Czym jest handel margin i promocja Funday Friday od Binance?

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 21 lutego 2022
ikona autora biały
binance margin

Handel margin od dawna jest jedną z najbardziej rozpowszechnionych metod handlu w tradycyjnych finansach. W ostatnich latach ta popularna praktyka inwestycyjna przyjęła się również wśród krypto inwestorów. Jednym z wiodących graczy w tej przestrzeni jest największa giełda kryptowalut na świecie - Binance. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy co to jest margin trading na Binance, jakie posiada zalety i wady, jak efektywnie korzystać z tego instrumentu inwestycyjnego oraz wiele więcej. Tak więc, zaczynamy!

Co to jest handel Binance Margin?

Handel Binance Margin pozwala użytkownikom na wykorzystanie środków dostarczonych przez stronę trzecią do realizacji zleceń handlowych z dźwignią. Mogą oni przy tym użyć większego kapitału niż w przypadku konwencjonalnych metod handlu. Ogólnie rzecz biorąc, lewarowana natura transakcji margin oznacza, że inwestorzy korzystają z możliwości wzmocnienia swoich pozycji podczas handlu na rynkach o niższej zmienności. To z kolei pozwala im osiągać wyższe zyski bez poświęcania dodatkowego kapitału.

W przypadku tradycyjnych rynków, stroną trzecią, która zapewnia inwestorom kapitał, jest zazwyczaj broker inwestycyjny. Jednakże, w przestrzeni kryptowalut fundusze są dostarczane przez innych uczestników rynku. Pożyczają oni swoje kryptowaluty na określony czas, a w zamian otrzymują odsetki.

Podsumowując, traderzy korzystający z handlu margin mogą powiększyć swoją pozycję handlową za pomocą pożyczonych środków. To pozwala im zarabiać więcej, gdy sprzyjają im warunki rynkowe. Jeśli jednak sytuacja nie idzie po ich myśli, pożyczone środki muszą zostać zwrócone przez użytkownika ręcznie.

Binance Margin pozwala użytkownikom na handel z dźwignią do 3x dla handlu Cross Margin i do 10x dla handlu Isolated Margin.

Aby rozpocząć handel margin, musisz najpierw przenieść środki z portfela spot do dedykowanego portfela margin. W dalszej części tego poradnika omówimy ten proces krok po kroku.


Dlaczego warto korzystać z handlu margin na Binance?

Korzystanie z handlu margin na Binance niesie za sobą wiele korzyści. Oto one:

  • Większe zyski - najważniejszą zaletą handlu margin na Binance jest możliwość generowania większych zwrotów. Oczywiście rynek musi poruszać się na Twoją korzyść.
  • Wykorzystanie funduszy jako zabezpieczenia - kolejną zaletą korzystania z handlu margin jest możliwość wykorzystania bezczynnych kryptowalut jako zabezpieczenia. Binance automatycznie przeprowadza proces pożyczania w imieniu użytkownika.
  • Wiele rodzajów zabezpieczenia- Binance umożliwia traderom korzystanie z różnych rodzajów zabezpieczeń, na przykład kombinacji BTC i ETH. Pożyczone środki mogą być następnie wykorzystane do realizacji zleceń z dźwignią.
  • Dźwignia do 10x - Binance pozwala użytkownikom handlować z maksymalną dźwignią wynoszącą do 10x.
  • Większa elastyczność podczas handlu - Margin pozwala inwestorom, którzy mają ograniczony dostęp do kapitału, na wykorzystanie krótkoterminowych możliwości, które w przeciwnym razie nie byłyby możliwe.

Zastrzeżenie: Chociaż korzystanie z Binance Margin niesie wiele korzyści, należy pamiętać, że korzystanie z lewarowanych instrumentów finansowych zwiększa również. Podczas wchodzenia i wychodzenia z transakcji margin, margines błędu jest znacznie mniejszy niż w przypadku handlu na rynkach spot.


Jak efektywnie handlować z dźwignią na Binance? - Wskazówki

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci efektywniej handlować za pomocą Binance Margin:

  • Zrozumienie podstawowej terminologii - jedną z najważniejszych rzeczy, które musisz zrobić, aby efektywnie korzystać z handlu margin na Binance, jest poznanie terminologii i zasad działania handlu margin. Dowiedz się co to jest zabezpieczenie, fundusze zabezpieczające, odsetki od pożyczki, wezwanie do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego itp. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Akademii Binance, pod tym linkiem.
  • Ogranicz swoje ryzyko za pomocą Stop-Loss - Stop-loss to narzędzie, które działa także na tradycyjnych rynkach finansowych. Jednak jego wartość jest bardziej widoczna na zmiennym rynku kryptowalut. Ta funkcja pozwala złagodzić stosunkowo wysokie ryzyko związane z handlem margin.
  • Podejdź do margin tradingu analitycznie - większość inwestorów, którzy angażują się w margin trading, przeprowadza transakcje w krótszych przedziałach czasowych. Właśnie dlatego powinieneś potrafić analizować wykresy i identyfikować trendy rynkowe. Tylko w ten sposób możesz stworzyć solidne strategie wejścia i wyjścia.
  • Monitoruj poziomy depozytu zabezpieczającego - zwracaj uwagę na poziomy depozytu zabezpieczającego Twoich pozycji. W odpowiednim momencie spłać lub wnieś dodatkowe zabezpieczenie w celu uniknięcia wezwań do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego. Jeśli zalecane poziomy depozytu zabezpieczającego nie są utrzymywane, Binance sprzeda część środków z Twojego portfela margin.
  • Dywersyfikuj swoje inwestycje - wkładanie wszystkich jajek do jednego koszyka nigdy nie jest dobrą strategią, zwłaszcza podczas handlu margin. Upewnij się, że zabezpieczasz swoje pozycje i nie pozwól, aby wydajność Twojego portfela była określona przez sukces jednej kryptowaluty.

Jak korzystać z handlu margin na Binance?

Wyjaśniliśmy już czym jest handel margin na Binance, jakie niesie korzyści oraz przedstawiliśmy wskazówki pozwalające zwiększyć szansę na sukces. Skoro więc jesteś uzbrojony w wiedzę niezbędną do dokonania swojej pierwszej transakcji, przejdźmy do konkretów.

Poniżej przedstawiamy instrukcję, która wyjaśni Ci krok po kroku w jaki sposób korzystać z handlu margin na giełdzie Binance.

Jak przenieść środki do portfela margin?

Krok 1: Po zalogowaniu się na swoje konto Binance, wybierz opcję "Portfel dźwigni" z rozwijanego menu "Portfel".

screen ze strony Binance ze wskazaną zakładką Portfel dźwigni

Krok 2: W prawym górnym rogu pulpitu nawigacyjnego znajdują się trzy przyciski. Opcje "Historia Pożyczek" i "Spłata" omówimy w następnych sekcjach. Póki co kliknij na "Transfer", aby przenieść środki do portfela margin.

screen ze strony Binance i opcji Przelew

Krok 3: Wybierz skąd chcesz, aby Twoje fundusze zostały przeniesione (w naszym przypadku, portfel "Fiat i Spot"), i wybierz miejsce docelowe. Następnie wybierz walutę cyfrową, którą chcesz przesłać i wprowadź żądaną kwotę. Po kliknięciu "Potwierdź", środki zostaną przeniesione na Twoje konto margin i będą gotowe do użycia jako zabezpieczenie podczas transakcji z dźwignią.

Jak przeprowadzić transakcję z dźwignią na Binance?

Krok 1: Kliknij na przycisk "Historia Pożyczek" znajdujący się w prawym górnym rogu pulpitu nawigacyjnego. W naszym przykładzie, będziemy pożyczać Bitcoin dla rachunku Cross. Wpisz żądaną kwotę pożyczki, a następnie kliknij "Potwierdź pożyczkę", aby kontynuować.

screen historii pożyczek na Binance

Krok 2: Fundusze są teraz gotowe do handlu z dźwignią. Należy pamiętać, że Binance nalicza godzinowe odsetki od pożyczonych środków. W pulpicie nawigacyjnym margin możesz łatwo uzyskać dostęp do informacji o poziomie depozytu zabezpieczającego, a także do całkowitej kwoty zadłużenia i wielu preferencji konta, takich jak automatyczne doładowania i otwarte pozycje.

Krok 3: Wróć na stronę główną Binance i wybierz "Margin" z rozwijanego menu "Handluj".

screen ze strony Binance i zakładki Margin

Krok 4: Binance podczas handlu z pożyczonym kapitałem oferuje wiele typów zleceń - Limit, Rynek, Stop-Limit i OCO.

screen z handlu na stronie Binance

Jak spłacić zaciągnięte pożyczki?

Krok 1: Przejdź do swojego portfela margin i przewiń w dół do listy zaległych sald. Kliknij na "Pożyczka/Spłata", aby rozpocząć proces zwrotu środków.

Krok 2: Wybierz cyfrową walutę, w której masz niespłacony dług. Możesz spłacić pożyczkę w całości lub tylko częściowo. Aby kontynuować kliknij "Potwierdź spłatę".

Ostateczna kwota spłaty składa się z całkowitej kwoty pożyczonych przez Ciebie środków oraz kwoty naliczanych co godzinę odsetek.


Czym jest promocja Funday Friday?

Funday Friday to ekskluzywna promocja Binance skierowana do traderów Binance handlujących z dźwignią. Jak sama nazwa wskazuje, promocja odbywa się w każdy piątek. Pozwala ona traderom ubiegać się o 20% bonus obliczany na podstawie dziennego średniego wolumenu handlu.

Zasady Friday Funday

Promocja ta rozpoczęła się w dniu 14 stycznia 2022 roku i jest zaplanowana na każdy piątek. W każdy piątek o godzinie 00:00 UTC+8, Binance pobiera 20% dochodu wygenerowanego z opłat Binance Margin w poprzednim tygodniu i rozdziela go między kwalifikujących się traderów w oparciu o specjalną formułę.

Jedna czwarta całkowitej puli środków jest rozdzielana na podstawie średniej kwoty pożyczki, natomiast pozostała kwota jest przyznawana kwalifikującym się użytkownikom na podstawie ich średnich wolumenów handlu. Binance rejestruje wolumeny kont w każdy czwartek.

Aby kwalifikować się do otrzymania nagrody, użytkownicy muszą wykazać się dziennym wolumenem obrotu w wysokości co najmniej 1000 BUSD. Ponadto, minimalna średnia dzienna kwota pożyczonych funduszy nie może być mniejsza niż 100 BUSD.

Nagrody są wypłacane w BUSD. Traderzy mają pięć dni na odebranie bonusu przed jego wygaśnięciem. Aby handlować z dźwignią na Binance i uczestniczyć w promocji, użytkownik musi przejść weryfikację KYC.

Dlaczego powinieneś wziąć udział w Funday Friday?

Funday Friday daje traderom Binance możliwość zdobycia udziału udziału w puli 20% opłat margin, która jest dystrybuowana w każdy piątek do najbardziej aktywnych traderów na platformie. Premia jest obliczana na podstawie średniego dziennego wolumenu handlu i pożyczek margin tradera w stosunku do innych kwalifikujących się uczestników.

Binance zapewnia przejrzysty i łatwo dostępny pulpit Funday Friday. Za jego pomocą margin traderzy mogą łatwo sprawdzić swoje dotychczasowe nagrody i zobaczyć, ile mogą wygrać w najbliższy piątek.

Podsumowanie

Margin trading jest pośrednią płaszczyzną pomiędzy handlem spot, a bardziej ryzykownym lewarowanym handlem kontraktami Futures - nie jest tak ryzykowny jak ten pierwszy, ale nadal sprawia, że inwestorzy są znacznie bardziej podatni na zmienność rynku niż w przypadku handlu bez dźwigni.

Binance Margin trading pozwala miłośnikom kryptowalut powiększać swoje pozycje handlowe poprzez pożyczanie funduszy. Tym samym mogą osiągać większe zyski, przy mniejszym kapitale.

Promocja Funday Friday stanowi dodatkową zachętę do korzystania z oferty Binance w zakresie handlu margin. Wprowadza bowiem element społecznościowy do skądinąd indywidualnego przedsięwzięcia i sprawia, że każda transakcja jest z natury bardziej opłacalna.

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Staking kryptowalut - czym jest staking, sposoby stakowania

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Binance - jak zacząć?

Binance jak zacząć? Jeżeli jesteś nowy w świecie krypto to z całą pewnością zadajesz sobie takie pytanie - i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu Binance to największa giełda kryptowalut na świecie, tak więc jest o niej bardzo głośno. W dzisiejszym artykule odpowiemy na to pytanie. Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak założyć […]

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

Binance czy Zonda - Porównanie giełd kryptowalut

Na Polskim rynku królują dwie giełdy kryptowalut - Binance i Zonda. Pierwsza z nich jest największą giełdą kryptowalut na świecie i oferuje ogromny ekosystem produktów. Zonda to mniej skomplikowana platforma, która jest najlepszą bramką wejścia i wyjścia z rynku do polskich złotówek. Ale która jest lepsza? Binance czy Zonda? Nasze porównanie giełd kryptowalut postara się […]

Inwestowanie małych kwot w kryptowaluty. Czy się oplaca?

Inwestowanie w kryptowaluty ma bardzo konkretną zaletę: można w nie inwestować nawet małe kwoty. Oznacza to, że z rynkiem tym może zapoznać się niemal każdy - nie ma przy tym znaczenia zasobność portfela. Ale czy inwestowanie małych kwot w kryptowaluty ma sens? W tym artykule spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie! Inwestowanie niewielkich kwot w Bitcoin […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram