CoinDesk może badać opcje sprzedaży

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 19 stycznia 2023
ikona autora biały
coindesk

Najpierw Genesis, teraz Coindesk. Imperium Barry'ego Silberta wydaje się mieć kłopoty, ponieważ najwyraźniej rozważa sprzedaż części swoich spółek zależnych, aby rozwiązać problemy z płynnością.

18 stycznia 2023 roku Kevin Worth, dyrektor generalny CoinDesk, serwisu informacyjnego skoncentrowanego na kryptowalutach, będącego spółką zależną Digital Currency Group, poinformował, że firma zatrudniła bankierów inwestycyjnych z Lazard LTD, aby pomóc im zbadać opcje częściowej lub całkowitej sprzedaży firmy.

Jak donosi The Wall Street Journal, Worth mówił o tym, jak potencjalni inwestorzy byli zainteresowani posiadaniem cyfrowego punktu medialnego:

"W ciągu ostatnich kilku miesięcy otrzymaliśmy liczne przychodzące sygnały o zainteresowaniu CoinDesk,"

Jednak do tej pory wszystko było utrzymywane w tajemnicy - czy w ogóle istniał zamiar sprzedaży firmy.

Problemy z płynnością DCG

Według własnej strony, Coindesk przyjmuje ponad 5 milionów odwiedzających miesięcznie (Similarweb zgłasza ponad 10 milionów odwiedzających), organizuje szczyt "Consensus" - jedno z największych wydarzeń kryptowalutowych w Stanach Zjednoczonych- i rozszerzył się o różne produkty, w tym newsletter i kanał YouTube.

Wygląda to na udany sukces, ale przyczyny problemów z płynnością jego spółki macierzystej nie pochodzą ze słabo działającej strony medialnej, ale zamiast tego przypisuje się je głównie zarażeniu FTX i walce z bliźniakami Winklevoss, założycielami giełdy kryptowalutowej Gemini po tym, jak należący do DCG krypto-pożyczkodawca Genesis wstrzymał wypłaty, psując program "Earn" Gemini.

Winklevii publicznie wezwali do rezygnacji dyrektora generalnego DCG Barry'ego Silberta i oskarżyli firmę o brak odpowiedzi na ich próby osiągnięcia wzajemnie korzystnego porozumienia. Ponadto amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) niedawno pozwała zarówno DCG, jak i Genesis za rzekomą sprzedaż niezarejestrowanych papierów wartościowych.

Genesis może przygotowywać się do złożenia wniosku o upadłość w tym tygodniu po tym, jak nie udało się zebrać gotówki, ponieważ fundusz kryptowalutowy został pozostawiony z luką finansową o wartości ponad 175 milionów dolarów w następstwie upadku FTX, co uniemożliwiło mu wznowienie wypłat klientów.

Czego należy się spodziewać

Potencjalna sprzedaż CoinDesk lub Genesis, wraz z innymi ważnymi biznesami kryptowalutowymi należącymi do DCG, takimi jak Foundry, Grayscale Investments i Luno, może pomóc w rozwiązaniu części - lub całości - problemów finansowych DCG, ale może mieć znaczący wpływ na rynek kryptowalut.

W najgorszym scenariuszu DCG może nawet rozważyć sprzedaż części swoich udziałów w kryptowalutach, aby utrzymać się na powierzchni. Warto jednak zauważyć, że sama firma Grayscale Investments jest w posiadaniu dużej ilości Bitcoinów - 631 460 BTC (13 miliardów dolarów). Sugeruje to, że jej kłopoty finansowe mogą nie być tak tragiczne, jak się wydaje i że firma może mieć bufor, na którym może się oprzeć.

Niezależnie od tego, wiadomości o problemach z płynnością DCG i potencjalnej sprzedaży spółek zależnych wzbudziły obawy w społeczności kryptowalutowej i podkreślają ciągłe wyzwania stojące przed branżą.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Portal w Binance Launchpool - to już 47. projekt!

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który pojawi się na platformie Binance Launchpool - to już 47 w historii. Tym razem jest to platforma gamingowa Web3 - Portal. Przy okazji zaoferowała promocję, w której do zgarnięcia jest 20 tokenów PIXEL zupełnie za darmo: aby je odebrać należy założyć konto z promocyjnego linka: odbierz 20 PIXEL. […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram