Czym są i jak działają Podwójne Inwestycje Binance?

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 29 stycznia 2022
ikona autora biały
binance podwójne inwestycje

Kryptowaluty to rynek, który jest niezwykle zmienny. Największa giełda kryptowalut Binance dobrze o tym wie i dlatego przygotowała dla Ciebie specjalny produkt - Podwójne Inwestycje. Jest to proste, ale niezwykle ciekawe podejście inwestycyjne. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci czym są Podwójne Inwestycje od Binance, jak działają oraz dlaczego warto z nich korzystać. Tak więc, zaczynamy!

Podwójne Inwestycje Binance - dlaczego warto korzystać?

Kryptowaluty mogą być bardzo zmienne. W trakcie zmian trendów ich ceny ulegają ogromnym wahaniom. Zatem ich trzymanie wiąże się zarówno z ryzykiem spadku wartości na przestrzeni czasu, jak i możliwym wzrostem w tym samym okresie.

Podwójne Inwestycje Binance to produkt finansowy, który pozwala czerpać zyski właśnie z tych wahań cen.

Po pierwsze, pozwala on zarobić gwarantowane odsetki od każdego depozytu, który złożysz. Po drugie, zawiera instrument opcji walutowej, który pozwala zmaksymalizować zyski w sprzyjających warunkach rynkowych.

Tak więc, korzystanie z Podwójnych Inwestycji Binance niesie za sobą dwie podstawowe korzyści:

 • Zarabianie gwarantowanych odsetek od depozytu.
 • Zarabianie dodatkowego zysku w korzystnych warunkach rynkowych.

To połączenie depozytu kryptowalutowego i możliwości zmiany waluty na inną za pomocą opcji binarnej pozwala każdemu inwestorowi zmaksymalizować zyski z posiadania kryptowalut przy minimalnym stresie.

Jest to produkt pomocny zarówno dla doświadczonych inwestorów, którzy chcą zachować swoje aktywa, a także dla początkujących i inwestorów, którzy chcą wyciągnąć z rynku jak najwięcej, w jak najkrótszym czasie.


Jak działają Podwójne Inwestycje Binance?

Podwójne Inwestycje Binance to produkt pochodny, który łączy w sobie stały depozyt kryptowalutowy i binarną opcję walutową. Część dotycząca depozytu gwarantuje stałe odsetki (zysk) od zainwestowanego kapitału. Opcja binarna walutowa umożliwia dodatkowy zarobek.

Poniżej znajduje się krótkie spojrzenie na oba instrumenty:

 • Stały depozyt - Deponujesz swoje aktywa kryptowalutowe na ustalony okres i z odpowiednimi odsetkami Okres depozytu stałego może wynosić od 15 dni do 30 dni. Na koniec tego okresu Binance zwróci Twoje środki powiększone o stopę zwrotu.
  Ta stopa procentowa jest zazwyczaj dynamiczna i zmienia się wraz z warunkami rynkowymi. Ale po zapisaniu się do produktu, staje się ona stała. W ten sposób wiesz dokładnie, ile jesteś w stanie zarobić po upływie danego okresu.
 • Walutowa opcja binarna - opcja walutowa oferuje możliwość wymiany jednej waluty na inną. Bardziej tradycyjne podwójne produkty inwestycyjne pozwalają na przykład na zdeponowanie środków w walucie A. Następnie dają możliwość ich spieniężenia. Celem jest albo wyrównanie deprecjacji waluty A, albo uzyskanie dodatkowych odsetek z wzrostu wartości waluty B.
  Zasady dotyczące tego, czy do takiej wymiany dojdzie, czy nie, mogą być jednak skomplikowane, ponieważ wszystko zależy od danego dostawcy usługi. Jest to tradycyjna opcja walutowa, ale istnieją również inne rodzaje np. opcja binarna. Ta z drugiej strony, określa te zasady w bardzo jasny sposób. Albo tak, albo nie - stało się lub się nie stało.
  W sytuacji kupna, cena waluty powinna być albo powyżej wcześniej ustalonego poziomu cenowego, albo opcja nie zostanie wykonana. A w sytuacji sprzedaży, cena waluty powinna być albo poniżej wcześniej ustalonego poziomu cenowego, albo opcja również nie jest wykonywana.

Podczas gdy traderzy nazywają sytuacje kupna i sprzedaży opcji call i put, platforma Binance nazywa je Up-and-Exercised i Down-and-Exercised.


Terminologia Podwójnych Inwestycji

Poniżej znajduje się lista niezbędnych terminów, które pozwolą Ci świadomie handlować za pomocą Podwójnych Inwestycji Binance

 • Up-and-Exercised - Kontrakt zostaje zrealizowany, jeśli cena rozliczeniowa waluty bazowej jest wyższa niż cena wykonania w dniu realizacji. Potencjalny zarobek podawany jest w APY.
 • Down-and-Exercised - kontrakt jest realizowany, jeśli cena rozliczeniowa waluty bazowej jest niższa od ceny wykonania w dniu realizacji. Potencjalny zarobek jest podany w APY.
 • Cena wykonania - wcześniej ustalony poziom, powyżej którego musi znajdować cena rozliczenia w dniu wykonania, aby kontrakt Up-and-Exercised został zrealizowany. I odwrotnie, cena rozliczeniowa musi znajdować się poniżej ceny wykonania w dniu wykonania, aby zrealizowany został kontrakt typu Down-and-Exercised. Wszystkie zrealizowane kontrakty są liczone po cenie wykonania.
 • Kapitał - Dokładny kapitał, który zainwestowałeś.
 • Stopa zwrotu - zysk z inwestycji, obliczany w procentach.
 • Data realizacji - Ostateczny termin realizacji stałego depozytu.
 • Cena rozliczeniowa - Średnia cena rynkowa waluty bazowej, ustalana 30 minut przed godziną 8 rano (UTC) w dniu realizacji.
 • APY - Skrót od Annual Percentage Yield. Termin ten odnosi się do procentu, który zarobiłbyś, gdybyś zablokował swoje kryptowaluty w produkcie Podwójnych Inwestycji na jeden rok. Wartości APY w przypadku produktu Binance może wahać się od kilku procent do nawet ponad 100%.
 • Waluta bazowa - Jest to kryptowaluta, za pomocą której inwestujesz.
 • Alternatywna waluta - Jest to kryptowaluta, w której otrzymasz zapłatę, jeśli rynek przychyli się do Twojego kontraktu i opcja zostanie zrealizowana.

Kilka przykładowych inwestycji

Aby lepiej zrozumieć, jak działa system Podwójnych Inwestycji Binance, oto kilka przykładów. Pierwsze dwa to kontrakty Up-and-Exercised, podczas gdy trzeci jest kontraktem Down-and-Exercised.

Przykład 1

1.KontraktBTC[Up-and-Exercised]
2.Obecna cena spot$35,573
3.Cena wykonania$38,000
4.APY39.57%
5.Data wykonania2022-01-30
6.Cena rozliczeniowa$38,970

Jeśli dokonałbyś takiej inwestycji jak w przykładzie 1, to otrzymałbyś wypłatę w stablecoinie po cenie 1 BTC = 38 000 USD plus odsetki w wysokości 39,57% rocznie. Jeśli zainwestowałeś 1 BTC na 2 tygodnie, to w zamian powinieneś otrzymać 38.568 BUSD.

Przykład 2

1.KontraktBTC[Up-and-Exercised]
2.Obecna cena spot $35,573
3.Cena wykonania $40,000
4.APY17.02%
5.Data wykonania 2022-01-30
6.Cena rozliczeniowa$38,971

Gdybyś dokonał inwestycji według przykładu 2, to otrzymałbyś tylko 17% w skali roku, ponieważ opcja nie zostanie wykonana. Tak więc, jeśli zainwestowałeś 1 BTC na 2 tygodnie, w zamian otrzymasz 1.01533 BTC.

Przykład 3

1.KontraktUSDT[Down-and-Exercised]
2.Obecna cena spot $35,573
3.Cena wykonania $34,000
4.APY33.3%
5.Data wykonania 2022-01-30
6.Cena rozliczeniowa$33,970

Gdybyś dokonał inwestycji według przykładu 3, to otrzymałbyś wynagrodzenie w BTC po kursie 1 BTC = 34 000 USD. Za zainwestowanie 20 000 BUSD na jeden miesiąc po powyższych stawkach, otrzymałbyś 0,60433521 BTC.


Jak zarabiać za pomocą Powójnego Inwestowania Binance?

Inwestowanie i zarabianie z Powójnym Inwestowaniem Binance jest łatwe, gdy znasz podstawy i wiesz, jak to wszystko działa. Wystarczy, że będziesz postępować zgodnie z poniższymi krokami.

Krok 1. Po pierwsze, przejdź na stronę https://www.binance.com/pl/dual-investment

Krok 2. Zaloguj się lub zarejestruj. Jeśli nie masz jeszcze konta na Binance, możesz je założyć pod tym linkiem. Oczywiście, konto musisz także zweryfikować.

Krok 3. Sprawdź dostępne oferty. Wyraźnie określają one swoją cenę wykonania, APY i datę wykonania.

screen przedstawiający dostępne oferty podwójnych inwestycji w giełdzie Binance

Krok 4. Po wybraniu inwestycji, kliknij na przycisk Subskrybuj. W tym momencie zobaczysz więcej szczegółów dot. kontraktu.

screen przedstawiający szczegóły wpłat BTC na giełdzie Binance

Krok 5. Jeśli podobają Ci się warunki inwestycji, a na Twoim koncie znajduje się odpowiednia ilość środków, wprowadź kwotę subskrypcji i zaakceptuj warunki.

Krok 6. Na koniec sprawdź jeszcze raz APY, datę dostawy i cenę wykonania. I jeśli wszystko jest w porządku, kliknij przycisk "Subskrybuj".

To wszystko! Jedyne co musisz teraz zrobić, to czekać na dojście kontraktu do skutku. Możesz również monitorować sytuację na stronie swojego konta. Wystarczy kliknąć na "Podwójne Inwestycje" w zakładce "Zarabianie".

Warto zauważyć, że Binance Podwójne Inwestycje jako aktywo bazowe pozwala wykorzystać kilka różnych tokenów. Należą do nich BTC, ETH, SOL, MATIC, ADA, BNB, DOT, BCH i od niedawna LUNA oraz AWAX.


Jak zwiększyć swoje szanse i zmaksymalizować zyski?

Hazard, spekulacja i inwestowanie wiążą się z podejmowaniem ryzyka z niepewnym wynikiem. Jednakże, hazard opiera się wyłącznie na szczęściu lub losowym wyborze, podczas gdy spekulacja i inwestowanie zależą od umiejętności.

Doskonalenie swoich umiejętności i zwiększanie zrozumienia rynków pomoże zwiększyć szanse na zyski. Wynika to z faktu, że nie będziesz już inwestować pod wpływem emocji. Zamiast tego, Twoje decyzje będą oparte na faktach.

Istnieją dwa sposoby, aby to osiągnąć. Pierwszym z nich jest analiza fundamentalna, czyli zwracanie większej uwagi na informacje, które mogą mieć wpływ na Twoje aktywa.

Drugi sposób to analiza techniczna. W tym przypadku do pomiaru ruchów cenowych używa się wskaźników technicznych. Najprostszym i najbardziej niedocenianym wskaźnikiem jest linia trendu.


Ryzyko związane z Podwójnymi Inwestycjami

Ryzyko to nieodłączny element inwestycji. W przypadku Podwójnych Inwestycji Binance jest ono jednak zredukowane do minimum. Mimo to ważne jest, aby dokładnie zrozumieć ten produkt zanim zdeponujesz swoje pieniądze. Oto kilka ryzykownych rzeczy związanych z inwestowaniem w Podwójne Inwestycje Binance:

 • Nie możesz anulować subskrypcji - Kiedy raz dokonasz subskrypcji pakietu, nie ma już odwrotu. Nie możesz go anulować. Twoje udziały są niepłynne i aby je odzyskać musisz poczekać, aż kontrakt zostanie wykonany.
 • Nie ma gwarancji kapitału - Podczas gdy zysk jest stały i nie istnieje duże ryzyko, że kapitał zniknie, nie można powiedzieć tego samego o zachowaniu wartości kapitału po wykonaniu kontraktu. Otrzymujesz bowiem inną walutę niż ta zainwestowana. Aby naprawdę zaksięgować swoje zyski, musisz najpierw zamienić monety z powrotem na walutę depozytu. I w zależności od tego, kiedy i jak dokonasz transakcji, teoretycznie możliwe jest, że ponownie przeliczony kapitał będzie niższy niż pierwotny. Nawet z uwzględnionym zyskiem.
 • Problemy z utrzymaniem - Kiedy rynki poruszają się na Twoją korzyść i Twoja opcja zostanie zrealizowana, powinieneś pamiętać, że waluta alternatywna, którą otrzymujesz, może stracić swoją wartość. Innymi słowy, w tym momencie bardziej rozważne może być trzymanie się waluty bazowej.

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Jak kupić bitcoin? Gdzie kupować kryptowaluty? (2024)

Jak kupić bitcoina (BTC) - to podstawowe pytanie które zadają osoby początkujące na rynku kryptowalut. Od czego zacząć i na co wrócić uwagę? Wybrać kantor czy kupić bitcoina na giełdzie? Jak bezpiecznie kupić bitcoin przy pomocy karty kredytowej, czy gdzie przeprowadzić pierwszą transakcję? Gdzie później przechowywać zakupione kryptowaluty? Te tematy poruszymy w artykule. Z naszego […]

Jak i gdzie sprzedać Bitcoin? Wymiana krypto na PLN i gotówkę

Zarobiłeś na kryptowalutach i teraz chcesz zrealizować zyski? Nie wiesz jak to zrobić? Już spieszymy z odpowiedzią. W dzisiejszym poradniku wyjaśnimy krok po kroku jak i gdzie sprzedać Bitcoin. Już teraz możemy Cię jednak zapewnić, że wymiana krypto na pieniądze (np. PLN lub gotówkę) nie jest wcale taka trudna. Proces ten sprowadza się w zasadzie […]

Co to jest staking kryptowalut? Jak zacząć stakowanie?

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Jak wpłacić pieniądze na Binance - wpłata w PLN, EURO

Binance.com to jedna z najpopularniejszych giełd kryptowalut na świecie. Mimo to, pewne kwestie dotyczące giełdy nie są do końca jasne,…

Omni Network (OMNI) - Nowa kryptowaluta w Binance Launchpool

Binance nie zwalnia tempa. Giełda dodała kolejny projekt do swojej platformy Binance Launchpool. Tym razem jest to kryptowaluta Omni Network (OMNI). W tym artykule rozłożymy ten projekt na czynniki pierwsze. Wyjaśnimy też jak farmić tokeny na Binance Launchpool! Uwaga: Jeśli założysz konto na Binance z tego linka, tuż przed listingiem OMNI (17 kwietnia), na Twoim […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram