Coinbase umożliwia klientom spoza USA zarabianie na DeFi

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 10 grudnia 2021
ikona autora biały
coinbase

Wiodąca amerykańska giełda kryptowalut - Coinbase - wprowadziła produkt, który umożliwia użytkownikom deponowanie Dai (stabilnej kryptowaluty powiązanej z dolarem amerykańskim) i zarabianie na DeFi. Funkcja jest dostępna dla klientów w ponad 70 krajach, w tym w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Hiszpanii, i nie wiąże się z żadnymi opłatami. Niemniej jednak, usługa ta nie jest jeszcze dostępna dla Amerykanów.

Coinbase wkracza w przestrzeń DeFi

Giełda ogłosiła wiadomości poprzez wpis na blogu na swojej oficjalnej stronie internetowej. Zespół pochwalił sektor zdecentralizowanych finansów jako sektor z wieloma przypadkami użycia dla technologii blockchain i kryptowalut. Firma zauważyła, że pozwala on ludziom uzyskać dostęp do aplikacji cyfrowych aktywów bez konieczności korzystania ze scentralizowanego pośrednika.

Niemniej jednak, protokoły DeFi często wymagają drogich opłat sieciowych i odpowiedniego doświadczenia. Biorąc to pod uwagę, celem Coinbase jest uczynienie DeFi bardziej dostępnym dla swoich globalnych klientów. W ogłoszeniu czytamy:

Uprawnieni użytkownicy będą teraz mogli uzyskać dostęp do atrakcyjnych zysków DeFi z komfortu swojego konta Coinbase za pomocą zaledwie kilku stuknięć i bez opłat sieciowych.

Począwszy od 9 grudnia, klienci są w stanie zarabiać na DeFi yield na Dai. Kwota Dai zostanie następnie zdeponowana w Compound Finance (rynek DeFi używany przez inwestorów kryptowalutowych do udzielania pożyczek i kredytów aktywów cyfrowych).

Oferowany Annual Percentage Yield (APY) zmienia się w zależności od stawek z Compound. W październiku, na przykład, wahał się on między 2,83% a 5,39%.

Coinbase ostrzegł, że wyższe stawki powodują zwiększone ryzyko. Podczas gdy firma zapewniła, że dokładnie monitoruje proces, nadal możliwe są potencjalne straty.

Platforma poinformowała, że nawet po zdeponowaniu za pomocą Compound, Dai pozostaje dostępny dla klientów przez cały czas. Oznacza to, że nadal mogą oni handlować jak zwykle. Coinbase pokrywa również opłaty za gaz, które są zwykle wymagane, aby uzyskać dostęp do protokołów DeFi.

Firma stwierdziła, że ta funkcja jest "tylko początkiem", zapewniając, że dostarczy więcej możliwości DeFi dla swoich użytkowników w przyszłości:

Dzisiejsze uruchomienie to dopiero początek. Nadal badamy sposoby, aby umożliwić naszym klientom korzystanie z szerszej gamy aktywów i większej liczby protokołów DeFi.

Coinbase i presja ze strony SEC

Kilka miesięcy temu amerykańska platforma kryptowalutowa ujawniła zamiary uruchomienia programu pożyczkowego USDC APY tylko w Stanach. Coinbase zachęcała również użytkowników do wstępnego zapisania się do programu, co przyciągnęło setki tysięcy klientów.

Jednak pod koniec września zespół wycofał się z planów wprowadzenia usługi. Jako powód podał problemy regulacyjne z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd:

Naszym celem jest tworzenie wspaniałych produktów dla naszych klientów i rozwijanie naszej misji zwiększania wolności gospodarczej na świecie. Ponieważ kontynuujemy naszą pracę, aby szukać jasności regulacyjnej dla całej branży kryptowalutowej, podjęliśmy trudną decyzję, aby nie uruchamiać programu USDC APY ogłoszonego poniżej.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram