Czy Tesla może wpływać na rynek kryptowalut?

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 28 lutego 2022
ikona autora biały
tesla kryptowaluty bitcoin

Tesla jest drugim co do wielkości przedsiębiorstwem na świecie pod względem ilości posiadanych Bitcoinów, zaraz za MicroStrategy.

Wartość Bitcoinów Tesli

Pod koniec 2021 roku Tesla twierdziła, że posiada BTC o wartości prawie 2 miliardów dolarów. W międzyczasie ich wartość jednak znacznie spadła.

Jego obecna cena w okolicach 40 000 USD może odpowiadać cenie jego zakupu, biorąc pod uwagę, że firma kupiła Bitcoin między końcem stycznia a początkiem lutego ubiegłego roku. Według niektórych założeń, średnia cena zakupu wynosiłaby około 35 000 $, a według innych około 40 000 $.

Czy Tesla sprzeda BTC?

W takim scenariuszu należy zadać dwa pytania: czy Tesla sprzeda swoje bitcoiny? A jeśli tak, to jaki to będzie miało wpływ na cenę?

Na pierwsze pytanie nie ma konkretnej odpowiedzi, ponieważ nikt nie zna prawdziwych strategii finansowych firmy.

Jednak biorąc pod uwagę, że zakup został dokonany z myślą o długoterminowych celach i biorąc pod uwagę, że obecna cena jest równa cenie zakupu, można założyć, że trudno będzie im przeprowadzić sprzedaż w krótkim okresie czasu.

Z drugiej strony, gdy w zeszłym roku pod koniec lipca cena spadła poniżej 30.000 dolarów, Tesla nie sprzedała żadnego ze swoich BTC, więc wydaje się mało prawdopodobne, że zrobi to teraz.

Jeśli jednak cena spadłaby jeszcze bardziej, prawdopodobieństwo, że pozbędzie się swojej inwestycji mogłoby wzrosnąć.

Możliwe jest jednak, że firma, jeżeli nie potrzebuje gotówki, rozważy sprzedaż części swoich Bitcoinów tylko w odwrotnym przypadku, tzn. tylko wtedy, gdy cena znacznie wzrośnie.

Jeżeli chodzi o wpływ na rynek, to jeżeli nagle dojdzie do dużej wyprzedaży, to z pewnością mogą być tego konsekwencje.

Wpływ decyzji Tesli na cenę Bitcoin

Należy jednak wziąć pod uwagę co najmniej dwa czynniki, które mogą znacznie zmienić rzeczywisty wpływ na cenę.

Pierwszym czynnikiem jest ilość zlikwidowanych BTC, ponieważ jeżeli nie byłoby ich dużo, to wpływ mógłby być bardzo ograniczony, o ile jakikolwiek. W przeszłości przeprowadzono już próbną sprzedaż na kwotę około dziesięciu milionów dolarów, a wpływ na cenę był bez znaczenia.

Drugim czynnikiem jest szybkość, z jaką sprzedane BTC zostałyby upłynnione. Gdyby wszystko odbyło się za jednym zamachem, wpływ byłby o wiele większy, niż na przykład sprzedaż w małych pakietach rozłożonych w dłuższym okresie czasu.

Ponieważ jednak wydaje się, że w najbliższym czasie Tesla nie zamierza zlikwidować tych pozycji, scenariusz ten należy traktować w tym momencie jako czysto teoretyczny. Faktem jest, że Elon Musk nie wydaje się już szczególnie zainteresowany Bitcoinem. Nie posiada on również absolutnej władzy w Tesli. Prawdopodobnie nie może więc podjąć decyzji o upłynnieniu wszystkich Bitcoinów będących w posiadaniu firmy.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Co to jest staking kryptowalut? Jak zacząć stakowanie?

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Omni Network (OMNI) - Nowa kryptowaluta w Binance Launchpool

Binance nie zwalnia tempa. Giełda dodała kolejny projekt do swojej platformy Binance Launchpool. Tym razem jest to kryptowaluta Omni Network (OMNI). W tym artykule rozłożymy ten projekt na czynniki pierwsze. Wyjaśnimy też jak farmić tokeny na Binance Launchpool! Uwaga: Jeśli założysz konto na Binance z tego linka, tuż przed listingiem OMNI (17 kwietnia), na Twoim […]

Darmowe pieniądze za rejestrację w aplikacji w 2024

Kiedyś trendem były aplikacje, które dawały pieniądze za klikanie, czy też wypełnienie ankiet. A co gdybym powiedział Ci, że istnieją aplikacje, które płacą za rejestrację? Wystarczy, że założysz konto, przejdziesz weryfikację i wykonasz jakąś dodatkową czynność. Proste, prawda? Przejdźmy więc do szczegółów! Sprawdźmy jak otrzymać darmowe pieniądze za rejestrację w 2024 roku! Jaka aplikacja płaci […]

Handluj kontraktami futures i zgarniaj ENA

Binance Futures wprowadza kolejną ciekawą promocję. To doskonała okazja zarówno dla traderów futures, jak i nowicjuszy w copy tradingu. Przez ograniczony czas, uczestnicy mogą zgarnąć część z puli 300 000 ENA. Aby wziąć udział, wystarczy zarejestrować się i spełnić proste warunki. Promocja trwa od 3 do 12 kwietnia 2024 i dzieli się na trzy części. […]

Boty do kryptowalut - automatyczne zarabianie na krypto

Jeżeli tutaj trafiłeś to prawdopodobnie szukasz bota, który pozwoli Ci automatycznie zarabiać pieniądze na kryptowalutach. Niestety, mamy dla Ciebie smutną wiadomość - takie boty nie istnieją, a jeśli ktoś oferuje Ci czysty, łatwy i szybki zarobek na botach handlowych to możesz mieć pewność, że to po prostu scam. Wciąż istnieje jednak pewna opcja, a mianowicie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram