Darmowe 50$ od Crypto.com

Pamiętacie ostatni airdrop z blockchain.com w którym można było otrzymać równowartość 50$ w XML? Była to fajna okazja i sporo osób skorzystało, ale niestety akcja promocyjna dobiegła końca. Jednak nie ma się co martwić jeżeli ktoś przegapił, bo pojawiła się nowa akcja: darmowe 50$ od Crypto.com. A raczej równowartość 50$ w kryptowalucie MCO (aktualna wartość w momencie pisania tego poradnika: 4,73 $), które bez problemu możemy wymienić na 50$ o czym poniżej.

Aktualizacja 17.07.19 Po zmianach warunków – do otrzymania bonusa wymagany jest:

 • zakup 50 MCO przez aplikację,
 • zamówienie darmowej karty Visa Ruby Steel (więcej o karcie).

O zmiana w promocji możecie przeczytać w tym wpisie na blogu Crypto.com


Spis treści do instrukcji:

 • Jak otrzymać darmowe 50$ od Crypto.com
 • Krok 1 – rejestracja na Crypto.com
 • Krok 2 – uruchomienie aplikacji
 • Krok 3 – weryfikacja konta Crypto.com
 • Krok 4 – wypełnienie warunków do odblokowania bonusa

Jak otrzymać darmowe 50$ ze strony Crypto.com

W momencie pisania tego poradnika dopiero otrzymałem informację z kilku zaufanych źródeł (między innymi z oficjalnego bloga crypto.com), że promocja jest “legitna” i faktycznie sporo osób odebrało już 50$, natomiast w tym momencie będę testować na własnej skórze jak wygląda cały proces i jaki będzie jego wynik, o czym możecie przeczytać poniżej:

Krok 1 – rejestracja na Crypto.com

Pierwszy krok jaki należy wykonać to przejście na oficjalna stronę Crypto.com skąd przechodzimy do pobrania aplikacji na telefon.

Możemy to zrobić przechodząc na stronę promocji Crypto.com gdzie podajemy adres e-mail (najlepiej wykonać to z telefonu, ponieważ po podaniu adresu email musimy pobrać aplikację do zweryfikowania konta):

 1. Upewniamy się że otrzymaliśmy zaproszenie (1) dzięki czemu posiadamy kod polecający którego użyjemy później: 2k2guq5kep
 2. Podajemy adres email (2)
kod bonusowy crypto.com

Następnie pobieramy aplikację na telefon (zauważyłem że pobiera się dosyć wolno jak na tak mała aplikację, pewnie wynika to z dużego zainteresowania ofertą). Po uruchomieniu aplikacji:

 • wybieramy opcję: “Invited? Add referral Code” (1 – poniżej)
 • podajemy kod referencyjny (2 – poniżej): 2k2guq5kep

Widzimy tutaj potwierdzenie w języku angielskim, że wpisanie kodu uprawnia nas do odebrania bonusa za restaurację po przejściu weryfikacji.

Jeżeli prawidłowo podaliśmy kod – pojawi się potwierdzenie i możemy przejść do następnego punktu:

darmowe 50$ od crypto.com krok 3

Krok 2 – uruchomienie aplikacji i weryfikacja

W następnym kroku klikamy w opcję “Sign Up” i przechodzimy kolejne kroki prezentacji aplikacji, lub pomijamy ją poprzez przycisk “Skip” (prawy górny róg).

Następnie podajemy adres email i kontynuujemy. Na podany adres email przyjdzie potwierdzenie uruchomienia aplikacji. Należy przejść do naszej skrzynki z telefonu i kliknąć w link aktywacyjny.

Po aktywacji widzimy jej potwierdzenie w aplikacji:

Potwierdzenie w aplikacji crypto

Następnie podajemy nasz numer telefonu na który przyjdzie kod weryfikacyjny, potwierdzamy go poprzez kod który przyjdzie w wiadomości sms i przechodzimy dale do weryfikacji konta

Krok 3 – weryfikacja konta w aplikacji Crypto.com

W trzecim kroku, aplikacja informuje nas o konieczności wykonania weryfikacji konta narzuconej przez rządowe regulacje. Weryfikacja polega na podaniu naszego imienia i nazwiska a następnie przesłania zdjęcia dokumentu tożsamości. Do wyboru mamy:

 • Passport – paszport
 • Driver License – prawo jazdy
 • Identity Card – dowód osobisty

Po podaniu imienia i nazwiska i wyborze dokumentu tożsamości do weryfikacji, kolejny krok jaki wykonuje to zrobienie zdjęci dowodu. Miałem z tym mały problem, więc poniżej Tip na co zwrócić uwagę:

Przy kierowaniu aparatem należy zwrócić uwagę aby wszystkie 4 kreski zaznaczone niżej znalazły się przy każdej z krawędzi (poniższy przykład ma tylko 2 kreski, dlatego aplikacja nie przepuszcza dalej)

Weryfikacja konta na crypto.com krok 3

Jeżeli wszystko wykonaliśmy poprawnie widzimy komunikat:

Weryfikacja konta na crypto.com krok 4

Następnie aplikacja informuje nas że weryfikacja dokumentów i selfie może potrwać ok 2-3 dni roboczych. W moim przypadku trwało to 1 dzień roboczy. Gdy weryfikacja przebiegnie pozytywnie, w aplikacji pojawi się poniższy komunikat, następnie wybór hasła do aplikacji i waluty w której będziemy operować:

Po krótkiej konfiguracji, widzimy menu główne aplikacji gdzie znajduje się potwierdzenie że zakwalifikowaliśmy się do otrzymania bonusa 50$ (w tym przypadku dokładnie: 49,86 USD w tokenie MCO)

Krok 4 – Wypełnienie warunków do odblokowania bonusa

Aby móc wypłacić wspomniane 50$ od Crypto.com musimy spełnić jeszcze 2 warunki:

 1. Zakupić przez aplikację 50 tokenów MCO (przy aktualnej wartości 4,5$ wydamy ok 225$).
 2. Zamówić kartę Visa “Ruby Steel” (wiąże się to z zablokowaniem dostępu do 50 tokenów MCO na okres 6 miesięcy, których wartość w tym czasie może zarówno wzrosnąć jak i spaść, więc trzeba brać to pod uwagę)

Jeżeli akceptujemy powyższe warunki przechodzimy kolejno do kolejnych 2 kroków:

4.1. Zakup 50 tokenów MCO w aplikacji

Aby kupić 50 MCO przechodzimy kolejno do zakładki Rewards (znaczek prezentu w prawym górnym rogu) i klikamy w przycisk “UNLOCK NOW”. Następnie “Buy Now” gdzie wybieramy z listy Crypto.com MCO>

4.2. Zamówienie karty Ruby Steel (VISA)

2 thoughts on “Darmowe 50$ od Crypto.com – instrukcja krok po kroku”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *