Czy SBF wróci do więzienia?

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 17 lutego 2023
ikona autora biały
cftc sbf

Decyzja o kaucji w sprawie byłego szefa FTX może zostać zrewidowana, ponieważ istnieje "prawdopodobny powód", by sądzić, że Sam Bankman-Fried (SBF) próbował wywierać presję na świadków. Takie oświadczenie złożył sędzia Lewis Kaplan podczas przesłuchania 16 lutego - podała CNN.

Rozprawa, która się odbyła, nie była poświęcona uchyleniu kaucji. Sędzia nie wykluczył jednak, że sprawa zostanie rozpatrzona, co skutkowałoby zmianą wysokości kaucji założyciela giełdy. Kaplan podkreślił:

"Może istnieć dobry powód, by sądzić, że on [SBF] popełnił lub próbował popełnić przestępstwo federalne"

Wcześniej prokuratorzy wystąpili o zmianę warunków aresztu domowego dla Bankmana-Friede'a. Stróże prawa podejrzewali go o wykorzystanie komunikatora Signal do wysyłania zaszyfrowanych wiadomości do świadka. Następnie oskarżono go o korzystanie z VPN.

Podczas rozprawy 16 lutego sędzia zakwestionował, czy nałożone ograniczenia uniemożliwią byłemu szefowi FTX korzystanie z internetu, biorąc pod uwagę laptopy i telefony komórkowe jego rodziców. Prokurator zgodził się z tym argumentem, ale zaznaczył, że nie ma innego rozwiązania. W odpowiedzi Kaplan podpowiedział, że uchylenie kaucji mogłoby wyeliminować te zagrożenia:

"Jest rozwiązanie, ale nikt go jeszcze nie zaproponował".

Prawnicy Bankman-Frieda określili przebywanie SBF w areszcie domowym jako niezbędne do zbudowania linii obrony.

"Nie możemy przejść przez te obszerne dokumenty finansowe bez niego".

Profesor prawa Richard Painter powiedział, że wywieranie presji na świadków podczas zwolnienia za kaucją to "świetny sposób na powrót do więzienia".

Aresztowanie Sama Bankmana-Frieda

Założyciel upadłej giełdy został aresztowany 12 grudnia 2022 roku na Bahamach na wniosek rządu USA. Amerykańscy prokuratorzy postawili mu zarzuty popełnienia ośmiu przestępstw. Były prezes FTX nie przyznał się do winy.

Sąd wypuścił go za kaucją w wysokości 250 mln dolarów, poręczoną przez jego rodziców i dwie inne niewymienione osoby. W styczniu 2023 roku sędzia Kaplan przychylił się do wniosku grupy medialnej o ich ujawnienie.

Przypomnijmy, że w lutym wyszło na jaw, że listy gończe SBF podpisali dwaj profesorowie Uniwersytetu Stanforda - były dziekan wydziału prawa Larry Kramer i starszy pracownik naukowy Andreas Pepke.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Robinhood Crypto - bonus powitalny do 20 EUR za rejestrację

Robinhood to aplikacja finansowa do handlu akcjami, ETFami, a także kryptowalutami dotychczas bardzo popularna w USA. Jak się jednak okazuje, firma postanowiła rozszerzyć swój zasięg w Europie. Wraz z wejściem na nowy rynek Robinhood przygotował także bonus powitalny, który można otrzymać za rejestrację. Co to za bonus? Jak go odebrać? O tym w dzisiejszym artykule! […]

Staking kryptowalut - czym jest staking, sposoby stakowania

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Binance - jak zacząć?

Binance jak zacząć? Jeżeli jesteś nowy w świecie krypto to z całą pewnością zadajesz sobie takie pytanie - i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu Binance to największa giełda kryptowalut na świecie, tak więc jest o niej bardzo głośno. W dzisiejszym artykule odpowiemy na to pytanie. Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak założyć […]

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram