Coinbase umożliwia klientom spoza USA zarabianie na DeFi

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 10 grudnia 2021
ikona autora biały
coinbase

Wiodąca amerykańska giełda kryptowalut - Coinbase - wprowadziła produkt, który umożliwia użytkownikom deponowanie Dai (stabilnej kryptowaluty powiązanej z dolarem amerykańskim) i zarabianie na DeFi. Funkcja jest dostępna dla klientów w ponad 70 krajach, w tym w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Hiszpanii, i nie wiąże się z żadnymi opłatami. Niemniej jednak, usługa ta nie jest jeszcze dostępna dla Amerykanów.

Coinbase wkracza w przestrzeń DeFi

Giełda ogłosiła wiadomości poprzez wpis na blogu na swojej oficjalnej stronie internetowej. Zespół pochwalił sektor zdecentralizowanych finansów jako sektor z wieloma przypadkami użycia dla technologii blockchain i kryptowalut. Firma zauważyła, że pozwala on ludziom uzyskać dostęp do aplikacji cyfrowych aktywów bez konieczności korzystania ze scentralizowanego pośrednika.

Niemniej jednak, protokoły DeFi często wymagają drogich opłat sieciowych i odpowiedniego doświadczenia. Biorąc to pod uwagę, celem Coinbase jest uczynienie DeFi bardziej dostępnym dla swoich globalnych klientów. W ogłoszeniu czytamy:

Uprawnieni użytkownicy będą teraz mogli uzyskać dostęp do atrakcyjnych zysków DeFi z komfortu swojego konta Coinbase za pomocą zaledwie kilku stuknięć i bez opłat sieciowych.

Począwszy od 9 grudnia, klienci są w stanie zarabiać na DeFi yield na Dai. Kwota Dai zostanie następnie zdeponowana w Compound Finance (rynek DeFi używany przez inwestorów kryptowalutowych do udzielania pożyczek i kredytów aktywów cyfrowych).

Oferowany Annual Percentage Yield (APY) zmienia się w zależności od stawek z Compound. W październiku, na przykład, wahał się on między 2,83% a 5,39%.

Coinbase ostrzegł, że wyższe stawki powodują zwiększone ryzyko. Podczas gdy firma zapewniła, że dokładnie monitoruje proces, nadal możliwe są potencjalne straty.

Platforma poinformowała, że nawet po zdeponowaniu za pomocą Compound, Dai pozostaje dostępny dla klientów przez cały czas. Oznacza to, że nadal mogą oni handlować jak zwykle. Coinbase pokrywa również opłaty za gaz, które są zwykle wymagane, aby uzyskać dostęp do protokołów DeFi.

Firma stwierdziła, że ta funkcja jest "tylko początkiem", zapewniając, że dostarczy więcej możliwości DeFi dla swoich użytkowników w przyszłości:

Dzisiejsze uruchomienie to dopiero początek. Nadal badamy sposoby, aby umożliwić naszym klientom korzystanie z szerszej gamy aktywów i większej liczby protokołów DeFi.

Coinbase i presja ze strony SEC

Kilka miesięcy temu amerykańska platforma kryptowalutowa ujawniła zamiary uruchomienia programu pożyczkowego USDC APY tylko w Stanach. Coinbase zachęcała również użytkowników do wstępnego zapisania się do programu, co przyciągnęło setki tysięcy klientów.

Jednak pod koniec września zespół wycofał się z planów wprowadzenia usługi. Jako powód podał problemy regulacyjne z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd:

Naszym celem jest tworzenie wspaniałych produktów dla naszych klientów i rozwijanie naszej misji zwiększania wolności gospodarczej na świecie. Ponieważ kontynuujemy naszą pracę, aby szukać jasności regulacyjnej dla całej branży kryptowalutowej, podjęliśmy trudną decyzję, aby nie uruchamiać programu USDC APY ogłoszonego poniżej.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Analityk Bloomberga: "Bitcoin może prześcignąć złoto"

Znany analityk rynku towarowego w Bloomberg, Mike McGlone, przedstawił kolejną prognozę dotyczącą bitcoina (BTC). Tym razem w odniesieniu do króla wszystkich towarów; złota. Według McGlone'a, bitcoin przygotowuje się do ostatecznego rywalizowania z metalem szlachetnym. Bitcoin a złoto McGlone poinformował o tym wczoraj na Twitterze. Tym samym podtrzymuje on swoje pozytywne oczekiwania co do przyszłości bitcoina. […]

Senator Lummis uważa teraz, że eter jest papierem wartościowym

Jeszcze jeden amerykański polityk w centrum regulacji branży kryptowalutowej zmienił stanowisko w sprawie klasyfikacji prawnej Etheru. Senator Cynthia Lummis (R-WY) wyjawiła w środę, że obecnie postrzega drugą największą kryptowalutę jako papier wartościowy - nie towar. Bitcoin jest jedynym towarem kryptowalutowym: Lummis Lummis wyraziła swój zmieniony pogląd na aktywo za pomocą CoinDesk we wtorek podczas omawiania […]

Sprawa Ripple vs SEC dobiega końca

Dwuletnia batalia Ripple z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) dobiega końca. Firma kryptowalutowa złożyła odpowiedź i to wydaje się być już ostatnia linia obrony. Dumny z obrony Ripple'a Radca prawny Ripple Stuart Alderoty poinformował, że odpowiedź była już ostatnią. Pisze on, że firma zwróciła się do sądu o wydanie orzeczenia na korzyść Ripple. […]

Jak szeroko rozprzestrzenia się zaraza FTX? Spółki dotknięte kryzysem

Upadek giełdy kryptowalut FTX przejdzie do historii jako jeden z najczarniejszych momentów w historii kryptowalut. Firma doświadczyła poważnych problemów z płynnością w listopadzie i nie mogła honorować wniosków o wypłatę swoich klientów. Binance - największa na świecie platforma kryptowalutowa - była gotowa przejąć giełdę, ale po audycie odstąpiła od umowy. FTX nie mógł znaleźć rozwiązania […]

Rośnie popyt na koparki w Rosji

Popyt na minery ASIC w Rosji wzrósł znacząco w czwartym kwartale z powodu spadku ich cen. Informację o tym podał "Kommersant". Jak podaje dystrybutor Chilkoot, sprzedaż za dwa miesiące czwartego kwartału przekroczyła wolumeny za cały trzeci kwartał, a za dziewięć miesięcy była o 65% wyższa niż przed rokiem. W BitRiver popyt na dziesięć miesięcy 2022 […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram