Coinbase umożliwia klientom spoza USA zarabianie na DeFi

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 10 grudnia 2021
ikona autora biały
coinbase

Wiodąca amerykańska giełda kryptowalut - Coinbase - wprowadziła produkt, który umożliwia użytkownikom deponowanie Dai (stabilnej kryptowaluty powiązanej z dolarem amerykańskim) i zarabianie na DeFi. Funkcja jest dostępna dla klientów w ponad 70 krajach, w tym w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Hiszpanii, i nie wiąże się z żadnymi opłatami. Niemniej jednak, usługa ta nie jest jeszcze dostępna dla Amerykanów.

Coinbase wkracza w przestrzeń DeFi

Giełda ogłosiła wiadomości poprzez wpis na blogu na swojej oficjalnej stronie internetowej. Zespół pochwalił sektor zdecentralizowanych finansów jako sektor z wieloma przypadkami użycia dla technologii blockchain i kryptowalut. Firma zauważyła, że pozwala on ludziom uzyskać dostęp do aplikacji cyfrowych aktywów bez konieczności korzystania ze scentralizowanego pośrednika.

Niemniej jednak, protokoły DeFi często wymagają drogich opłat sieciowych i odpowiedniego doświadczenia. Biorąc to pod uwagę, celem Coinbase jest uczynienie DeFi bardziej dostępnym dla swoich globalnych klientów. W ogłoszeniu czytamy:

Uprawnieni użytkownicy będą teraz mogli uzyskać dostęp do atrakcyjnych zysków DeFi z komfortu swojego konta Coinbase za pomocą zaledwie kilku stuknięć i bez opłat sieciowych.

Począwszy od 9 grudnia, klienci są w stanie zarabiać na DeFi yield na Dai. Kwota Dai zostanie następnie zdeponowana w Compound Finance (rynek DeFi używany przez inwestorów kryptowalutowych do udzielania pożyczek i kredytów aktywów cyfrowych).

Oferowany Annual Percentage Yield (APY) zmienia się w zależności od stawek z Compound. W październiku, na przykład, wahał się on między 2,83% a 5,39%.

Coinbase ostrzegł, że wyższe stawki powodują zwiększone ryzyko. Podczas gdy firma zapewniła, że dokładnie monitoruje proces, nadal możliwe są potencjalne straty.

Platforma poinformowała, że nawet po zdeponowaniu za pomocą Compound, Dai pozostaje dostępny dla klientów przez cały czas. Oznacza to, że nadal mogą oni handlować jak zwykle. Coinbase pokrywa również opłaty za gaz, które są zwykle wymagane, aby uzyskać dostęp do protokołów DeFi.

Firma stwierdziła, że ta funkcja jest "tylko początkiem", zapewniając, że dostarczy więcej możliwości DeFi dla swoich użytkowników w przyszłości:

Dzisiejsze uruchomienie to dopiero początek. Nadal badamy sposoby, aby umożliwić naszym klientom korzystanie z szerszej gamy aktywów i większej liczby protokołów DeFi.

Coinbase i presja ze strony SEC

Kilka miesięcy temu amerykańska platforma kryptowalutowa ujawniła zamiary uruchomienia programu pożyczkowego USDC APY tylko w Stanach. Coinbase zachęcała również użytkowników do wstępnego zapisania się do programu, co przyciągnęło setki tysięcy klientów.

Jednak pod koniec września zespół wycofał się z planów wprowadzenia usługi. Jako powód podał problemy regulacyjne z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd:

Naszym celem jest tworzenie wspaniałych produktów dla naszych klientów i rozwijanie naszej misji zwiększania wolności gospodarczej na świecie. Ponieważ kontynuujemy naszą pracę, aby szukać jasności regulacyjnej dla całej branży kryptowalutowej, podjęliśmy trudną decyzję, aby nie uruchamiać programu USDC APY ogłoszonego poniżej.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Złoto na rekordowym poziomie. Czy Bitcoin może pójść w jego ślady?

Według różnych źródeł, złoto wybiło nowy rekord wszech czasów. Kilogram złota jest teraz wart 64.000 dolarów. Oznacza to, że inwestorzy szukają bezpiecznej przystani, w której mogliby trzymać wartość, w celu wyjścia z obecnego kryzysu bankowego. Czy Bitcoin może pójść w ślady złota? Złoto za 65 000 dolarów Poniższy wykres to cena złota i pokazuje wartość […]

Czy Microsoft buduje portfel Ethereum dla Edge?

Dobra wiadomość dla użytkowników Microsoft Edge, ponieważ trwają testy portfela Ethereum dla przeglądarki internetowej. Metamask dla Microsoftu Firma Microsoft rozwija coś, co nazywa "Crypto Wallet" dla Edge. Portfel ten pozwala użytkownikom przechowywać i handlować Etherem, a także tokenami na blockchainie Ethereum, podobnie jak popularny Metamask. Albacore odkrył to i podzielił się tym na Twitterze. Albacore […]

Kolejna edycja Invest Cuffs już w tym tygodniu

To już ostatni moment aby zapisać się na największe wydarzenie dla Inwestorów w tym roku. Już 24-25 marca 2023 roku będzie miała miejsce następna edycja Wydarzenia i Targów Invest Cuffs. To już dziewiąte wydanie imprezy, która każdego roku przyciąga do Krakowa tysiące uczestników, dających możliwość uczestniczenia w prelekcjach prowadzonych przez ponad 120 mówców. Invest Cuffs […]

Banki upadają, bitcoin rośnie. Co się dzieje?

Zapewne nie umknęło Waszej uwadze, że w ostatni weekend upadł Silicon Valley Bank. Silicon Valley Bank był 17. największym bankiem w Stanach Zjednoczonych i bankiem skupiającym się na obsłudze transakcji venture capital i startupów technologicznych. W sumie bank zarządzał ponad 200 miliardami dolarów w depozytach. W ten weekend Rezerwa Federalna, FDIC i Departament Skarbu USA […]

6 powodów, dla których Bitcoin może być przyszłością pieniądza

Bitcoin to pierwsza na świecie zdecentralizowana waluta cyfrowa, która działa bez banku centralnego lub administratora. Przez lata zyskał ogromną popularność ze względu na swój potencjał, aby stać się globalną walutą. Oto sześć powodów, dla których Bitcoin może stać się przyszłością pieniądza. Decentralizacja Sieć Bitcoin jest zdecentralizowaną platformą, w której transakcje są przetwarzane i weryfikowane przez […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram