Coinquista - nowa polska giełda kryptowalut

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 23 marca 2019
ikona autora biały
Coinquista

Coinquista – Pod tą atrakcyjną nazwą kryje się nowa polska giełda kryptowalut. Mimo, że początkowo może się wydawać, że to po prostu kolejna tego typu usługa, tym razem mamy do czynienia z czymś zdecydowanie większym. Dlaczego?

W styczniu 2019 roku Coinquista S.A. została wpisana do rejestru małych instytucji płatniczych, prowadzonego i nadzorowanego przez Komisję Nadzoru Finansowego. Aktualnie spółka prowadzi akcję crowdfundingową, którą planuje zakończyć 18 maja. Uzyskane w ten sposób środki zostaną przeznaczone na rozwój platformy.

Coinquista – informacje ogólne, historia powstania spółki

Coinquista to polska giełda kryptowalut. Za jej pomocą możemy wymieniać się wirtualnym pieniądzem, dokonywać zakupów, sprzedawać, a także przechowywać Bitcoin lub jego odpowiedniki w swoim portfelu. Jest to w pełni profesjonalna platforma inwestycyjna dla osób zainteresowanych kryptowalutami. 

Spółka Coinquista S.A. została zarejestrowana w 2018 roku. Pierwsze prace nad aplikacją giełdową zaczęły się już wcześniej. Obecnie, spółka dysponuje gotowym rozwiązaniem, przystosowanym do sprawnego obsługiwania klientów (konto demo jest obecnie dostępne na oficjalnej stronie projektu https://coinquista.com/). 21 stycznia 2019 roku, spółka została wpisana do rejestru małych instytucji płatniczych nadzorowanego przez Komisję Nadzoru Finansowego. Oznacza to, że Coinquista może legalnie świadczyć usługi płatnicze na terenie naszego kraju, a także posiada wystarczającą ilość zabezpieczeń, by dane jej klientów i przechowywane w portfelach pieniądze były całkowicie bezpieczne. Jest to jedna z pierwszych, umożliwiających handel kryptowalutami, spółek, która znalazła się w rejestrze. 

Za design i stronę techniczną giełdy odpowiada firma 10Clouds – jedni z najlepszych polskich twórców oprogramowania. Posiadają oni na swoim koncie ponad 20 projektów związanych z technologią Blockchain. Współpracowali również z takimi internetowymi potęgami jak Baidu, Asmodee oraz Pinterest. Zaprzęgnięcie do pracy tak doświadczonych programistów wzbudza zaufanie i daje nadzieje na dobrze przygotowaną i sprawnie działającą stronę.

Z Coinquisty może korzystać każdy, niezależnie od swojego doświadczenia w handlu kryptowalutami. Panel użytkownika jest intuicyjny i czytelny, a system transakcyjny jest w stanie wykonać wszystkie zlecone mu zadania w jednej chwili. Strona oferuje swoim użytkownikom zaawansowane narzędzia analityczne, w tym mnóstwo atrakcyjnych wykresów, które możemy dostosować do swoich wymagań. 

Użytkownicy dostaną dostęp do możliwości śledzenia najlepszych traderów. Giełda umożliwi im także śledzenie ich ruchów, w celu maksymalizacji zysków z handlu kryptowalutami. Usługa ta kierowana jest w szczególności do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tradingiem krypto i potrzebują pomocy w postawieniu pierwszych kroków na tej wcale nie takiej prostej drodze. Możliwość obserwowania giełdowych weteranów to całkowicie darmowa usługa, dzięki czemu możemy z niej korzystać bez potrzeby dokonywania inwestycji. Bycie najlepszym również się opłaca. Serwis oferuje prowizje od każdej transakcji wykonanej przez osoby obserwujące profil. Oznacza to, że najlepiej radzący sobie traderzy otrzymywać będą także dodatkową “wypłatę” za swój profesjonalizm.

Twórcy giełdy gwarantują swoim klientom najwyższą płynność rynku opartą na danych pochodzących od dostawców na całym świecie, a także pełne bezpieczeństwo danych i funduszy zgromadzonych w portfelu. W celu zapewnienia jak najwyższego poziomu ochrony system został oparty na nowoczesnej architekturze, jest regularnie przeglądany, a eksperci odpowiedzialni za bezpieczeństwo przez 24 godziny na dobę śledzą potencjalne zagrożenia i starają się im wyjść naprzeciw. O bezpieczeństwie Coinquisty przekonuje również wpis do rejestru małych instytucji płatniczych dokonany przez Komisję Nadzoru Finansowego. Portfel zabezpieczony jest przez spółkę BitGo, która dba o to, by wszystkie transfery pieniężnie były faktycznie zlecone przez giełdę. 

Tokeny Coinquista

Każdy nabywca akcji spółki otrzyma od niej tokeny Coinquista Coin, które uprawniają do handlu z niższą prowizją, a także gwarantują użytkownikom zniżki na dodatkowe produkty. Akcjonariusze objęci będą również dożywotnią priorytetową opieką ze strony zespołu Conquisty. Akcje Coinquisty można kupić na stronie https://coinquista.beesfund.com/

W najbliższym czasie planowane są liczne promocje dotyczące tokenów Coinquista. Każda osoba, która zarejestruje się na stronie projektu, w trakcie konferencji Invest Cuffs 2019 (22-23 marca), otrzyma w nagrodę 100 tokenów Coinquista Coin. Każde polecenie giełdy nowemu użytkownikowi będzie owocowało kolejnymi 10 tokenami.

Zakup akcji w tych dniach także jest bardzo opłacalny. Standardowo, jedna akcja o wartości 16 złotych daje nam 10 tokenów. W trakcie wydarzenia otrzymamy ich aż 100. Osoby, które chcą wesprzeć spółkę powinny się więc pospieszyć. 

Darmowe 100 Coinquista Coin za rejestrację

Aby zachęcić nowych użytkowników do rejestracji Coinquista, przez pierwszy okres po starcie giełdy oferuje 100 swoich coinów, jedynie za rejesrtację i potwierdzenie adresu email. Aby odebrać 100 Coinquista Coinów, nalezy:

  1. Wejść na stronę https://coinquista.com/account/signup/
  2. Podać swój adres email i potwierdzić go poprzez kliknięcie w link weryfikacyjny

Po dokończeniu rejestracji 100 Coinquista Coinów będzie widoczne w zakładce “Partnerzy”

Plany na rozwój Coinquisty

Autorzy Coinquisty nie spoczywają na laurach. Co prawda giełda jest już gotowa i w pełni funkcjonalna, ale wszyscy zdają sobie sprawę, że wejście na rynek to dopiero wierzchołek góry lodowej.

Pełna zdolność operacyjna planowana jest na kwiecień 2019 roku. Wtedy giełda otworzy się na traderów i pozwoli im wykonywać pierwsze transakcje. W drugim kwartale 2019 roku planowane jest złożenie wniosku o licencję krajowej instytucji płatniczej. Proces weryfikacji jest w tym przypadku bardzo długi i zapewne licencja zostanie przyznana dopiero w 2020 roku.

Na wrzesień 2019 roku zaplanowana jest emisja Initial Coin Offering, z których środki zostaną przeznaczone na procesowanie wniosku o przyznanie licencji instytucji pieniądza elektronicznego na Litwie, a także licencji firmy inwestycyjnej na Cyprze i na Malcie.

Obecnie prowadzona jest zbiórka pieniędzy na platformie crowdfungingowej Beesfund. Właściciele spółki sprzedają tam akcje, które pomogą im wzbogacić serwis o nowe możliwości. Według celów inwestycyjnych, pierwszy zebrany w ten sposób milion złotych zostanie przeznaczony na rozwój nowych funkcjonalności na portalu. Na 0,75 miliona złotych wyceniono aplikację mobilną. Kolejne 0,75 miliona zostanie przeznaczone na zabezpieczenie finansowe spółki na początku jej działalności, kiedy zyski nie będą jeszcze tak pewne i oczywiste. Ostatnie dwa miliony pójdą na reklamę i pozyskiwanie użytkowników. Cały czas giełda będzie wzbogacała się także o nowe funkcjonalności i dodatkowe kryptowaluty, a w przyszłości planowane jest także wydanie kryptowalutowej karty płatniczej.

Spółka planuje również ekspansję na rynek azjatycki i amerykański. W tym celu złożony zostanie wniosek o licencję Financial Services Commision w Korei Południowej, a do końca 2020 roku działalność ma obejmować wszystkie stany USA.

Social Trading

Social trading czyli możliwość podglądania innych klientów giełdy to rozwiązanie z innych rynków inwestycyjnych ale innowacja jeżeli chodzi o giełdy kryptowalut. Na pewno zapowiedź wprowadzenia tej opcji może być atrakcyjna dla części klientów. Aktualnie nie wiadomo jak to będzie wyglądać w praktyce na Coinquista, ale sama zapowiedź możliwości testowania tej opcji jest warto wspomnienia.

Zapowiedź social trading na Coinquista.com

Zapowiedź social trading na Coinquista.com

Coinquista w rejestrze KNF

21 stycznia 2019 roku to przełomowy dzień dla spółki. Coinquista została wtedy wpisana do rejestru małych instytucji płatniczych przez Komisję Nadzoru Finansowego. Oznacza to, że spółka może legalnie świadczyć usługi płatnicze na terenie naszego kraju, a korzystanie z jej witryny jest w pełni bezpieczne. 

Opinie o Coinquista

Aktualnie trudno mówić o konkretnych opiniach na działania Coinquisty, ponieważ giełda jest dostępna tylko w wersji demo. Na pewno na plus oceniamy interface panelu – jest bardzo przejrzysty i łatwy w obsłudze, kolory przyjemne – nie męczące oka, co ważne.

Co ciekawe Coinquista zachęca wręcz do włamywania się na ich giełdę aby wykryć potencjalne dziury, co również odbieram pozytywnie – bezpieczeństwo giełdy kryptowalut zawsze w cenie.

Co dalej? będziemy na pewno przyglądać się tej giełdzie i na bieżąco komentować wydarzenia.

Kategoria wpisu:

Artur Kuśmierek

Redaktor bloga kryptowaluty2.pl. Autor publikacji na temat bitcoina, kryptowalut i finansów. Na rynku kryptowalut od 2018 roku.

Powiązane tematy:

Jak przelewać kryptowaluty i Bitcoina?

Kupiłeś krypto, ich cena wzrosła, a ty zarobiłeś pieniądze. Aktywa znajdują się jednak w Twoim prywatnym portfelu. Aby zrealizować zyski będziesz musiał wysłać te kryptowaluty na giełdę. Jak to zrobić? Jak przelewać kryptowaluty i Bitcoina? W dzisiejszym artykule przeprowadzimy Cię przez ten proces krok po kroku! Tak więc, zaczynajmy! Przelewanie kryptowalut na giełdę Jak już […]

Najlepsze tanie kryptowaluty z potencjałem na 2023 rok

Obecnie na rynku istnieją już dziesiątki tysięcy kryptowalut, a każdego dnia kolejne wyrastają jak grzyby po deszczu. Bitcoin nie kosztuje już paru centów, lecz dziesiątki tysięcy dolarów. Dla wielu osób jest więc za drogi, aby zaoferować duży potencjał zysku. W jakie kryptowaluty warto więc zainwestować? Jakie są najlepsze tanie kryptowaluty z potencjałem na 2023 rok? […]

Jak zacząć inwestować w kryptowaluty i Bitcoina? (2023)

Jeżeli tutaj trafiłeś, to zakładam, że jesteś początkującym jeśli chodzi o świat kryptowalut. Zapewne zastanawiasz się więc: jak inwestować w kryptowaluty i Bitcoina? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie jak najbardziej kompleksowo. Poruszymy takie kwestie jak: gdzie inwestować w Bitcoina, jak zacząć krok po kroku, jak analizować rynek, na co uważać. Oprócz […]

Najlepsza aplikacja do kryptowalut na smartfona (Ranking 2023)

Rynek kryptowalut rozwija się w bardzo szybkim tempie. Wraz z rozwojem ekosystemu, budowane wokół niego jest wiele różnych produktów. Przykładem mogą być chociażby aplikacje do kryptowalut, które pozwalają nam na przechowywanie, handel, staking krypto oraz wiele innych opcji bezpośrednio z naszego samartfona. Ale jaka jest najlepsza aplikacja do kryptowalut? Sprawdzimy to w dzisiejszym poradniku! Aplikacje […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram