Czy SBF wróci do więzienia?

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 17 lutego 2023
ikona autora biały
cftc sbf

Decyzja o kaucji w sprawie byłego szefa FTX może zostać zrewidowana, ponieważ istnieje "prawdopodobny powód", by sądzić, że Sam Bankman-Fried (SBF) próbował wywierać presję na świadków. Takie oświadczenie złożył sędzia Lewis Kaplan podczas przesłuchania 16 lutego - podała CNN.

Rozprawa, która się odbyła, nie była poświęcona uchyleniu kaucji. Sędzia nie wykluczył jednak, że sprawa zostanie rozpatrzona, co skutkowałoby zmianą wysokości kaucji założyciela giełdy. Kaplan podkreślił:

"Może istnieć dobry powód, by sądzić, że on [SBF] popełnił lub próbował popełnić przestępstwo federalne"

Wcześniej prokuratorzy wystąpili o zmianę warunków aresztu domowego dla Bankmana-Friede'a. Stróże prawa podejrzewali go o wykorzystanie komunikatora Signal do wysyłania zaszyfrowanych wiadomości do świadka. Następnie oskarżono go o korzystanie z VPN.

Podczas rozprawy 16 lutego sędzia zakwestionował, czy nałożone ograniczenia uniemożliwią byłemu szefowi FTX korzystanie z internetu, biorąc pod uwagę laptopy i telefony komórkowe jego rodziców. Prokurator zgodził się z tym argumentem, ale zaznaczył, że nie ma innego rozwiązania. W odpowiedzi Kaplan podpowiedział, że uchylenie kaucji mogłoby wyeliminować te zagrożenia:

"Jest rozwiązanie, ale nikt go jeszcze nie zaproponował".

Prawnicy Bankman-Frieda określili przebywanie SBF w areszcie domowym jako niezbędne do zbudowania linii obrony.

"Nie możemy przejść przez te obszerne dokumenty finansowe bez niego".

Profesor prawa Richard Painter powiedział, że wywieranie presji na świadków podczas zwolnienia za kaucją to "świetny sposób na powrót do więzienia".

Aresztowanie Sama Bankmana-Frieda

Założyciel upadłej giełdy został aresztowany 12 grudnia 2022 roku na Bahamach na wniosek rządu USA. Amerykańscy prokuratorzy postawili mu zarzuty popełnienia ośmiu przestępstw. Były prezes FTX nie przyznał się do winy.

Sąd wypuścił go za kaucją w wysokości 250 mln dolarów, poręczoną przez jego rodziców i dwie inne niewymienione osoby. W styczniu 2023 roku sędzia Kaplan przychylił się do wniosku grupy medialnej o ich ujawnienie.

Przypomnijmy, że w lutym wyszło na jaw, że listy gończe SBF podpisali dwaj profesorowie Uniwersytetu Stanforda - były dziekan wydziału prawa Larry Kramer i starszy pracownik naukowy Andreas Pepke.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Złoto na rekordowym poziomie. Czy Bitcoin może pójść w jego ślady?

Według różnych źródeł, złoto wybiło nowy rekord wszech czasów. Kilogram złota jest teraz wart 64.000 dolarów. Oznacza to, że inwestorzy szukają bezpiecznej przystani, w której mogliby trzymać wartość, w celu wyjścia z obecnego kryzysu bankowego. Czy Bitcoin może pójść w ślady złota? Złoto za 65 000 dolarów Poniższy wykres to cena złota i pokazuje wartość […]

Czy Microsoft buduje portfel Ethereum dla Edge?

Dobra wiadomość dla użytkowników Microsoft Edge, ponieważ trwają testy portfela Ethereum dla przeglądarki internetowej. Metamask dla Microsoftu Firma Microsoft rozwija coś, co nazywa "Crypto Wallet" dla Edge. Portfel ten pozwala użytkownikom przechowywać i handlować Etherem, a także tokenami na blockchainie Ethereum, podobnie jak popularny Metamask. Albacore odkrył to i podzielił się tym na Twitterze. Albacore […]

Kolejna edycja Invest Cuffs już w tym tygodniu

To już ostatni moment aby zapisać się na największe wydarzenie dla Inwestorów w tym roku. Już 24-25 marca 2023 roku będzie miała miejsce następna edycja Wydarzenia i Targów Invest Cuffs. To już dziewiąte wydanie imprezy, która każdego roku przyciąga do Krakowa tysiące uczestników, dających możliwość uczestniczenia w prelekcjach prowadzonych przez ponad 120 mówców. Invest Cuffs […]

Banki upadają, bitcoin rośnie. Co się dzieje?

Zapewne nie umknęło Waszej uwadze, że w ostatni weekend upadł Silicon Valley Bank. Silicon Valley Bank był 17. największym bankiem w Stanach Zjednoczonych i bankiem skupiającym się na obsłudze transakcji venture capital i startupów technologicznych. W sumie bank zarządzał ponad 200 miliardami dolarów w depozytach. W ten weekend Rezerwa Federalna, FDIC i Departament Skarbu USA […]

6 powodów, dla których Bitcoin może być przyszłością pieniądza

Bitcoin to pierwsza na świecie zdecentralizowana waluta cyfrowa, która działa bez banku centralnego lub administratora. Przez lata zyskał ogromną popularność ze względu na swój potencjał, aby stać się globalną walutą. Oto sześć powodów, dla których Bitcoin może stać się przyszłością pieniądza. Decentralizacja Sieć Bitcoin jest zdecentralizowaną platformą, w której transakcje są przetwarzane i weryfikowane przez […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram