Czym są cykliczne zakupy Binance?

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 21 października 2021
ikona autora biały
binance recurring buy

Patrząc na historyczny wykres Bitcoina i innych kryptowalut, HODLing okazał się być świetną strategią inwestycyjną. Nie każdy ma jednak wolne fundusze, aby zainwestować od razu dużą kwotę.

Niektórzy chcą inwestować mniejsze pieniądze, jednak regularnie. Kiedyś trzeba było to robić manualnie, ponieważ giełdy były proste i oferowały w zasadzie tylko kilka podstawowych funkcji. Dziś jest jednak inaczej. Przykładem może być chociażby platforma Binance, która daje możliwość cyklicznego kupowania kryptowalut za pomocą karty płatniczej.

W dzisiejszym artykule omówimy funkcję cyklicznych zakupów od Binance. Wyjaśnimy czym jest, jak działa, jakie ma zalety oraz wiele więcej. Tak więc, zaczynamy!

Czym są cykliczne zakupy Binance?

Funkcja cyklicznych zakupów od Binance pozwala użytkownikom giełdy zautomatyzować proces zakupu kryptowalut. Dzięki niej, mogą oni wybrać dane cyfrowe aktywo i kupować je np. raz w miesiącu za konkretną kwotę. W wybranym przez Ciebie dniu, Binance automatycznie zrealizuje ustalone przez ciebie zlecenie kupna. Funkcja ta sprawia, że dużo łatwiejsze staje się wykorzystanie strategii polegającej na uśrednianiu kosztów zakupu (DCA).

Cyklicznych zakupów Binance można dokonać raz w tygodniu, raz na dwa tygodnie lub raz w miesiącu za pomocą karty płatniczej VISA lub Mastercard. Póki co nie ma możliwości skorzystania z innych opcji płatności.

Więcej informacji dot. tego czym jest cykliczny zakup Binance oraz jak regularnie kupować kryptowaluty znajdziesz na oficjalnej stronie giełdy pod tym i tym linkiem.

Dlaczego warto regularnie kupować kryptowaluty na Binance?

  • Uśrednianie ceny zakupów - Kupując kryptowaluty za pomocą funkcji cyklicznych zakupów na Binance, jesteś w stanie maksymalnie wykorzystać strategię DCA, polegającą na uśrednianiu ceny. Pamiętaj, że póki co Binance obsługuje jedynie płatności kartą VISA lub Mastercard.
  • Regularne zakupy - Cykliczne zakupy Binance pozwalają na regularne dokonywanie zakupów raz w tygodniu, raz na dwa tygodnie lub miesięcznie.
  • Zrezygnuj w dowolnym momencie - Z cyklicznych zakupów możesz zrezygnować w dowolnym momencie, nie ponosząc przy tym żadnych opłat.
  • HODL jest świetną strategią - Jeżeli patrzysz na inwestycję w kryptowaluty w perspektywie długoterminowej, HODL może okazać się najlepszą strategią. Nie zabiera ona zbyt wiele czasu, a jak się okazuje jest bardzo zyskowna. Bitcoin niedawno odnotował kolejny rekord wszechczasów, co oznacza, że nawet inwestorzy, którzy kupowali BTC na szczytach, dzisiaj osiągają zyski. Jak już wspomnieliśmy HODL nie zabiera zbyt dużo czasu, bowiem wystarczy kupić kryptowalutę i trzymać ją w portfelu. Proces ten może być jednak jeszcze szybszy, jeśli wykorzystasz funkcję cyklicznych zakupów od Binance.
  • Binance to sprawdzona platforma - Binance jest największą giełdą na świecie z mocno ugruntowaną reputacją. Korzystając z tej platformy możesz być pewny, ze Twoje środki są bezpieczne.
  • Brak dodatkowych prowizji - Kupując kryptowaluty za pomocą cyklicznych zakupów Binance, nie zostaniesz obarczony żadną dodatkową prowizją. Zapłacisz jedynie podstawową opłatę, która jest zależna od operatora Twojej karty.

Jak korzystać z cyklicznych zakupów Binance?

Regularne kupowanie kryptowalut za pomocą cyklicznych płatności Binance jest bardzo proste. Wystarczy wykonać kilka poniższych kroków:

1. Zaloguj się lub zarejestruj

Jeśli jeszcze nie masz konta na Binance, zarejestruj się i przejdź przez proces weryfikacji KYC. Dla własnego bezpieczeństwa zalecamy również skonfigurowanie dwuskładnikowego uwierzytelniania. Proces KYC jest bardzo prosty. Wymaga jednak przedstawienia dokumentu tożsamości, więc upewnij się, że posiadasz pod ręką dowód osobisty, prawo jazdy lub paszport.

Jeżeli posiadasz już konto, po prostu się na nie zaloguj.

2. Przejdź do strony "Kup kryptowaluty"

Na górze ekranu po lewej stronie znajduje się przycisk "Kup kryptowaluty". Najedź na niego kursorem, a następnie kliknij "Karta kredytowa / debetowa". Możesz też po prostu kliknąć w ten link. Przeniesie Cię on bezpośrednio do odpowiedniej podstrony.

screen z giełdy Binance

3. Wybierz kwotę cyklicznych zakupów

Wybierz walutę fiat, której chcesz użyć, kryptowalutę, którą chcesz kupić oraz kwotę. Następnie zaznacz suwak znajdujący się przy "Cykliczne kupno". Pamiętaj, że suwak ten jest widoczny dopiero po zalogowaniu.

screen przedstawiający kupno walut w Binance

4. Wybierz częstotliwość

Naciśnij na datę, aby wybrać częstotliwość zakupów. Cykliczne zakupy Binance możesz realizować co tydzień, co dwa tygodnie lub co miesiąc. Po dokonaniu wyboru, kliknij "OK", a następnie jeżeli jesteś pewny swojej decyzji, "Kontynuuj".

screen przedstawiający edycję częstotliwości w giełdzie Binance

5. Wybierz metodę płatności

Cyklicznych zakupów Binance można dokonywać jedynie za pomocą kart debetowych lub kredytowych od VISA lub Mastercard. W tym miejscu możesz wybrać kartę, której używałeś wcześniej lub dodać nową. Aby dodać nową kartę kliknij na przycisk "Dodaj nową kartę", uzupełnij niezbędne informacje i przejdź "Dalej".

screen z wyboru metody płatności na giełdzie Binance

To by było na tyle. Od teraz Binance będzie automatycznie realizował zlecenia kupna za wybraną przez ciebię kwotę i w wybranym przez ciebie czasie!

Podsumowanie

Cykliczne zakupy Binance to świetna funkcja, która może ułatwić życie nie jednemu inwestorowi. Korzystając z niej nie musisz się martwić o to, że zapomnisz zrobić zakupów - zwłaszcza jeżeli stosujesz strategię uśredniania ceny. Co więcej, patrząc na rynek w perspektywie długoterminowej HODLing historycznie okazał się być niezwykle opłacalny. Tak więc, zacznij regularnie kupować kryptowaluty z cyklicznymi zakupami Binance już teraz!

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Jak kupić bitcoin? Gdzie kupować kryptowaluty? (2024)

Jak kupić bitcoina (BTC) - to podstawowe pytanie które zadają osoby początkujące na rynku kryptowalut. Od czego zacząć i na co wrócić uwagę? Wybrać kantor czy kupić bitcoina na giełdzie? Jak bezpiecznie kupić bitcoin przy pomocy karty kredytowej, czy gdzie przeprowadzić pierwszą transakcję? Gdzie później przechowywać zakupione kryptowaluty? Te tematy poruszymy w artykule. Z naszego […]

Jak i gdzie sprzedać Bitcoin? Wymiana krypto na PLN i gotówkę

Zarobiłeś na kryptowalutach i teraz chcesz zrealizować zyski? Nie wiesz jak to zrobić? Już spieszymy z odpowiedzią. W dzisiejszym poradniku wyjaśnimy krok po kroku jak i gdzie sprzedać Bitcoin. Już teraz możemy Cię jednak zapewnić, że wymiana krypto na pieniądze (np. PLN lub gotówkę) nie jest wcale taka trudna. Proces ten sprowadza się w zasadzie […]

Co to jest staking kryptowalut? Jak zacząć stakowanie?

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Jak wpłacić pieniądze na Binance - wpłata w PLN, EURO

Binance.com to jedna z najpopularniejszych giełd kryptowalut na świecie. Mimo to, pewne kwestie dotyczące giełdy nie są do końca jasne,…

Omni Network (OMNI) - Nowa kryptowaluta w Binance Launchpool

Binance nie zwalnia tempa. Giełda dodała kolejny projekt do swojej platformy Binance Launchpool. Tym razem jest to kryptowaluta Omni Network (OMNI). W tym artykule rozłożymy ten projekt na czynniki pierwsze. Wyjaśnimy też jak farmić tokeny na Binance Launchpool! Uwaga: Jeśli założysz konto na Binance z tego linka, tuż przed listingiem OMNI (17 kwietnia), na Twoim […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram