Coinbase umożliwia klientom spoza USA zarabianie na DeFi

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 10 grudnia 2021
ikona autora biały
coinbase

Wiodąca amerykańska giełda kryptowalut - Coinbase - wprowadziła produkt, który umożliwia użytkownikom deponowanie Dai (stabilnej kryptowaluty powiązanej z dolarem amerykańskim) i zarabianie na DeFi. Funkcja jest dostępna dla klientów w ponad 70 krajach, w tym w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Hiszpanii, i nie wiąże się z żadnymi opłatami. Niemniej jednak, usługa ta nie jest jeszcze dostępna dla Amerykanów.

Coinbase wkracza w przestrzeń DeFi

Giełda ogłosiła wiadomości poprzez wpis na blogu na swojej oficjalnej stronie internetowej. Zespół pochwalił sektor zdecentralizowanych finansów jako sektor z wieloma przypadkami użycia dla technologii blockchain i kryptowalut. Firma zauważyła, że pozwala on ludziom uzyskać dostęp do aplikacji cyfrowych aktywów bez konieczności korzystania ze scentralizowanego pośrednika.

Niemniej jednak, protokoły DeFi często wymagają drogich opłat sieciowych i odpowiedniego doświadczenia. Biorąc to pod uwagę, celem Coinbase jest uczynienie DeFi bardziej dostępnym dla swoich globalnych klientów. W ogłoszeniu czytamy:

Uprawnieni użytkownicy będą teraz mogli uzyskać dostęp do atrakcyjnych zysków DeFi z komfortu swojego konta Coinbase za pomocą zaledwie kilku stuknięć i bez opłat sieciowych.

Począwszy od 9 grudnia, klienci są w stanie zarabiać na DeFi yield na Dai. Kwota Dai zostanie następnie zdeponowana w Compound Finance (rynek DeFi używany przez inwestorów kryptowalutowych do udzielania pożyczek i kredytów aktywów cyfrowych).

Oferowany Annual Percentage Yield (APY) zmienia się w zależności od stawek z Compound. W październiku, na przykład, wahał się on między 2,83% a 5,39%.

Coinbase ostrzegł, że wyższe stawki powodują zwiększone ryzyko. Podczas gdy firma zapewniła, że dokładnie monitoruje proces, nadal możliwe są potencjalne straty.

Platforma poinformowała, że nawet po zdeponowaniu za pomocą Compound, Dai pozostaje dostępny dla klientów przez cały czas. Oznacza to, że nadal mogą oni handlować jak zwykle. Coinbase pokrywa również opłaty za gaz, które są zwykle wymagane, aby uzyskać dostęp do protokołów DeFi.

Firma stwierdziła, że ta funkcja jest "tylko początkiem", zapewniając, że dostarczy więcej możliwości DeFi dla swoich użytkowników w przyszłości:

Dzisiejsze uruchomienie to dopiero początek. Nadal badamy sposoby, aby umożliwić naszym klientom korzystanie z szerszej gamy aktywów i większej liczby protokołów DeFi.

Coinbase i presja ze strony SEC

Kilka miesięcy temu amerykańska platforma kryptowalutowa ujawniła zamiary uruchomienia programu pożyczkowego USDC APY tylko w Stanach. Coinbase zachęcała również użytkowników do wstępnego zapisania się do programu, co przyciągnęło setki tysięcy klientów.

Jednak pod koniec września zespół wycofał się z planów wprowadzenia usługi. Jako powód podał problemy regulacyjne z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd:

Naszym celem jest tworzenie wspaniałych produktów dla naszych klientów i rozwijanie naszej misji zwiększania wolności gospodarczej na świecie. Ponieważ kontynuujemy naszą pracę, aby szukać jasności regulacyjnej dla całej branży kryptowalutowej, podjęliśmy trudną decyzję, aby nie uruchamiać programu USDC APY ogłoszonego poniżej.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Co to jest staking kryptowalut? Jak zacząć stakowanie?

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Omni Network (OMNI) - Nowa kryptowaluta w Binance Launchpool

Binance nie zwalnia tempa. Giełda dodała kolejny projekt do swojej platformy Binance Launchpool. Tym razem jest to kryptowaluta Omni Network (OMNI). W tym artykule rozłożymy ten projekt na czynniki pierwsze. Wyjaśnimy też jak farmić tokeny na Binance Launchpool! Uwaga: Jeśli założysz konto na Binance z tego linka, tuż przed listingiem OMNI (17 kwietnia), na Twoim […]

Darmowe pieniądze za rejestrację w aplikacji w 2024

Kiedyś trendem były aplikacje, które dawały pieniądze za klikanie, czy też wypełnienie ankiet. A co gdybym powiedział Ci, że istnieją aplikacje, które płacą za rejestrację? Wystarczy, że założysz konto, przejdziesz weryfikację i wykonasz jakąś dodatkową czynność. Proste, prawda? Przejdźmy więc do szczegółów! Sprawdźmy jak otrzymać darmowe pieniądze za rejestrację w 2024 roku! Jaka aplikacja płaci […]

Handluj kontraktami futures i zgarniaj ENA

Binance Futures wprowadza kolejną ciekawą promocję. To doskonała okazja zarówno dla traderów futures, jak i nowicjuszy w copy tradingu. Przez ograniczony czas, uczestnicy mogą zgarnąć część z puli 300 000 ENA. Aby wziąć udział, wystarczy zarejestrować się i spełnić proste warunki. Promocja trwa od 3 do 12 kwietnia 2024 i dzieli się na trzy części. […]

Boty do kryptowalut - automatyczne zarabianie na krypto

Jeżeli tutaj trafiłeś to prawdopodobnie szukasz bota, który pozwoli Ci automatycznie zarabiać pieniądze na kryptowalutach. Niestety, mamy dla Ciebie smutną wiadomość - takie boty nie istnieją, a jeśli ktoś oferuje Ci czysty, łatwy i szybki zarobek na botach handlowych to możesz mieć pewność, że to po prostu scam. Wciąż istnieje jednak pewna opcja, a mianowicie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram