Co to jest Hashflow (HFT)? Nowy projekt na Binance Launchpool

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 3 listopada 2022
ikona autora biały
hashflow hft dex

Dziś porozmawiamy o nowym projekcie, który pojawił się na platformie Binance Launchpool, a mianowicie Hashflow (HFT). Ma on na celu poprawę efektywności działania automatycznych animatorów rynku w sektorze DeFi. Bez usług AMM usługi zdecentralizowanych finansów po prostu nie byłyby możliwe. To właśnie one były katalizatorem ostatniej hossy, ale wciąż są dalekie od ideału.

DeFi miało pierwotnie usunąć bariery między użytkownikami i uczynić handel kryptowalutami bardziej wydajnym. Jednak w rzeczywistości koszt transakcji na giełdzie DeFi jest większy niż na tych scentralizowanych. Są one obarczone wysokimi prowizjami i często padają ofiarą hakerów. Problemy te stara się rozwiązać Hashflow. Poniżej opowiemy troche więcej na ten temat.

Co to jest Hashflow?

Hashflow to zdecentralizowana giełda, która umożliwia handel dowolnym aktywem z dowolnego łańcucha w ciągu zaledwie kilku sekund. Klient musi jedynie podłączyć swój portfel. Wszystkie transakcje są realizowane bez opłat za obsługę i bez poślizgu. Od momentu powstania w sierpniu 2021 roku, łączny wolumen Hashflow przekroczył 10 miliardów dolarów.

Techniczne aspekty projektu

Hashflow używa standardowych zapytań, aby uzyskać notowania od animatorów rynku, którzy zarządzają płynnością w pulach. Usługi AMM są zobowiązane do złożenia podpisu kryptograficznego na notowaniach, które pozostają niezmienione do momentu zakończenia transakcji. Chroni to przed poślizgiem i atakami typu "sandwich:. Oto jak wygląda przykładowa transakcja:

 • Inwestor prosi o wycenę sprzedaży 10 ETH na Ethereum (łańcuch wychodzący) i zakupu 820 AVAX na Avalanche (łańcuch docelowy).
 • Animator rynku dostarcza inwestorowi podpisaną ofertę.
 • Trader wysyła transakcję do Ethereum z podpisanym zapytaniem jako dodatkową wiadomością.
 • Smart kontrakt puli płynności w łańcuchu źródłowym przeprowadza kontrolę bezpieczeństwa, przekazuje środki z portfela inwestora do puli, wysyła wiadomość z wyceną i wywołuje smart kontrakt bramy w łańcuchu źródłowym
 • Gdy tylko transakcja w łańcuchu źródłowym zakończy się pomyślnie, smart kontrakt bramy wyzwala transfer w łańcuchu docelowym.
 • Zaufane węzły weryfikują transakcję i wysyłają dowód ważności wraz z wyceną do punktu końcowego w łańcuchu docelowym.
 • Repeatery wysyłają zapytanie do łańcucha docelowego i przekazują AVAX do portfela inwestora.
 • Nikt nie polega na zewnętrznych mostach, aby dokonać transferu. Użytkownicy mogą wymieniać dowolne aktywa za pomocą kryptograficznie podpisanej wyceny.

Kluczowe cechy Hashflow

Hashflow nie jest mostem pomiędzy kryptowalutami. Serwis nie deponuje aktywów, aby wyemitować opakowane tokeny w łańcuchu docelowym. Użytkownicy mogą wstępnie wymieniać dane między sieciami w celu przeprowadzenia transakcji .

Platforma Hashflow wykorzystuje warstwę 0 do walidacji danych, ale jej modułowe kontrakty mogą łączyć się z dowolnym publicznym systemem przesyłania wiadomości.

Transakcje na Hashflow kosztują mniej, ponieważ system zużywa mniej gazu. Problemy z używaniem AMM są takie, że cena wykonania nie jest gwarantowana. Dodatkowo nie ma ochrony MEV i istnieje wysokie ryzyko poślizgu. Używanie AMM w połączeniu z mostem jest bardzo nieefektywne z perspektywy gazu. Użytkownicy wnoszą opłaty w dwóch różnych łańcuchach, a także do repeaterów i walidatorów, aby zapewnić płynną komunikację. Opłaty często są bardzo wysokie, szczególnie na Ethereum.

Prowizje wypłacane są w kryptowalucie łańcucha źródłowego. Na przykład, jeśli sprzedajesz USDC na Ethereum, opłaty są uiszczane w ETH. Jeśli sprzedajesz USDC na Avalanche, opłata za gaz jest płacona w AVAX.

Transakcje w większości sieci trwają od 3 do 6 minut, z wyjątkiem Polygon. Jeśli korzystasz z tej sieci, musisz uzyskać minimum 500 potwierdzeń, co zajmuje średnio 15-20 minut.

Interfejs Hashflow

Hashflow z wyglądu jest podobny do Uniswap. Przejdź do strony głównej https://www.hashflow.com, kliknij Launch App i zostaniesz przeniesiony do zakładki wymiany tokenów.

hashflow hft co to

Domyślnie strona giełdy jest wyświetlana w kolorze czarnym, ale możliwe jest wybranie jasnego trybu w zakładce "Settings". Wystarczy, że klikniesz w ikonę trzech kropek obok przycisku Connect Wallet w prawym górnym rogu. W środku znajduje się formularz tworzenia zlecenia. Ustawienia konkretnych animatorów ukryte są pod ikoną koła zębatego w prawym górnym rogu.

W lewym górnym rogu witryny znajdują się przyciski umożliwiające przejście do stron puli płynności oraz do panelu informacyjnego. Podczas składania zlecenia zobaczysz oferty, współczynnik poślizgu i szacunkowe wartości gazu. Na dole po prawej stronie znajdują się linki do warunków korzystania z usługi Hashflow i polityki prywatności. To właściwie wszystko jeśli chodzi o interfejs. Przejdźmy teraz do przeglądu samego tokena HFT.

Gdzie kupić token Hashflow (HFT)?

Token Hashflow (HFT) działa na Binance Smart Chain i Ethereum. Łącznie wyemitowano miliard HFT. Połowa z nich została przeznaczona na rozwój projektu, jedną czwartą wykupili wcześni inwestorzy, a kolejne 19% trafiło w ręce zespołu deweloperskiego.

Ponadto niewielka część jest zarezerwowana na zachęty dla przyszłych użytkowników oraz na potrzeby projektu. Kryptowaluta nie jest jeszcze dostępna w sprzedaży, ale można ją zarobić na giełdzie Binance w sekcji Binance Launchpad.

binance launchpad launchpool hashflow hft

W momencie pisania tego tekstu, do okresu farmingu na https://launchpad.binance.com/pl pozostało 28 dni. Farmić HFT może każdy zweryfikowany użytkownik. Wystarczy, że będziesz posiadał BNB lub BUSD i dodasz je do puli.

Jeżeli jeszcze nie masz konta możesz je w łatwy sposób założyć klikając tutaj.

 • Stan salda każdego użytkownika i całkowite saldo na każdej puli są monitorowane co godzinę w celu obliczenia nagród.
 • Klient może pobierać zarobki, a następnie przenosić je na portfel spot.
 • Zysk roczny (APY) każdej puli aktualizuje się w czasie rzeczywistym.
 • Użytkownik może w każdej chwili wypłacić pieniądze i natychmiast wysłać je do innej puli.
 • Nieodebrane wynagrodzenie jest automatycznie przenoszone na portfel spot klienta po zakończeniu pracy w farmingu.

Aktywa zainwestowane w Launchpool nadal zapewniają użytkownikom standardowe korzyści posiadacza BNB, takie jak airdropy, prawa dostępu do Launchpada i przywileje VIP. Token HFT pojawi się na rynku spot giełdy Binance w dniu 7 listopada 2022 roku.

Dostępne portfele

Token HFT można przechowywać w dowolnych portfelach, które są kompatybilne z ERC-20 i BEP-20. Jednym z najlepszych budżetowych rozwiązań będzie aplikacja Metamask. Jeśli token Hashflow nie jest wyświetla ci się od razu, dodaj go ręcznie. Musisz określić łańcuch bazowy, adres kontraktu i Decimals.

Dla HFT (ERC-20):

 • Ethereum
 • 0xb3999F658C0391d94A37f7FF328F3feC942BcADC
 • 18

Dla HFT (BEP-20):

 • Binance Smart Chain
 • 0x44Ec807ce2F4a6F2737A92e985f318d035883e47
 • 18

Podsumowanie

Platforma Hashflow obiecuje uczynić zdecentralizowany handel bardziej opłacalnym. Inwestorzy za jej pomocą mogą bezproblemowo wymieniać aktywa między łańcuchami w ciągu kilku minut, bez użycia opakowanych tokenów. Usługa zmniejsza ryzyko poślizgu i chroni przed MEV, stosowanym przez górników lub walidatorów w celu zwiększenia opłat za przetwarzanie transakcji. Jak potoczą się losy projektu, trudno w tej chwili powiedzieć. Z całą pewnością warto mu się jednak przyglądać.

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Złoto na rekordowym poziomie. Czy Bitcoin może pójść w jego ślady?

Według różnych źródeł, złoto wybiło nowy rekord wszech czasów. Kilogram złota jest teraz wart 64.000 dolarów. Oznacza to, że inwestorzy szukają bezpiecznej przystani, w której mogliby trzymać wartość, w celu wyjścia z obecnego kryzysu bankowego. Czy Bitcoin może pójść w ślady złota? Złoto za 65 000 dolarów Poniższy wykres to cena złota i pokazuje wartość […]

Czy Microsoft buduje portfel Ethereum dla Edge?

Dobra wiadomość dla użytkowników Microsoft Edge, ponieważ trwają testy portfela Ethereum dla przeglądarki internetowej. Metamask dla Microsoftu Firma Microsoft rozwija coś, co nazywa "Crypto Wallet" dla Edge. Portfel ten pozwala użytkownikom przechowywać i handlować Etherem, a także tokenami na blockchainie Ethereum, podobnie jak popularny Metamask. Albacore odkrył to i podzielił się tym na Twitterze. Albacore […]

Kolejna edycja Invest Cuffs już w tym tygodniu

To już ostatni moment aby zapisać się na największe wydarzenie dla Inwestorów w tym roku. Już 24-25 marca 2023 roku będzie miała miejsce następna edycja Wydarzenia i Targów Invest Cuffs. To już dziewiąte wydanie imprezy, która każdego roku przyciąga do Krakowa tysiące uczestników, dających możliwość uczestniczenia w prelekcjach prowadzonych przez ponad 120 mówców. Invest Cuffs […]

Banki upadają, bitcoin rośnie. Co się dzieje?

Zapewne nie umknęło Waszej uwadze, że w ostatni weekend upadł Silicon Valley Bank. Silicon Valley Bank był 17. największym bankiem w Stanach Zjednoczonych i bankiem skupiającym się na obsłudze transakcji venture capital i startupów technologicznych. W sumie bank zarządzał ponad 200 miliardami dolarów w depozytach. W ten weekend Rezerwa Federalna, FDIC i Departament Skarbu USA […]

6 powodów, dla których Bitcoin może być przyszłością pieniądza

Bitcoin to pierwsza na świecie zdecentralizowana waluta cyfrowa, która działa bez banku centralnego lub administratora. Przez lata zyskał ogromną popularność ze względu na swój potencjał, aby stać się globalną walutą. Oto sześć powodów, dla których Bitcoin może stać się przyszłością pieniądza. Decentralizacja Sieć Bitcoin jest zdecentralizowaną platformą, w której transakcje są przetwarzane i weryfikowane przez […]

WalletConnect - Co to jest i jak używać?

Jeśli masz jakiekolwiek doświadczenie z DeFi, być może napotkałeś już problem z połączeniem się z jedną ze zdecentralizowanych aplikacji. Portfele kryptowalutowe są bowiem bardzo liczne, podobnie jak aplikacje DeFi. Choć wiele z nich, czy to aplikacje, czy portfele, działa na tych samych sieciach, to jednak istnieją między nimi pewne różnice. Dlatego nawet najbardziej znane i […]

W jakie kryptowaluty inwestować? Nowe kryptowaluty 2023

Tematem naszego dzisiejszego przeglądu będą nowe kryptowaluty 2023. Jeśli myślisz, że krypto zima hamuje powstawanie nowych projektów to jesteś w błędzie. Na przykład Grin i Beam zostały uruchomione na początku 2019 roku. Wówczas to nie tylko sceptycy, ale wielu entuzjastów kryptowalut myślało, że to już koniec. Inwestor powinien zawsze przeprowadzić własny research. Ci, którzy zainwestują […]

Co to jest automatyczny animator rynku (AMM)?

Automated Market Maker (AMM) to algorytm oprogramowania do kontrolowania płynności i wyceny kryptowalut na zdecentralizowanych giełdach. Systemy AMM są szeroko stosowane w DeFi, szczególnie w zdecentralizowanych giełdach (DEX), takich jak w tym Uniswap, Balancer, Bancor i Curve. Aby stworzyć zdecentralizowane rynki, AMM wykorzystuje płynność w kryptowalutowych publicznych pulach wielu tokenów zablokowanych w specjalnych inteligentnych kontraktach. […]

Co to są BTokeny i jak je pożyczać na Binance?

Binance to nie tylko giełda kryptowalut. To cały ekosystem, na który składa się wiele różnych produktów. Jednym z nich jest BNB Chain, czyli blockchain Binance. Na jego potrzeby giełda ta zaczęła "opakowywać" swoje tokeny. Tak jak np. na Ethereum możemy przechowywać Bitcoina w formie WBTC, tak w przypadku BNB Chain również możemy posiadać tzw. BTokeny. […]

Co to jest Binance Swap Farming i jak z niego korzystać?

Jeżeli korzystasz z giełdy Binance z całą pewnością wiesz, że nie jest to jedynie klasyczna giełda. Jest to cały ekosystem złożony z wielu różnych ciekawych produktów. Jednym z nich jest Binance Swap Farming i to na nim skupimy się w tym poradniku. Wyjaśnimy czym on dokładnie jest, jak działa, jakie ma zalety oraz ryzyko oraz […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram