CoinDesk może badać opcje sprzedaży

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 19 stycznia 2023
ikona autora biały
coindesk

Najpierw Genesis, teraz Coindesk. Imperium Barry'ego Silberta wydaje się mieć kłopoty, ponieważ najwyraźniej rozważa sprzedaż części swoich spółek zależnych, aby rozwiązać problemy z płynnością.

18 stycznia 2023 roku Kevin Worth, dyrektor generalny CoinDesk, serwisu informacyjnego skoncentrowanego na kryptowalutach, będącego spółką zależną Digital Currency Group, poinformował, że firma zatrudniła bankierów inwestycyjnych z Lazard LTD, aby pomóc im zbadać opcje częściowej lub całkowitej sprzedaży firmy.

Jak donosi The Wall Street Journal, Worth mówił o tym, jak potencjalni inwestorzy byli zainteresowani posiadaniem cyfrowego punktu medialnego:

"W ciągu ostatnich kilku miesięcy otrzymaliśmy liczne przychodzące sygnały o zainteresowaniu CoinDesk,"

Jednak do tej pory wszystko było utrzymywane w tajemnicy - czy w ogóle istniał zamiar sprzedaży firmy.

Problemy z płynnością DCG

Według własnej strony, Coindesk przyjmuje ponad 5 milionów odwiedzających miesięcznie (Similarweb zgłasza ponad 10 milionów odwiedzających), organizuje szczyt "Consensus" - jedno z największych wydarzeń kryptowalutowych w Stanach Zjednoczonych- i rozszerzył się o różne produkty, w tym newsletter i kanał YouTube.

Wygląda to na udany sukces, ale przyczyny problemów z płynnością jego spółki macierzystej nie pochodzą ze słabo działającej strony medialnej, ale zamiast tego przypisuje się je głównie zarażeniu FTX i walce z bliźniakami Winklevoss, założycielami giełdy kryptowalutowej Gemini po tym, jak należący do DCG krypto-pożyczkodawca Genesis wstrzymał wypłaty, psując program "Earn" Gemini.

Winklevii publicznie wezwali do rezygnacji dyrektora generalnego DCG Barry'ego Silberta i oskarżyli firmę o brak odpowiedzi na ich próby osiągnięcia wzajemnie korzystnego porozumienia. Ponadto amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) niedawno pozwała zarówno DCG, jak i Genesis za rzekomą sprzedaż niezarejestrowanych papierów wartościowych.

Genesis może przygotowywać się do złożenia wniosku o upadłość w tym tygodniu po tym, jak nie udało się zebrać gotówki, ponieważ fundusz kryptowalutowy został pozostawiony z luką finansową o wartości ponad 175 milionów dolarów w następstwie upadku FTX, co uniemożliwiło mu wznowienie wypłat klientów.

Czego należy się spodziewać

Potencjalna sprzedaż CoinDesk lub Genesis, wraz z innymi ważnymi biznesami kryptowalutowymi należącymi do DCG, takimi jak Foundry, Grayscale Investments i Luno, może pomóc w rozwiązaniu części - lub całości - problemów finansowych DCG, ale może mieć znaczący wpływ na rynek kryptowalut.

W najgorszym scenariuszu DCG może nawet rozważyć sprzedaż części swoich udziałów w kryptowalutach, aby utrzymać się na powierzchni. Warto jednak zauważyć, że sama firma Grayscale Investments jest w posiadaniu dużej ilości Bitcoinów - 631 460 BTC (13 miliardów dolarów). Sugeruje to, że jej kłopoty finansowe mogą nie być tak tragiczne, jak się wydaje i że firma może mieć bufor, na którym może się oprzeć.

Niezależnie od tego, wiadomości o problemach z płynnością DCG i potencjalnej sprzedaży spółek zależnych wzbudziły obawy w społeczności kryptowalutowej i podkreślają ciągłe wyzwania stojące przed branżą.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Cztery osoby miały niemal całkowitą kontrolę nad Tether Holdings w 2018 r.

Jeśli wierzyć źródłom The Wall Street Journal, tylko cztery osoby miały pełną kontrolę nad firmą Tether Holdings w 2018 roku. Śledztwo prowadzone przez nowojorskiego prokuratora generalnego i Commodity Futures Trading Commission (CFTC) w sprawie Tether Holdings w 2021 roku, ujawniło nieznaną wcześniej strukturę własnościową emitenta stablecoinów. Udziały w Tether Według dokumentów, Tether został zbudowany przez […]

Charlie Munger powtarza, że USA powinny zakazać Bitcoina

Charlie Munger, wiceprezes Berkshire Hathaway i prawa ręka Warrena Buffetta, powtórzył swoje stanowisko przeciwko Bitcoinowi i całej branży kryptowalut. Tym razem amerykański inwestor miliarder wezwał rząd Stanów Zjednoczonych do zakazania wszystkich kryptowalut, ponieważ z pewnością spowodują one więcej szkód niż pożytku. Munger atakuje ponownie W opinii opublikowanej w mediach głównego nurtu, Wall Street Journal (WSJ), […]

FTX miał jeszcze 1,4 mld USD w gotówce na koniec 2022 roku

Bankrutujący obecnie FTX miał jeszcze w bilansie na koniec 2022 roku 1,4 mld dolarów w gotówce. Tak wynika z nowej aktualizacji dotyczącej kondycji finansowej platformy giełdowej. Ta kwota jest o około 19 procent wyższa od 1,2 miliarda dolarów, o których wcześniej mówiono w listopadzie 2022 roku, w momencie złożenia przez FTX wniosku o upadłość. 260 […]

Te osoby ze świata krypto (nie)kupują własne akcje

W branży kryptowalutowej można kupić nie tylko kryptowaluty, ale także akcje spółek działających w tym sektorze. Niestety, te firmy również cierpią z powodu rynku niedźwiedzia. Topowi ludzie w niektórych firmach już zrezygnowali z mentalności HODL. Inni rzeczywiście kupują. Na razie są to mało zróżnicowane akcje. Przecież, żeby je łatwo i publicznie sprzedać, musi to być […]

Trudność kopania bitcoina osiąga ATH

Górnicy włączają coraz więcej maszyn. To popchnętło wskaźnik trudności wydobycia nowych Bitcoinów do najwyższego punktu w historii. W niedzielę po kolejnym przeliczeniu trudność kopania wzrosła o 4,68 proc. Trudność kopania ATH Poniższy wykres pokazuje jak zmieniał się poziom trudności Bitcoina na przestrzeni lat. Jest on dostosowywany co dwa tygodnie: jeśli w tym okresie górnicy dostarczyli […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram