CoinDesk może badać opcje sprzedaży

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 19 stycznia 2023
ikona autora biały
coindesk

Najpierw Genesis, teraz Coindesk. Imperium Barry'ego Silberta wydaje się mieć kłopoty, ponieważ najwyraźniej rozważa sprzedaż części swoich spółek zależnych, aby rozwiązać problemy z płynnością.

18 stycznia 2023 roku Kevin Worth, dyrektor generalny CoinDesk, serwisu informacyjnego skoncentrowanego na kryptowalutach, będącego spółką zależną Digital Currency Group, poinformował, że firma zatrudniła bankierów inwestycyjnych z Lazard LTD, aby pomóc im zbadać opcje częściowej lub całkowitej sprzedaży firmy.

Jak donosi The Wall Street Journal, Worth mówił o tym, jak potencjalni inwestorzy byli zainteresowani posiadaniem cyfrowego punktu medialnego:

"W ciągu ostatnich kilku miesięcy otrzymaliśmy liczne przychodzące sygnały o zainteresowaniu CoinDesk,"

Jednak do tej pory wszystko było utrzymywane w tajemnicy - czy w ogóle istniał zamiar sprzedaży firmy.

Problemy z płynnością DCG

Według własnej strony, Coindesk przyjmuje ponad 5 milionów odwiedzających miesięcznie (Similarweb zgłasza ponad 10 milionów odwiedzających), organizuje szczyt "Consensus" - jedno z największych wydarzeń kryptowalutowych w Stanach Zjednoczonych- i rozszerzył się o różne produkty, w tym newsletter i kanał YouTube.

Wygląda to na udany sukces, ale przyczyny problemów z płynnością jego spółki macierzystej nie pochodzą ze słabo działającej strony medialnej, ale zamiast tego przypisuje się je głównie zarażeniu FTX i walce z bliźniakami Winklevoss, założycielami giełdy kryptowalutowej Gemini po tym, jak należący do DCG krypto-pożyczkodawca Genesis wstrzymał wypłaty, psując program "Earn" Gemini.

Winklevii publicznie wezwali do rezygnacji dyrektora generalnego DCG Barry'ego Silberta i oskarżyli firmę o brak odpowiedzi na ich próby osiągnięcia wzajemnie korzystnego porozumienia. Ponadto amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) niedawno pozwała zarówno DCG, jak i Genesis za rzekomą sprzedaż niezarejestrowanych papierów wartościowych.

Genesis może przygotowywać się do złożenia wniosku o upadłość w tym tygodniu po tym, jak nie udało się zebrać gotówki, ponieważ fundusz kryptowalutowy został pozostawiony z luką finansową o wartości ponad 175 milionów dolarów w następstwie upadku FTX, co uniemożliwiło mu wznowienie wypłat klientów.

Czego należy się spodziewać

Potencjalna sprzedaż CoinDesk lub Genesis, wraz z innymi ważnymi biznesami kryptowalutowymi należącymi do DCG, takimi jak Foundry, Grayscale Investments i Luno, może pomóc w rozwiązaniu części - lub całości - problemów finansowych DCG, ale może mieć znaczący wpływ na rynek kryptowalut.

W najgorszym scenariuszu DCG może nawet rozważyć sprzedaż części swoich udziałów w kryptowalutach, aby utrzymać się na powierzchni. Warto jednak zauważyć, że sama firma Grayscale Investments jest w posiadaniu dużej ilości Bitcoinów - 631 460 BTC (13 miliardów dolarów). Sugeruje to, że jej kłopoty finansowe mogą nie być tak tragiczne, jak się wydaje i że firma może mieć bufor, na którym może się oprzeć.

Niezależnie od tego, wiadomości o problemach z płynnością DCG i potencjalnej sprzedaży spółek zależnych wzbudziły obawy w społeczności kryptowalutowej i podkreślają ciągłe wyzwania stojące przed branżą.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram