Czy Binance mieszała środki klientów z środkami firmy?

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 24 maja 2023
ikona autora biały
binance pln polskie pary

Giełda kryptowalut Binance zaprzeczyła informacjom zawartym w artykule Reutersa, w którym stwierdzono, że w 2020 i 2021 r. platforma łączyła środki użytkowników z własnymi przychodami.

Patrick Hillman, dyrektor ds. strategii firmy, wyraził opinię, że dziennikarze agencji desperacko chcieli napisać "złą historię", która okazała się "słaba". Menedżer wyższego szczebla napisał:

"Następnie napisali 1000 słów teorii spiskowych (które, jak wyjaśniliśmy, były fałszywe) z zerowymi dowodami, poza 'byłym informatorem' […]. […]. Bardzo publicznie informowaliśmy o wcześniejszych niedociągnięciach regulacyjnych firmy."

W kolejnym tweecie Hillman napisał, że Binance przechowywało "fundusze użytkowników i korporacyjne w zupełnie innych rejestrach".

Powołując się na nienazwane źródła, Reuters poinformował, że giełda niemal codziennie przelewała miliardy dolarów na konta firmowe w upadłym Silvergate Bank. W artykule możemy przeczytać:

"Agencja informacyjna zbadała dokumenty bankowe pokazujące, że 10 lutego 2021 r. Binance zmieszał 20 milionów dolarów z konta firmowego z 15 milionami dolarów z konta, na które wpłynęły środki klientów"

Rzecznik giełdy Brad Jaffe w rozmowie z agencją Reuters podkreślił, że konta Silvergate Bank nie były wykorzystywane do przyjmowania depozytów od traderów - z wyjątkiem "ułatwiania zakupu kryptowalut przez użytkowników".

"Nigdy nie było żadnego zamieszania, ponieważ są to w 100% fundusze korporacyjne."

CFTC vs Binance

Przypomnijmy, że w marcu 2023 r. CFTC złożyła pozew przeciwko giełdzie kryptowalut Binance i jej dyrektorowi generalnemu Changpengowi Zhao. Według agencji platforma naruszyła zasady handlu instrumentami pochodnymi, działając bez odpowiedniej rejestracji.

W ciągu około tygodnia od roszczeń CFTC udział Binance w rynku spot spadł z 70% do 54%. W lutym NYDFS wszczął dochodzenie w sprawie Paxos, emitenta stablecoina BUSD powiązanego z Binance.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Założyciel Curve kupił willę za 40 mln USD

Curve Finance to popularny protokół zdecentralizowanych finansów (DeFi) w sieci Ethereum (ETH), który wystartował w 2020 roku. Obecnie jest czwartym co do wielkości projektem DeFi na Ethereum. Jego całkowita zablokowana wartość (TVL) wynosi 4 miliardów dolarów, według danych DefiLlama. Curve Finance zostało zaprojektowane przez Michaela Egorova i koncentruje się na optymalizacji płynności stablecoinów. Egorov jest […]

Krótkoterminowi posiadacze BTC ponownie sprzedają z zyskiem

W ostatnim czasie Bitcoin (BTC) wywoływał niewielkie podekscytowanie wśród inwestorów kryptowalutowych. Po dużym odbiciu w pierwszym kwartale, w pewnym sensie potrzebował czasu, aby się z tego otrząsnąć. Od końca marca cena notowana jest kilka tysięcy dolarów poniżej kluczowego oporu na poziomie 30 000 USD, ale w minionym miesiącu spadła jeszcze poniżej 26 000 USD. Obecnie […]

JPMorgan: Rosnące ceny złota pchną bitcoina do 45 000 USD

Analitycy banku inwestycyjnego JPMorgan, kierowani przez starszego stratega Nikolaosa Panigirtzoglu, uważają, że rosnące ceny złota wpłyną również na kurs bitcoina. Ich zdaniem BTC osiągnie poziom 45 000 USD. Zespół Nikolaosa Panigirtzoglou podkreślił, że istnieje znaczna korelacja między kursami bitcoina i złota. Złoto kosztuje obecnie około 2000 USD, co jest niezwykle wysoką wartością. Według JPMorgan ozacza […]

Czy Binance mieszała środki klientów z środkami firmy?

Giełda kryptowalut Binance zaprzeczyła informacjom zawartym w artykule Reutersa, w którym stwierdzono, że w 2020 i 2021 r. platforma łączyła środki użytkowników z własnymi przychodami. Patrick Hillman, dyrektor ds. strategii firmy, wyraził opinię, że dziennikarze agencji desperacko chcieli napisać "złą historię", która okazała się "słaba". Menedżer wyższego szczebla napisał: "Następnie napisali 1000 słów teorii spiskowych […]

Kolejny kandydat na prezydenta USA przyjmuje darowizny w bitcoinach

Kandydat na prezydenta USA Vivek Ramaswamy ogłosił, że przyjmuje darowizny w bitcoinach (BTC) na nadchodzące wybory prezydenckie w 2024 roku. Poszedł on więc w ślady Roberta F. Kennedy'ego Jr, który od jakiegoś czasu jest zwolennikiem pierwotnej kryptowaluty. Robert w miniony weekend został pierwszym kandydatem na prezydenta, który ogłosił, że będzie akceptował darowizny w BTC. Darczyńcy […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram