Co to jest Hashflow (HFT)? Nowy projekt na Binance Launchpool

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 3 listopada 2022
ikona autora biały
hashflow hft dex

Dziś porozmawiamy o nowym projekcie, który pojawił się na platformie Binance Launchpool, a mianowicie Hashflow (HFT). Ma on na celu poprawę efektywności działania automatycznych animatorów rynku w sektorze DeFi. Bez usług AMM usługi zdecentralizowanych finansów po prostu nie byłyby możliwe. To właśnie one były katalizatorem ostatniej hossy, ale wciąż są dalekie od ideału.

DeFi miało pierwotnie usunąć bariery między użytkownikami i uczynić handel kryptowalutami bardziej wydajnym. Jednak w rzeczywistości koszt transakcji na giełdzie DeFi jest większy niż na tych scentralizowanych. Są one obarczone wysokimi prowizjami i często padają ofiarą hakerów. Problemy te stara się rozwiązać Hashflow. Poniżej opowiemy troche więcej na ten temat.

Co to jest Hashflow?

Hashflow to zdecentralizowana giełda, która umożliwia handel dowolnym aktywem z dowolnego łańcucha w ciągu zaledwie kilku sekund. Klient musi jedynie podłączyć swój portfel. Wszystkie transakcje są realizowane bez opłat za obsługę i bez poślizgu. Od momentu powstania w sierpniu 2021 roku, łączny wolumen Hashflow przekroczył 10 miliardów dolarów.

Techniczne aspekty projektu

Hashflow używa standardowych zapytań, aby uzyskać notowania od animatorów rynku, którzy zarządzają płynnością w pulach. Usługi AMM są zobowiązane do złożenia podpisu kryptograficznego na notowaniach, które pozostają niezmienione do momentu zakończenia transakcji. Chroni to przed poślizgiem i atakami typu "sandwich:. Oto jak wygląda przykładowa transakcja:

 • Inwestor prosi o wycenę sprzedaży 10 ETH na Ethereum (łańcuch wychodzący) i zakupu 820 AVAX na Avalanche (łańcuch docelowy).
 • Animator rynku dostarcza inwestorowi podpisaną ofertę.
 • Trader wysyła transakcję do Ethereum z podpisanym zapytaniem jako dodatkową wiadomością.
 • Smart kontrakt puli płynności w łańcuchu źródłowym przeprowadza kontrolę bezpieczeństwa, przekazuje środki z portfela inwestora do puli, wysyła wiadomość z wyceną i wywołuje smart kontrakt bramy w łańcuchu źródłowym
 • Gdy tylko transakcja w łańcuchu źródłowym zakończy się pomyślnie, smart kontrakt bramy wyzwala transfer w łańcuchu docelowym.
 • Zaufane węzły weryfikują transakcję i wysyłają dowód ważności wraz z wyceną do punktu końcowego w łańcuchu docelowym.
 • Repeatery wysyłają zapytanie do łańcucha docelowego i przekazują AVAX do portfela inwestora.
 • Nikt nie polega na zewnętrznych mostach, aby dokonać transferu. Użytkownicy mogą wymieniać dowolne aktywa za pomocą kryptograficznie podpisanej wyceny.

Kluczowe cechy Hashflow

Hashflow nie jest mostem pomiędzy kryptowalutami. Serwis nie deponuje aktywów, aby wyemitować opakowane tokeny w łańcuchu docelowym. Użytkownicy mogą wstępnie wymieniać dane między sieciami w celu przeprowadzenia transakcji .

Platforma Hashflow wykorzystuje warstwę 0 do walidacji danych, ale jej modułowe kontrakty mogą łączyć się z dowolnym publicznym systemem przesyłania wiadomości.

Transakcje na Hashflow kosztują mniej, ponieważ system zużywa mniej gazu. Problemy z używaniem AMM są takie, że cena wykonania nie jest gwarantowana. Dodatkowo nie ma ochrony MEV i istnieje wysokie ryzyko poślizgu. Używanie AMM w połączeniu z mostem jest bardzo nieefektywne z perspektywy gazu. Użytkownicy wnoszą opłaty w dwóch różnych łańcuchach, a także do repeaterów i walidatorów, aby zapewnić płynną komunikację. Opłaty często są bardzo wysokie, szczególnie na Ethereum.

Prowizje wypłacane są w kryptowalucie łańcucha źródłowego. Na przykład, jeśli sprzedajesz USDC na Ethereum, opłaty są uiszczane w ETH. Jeśli sprzedajesz USDC na Avalanche, opłata za gaz jest płacona w AVAX.

Transakcje w większości sieci trwają od 3 do 6 minut, z wyjątkiem Polygon. Jeśli korzystasz z tej sieci, musisz uzyskać minimum 500 potwierdzeń, co zajmuje średnio 15-20 minut.

Interfejs Hashflow

Hashflow z wyglądu jest podobny do Uniswap. Przejdź do strony głównej https://www.hashflow.com, kliknij Launch App i zostaniesz przeniesiony do zakładki wymiany tokenów.

hashflow hft co to

Domyślnie strona giełdy jest wyświetlana w kolorze czarnym, ale możliwe jest wybranie jasnego trybu w zakładce "Settings". Wystarczy, że klikniesz w ikonę trzech kropek obok przycisku Connect Wallet w prawym górnym rogu. W środku znajduje się formularz tworzenia zlecenia. Ustawienia konkretnych animatorów ukryte są pod ikoną koła zębatego w prawym górnym rogu.

W lewym górnym rogu witryny znajdują się przyciski umożliwiające przejście do stron puli płynności oraz do panelu informacyjnego. Podczas składania zlecenia zobaczysz oferty, współczynnik poślizgu i szacunkowe wartości gazu. Na dole po prawej stronie znajdują się linki do warunków korzystania z usługi Hashflow i polityki prywatności. To właściwie wszystko jeśli chodzi o interfejs. Przejdźmy teraz do przeglądu samego tokena HFT.

Gdzie kupić token Hashflow (HFT)?

Token Hashflow (HFT) działa na Binance Smart Chain i Ethereum. Łącznie wyemitowano miliard HFT. Połowa z nich została przeznaczona na rozwój projektu, jedną czwartą wykupili wcześni inwestorzy, a kolejne 19% trafiło w ręce zespołu deweloperskiego.

Ponadto niewielka część jest zarezerwowana na zachęty dla przyszłych użytkowników oraz na potrzeby projektu. Kryptowaluta nie jest jeszcze dostępna w sprzedaży, ale można ją zarobić na giełdzie Binance w sekcji Binance Launchpad.

binance launchpad launchpool hashflow hft

W momencie pisania tego tekstu, do okresu farmingu na https://launchpad.binance.com/pl pozostało 28 dni. Farmić HFT może każdy zweryfikowany użytkownik. Wystarczy, że będziesz posiadał BNB lub BUSD i dodasz je do puli.

Jeżeli jeszcze nie masz konta możesz je w łatwy sposób założyć klikając tutaj.

 • Stan salda każdego użytkownika i całkowite saldo na każdej puli są monitorowane co godzinę w celu obliczenia nagród.
 • Klient może pobierać zarobki, a następnie przenosić je na portfel spot.
 • Zysk roczny (APY) każdej puli aktualizuje się w czasie rzeczywistym.
 • Użytkownik może w każdej chwili wypłacić pieniądze i natychmiast wysłać je do innej puli.
 • Nieodebrane wynagrodzenie jest automatycznie przenoszone na portfel spot klienta po zakończeniu pracy w farmingu.

Aktywa zainwestowane w Launchpool nadal zapewniają użytkownikom standardowe korzyści posiadacza BNB, takie jak airdropy, prawa dostępu do Launchpada i przywileje VIP. Token HFT pojawi się na rynku spot giełdy Binance w dniu 7 listopada 2022 roku.

Dostępne portfele

Token HFT można przechowywać w dowolnych portfelach, które są kompatybilne z ERC-20 i BEP-20. Jednym z najlepszych budżetowych rozwiązań będzie aplikacja Metamask. Jeśli token Hashflow nie jest wyświetla ci się od razu, dodaj go ręcznie. Musisz określić łańcuch bazowy, adres kontraktu i Decimals.

Dla HFT (ERC-20):

 • Ethereum
 • 0xb3999F658C0391d94A37f7FF328F3feC942BcADC
 • 18

Dla HFT (BEP-20):

 • Binance Smart Chain
 • 0x44Ec807ce2F4a6F2737A92e985f318d035883e47
 • 18

Podsumowanie

Platforma Hashflow obiecuje uczynić zdecentralizowany handel bardziej opłacalnym. Inwestorzy za jej pomocą mogą bezproblemowo wymieniać aktywa między łańcuchami w ciągu kilku minut, bez użycia opakowanych tokenów. Usługa zmniejsza ryzyko poślizgu i chroni przed MEV, stosowanym przez górników lub walidatorów w celu zwiększenia opłat za przetwarzanie transakcji. Jak potoczą się losy projektu, trudno w tej chwili powiedzieć. Z całą pewnością warto mu się jednak przyglądać.

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Staking kryptowalut - czym jest staking, sposoby stakowania

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Binance - jak zacząć?

Binance jak zacząć? Jeżeli jesteś nowy w świecie krypto to z całą pewnością zadajesz sobie takie pytanie - i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu Binance to największa giełda kryptowalut na świecie, tak więc jest o niej bardzo głośno. W dzisiejszym artykule odpowiemy na to pytanie. Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak założyć […]

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]

Binance - jak zacząć?

Binance jak zacząć? Jeżeli jesteś nowy w świecie krypto to z całą pewnością zadajesz sobie takie pytanie - i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu Binance to największa giełda kryptowalut na świecie, tak więc jest o niej bardzo głośno. W dzisiejszym artykule odpowiemy na to pytanie. Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak założyć […]

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

Jak przelewać kryptowaluty i Bitcoina?

Kupiłeś krypto, ich cena wzrosła, a ty zarobiłeś pieniądze. Aktywa znajdują się jednak w Twoim prywatnym portfelu. Aby zrealizować zyski będziesz musiał wysłać te kryptowaluty na giełdę. Jak to zrobić? Jak przelewać kryptowaluty i Bitcoina? W dzisiejszym artykule przeprowadzimy Cię przez ten proces krok po kroku! Tak więc, zaczynajmy! Przelewanie kryptowalut na giełdę Jak już […]

Najlepsze tanie kryptowaluty z potencjałem na 2023 rok

Obecnie na rynku istnieją już dziesiątki tysięcy kryptowalut, a każdego dnia kolejne wyrastają jak grzyby po deszczu. Bitcoin nie kosztuje już paru centów, lecz dziesiątki tysięcy dolarów. Dla wielu osób jest więc za drogi, aby zaoferować duży potencjał zysku. W jakie kryptowaluty warto więc zainwestować? Jakie są najlepsze tanie kryptowaluty z potencjałem na 2023 rok? […]

Jak zacząć inwestować w kryptowaluty i Bitcoina? (2023)

Jeżeli tutaj trafiłeś, to zakładam, że jesteś początkującym jeśli chodzi o świat kryptowalut. Zapewne zastanawiasz się więc: jak inwestować w kryptowaluty i Bitcoina? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie jak najbardziej kompleksowo. Poruszymy takie kwestie jak: gdzie inwestować w Bitcoina, jak zacząć krok po kroku, jak analizować rynek, na co uważać. Oprócz […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram