Czy SBF wróci do więzienia?

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 17 lutego 2023
ikona autora biały
cftc sbf

Decyzja o kaucji w sprawie byłego szefa FTX może zostać zrewidowana, ponieważ istnieje "prawdopodobny powód", by sądzić, że Sam Bankman-Fried (SBF) próbował wywierać presję na świadków. Takie oświadczenie złożył sędzia Lewis Kaplan podczas przesłuchania 16 lutego - podała CNN.

Rozprawa, która się odbyła, nie była poświęcona uchyleniu kaucji. Sędzia nie wykluczył jednak, że sprawa zostanie rozpatrzona, co skutkowałoby zmianą wysokości kaucji założyciela giełdy. Kaplan podkreślił:

"Może istnieć dobry powód, by sądzić, że on [SBF] popełnił lub próbował popełnić przestępstwo federalne"

Wcześniej prokuratorzy wystąpili o zmianę warunków aresztu domowego dla Bankmana-Friede'a. Stróże prawa podejrzewali go o wykorzystanie komunikatora Signal do wysyłania zaszyfrowanych wiadomości do świadka. Następnie oskarżono go o korzystanie z VPN.

Podczas rozprawy 16 lutego sędzia zakwestionował, czy nałożone ograniczenia uniemożliwią byłemu szefowi FTX korzystanie z internetu, biorąc pod uwagę laptopy i telefony komórkowe jego rodziców. Prokurator zgodził się z tym argumentem, ale zaznaczył, że nie ma innego rozwiązania. W odpowiedzi Kaplan podpowiedział, że uchylenie kaucji mogłoby wyeliminować te zagrożenia:

"Jest rozwiązanie, ale nikt go jeszcze nie zaproponował".

Prawnicy Bankman-Frieda określili przebywanie SBF w areszcie domowym jako niezbędne do zbudowania linii obrony.

"Nie możemy przejść przez te obszerne dokumenty finansowe bez niego".

Profesor prawa Richard Painter powiedział, że wywieranie presji na świadków podczas zwolnienia za kaucją to "świetny sposób na powrót do więzienia".

Aresztowanie Sama Bankmana-Frieda

Założyciel upadłej giełdy został aresztowany 12 grudnia 2022 roku na Bahamach na wniosek rządu USA. Amerykańscy prokuratorzy postawili mu zarzuty popełnienia ośmiu przestępstw. Były prezes FTX nie przyznał się do winy.

Sąd wypuścił go za kaucją w wysokości 250 mln dolarów, poręczoną przez jego rodziców i dwie inne niewymienione osoby. W styczniu 2023 roku sędzia Kaplan przychylił się do wniosku grupy medialnej o ich ujawnienie.

Przypomnijmy, że w lutym wyszło na jaw, że listy gończe SBF podpisali dwaj profesorowie Uniwersytetu Stanforda - były dziekan wydziału prawa Larry Kramer i starszy pracownik naukowy Andreas Pepke.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram