Coinbase Pro wprowadza Cardano (ADA)

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 17 marca 2021
ikona autora biały

Dzisiaj pojawiły się informację, że amerykańska giełda Coinbase Pro wprowadzi ADA na swoją platformę. Po tych wieściach cena Cardano skoczyła o prawie 20%.

Największa platforma handlu kryptowalutami z siedzibą w USA, Coinbase, ogłosiła dodanie czwartego co do wielkości cyfrowego aktywa według kapitalizacji rynkowej, Cardano (ADA), na swojej wersji Coinbase Pro. Włączone są już transfery przychodzące, podczas gdy handel zostanie uruchomiony “o lub po” 9 rano czasu pacyficznego w czwartek, 18 marca.

Coinbase Pro listuje Cardano

Kryptowalutowy gigant z siedzibą w San Fransisco wydał dzisiaj oświadczenie informujące, że użytkownicy Coinbase Pro będą mogli kupować, sprzedawać i przechowywać jedno z najpopularniejszych ostatnio cyfrowych aktywów – ADA. W oświadczeniu poinformowano, że handel rozpocznie się w czwartek po 9 rano PT “jeśli spełnione zostaną warunki płynności”.

Dokładniej oznacza to, że ADA będzie wymagać wystarczającej podaży. Gdy zostanie to osiągnięte, Coinbase Pro wprowadzi kilka par handlowych – ADA/USD, ADA/BTC, ADA/EUR i ADA/GBP. Księgi zleceń zostaną uruchomione w trzech etapach – post-only, limit-only i pełny handel.
Firma powiedziała, że jeśli jedna z ksiąg zleceń nie spełni jej oceny dla “zdrowego i uporządkowanego rynku”, Coinbase może “utrzymać księgę w jednym stanie przez dłuższy czas lub zawiesić handel.”

Warto zauważyć, że ADA jest dostępna tylko na Coinbase Pro, a nie na Coinbase.com lub którejkolwiek z aplikacji mobilnych.

Dodatkowo, Coinbase Pro będzie początkowo wspierać wypłaty tylko na adresy Shelley (zaczynające się od addr1). Spółka zapowiedziała jednak, że już wkrótce wprowadzi pełne wsparcie.

Chociaż notowanie ADA wiąże się z kilkoma początkowymi ograniczeniami, wiadomości miały natychmiastowy pozytywny wpływ na cenę aktywa. ADA jeszcze dzisiaj rano kosztowała 1,07 USD. Cena monety wzrosła aż o 20% i dotknęła dziennego szczytu na poziomie 1,26 USD. W momencie pisania tych słów, hype nieco osłabł, a kryptowaluta znajduje się na poziomie 1,22 dolara.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Czy Binance mieszała środki klientów z środkami firmy?

Giełda kryptowalut Binance zaprzeczyła informacjom zawartym w artykule Reutersa, w którym stwierdzono, że w 2020 i 2021 r. platforma łączyła środki użytkowników z własnymi przychodami. Patrick Hillman, dyrektor ds. strategii firmy, wyraził opinię, że dziennikarze agencji desperacko chcieli napisać "złą historię", która okazała się "słaba". Menedżer wyższego szczebla napisał: "Następnie napisali 1000 słów teorii spiskowych […]

Kolejny kandydat na prezydenta USA przyjmuje darowizny w bitcoinach

Kandydat na prezydenta USA Vivek Ramaswamy ogłosił, że przyjmuje darowizny w bitcoinach (BTC) na nadchodzące wybory prezydenckie w 2024 roku. Poszedł on więc w ślady Roberta F. Kennedy'ego Jr, który od jakiegoś czasu jest zwolennikiem pierwotnej kryptowaluty. Robert w miniony weekend został pierwszym kandydatem na prezydenta, który ogłosił, że będzie akceptował darowizny w BTC. Darczyńcy […]

Ripple uruchamia platformę do emisji CBDC i stablecoinów

Fintechowy startup Ripple ogłosił uruchomienie Ripple CBDC Platform, kompleksowego rozwiązania dla banków centralnych, rządów i instytucji finansowych do emisji krajowej waluty cyfrowej i "stablecoinów". Scenariusze użycia obejmują: hurtowe i detaliczne CBDC oparte na prywatnym blockchainie lub emisję stabelcoinów. Rozwiązanie opiera się na XRP Ledger (XRPL). W przypadku emitentów platforma umożliwi korzystanie z wielu podpisów w […]

Binance umożliwia handel za pośrednictwem TradingView

Giełda kryptowalut Binance dodała możliwość bezpośredniego handlu spot za pośrednictwem platformy wykresów i analiz TradingView. Aby aktywować zestaw narzędzi, należy połączyć swoje konto Binance w ustawieniach usługi. Następnie historia transakcji zostanie automatycznie zsynchronizowana, a inwestor będzie mógł zarządzać zleceniami w TradingView. Szczegółowe instrukcje dotyczące podłączenia i korzystania z nowej opcji zostały opisane na stronie internetowej […]

Changpeng Zhao: Elon Musk przedłużył życie Dogecoina

Elon Musk "przedłużył życie" Dogecoina, kryptowaluty, która mogła zniknąć "dawno temu". Takiego zdania jest CEO Binance, Changpeng Zhao. Dyrektor naczelny spodziewał się, że Dogecoin "zniknie", biorąc pod uwagę jego "bezużyteczność", ale Elon Musk zainteresował się tym aktywem. Zdaniem Zhao założyciel Tesli wsparł zainteresowanie tokenem memowym, które w przeciwnym razie mogłoby osłabnąć. Dyrektor generalny Binance przyznał, […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram