Co to jest Hashflow (HFT)? Nowy projekt na Binance Launchpool

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 3 listopada 2022
ikona autora biały
hashflow hft dex

Dziś porozmawiamy o nowym projekcie, który pojawił się na platformie Binance Launchpool, a mianowicie Hashflow (HFT). Ma on na celu poprawę efektywności działania automatycznych animatorów rynku w sektorze DeFi. Bez usług AMM usługi zdecentralizowanych finansów po prostu nie byłyby możliwe. To właśnie one były katalizatorem ostatniej hossy, ale wciąż są dalekie od ideału.

DeFi miało pierwotnie usunąć bariery między użytkownikami i uczynić handel kryptowalutami bardziej wydajnym. Jednak w rzeczywistości koszt transakcji na giełdzie DeFi jest większy niż na tych scentralizowanych. Są one obarczone wysokimi prowizjami i często padają ofiarą hakerów. Problemy te stara się rozwiązać Hashflow. Poniżej opowiemy troche więcej na ten temat.

Co to jest Hashflow?

Hashflow to zdecentralizowana giełda, która umożliwia handel dowolnym aktywem z dowolnego łańcucha w ciągu zaledwie kilku sekund. Klient musi jedynie podłączyć swój portfel. Wszystkie transakcje są realizowane bez opłat za obsługę i bez poślizgu. Od momentu powstania w sierpniu 2021 roku, łączny wolumen Hashflow przekroczył 10 miliardów dolarów.

Techniczne aspekty projektu

Hashflow używa standardowych zapytań, aby uzyskać notowania od animatorów rynku, którzy zarządzają płynnością w pulach. Usługi AMM są zobowiązane do złożenia podpisu kryptograficznego na notowaniach, które pozostają niezmienione do momentu zakończenia transakcji. Chroni to przed poślizgiem i atakami typu "sandwich:. Oto jak wygląda przykładowa transakcja:

 • Inwestor prosi o wycenę sprzedaży 10 ETH na Ethereum (łańcuch wychodzący) i zakupu 820 AVAX na Avalanche (łańcuch docelowy).
 • Animator rynku dostarcza inwestorowi podpisaną ofertę.
 • Trader wysyła transakcję do Ethereum z podpisanym zapytaniem jako dodatkową wiadomością.
 • Smart kontrakt puli płynności w łańcuchu źródłowym przeprowadza kontrolę bezpieczeństwa, przekazuje środki z portfela inwestora do puli, wysyła wiadomość z wyceną i wywołuje smart kontrakt bramy w łańcuchu źródłowym
 • Gdy tylko transakcja w łańcuchu źródłowym zakończy się pomyślnie, smart kontrakt bramy wyzwala transfer w łańcuchu docelowym.
 • Zaufane węzły weryfikują transakcję i wysyłają dowód ważności wraz z wyceną do punktu końcowego w łańcuchu docelowym.
 • Repeatery wysyłają zapytanie do łańcucha docelowego i przekazują AVAX do portfela inwestora.
 • Nikt nie polega na zewnętrznych mostach, aby dokonać transferu. Użytkownicy mogą wymieniać dowolne aktywa za pomocą kryptograficznie podpisanej wyceny.

Kluczowe cechy Hashflow

Hashflow nie jest mostem pomiędzy kryptowalutami. Serwis nie deponuje aktywów, aby wyemitować opakowane tokeny w łańcuchu docelowym. Użytkownicy mogą wstępnie wymieniać dane między sieciami w celu przeprowadzenia transakcji .

Platforma Hashflow wykorzystuje warstwę 0 do walidacji danych, ale jej modułowe kontrakty mogą łączyć się z dowolnym publicznym systemem przesyłania wiadomości.

Transakcje na Hashflow kosztują mniej, ponieważ system zużywa mniej gazu. Problemy z używaniem AMM są takie, że cena wykonania nie jest gwarantowana. Dodatkowo nie ma ochrony MEV i istnieje wysokie ryzyko poślizgu. Używanie AMM w połączeniu z mostem jest bardzo nieefektywne z perspektywy gazu. Użytkownicy wnoszą opłaty w dwóch różnych łańcuchach, a także do repeaterów i walidatorów, aby zapewnić płynną komunikację. Opłaty często są bardzo wysokie, szczególnie na Ethereum.

Prowizje wypłacane są w kryptowalucie łańcucha źródłowego. Na przykład, jeśli sprzedajesz USDC na Ethereum, opłaty są uiszczane w ETH. Jeśli sprzedajesz USDC na Avalanche, opłata za gaz jest płacona w AVAX.

Transakcje w większości sieci trwają od 3 do 6 minut, z wyjątkiem Polygon. Jeśli korzystasz z tej sieci, musisz uzyskać minimum 500 potwierdzeń, co zajmuje średnio 15-20 minut.

Interfejs Hashflow

Hashflow z wyglądu jest podobny do Uniswap. Przejdź do strony głównej https://www.hashflow.com, kliknij Launch App i zostaniesz przeniesiony do zakładki wymiany tokenów.

hashflow hft co to

Domyślnie strona giełdy jest wyświetlana w kolorze czarnym, ale możliwe jest wybranie jasnego trybu w zakładce "Settings". Wystarczy, że klikniesz w ikonę trzech kropek obok przycisku Connect Wallet w prawym górnym rogu. W środku znajduje się formularz tworzenia zlecenia. Ustawienia konkretnych animatorów ukryte są pod ikoną koła zębatego w prawym górnym rogu.

W lewym górnym rogu witryny znajdują się przyciski umożliwiające przejście do stron puli płynności oraz do panelu informacyjnego. Podczas składania zlecenia zobaczysz oferty, współczynnik poślizgu i szacunkowe wartości gazu. Na dole po prawej stronie znajdują się linki do warunków korzystania z usługi Hashflow i polityki prywatności. To właściwie wszystko jeśli chodzi o interfejs. Przejdźmy teraz do przeglądu samego tokena HFT.

Gdzie kupić token Hashflow (HFT)?

Token Hashflow (HFT) działa na Binance Smart Chain i Ethereum. Łącznie wyemitowano miliard HFT. Połowa z nich została przeznaczona na rozwój projektu, jedną czwartą wykupili wcześni inwestorzy, a kolejne 19% trafiło w ręce zespołu deweloperskiego.

Ponadto niewielka część jest zarezerwowana na zachęty dla przyszłych użytkowników oraz na potrzeby projektu. Kryptowaluta nie jest jeszcze dostępna w sprzedaży, ale można ją zarobić na giełdzie Binance w sekcji Binance Launchpad.

binance launchpad launchpool hashflow hft

W momencie pisania tego tekstu, do okresu farmingu na https://launchpad.binance.com/pl pozostało 28 dni. Farmić HFT może każdy zweryfikowany użytkownik. Wystarczy, że będziesz posiadał BNB lub BUSD i dodasz je do puli.

Jeżeli jeszcze nie masz konta możesz je w łatwy sposób założyć klikając tutaj.

 • Stan salda każdego użytkownika i całkowite saldo na każdej puli są monitorowane co godzinę w celu obliczenia nagród.
 • Klient może pobierać zarobki, a następnie przenosić je na portfel spot.
 • Zysk roczny (APY) każdej puli aktualizuje się w czasie rzeczywistym.
 • Użytkownik może w każdej chwili wypłacić pieniądze i natychmiast wysłać je do innej puli.
 • Nieodebrane wynagrodzenie jest automatycznie przenoszone na portfel spot klienta po zakończeniu pracy w farmingu.

Aktywa zainwestowane w Launchpool nadal zapewniają użytkownikom standardowe korzyści posiadacza BNB, takie jak airdropy, prawa dostępu do Launchpada i przywileje VIP. Token HFT pojawi się na rynku spot giełdy Binance w dniu 7 listopada 2022 roku.

Dostępne portfele

Token HFT można przechowywać w dowolnych portfelach, które są kompatybilne z ERC-20 i BEP-20. Jednym z najlepszych budżetowych rozwiązań będzie aplikacja Metamask. Jeśli token Hashflow nie jest wyświetla ci się od razu, dodaj go ręcznie. Musisz określić łańcuch bazowy, adres kontraktu i Decimals.

Dla HFT (ERC-20):

 • Ethereum
 • 0xb3999F658C0391d94A37f7FF328F3feC942BcADC
 • 18

Dla HFT (BEP-20):

 • Binance Smart Chain
 • 0x44Ec807ce2F4a6F2737A92e985f318d035883e47
 • 18

Podsumowanie

Platforma Hashflow obiecuje uczynić zdecentralizowany handel bardziej opłacalnym. Inwestorzy za jej pomocą mogą bezproblemowo wymieniać aktywa między łańcuchami w ciągu kilku minut, bez użycia opakowanych tokenów. Usługa zmniejsza ryzyko poślizgu i chroni przed MEV, stosowanym przez górników lub walidatorów w celu zwiększenia opłat za przetwarzanie transakcji. Jak potoczą się losy projektu, trudno w tej chwili powiedzieć. Z całą pewnością warto mu się jednak przyglądać.

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Co to jest staking kryptowalut? Jak zacząć stakowanie?

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Omni Network (OMNI) - Nowa kryptowaluta w Binance Launchpool

Binance nie zwalnia tempa. Giełda dodała kolejny projekt do swojej platformy Binance Launchpool. Tym razem jest to kryptowaluta Omni Network (OMNI). W tym artykule rozłożymy ten projekt na czynniki pierwsze. Wyjaśnimy też jak farmić tokeny na Binance Launchpool! Uwaga: Jeśli założysz konto na Binance z tego linka, tuż przed listingiem OMNI (17 kwietnia), na Twoim […]

Darmowe pieniądze za rejestrację w aplikacji w 2024

Kiedyś trendem były aplikacje, które dawały pieniądze za klikanie, czy też wypełnienie ankiet. A co gdybym powiedział Ci, że istnieją aplikacje, które płacą za rejestrację? Wystarczy, że założysz konto, przejdziesz weryfikację i wykonasz jakąś dodatkową czynność. Proste, prawda? Przejdźmy więc do szczegółów! Sprawdźmy jak otrzymać darmowe pieniądze za rejestrację w 2024 roku! Jaka aplikacja płaci […]

Handluj kontraktami futures i zgarniaj ENA

Binance Futures wprowadza kolejną ciekawą promocję. To doskonała okazja zarówno dla traderów futures, jak i nowicjuszy w copy tradingu. Przez ograniczony czas, uczestnicy mogą zgarnąć część z puli 300 000 ENA. Aby wziąć udział, wystarczy zarejestrować się i spełnić proste warunki. Promocja trwa od 3 do 12 kwietnia 2024 i dzieli się na trzy części. […]

Boty do kryptowalut - automatyczne zarabianie na krypto

Jeżeli tutaj trafiłeś to prawdopodobnie szukasz bota, który pozwoli Ci automatycznie zarabiać pieniądze na kryptowalutach. Niestety, mamy dla Ciebie smutną wiadomość - takie boty nie istnieją, a jeśli ktoś oferuje Ci czysty, łatwy i szybki zarobek na botach handlowych to możesz mieć pewność, że to po prostu scam. Wciąż istnieje jednak pewna opcja, a mianowicie […]

Omni Network (OMNI) - Nowa kryptowaluta w Binance Launchpool

Binance nie zwalnia tempa. Giełda dodała kolejny projekt do swojej platformy Binance Launchpool. Tym razem jest to kryptowaluta Omni Network (OMNI). W tym artykule rozłożymy ten projekt na czynniki pierwsze. Wyjaśnimy też jak farmić tokeny na Binance Launchpool! Uwaga: Jeśli założysz konto na Binance z tego linka, tuż przed listingiem OMNI (17 kwietnia), na Twoim […]

Jaka jest najlepsza aplikacja do kryptowalut?

Rynek kryptowalut rozwija się w bardzo szybkim tempie. Wraz z rozwojem ekosystemu, budowane wokół niego jest wiele różnych produktów. Przykładem mogą być chociażby aplikacje do kryptowalut, które pozwalają nam na przechowywanie, handel, staking krypto oraz wiele innych opcji bezpośrednio z naszego samartfona. Ale jaka jest najlepsza aplikacja do kryptowalut? Sprawdzimy to w dzisiejszym poradniku! Najlepsze […]

Czy Ethereum przebije Bitcoina pod kątem wolumenu?

Czy Ethereum może kiedyś prześcignąć Bitcoina pod względem wolumenu? Bitcoin oraz Ethereum to dwa giganty, różniące się od siebie, lecz nieustannie konkurujące. Porównanie tych dwóch technologii wymaga zrozumienia ich podstawowych różnic. W tym artykule wyjaśnimy, czym dokładnie są Bitcoin i Ethereum. Przeanalizujemy też, na czym polegają ich różnice. Zastanowimy się, czy Ethereum ma szansę prześcignąć […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

Bitcoin jak zacząć – gdzie inwestować w kryptowaluty: poradnik dla początkujących

Bitcoin (BTC) to dla Ciebie nowość i nie wiesz jak zacząć? To nic trudnego, nawet jeżeli dopiero zaczynasz interesować się…
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram