także wykonanie kilku prostych zadań jak np. pokazanie odpowiedniej ilości wyciągniętych palców, po to, by udowodnić, że osoba przed kamerą to naprawdę my, a nie ktoś z nagranego wcześniej filmiku. 
  5. Po pozytywnym przejściu weryfikacji zakładamy portfel bitcoina i ethereum na koncie w Bitwala i otrzymujemy potwierdzenie otrzymania 30 euro (maksymalny czas otrzymania bonusa to 15 dni ale zazwyczaj otrzymujemy go po 2 dniach)
Ostatni krok do otrzymania bonusa – założenie konta BTC
potwierdzenie otrzymania 30 euro od bitwala

Program referencyjny – okazja na otrzymanie kolejnych 30 euro

Uwaga, to nie wszystko! Mając konto, możemy użyć swojego linku polecającego i wysłać go znajomym. Jeśli ktoś z nich zdecyduje się na rejestrację i przejdzie weryfikację konta, dostaniemy kolejne 30 Euro (30 euro za każdego znajomego).

darmowe 30 auro od Bitwala - potwierdzenie otrzymania
Potwierdzenie otrzymania darmowych 30 euro od Bitwala.com

Więcej na temat darmowych kryptowalut znajdziemy tutaj: darmowe kryptowaluty


Bitwala 30 euro – pytania i odpowiedzi

Jak otrzymać bonus 30 € od Bitwala.com?

Bonus jest dostępny dla nowych użytkowników, który zarejestrują konto na Bitwala.com za pośrednictwem linku referencyjnego, a następnie poprawnie zweryfikują tożsamość i utworzą 2 portfele na koncie: BTC i ETH.

Czy muszę tworzyć portfel ETH i BTC aby otrzymać bonus?

Tak, bonus 30 euro zostanie nam przyznany zaraz po utworzeniu portfela kryptowalutowego, który możemy wygenerować z konta bitwala po przejęciu procesu weryfikacji.

Ile trzeba czekać na weryfikacje konta w Bitwala?

Weryfikacja jest przeprowadzana za pomocą kamery internetowej (ewentualnie kamery w smartfonie) z pracownikiem Bitwala, więc okres oczekiwania zależy od dostępności konsultantów. Przy dużych obciążeniach, na połączenie musimy czekać nawet 30 minut. Krótszy czas oczekiwania jest w godzinach nocnych i w weekendy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *