Copy trading - co to jest i jak działa na Binance?

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 7 marca 2024
ikona autora biały
copy trading co to jest

Copy trading to funkcja wprowadzana przez giełdy kryptowalut, która w ostatnim czasie zyskuje sporą popularność. Pozwala bowiem zarabiać początkującym kopiując ruchy bardziej doświadczonych inwestorów. Ci drudzy z kolei zarabiają prowizje od swoich subskrybentów. Sytuacja jest więc win-win. Pod koniec 2023 roku własną platformę do copy tradingu wprowadziła największa giełda na świecie Binance. W dzisiejszym poradniku wyjaśnimy co to jest copy trading i jak działa, a także oprowadzimy Cię po copy tradingu na Binance.

Co to jest copy trading i jak działa?

Copy trading to strategia inwestycyjna, która umożliwia automatyczne kopiowanie transakcji dokonywanych przez doświadczonych traderów. Najpierw wybieramy tradera, którego ruchy chcemy kopiować. Gdy trader ten dokonuje transakcji, są one automatycznie replikowane na naszym koncie.

Dzięki copy tradingowi inwestorzy mogą skorzystać z wiedzy i doświadczenia profesjonalistów, nawet jeśli sami nie mają dużego doświadczenia w świecie krypto.

W copy tradingu kluczową rolę odgrywa wybór odpowiednich traderów do kopiowania. Inwestorzy powinni więc najpierw dokładnie przeanalizować historię oraz wyniki.

Copy Trading na Binance

Binance.com to jedna z platform inwestycyjnych, która oferuje copy trading, również na kontraktach futures. Wybór traderów na tej giełdzie jest łatwy dzięki prostemu i czytelnemu interfejsowi zawierającemu wszelkie niezbędne detale.

binance copy trading

Co więcej, na Binance możemy także skorzystać z funkcji zwanej próbnym copy tradingiem. Jest to coś na zasadzie konta demo - możemy rozpocząć przygodę bez inwestowania własnych środków. W ten sposób możemy sprawdzić wyniki interesującego nas tradera.

Mamy także możliwość zostać profesjonalnym inwestorem. Wówczas to my dzielimy się naszą strategią, a w zamian otrzymujemy zyski. O jakich zyskach dokładnie mowa? Możemy w ten sposób zgarnąć 10% udziału w zyskach od osób, które korzystają z naszych strategii oraz 10% płaconych przez nich prowizji.

copy trading na binance team leader

Copy Trading krok po kroku

Tak więc, jak zacząć swoją przygodę z copy tradingiem na Binance? Najpierw musisz posiadać konto. Przejdź więc na www.binance.com, zarejestruj się i przejdź weryfikację.

copy trading co to

Zaloguj się na swoje konto, a następnie przejdź do swojego konta futures z górnego menu. Po przejściu do okna handlu futures, w górnym menu znajdziesz opcję copy trading.

copy trading menu

Po przejściu do sekcji Copy Tradingu, Twoim oczom ukaże się naprawdę sporo informacji. W tym miejscu możesz sortować profesjonalnych traderów, wg np. ROI, PNL itd. Możesz też wyszukiwać ich po nazwie. Najważniejsze jednak, że widzisz wszystkie detale dot. danego tradera z ostatnich 7 dni. Jakie dokładnie informacje można sprawdzić:

  • ROI z 7 dni
  • PNL z 7 dni
  • AUM
  • Wskaźnik Sharpea
  • MOD z 7 dni

Gdy już zdecydujemy się, którego tradera ruchy chcemy skopiować, klikamy po prostu Kopiuj lub Kopia próbna.

kopiowanie transakcji BInance

Do wyboru mamy teraz dwie opcje:

  • Stała kwota - w tym wypadku każde zlecenie będzie otwierane ze stałą kwotą margin (koszt na zlecenie).
  • Współczynnik stały - w tym wypadku zlecenia będą otwierane proporcjonalnie do Twojego dostępnego salda margin/dostępnego salda margin profesjonalnego inwestora.

Wpisujemy odpowiednie kwoty, wybieramy stop-loss, potwierdzamy warunki i tyle. Klikamy Kopiuj i od tego czasu będziemy powielali ruchy wybranego inwestora.

copy trading na Binance

Podsumowanie + promocja

Podsumowując, copy trading to ciekawa strategia inwestycyjna - zwłaszcza jeśli korzystamy z platformy takiej jak Binance. Prostota, łatwy wybór tradera + niskie prowizje = najlepsze doświadczenie copy tradingu. Co więcej, Binance obecnie prowadzi specjalną kampanię: Festiwal Próbny Copy Tradingu. Okres trwania tej promocji to: 2024/02/29 00:00:00 - 2024/03/13 23:59:59 (UTC). Więcej informacji znajdziesz w poście na blogu Binance.

FAQ

Co to jest copy trading?

Copy trading to strategia, która polega na kopiowaniu ruchów bardziej doświadczonych traderów.

Jak działa copy trading?

Wyszukujemy tradera, którego chcemy kopiować na platformie, np. Binance, a następnie klikamy Kopiuj i to tyle.

Jaka jest najlepsza platforma do copy tradingu?

Zdecydowanie najlepszą platformą do copy tradingu jest obecnie giełda kryptowalut Binance.com.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Co to jest staking kryptowalut? Jak zacząć stakowanie?

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Omni Network (OMNI) - Nowa kryptowaluta w Binance Launchpool

Binance nie zwalnia tempa. Giełda dodała kolejny projekt do swojej platformy Binance Launchpool. Tym razem jest to kryptowaluta Omni Network (OMNI). W tym artykule rozłożymy ten projekt na czynniki pierwsze. Wyjaśnimy też jak farmić tokeny na Binance Launchpool! Uwaga: Jeśli założysz konto na Binance z tego linka, tuż przed listingiem OMNI (17 kwietnia), na Twoim […]

Darmowe pieniądze za rejestrację w aplikacji w 2024

Kiedyś trendem były aplikacje, które dawały pieniądze za klikanie, czy też wypełnienie ankiet. A co gdybym powiedział Ci, że istnieją aplikacje, które płacą za rejestrację? Wystarczy, że założysz konto, przejdziesz weryfikację i wykonasz jakąś dodatkową czynność. Proste, prawda? Przejdźmy więc do szczegółów! Sprawdźmy jak otrzymać darmowe pieniądze za rejestrację w 2024 roku! Jaka aplikacja płaci […]

Handluj kontraktami futures i zgarniaj ENA

Binance Futures wprowadza kolejną ciekawą promocję. To doskonała okazja zarówno dla traderów futures, jak i nowicjuszy w copy tradingu. Przez ograniczony czas, uczestnicy mogą zgarnąć część z puli 300 000 ENA. Aby wziąć udział, wystarczy zarejestrować się i spełnić proste warunki. Promocja trwa od 3 do 12 kwietnia 2024 i dzieli się na trzy części. […]

Boty do kryptowalut - automatyczne zarabianie na krypto

Jeżeli tutaj trafiłeś to prawdopodobnie szukasz bota, który pozwoli Ci automatycznie zarabiać pieniądze na kryptowalutach. Niestety, mamy dla Ciebie smutną wiadomość - takie boty nie istnieją, a jeśli ktoś oferuje Ci czysty, łatwy i szybki zarobek na botach handlowych to możesz mieć pewność, że to po prostu scam. Wciąż istnieje jednak pewna opcja, a mianowicie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram