Czy Bitcoin powstał w Londynie? Tak twierdzi pewna gazeta

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 26 listopada 2020
ikona autora biały
czy bitcoin powstał w londynie

Tożsamość twórcy Bitcoina jest największą tajemnicą w świecie kryptowalut. W ciągu ostatniej dekady pojawiły się liczne spekulacje na temat tego kim jest Satoshi Nakamoto. Wg najnowszych badań, Nakamoto mieszkał i prowadził prace nad BTC z Londynu.

Metodologia badaczy

Chociaż już wcześniej kilka osób twierdziło, że jest Satoshim Nakamoto (głównie Craig Wright), prawdziwa tożsamość tego tajemniczego człowieka (lub grupy ludzi) jest nadal w najlepszym wypadku spekulacją.

Nowe badanie przeprowadzone przez The Chain Bulletin zbadało wcześniejsze posty i materiały publikowane przez twórce BTC. Wśród nich znalazło się 539 postów na forum Bitcointalk, 169 publikacji na SourceForge, 34 emaile Stoshiego z wczesnymi deweloperami i inne dane.

Badacze przeanalizowalu dane od 31 października 2008 roku, kiedy po raz pierwszy uszłyszeliśmy o Bitcoinie, aż do 13 grudnia 2010 roku. W tym momencie Nakamoto wysłał swój ostatni e-mail, którego znacznik czasowy wskazuje, że został on nadany ze strefy czasowej UTC.

Korzystając z dostępnych danych, badacze opracowali wykresy różnych stref czasowych. W ten sposób sprawdzili, kiedy i gdzie Nakamoto był aktywny. Najbardziej prawdopodobnymi miejscami okazały się Wielka Brytania (GMT), Wschodnie wybrzeże USA(EST), Zachodnie wybrzeże USA (PST), Japonia (JST) i Australia (AEST). Dwie ostatnie lokalizacje zostały łatwo obalone, natomiast trzy pierwsze wymagały dalszych badań.

Czy Bitcoin został stworzony w Londynie?

Co sugeruje, że Bitcoin powstał w Londynie, a nie w stanach zdjednoczonych? Pierwszą wskazówką jest wiadomość umieszczona w pierwszym bloku.

Był to nagłówek artykułu z The Times, który ukazał się 3 stycznia 2009 roku – w dniu powstania sieci BTC. Nagłówek brzmiał: “Chancellor on brink of second bailout for banks.”

zdjęcie artykułu w The Times z 3 stycznia 2009 roku
Artykuł w The Times z 3 stycznia 2009 roku, źródło: The Chain Bulletin

Według badaczy, tylko drukowane wydanie The Timesa rozprowadzane w Anglii opublikowało artykuł na ten temat. W wersji online, w nagłówku było umieszczone też nazwisko kanclerza. Co więcej w amerykańskim wydaniu czasopisma nie było wzmianki dot. tego tematu.

Dane pochodzące z National Readership Survey z 2008 roku pokazują, że około 43% czytelników The Timesa mieszka w Londynie. To, “w połączeniu z tym, że Londyn jest największym centrum finansowym na świecie, sprawia, że jest bardzo prawdopodobne, że Satoshi mieszkał w Londynie w okresie od 2008 do 2010 roku”. – stwierdzono w raporcie.

Niemniej jednak, gazeta przyznała, że nie można mieć co do tego stuprocentowej pewności.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram