Coinbase Pro wprowadza Cardano (ADA)

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 17 marca 2021
ikona autora biały
grafika z monetą na tle mapy świata

Dzisiaj pojawiły się informację, że amerykańska giełda Coinbase Pro wprowadzi ADA na swoją platformę. Po tych wieściach cena Cardano skoczyła o prawie 20%.

Największa platforma handlu kryptowalutami z siedzibą w USA, Coinbase, ogłosiła dodanie czwartego co do wielkości cyfrowego aktywa według kapitalizacji rynkowej, Cardano (ADA), na swojej wersji Coinbase Pro. Włączone są już transfery przychodzące, podczas gdy handel zostanie uruchomiony “o lub po” 9 rano czasu pacyficznego w czwartek, 18 marca.

Coinbase Pro listuje Cardano

Kryptowalutowy gigant z siedzibą w San Fransisco wydał dzisiaj oświadczenie informujące, że użytkownicy Coinbase Pro będą mogli kupować, sprzedawać i przechowywać jedno z najpopularniejszych ostatnio cyfrowych aktywów – ADA. W oświadczeniu poinformowano, że handel rozpocznie się w czwartek po 9 rano PT “jeśli spełnione zostaną warunki płynności”.

Dokładniej oznacza to, że ADA będzie wymagać wystarczającej podaży. Gdy zostanie to osiągnięte, Coinbase Pro wprowadzi kilka par handlowych – ADA/USD, ADA/BTC, ADA/EUR i ADA/GBP. Księgi zleceń zostaną uruchomione w trzech etapach – post-only, limit-only i pełny handel.
Firma powiedziała, że jeśli jedna z ksiąg zleceń nie spełni jej oceny dla “zdrowego i uporządkowanego rynku”, Coinbase może “utrzymać księgę w jednym stanie przez dłuższy czas lub zawiesić handel.”

Warto zauważyć, że ADA jest dostępna tylko na Coinbase Pro, a nie na Coinbase.com lub którejkolwiek z aplikacji mobilnych.

Dodatkowo, Coinbase Pro będzie początkowo wspierać wypłaty tylko na adresy Shelley (zaczynające się od addr1). Spółka zapowiedziała jednak, że już wkrótce wprowadzi pełne wsparcie.

Chociaż notowanie ADA wiąże się z kilkoma początkowymi ograniczeniami, wiadomości miały natychmiastowy pozytywny wpływ na cenę aktywa. ADA jeszcze dzisiaj rano kosztowała 1,07 USD. Cena monety wzrosła aż o 20% i dotknęła dziennego szczytu na poziomie 1,26 USD. W momencie pisania tych słów, hype nieco osłabł, a kryptowaluta znajduje się na poziomie 1,22 dolara.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Portal w Binance Launchpool - to już 47. projekt!

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który pojawi się na platformie Binance Launchpool - to już 47 w historii. Tym razem jest to platforma gamingowa Web3 - Portal. Przy okazji zaoferowała promocję, w której do zgarnięcia jest 20 tokenów PIXEL zupełnie za darmo: aby je odebrać należy założyć konto z promocyjnego linka: odbierz 20 PIXEL. […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram