Czy Binance mieszała środki klientów z środkami firmy?

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 24 maja 2023
ikona autora biały
binance pln polskie pary

Giełda kryptowalut Binance zaprzeczyła informacjom zawartym w artykule Reutersa, w którym stwierdzono, że w 2020 i 2021 r. platforma łączyła środki użytkowników z własnymi przychodami.

Patrick Hillman, dyrektor ds. strategii firmy, wyraził opinię, że dziennikarze agencji desperacko chcieli napisać "złą historię", która okazała się "słaba". Menedżer wyższego szczebla napisał:

"Następnie napisali 1000 słów teorii spiskowych (które, jak wyjaśniliśmy, były fałszywe) z zerowymi dowodami, poza 'byłym informatorem' […]. […]. Bardzo publicznie informowaliśmy o wcześniejszych niedociągnięciach regulacyjnych firmy."

W kolejnym tweecie Hillman napisał, że Binance przechowywało "fundusze użytkowników i korporacyjne w zupełnie innych rejestrach".

Powołując się na nienazwane źródła, Reuters poinformował, że giełda niemal codziennie przelewała miliardy dolarów na konta firmowe w upadłym Silvergate Bank. W artykule możemy przeczytać:

"Agencja informacyjna zbadała dokumenty bankowe pokazujące, że 10 lutego 2021 r. Binance zmieszał 20 milionów dolarów z konta firmowego z 15 milionami dolarów z konta, na które wpłynęły środki klientów"

Rzecznik giełdy Brad Jaffe w rozmowie z agencją Reuters podkreślił, że konta Silvergate Bank nie były wykorzystywane do przyjmowania depozytów od traderów - z wyjątkiem "ułatwiania zakupu kryptowalut przez użytkowników".

"Nigdy nie było żadnego zamieszania, ponieważ są to w 100% fundusze korporacyjne."

CFTC vs Binance

Przypomnijmy, że w marcu 2023 r. CFTC złożyła pozew przeciwko giełdzie kryptowalut Binance i jej dyrektorowi generalnemu Changpengowi Zhao. Według agencji platforma naruszyła zasady handlu instrumentami pochodnymi, działając bez odpowiedniej rejestracji.

W ciągu około tygodnia od roszczeń CFTC udział Binance w rynku spot spadł z 70% do 54%. W lutym NYDFS wszczął dochodzenie w sprawie Paxos, emitenta stablecoina BUSD powiązanego z Binance.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram