Czy Bitcoin powstał w Londynie? Tak twierdzi pewna gazeta

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 26 listopada 2020
ikona autora biały
czy bitcoin powstał w londynie

Tożsamość twórcy Bitcoina jest największą tajemnicą w świecie kryptowalut. W ciągu ostatniej dekady pojawiły się liczne spekulacje na temat tego kim jest Satoshi Nakamoto. Wg najnowszych badań, Nakamoto mieszkał i prowadził prace nad BTC z Londynu.

Metodologia badaczy

Chociaż już wcześniej kilka osób twierdziło, że jest Satoshim Nakamoto (głównie Craig Wright), prawdziwa tożsamość tego tajemniczego człowieka (lub grupy ludzi) jest nadal w najlepszym wypadku spekulacją.

Nowe badanie przeprowadzone przez The Chain Bulletin zbadało wcześniejsze posty i materiały publikowane przez twórce BTC. Wśród nich znalazło się 539 postów na forum Bitcointalk, 169 publikacji na SourceForge, 34 emaile Stoshiego z wczesnymi deweloperami i inne dane.

Badacze przeanalizowalu dane od 31 października 2008 roku, kiedy po raz pierwszy uszłyszeliśmy o Bitcoinie, aż do 13 grudnia 2010 roku. W tym momencie Nakamoto wysłał swój ostatni e-mail, którego znacznik czasowy wskazuje, że został on nadany ze strefy czasowej UTC.

Korzystając z dostępnych danych, badacze opracowali wykresy różnych stref czasowych. W ten sposób sprawdzili, kiedy i gdzie Nakamoto był aktywny. Najbardziej prawdopodobnymi miejscami okazały się Wielka Brytania (GMT), Wschodnie wybrzeże USA(EST), Zachodnie wybrzeże USA (PST), Japonia (JST) i Australia (AEST). Dwie ostatnie lokalizacje zostały łatwo obalone, natomiast trzy pierwsze wymagały dalszych badań.

Czy Bitcoin został stworzony w Londynie?

Co sugeruje, że Bitcoin powstał w Londynie, a nie w stanach zdjednoczonych? Pierwszą wskazówką jest wiadomość umieszczona w pierwszym bloku.

Był to nagłówek artykułu z The Times, który ukazał się 3 stycznia 2009 roku – w dniu powstania sieci BTC. Nagłówek brzmiał: “Chancellor on brink of second bailout for banks.”

Artykuł w The Times z 3 stycznia 2009 roku, źródło: The Chain Bulletin

Według badaczy, tylko drukowane wydanie The Timesa rozprowadzane w Anglii opublikowało artykuł na ten temat. W wersji online, w nagłówku było umieszczone też nazwisko kanclerza. Co więcej w amerykańskim wydaniu czasopisma nie było wzmianki dot. tego tematu.

Dane pochodzące z National Readership Survey z 2008 roku pokazują, że około 43% czytelników The Timesa mieszka w Londynie. To, “w połączeniu z tym, że Londyn jest największym centrum finansowym na świecie, sprawia, że jest bardzo prawdopodobne, że Satoshi mieszkał w Londynie w okresie od 2008 do 2010 roku”. – stwierdzono w raporcie.

Niemniej jednak, gazeta przyznała, że nie można mieć co do tego stuprocentowej pewności.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Złoto na rekordowym poziomie. Czy Bitcoin może pójść w jego ślady?

Według różnych źródeł, złoto wybiło nowy rekord wszech czasów. Kilogram złota jest teraz wart 64.000 dolarów. Oznacza to, że inwestorzy szukają bezpiecznej przystani, w której mogliby trzymać wartość, w celu wyjścia z obecnego kryzysu bankowego. Czy Bitcoin może pójść w ślady złota? Złoto za 65 000 dolarów Poniższy wykres to cena złota i pokazuje wartość […]

Czy Microsoft buduje portfel Ethereum dla Edge?

Dobra wiadomość dla użytkowników Microsoft Edge, ponieważ trwają testy portfela Ethereum dla przeglądarki internetowej. Metamask dla Microsoftu Firma Microsoft rozwija coś, co nazywa "Crypto Wallet" dla Edge. Portfel ten pozwala użytkownikom przechowywać i handlować Etherem, a także tokenami na blockchainie Ethereum, podobnie jak popularny Metamask. Albacore odkrył to i podzielił się tym na Twitterze. Albacore […]

Kolejna edycja Invest Cuffs już w tym tygodniu

To już ostatni moment aby zapisać się na największe wydarzenie dla Inwestorów w tym roku. Już 24-25 marca 2023 roku będzie miała miejsce następna edycja Wydarzenia i Targów Invest Cuffs. To już dziewiąte wydanie imprezy, która każdego roku przyciąga do Krakowa tysiące uczestników, dających możliwość uczestniczenia w prelekcjach prowadzonych przez ponad 120 mówców. Invest Cuffs […]

Banki upadają, bitcoin rośnie. Co się dzieje?

Zapewne nie umknęło Waszej uwadze, że w ostatni weekend upadł Silicon Valley Bank. Silicon Valley Bank był 17. największym bankiem w Stanach Zjednoczonych i bankiem skupiającym się na obsłudze transakcji venture capital i startupów technologicznych. W sumie bank zarządzał ponad 200 miliardami dolarów w depozytach. W ten weekend Rezerwa Federalna, FDIC i Departament Skarbu USA […]

6 powodów, dla których Bitcoin może być przyszłością pieniądza

Bitcoin to pierwsza na świecie zdecentralizowana waluta cyfrowa, która działa bez banku centralnego lub administratora. Przez lata zyskał ogromną popularność ze względu na swój potencjał, aby stać się globalną walutą. Oto sześć powodów, dla których Bitcoin może stać się przyszłością pieniądza. Decentralizacja Sieć Bitcoin jest zdecentralizowaną platformą, w której transakcje są przetwarzane i weryfikowane przez […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram