Czy Bitcoin powstał w Londynie? Tak twierdzi pewna gazeta

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 26 listopada 2020
ikona autora biały
czy bitcoin powstał w londynie

Tożsamość twórcy Bitcoina jest największą tajemnicą w świecie kryptowalut. W ciągu ostatniej dekady pojawiły się liczne spekulacje na temat tego kim jest Satoshi Nakamoto. Wg najnowszych badań, Nakamoto mieszkał i prowadził prace nad BTC z Londynu.

Metodologia badaczy

Chociaż już wcześniej kilka osób twierdziło, że jest Satoshim Nakamoto (głównie Craig Wright), prawdziwa tożsamość tego tajemniczego człowieka (lub grupy ludzi) jest nadal w najlepszym wypadku spekulacją.

Nowe badanie przeprowadzone przez The Chain Bulletin zbadało wcześniejsze posty i materiały publikowane przez twórce BTC. Wśród nich znalazło się 539 postów na forum Bitcointalk, 169 publikacji na SourceForge, 34 emaile Stoshiego z wczesnymi deweloperami i inne dane.

Badacze przeanalizowalu dane od 31 października 2008 roku, kiedy po raz pierwszy uszłyszeliśmy o Bitcoinie, aż do 13 grudnia 2010 roku. W tym momencie Nakamoto wysłał swój ostatni e-mail, którego znacznik czasowy wskazuje, że został on nadany ze strefy czasowej UTC.

Korzystając z dostępnych danych, badacze opracowali wykresy różnych stref czasowych. W ten sposób sprawdzili, kiedy i gdzie Nakamoto był aktywny. Najbardziej prawdopodobnymi miejscami okazały się Wielka Brytania (GMT), Wschodnie wybrzeże USA(EST), Zachodnie wybrzeże USA (PST), Japonia (JST) i Australia (AEST). Dwie ostatnie lokalizacje zostały łatwo obalone, natomiast trzy pierwsze wymagały dalszych badań.

Czy Bitcoin został stworzony w Londynie?

Co sugeruje, że Bitcoin powstał w Londynie, a nie w stanach zdjednoczonych? Pierwszą wskazówką jest wiadomość umieszczona w pierwszym bloku.

Był to nagłówek artykułu z The Times, który ukazał się 3 stycznia 2009 roku – w dniu powstania sieci BTC. Nagłówek brzmiał: “Chancellor on brink of second bailout for banks.”

Artykuł w The Times z 3 stycznia 2009 roku, źródło: The Chain Bulletin

Według badaczy, tylko drukowane wydanie The Timesa rozprowadzane w Anglii opublikowało artykuł na ten temat. W wersji online, w nagłówku było umieszczone też nazwisko kanclerza. Co więcej w amerykańskim wydaniu czasopisma nie było wzmianki dot. tego tematu.

Dane pochodzące z National Readership Survey z 2008 roku pokazują, że około 43% czytelników The Timesa mieszka w Londynie. To, “w połączeniu z tym, że Londyn jest największym centrum finansowym na świecie, sprawia, że jest bardzo prawdopodobne, że Satoshi mieszkał w Londynie w okresie od 2008 do 2010 roku”. – stwierdzono w raporcie.

Niemniej jednak, gazeta przyznała, że nie można mieć co do tego stuprocentowej pewności.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Fundusze Bitcoin i Ethereum notują największe odpływy od czasu krachu FTX

Instytucjonalni krypto inwestorzy stali się dużo bardziej konserwatywni po problemach z FTX. Niestety, nie wygląda na to, żeby to był to już koniec. Nowe badanie pokazuje, że te grube ryby wolą na razie wyjąć swoje pieniądze z rynku kryptowalut. Fundusze kryptowalutowe odnotowują duże odpływy Tak pisze CoinShares w swoim cotygodniowym raporcie badawczym. W zeszłym tygodniu […]

Sam Bankman-Fried mówi dlaczego FTX upadło

Upadek utility-tokena FTX (FTT) nie był spowodowany brakiem płynności, ale działaniami inwestorów, którzy poczuli się "przestraszeni" obecną sytuacją na rynku. Założyciel giełdy kryptowalut Sam Bankman-Fried stwierdził tak w wywiadzie z Tiffany Fong z dnia 16 listopada (opublikowanym 29 listopada). "Myślę, że FTT miał realną wartość. […] Pod wieloma względami [token] był bardziej legalny niż wiele […]

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram