Czy Bitcoin powstał w Londynie? Tak twierdzi pewna gazeta

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 26 listopada 2020
ikona autora biały
czy bitcoin powstał w londynie

Tożsamość twórcy Bitcoina jest największą tajemnicą w świecie kryptowalut. W ciągu ostatniej dekady pojawiły się liczne spekulacje na temat tego kim jest Satoshi Nakamoto. Wg najnowszych badań, Nakamoto mieszkał i prowadził prace nad BTC z Londynu.

Metodologia badaczy

Chociaż już wcześniej kilka osób twierdziło, że jest Satoshim Nakamoto (głównie Craig Wright), prawdziwa tożsamość tego tajemniczego człowieka (lub grupy ludzi) jest nadal w najlepszym wypadku spekulacją.

Nowe badanie przeprowadzone przez The Chain Bulletin zbadało wcześniejsze posty i materiały publikowane przez twórce BTC. Wśród nich znalazło się 539 postów na forum Bitcointalk, 169 publikacji na SourceForge, 34 emaile Stoshiego z wczesnymi deweloperami i inne dane.

Badacze przeanalizowalu dane od 31 października 2008 roku, kiedy po raz pierwszy uszłyszeliśmy o Bitcoinie, aż do 13 grudnia 2010 roku. W tym momencie Nakamoto wysłał swój ostatni e-mail, którego znacznik czasowy wskazuje, że został on nadany ze strefy czasowej UTC.

Korzystając z dostępnych danych, badacze opracowali wykresy różnych stref czasowych. W ten sposób sprawdzili, kiedy i gdzie Nakamoto był aktywny. Najbardziej prawdopodobnymi miejscami okazały się Wielka Brytania (GMT), Wschodnie wybrzeże USA(EST), Zachodnie wybrzeże USA (PST), Japonia (JST) i Australia (AEST). Dwie ostatnie lokalizacje zostały łatwo obalone, natomiast trzy pierwsze wymagały dalszych badań.

Czy Bitcoin został stworzony w Londynie?

Co sugeruje, że Bitcoin powstał w Londynie, a nie w stanach zdjednoczonych? Pierwszą wskazówką jest wiadomość umieszczona w pierwszym bloku.

Był to nagłówek artykułu z The Times, który ukazał się 3 stycznia 2009 roku – w dniu powstania sieci BTC. Nagłówek brzmiał: “Chancellor on brink of second bailout for banks.”

zdjęcie artykułu w The Times z 3 stycznia 2009 roku
Artykuł w The Times z 3 stycznia 2009 roku, źródło: The Chain Bulletin

Według badaczy, tylko drukowane wydanie The Timesa rozprowadzane w Anglii opublikowało artykuł na ten temat. W wersji online, w nagłówku było umieszczone też nazwisko kanclerza. Co więcej w amerykańskim wydaniu czasopisma nie było wzmianki dot. tego tematu.

Dane pochodzące z National Readership Survey z 2008 roku pokazują, że około 43% czytelników The Timesa mieszka w Londynie. To, “w połączeniu z tym, że Londyn jest największym centrum finansowym na świecie, sprawia, że jest bardzo prawdopodobne, że Satoshi mieszkał w Londynie w okresie od 2008 do 2010 roku”. – stwierdzono w raporcie.

Niemniej jednak, gazeta przyznała, że nie można mieć co do tego stuprocentowej pewności.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]

Tłusto o Krypto 2 - Poznań otwiera drzwi do świata kryptowalut

Już 8 lutego 2024 roku odbędzie się kolejne krypto wydarzenie w Poznaniu - "Tłusto o krypto 2". Wstęp jest zupełnie darmowy, jednak liczba miejsc mocno ogrniczona. Jeżeli chcesz zdobyć wiedzę dot. cyfrowych aktywów, poznać nowych ludzi czy też po prostu dobrze się bawić, zarejestruj się już teraz! Szczegóły wydarzenia Organizatorem "Tłusto o Krypto 2" jest […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram