kryptowaluty 2 - logo

Czy Bitcoin powstał w Londynie? Tak twierdzi pewna gazeta

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 26 listopada 2020
ikona autora biały
czy bitcoin powstał w londynie

Tożsamość twórcy Bitcoina jest największą tajemnicą w świecie kryptowalut. W ciągu ostatniej dekady pojawiły się liczne spekulacje na temat tego kim jest Satoshi Nakamoto. Wg najnowszych badań, Nakamoto mieszkał i prowadził prace nad BTC z Londynu.

Metodologia badaczy

Chociaż już wcześniej kilka osób twierdziło, że jest Satoshim Nakamoto (głównie Craig Wright), prawdziwa tożsamość tego tajemniczego człowieka (lub grupy ludzi) jest nadal w najlepszym wypadku spekulacją.

Nowe badanie przeprowadzone przez The Chain Bulletin zbadało wcześniejsze posty i materiały publikowane przez twórce BTC. Wśród nich znalazło się 539 postów na forum Bitcointalk, 169 publikacji na SourceForge, 34 emaile Stoshiego z wczesnymi deweloperami i inne dane.

Badacze przeanalizowalu dane od 31 października 2008 roku, kiedy po raz pierwszy uszłyszeliśmy o Bitcoinie, aż do 13 grudnia 2010 roku. W tym momencie Nakamoto wysłał swój ostatni e-mail, którego znacznik czasowy wskazuje, że został on nadany ze strefy czasowej UTC.

Korzystając z dostępnych danych, badacze opracowali wykresy różnych stref czasowych. W ten sposób sprawdzili, kiedy i gdzie Nakamoto był aktywny. Najbardziej prawdopodobnymi miejscami okazały się Wielka Brytania (GMT), Wschodnie wybrzeże USA(EST), Zachodnie wybrzeże USA (PST), Japonia (JST) i Australia (AEST). Dwie ostatnie lokalizacje zostały łatwo obalone, natomiast trzy pierwsze wymagały dalszych badań.

Czy Bitcoin został stworzony w Londynie?

Co sugeruje, że Bitcoin powstał w Londynie, a nie w stanach zdjednoczonych? Pierwszą wskazówką jest wiadomość umieszczona w pierwszym bloku.

Był to nagłówek artykułu z The Times, który ukazał się 3 stycznia 2009 roku – w dniu powstania sieci BTC. Nagłówek brzmiał: “Chancellor on brink of second bailout for banks.”

Artykuł w The Times z 3 stycznia 2009 roku, źródło: The Chain Bulletin

Według badaczy, tylko drukowane wydanie The Timesa rozprowadzane w Anglii opublikowało artykuł na ten temat. W wersji online, w nagłówku było umieszczone też nazwisko kanclerza. Co więcej w amerykańskim wydaniu czasopisma nie było wzmianki dot. tego tematu.

Dane pochodzące z National Readership Survey z 2008 roku pokazują, że około 43% czytelników The Timesa mieszka w Londynie. To, “w połączeniu z tym, że Londyn jest największym centrum finansowym na świecie, sprawia, że jest bardzo prawdopodobne, że Satoshi mieszkał w Londynie w okresie od 2008 do 2010 roku”. – stwierdzono w raporcie.

Niemniej jednak, gazeta przyznała, że nie można mieć co do tego stuprocentowej pewności.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Uruchomienie mainnetu SundaeSwap powoduje przeciążenie sieci na Cardano

Społeczność Cardano i reszta branży kryptowalutowej była podekscytowana, gdy inteligentne kontrakty zostały włączone do sieci po jej aktualizacji Alonzo w zeszłym roku. Jednak od tego czasu pojawiły się pewne drobne problemy. SundaeSwap wchodzi na Cardano Cztery miesiące później, pierwsza zdecentralizowana aplikacja (dApp) oparta na Cardano, SundaeSwap, uruchomiła swój mainnet po serii prywatnych i publicznych testów. […]

Komisarz SEC mówi, że kryptowaluty nie wymagają specjalnych ram regulacyjnych

Podczas gdy społeczność kryptowalutowa wzywa SEC do zapewnienia jaśniejszych regulacji dla branży, jeden z komisarzy agencji uważa inaczej. SEC nie musi wymyślać koła na nowo Allison Lee, komisarz amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), występując na wydarzeniu dot. regulacji kryptowalut, powiedział, że rynek ten nie potrzebuje specjalnych zasad. Według Lee: Zamiast realizować podejścia, które […]

Rząd Wielkiej Brytanii zaostrzy przepisy dot. reklam kryptowalut

Rząd Wielkiej Brytanii opublikował swoje plany nałożenia rygorystycznych ograniczeń na reklamy kryptowalut. Zaostrzone przepisy koncentrują się głównie na wprowadzających w błąd reklamach, które mogą wyrządzić szkodę konsumentom. Ministerstwo Skarbu Wielkiej Brytanii opublikowało dziś plany rządu w zakresie przepisów otaczających wprowadzające w błąd kampanie promocyjne kryptowalut. Chociaż organ podkreślił swoją chęć wspierania innowacji, stara się regulować […]

Microsoft kupuje Activision Blizzard

Mark Zuckerberg wykonał pierwszy ruch w kierunku uczynienia Facebooka królem metaverse, zmieniając jego nazwę na Meta. Teraz Microsoft odpowiada na to w ten sam sposób. Gigant oprogramowania ogłosił, że przejmuje Activision Blizzard za 69 miliardów dolarów. Jest to jedna z największych transakcji w tej przestrzeni, która da Microsoftowi przewagę nad rywalami. Activision jest gigantem gier, […]

Brytyjski regulator płatności nakłada na Mastercard i 4 inne firmy kary w wysokości 33 mln funtów

Brytyjski Regulator Systemów Płatniczych (PSA) nałożył łączną karę w wysokości ponad 33 mln funtów na pięciu wydawców kart przedpłaconych: Mastercard, allpay, Advanced Payment Solutions, Prepaid Financial Services i Sulion. Powodem jest utworzenie kartelu i naruszenie obowiązującego w tym kraju prawa konkurencji. Pięć firm wcześniej zgodziło się nie konkurować i nie podbierać sobie nawzajem klientów na […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram