Co to jest Hashflow (HFT)? Nowy projekt na Binance Launchpool

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 3 listopada 2022
ikona autora biały
hashflow hft dex

Dziś porozmawiamy o nowym projekcie, który pojawił się na platformie Binance Launchpool, a mianowicie Hashflow (HFT). Ma on na celu poprawę efektywności działania automatycznych animatorów rynku w sektorze DeFi. Bez usług AMM usługi zdecentralizowanych finansów po prostu nie byłyby możliwe. To właśnie one były katalizatorem ostatniej hossy, ale wciąż są dalekie od ideału.

DeFi miało pierwotnie usunąć bariery między użytkownikami i uczynić handel kryptowalutami bardziej wydajnym. Jednak w rzeczywistości koszt transakcji na giełdzie DeFi jest większy niż na tych scentralizowanych. Są one obarczone wysokimi prowizjami i często padają ofiarą hakerów. Problemy te stara się rozwiązać Hashflow. Poniżej opowiemy troche więcej na ten temat.

Co to jest Hashflow?

Hashflow to zdecentralizowana giełda, która umożliwia handel dowolnym aktywem z dowolnego łańcucha w ciągu zaledwie kilku sekund. Klient musi jedynie podłączyć swój portfel. Wszystkie transakcje są realizowane bez opłat za obsługę i bez poślizgu. Od momentu powstania w sierpniu 2021 roku, łączny wolumen Hashflow przekroczył 10 miliardów dolarów.

Techniczne aspekty projektu

Hashflow używa standardowych zapytań, aby uzyskać notowania od animatorów rynku, którzy zarządzają płynnością w pulach. Usługi AMM są zobowiązane do złożenia podpisu kryptograficznego na notowaniach, które pozostają niezmienione do momentu zakończenia transakcji. Chroni to przed poślizgiem i atakami typu "sandwich:. Oto jak wygląda przykładowa transakcja:

 • Inwestor prosi o wycenę sprzedaży 10 ETH na Ethereum (łańcuch wychodzący) i zakupu 820 AVAX na Avalanche (łańcuch docelowy).
 • Animator rynku dostarcza inwestorowi podpisaną ofertę.
 • Trader wysyła transakcję do Ethereum z podpisanym zapytaniem jako dodatkową wiadomością.
 • Smart kontrakt puli płynności w łańcuchu źródłowym przeprowadza kontrolę bezpieczeństwa, przekazuje środki z portfela inwestora do puli, wysyła wiadomość z wyceną i wywołuje smart kontrakt bramy w łańcuchu źródłowym
 • Gdy tylko transakcja w łańcuchu źródłowym zakończy się pomyślnie, smart kontrakt bramy wyzwala transfer w łańcuchu docelowym.
 • Zaufane węzły weryfikują transakcję i wysyłają dowód ważności wraz z wyceną do punktu końcowego w łańcuchu docelowym.
 • Repeatery wysyłają zapytanie do łańcucha docelowego i przekazują AVAX do portfela inwestora.
 • Nikt nie polega na zewnętrznych mostach, aby dokonać transferu. Użytkownicy mogą wymieniać dowolne aktywa za pomocą kryptograficznie podpisanej wyceny.

Kluczowe cechy Hashflow

Hashflow nie jest mostem pomiędzy kryptowalutami. Serwis nie deponuje aktywów, aby wyemitować opakowane tokeny w łańcuchu docelowym. Użytkownicy mogą wstępnie wymieniać dane między sieciami w celu przeprowadzenia transakcji .

Platforma Hashflow wykorzystuje warstwę 0 do walidacji danych, ale jej modułowe kontrakty mogą łączyć się z dowolnym publicznym systemem przesyłania wiadomości.

Transakcje na Hashflow kosztują mniej, ponieważ system zużywa mniej gazu. Problemy z używaniem AMM są takie, że cena wykonania nie jest gwarantowana. Dodatkowo nie ma ochrony MEV i istnieje wysokie ryzyko poślizgu. Używanie AMM w połączeniu z mostem jest bardzo nieefektywne z perspektywy gazu. Użytkownicy wnoszą opłaty w dwóch różnych łańcuchach, a także do repeaterów i walidatorów, aby zapewnić płynną komunikację. Opłaty często są bardzo wysokie, szczególnie na Ethereum.

Prowizje wypłacane są w kryptowalucie łańcucha źródłowego. Na przykład, jeśli sprzedajesz USDC na Ethereum, opłaty są uiszczane w ETH. Jeśli sprzedajesz USDC na Avalanche, opłata za gaz jest płacona w AVAX.

Transakcje w większości sieci trwają od 3 do 6 minut, z wyjątkiem Polygon. Jeśli korzystasz z tej sieci, musisz uzyskać minimum 500 potwierdzeń, co zajmuje średnio 15-20 minut.

Interfejs Hashflow

Hashflow z wyglądu jest podobny do Uniswap. Przejdź do strony głównej https://www.hashflow.com, kliknij Launch App i zostaniesz przeniesiony do zakładki wymiany tokenów.

hashflow hft co to

Domyślnie strona giełdy jest wyświetlana w kolorze czarnym, ale możliwe jest wybranie jasnego trybu w zakładce "Settings". Wystarczy, że klikniesz w ikonę trzech kropek obok przycisku Connect Wallet w prawym górnym rogu. W środku znajduje się formularz tworzenia zlecenia. Ustawienia konkretnych animatorów ukryte są pod ikoną koła zębatego w prawym górnym rogu.

W lewym górnym rogu witryny znajdują się przyciski umożliwiające przejście do stron puli płynności oraz do panelu informacyjnego. Podczas składania zlecenia zobaczysz oferty, współczynnik poślizgu i szacunkowe wartości gazu. Na dole po prawej stronie znajdują się linki do warunków korzystania z usługi Hashflow i polityki prywatności. To właściwie wszystko jeśli chodzi o interfejs. Przejdźmy teraz do przeglądu samego tokena HFT.

Gdzie kupić token Hashflow (HFT)?

Token Hashflow (HFT) działa na Binance Smart Chain i Ethereum. Łącznie wyemitowano miliard HFT. Połowa z nich została przeznaczona na rozwój projektu, jedną czwartą wykupili wcześni inwestorzy, a kolejne 19% trafiło w ręce zespołu deweloperskiego.

Ponadto niewielka część jest zarezerwowana na zachęty dla przyszłych użytkowników oraz na potrzeby projektu. Kryptowaluta nie jest jeszcze dostępna w sprzedaży, ale można ją zarobić na giełdzie Binance w sekcji Binance Launchpad.

binance launchpad launchpool hashflow hft

W momencie pisania tego tekstu, do okresu farmingu na https://launchpad.binance.com/pl pozostało 28 dni. Farmić HFT może każdy zweryfikowany użytkownik. Wystarczy, że będziesz posiadał BNB lub BUSD i dodasz je do puli.

Jeżeli jeszcze nie masz konta możesz je w łatwy sposób założyć klikając tutaj.

 • Stan salda każdego użytkownika i całkowite saldo na każdej puli są monitorowane co godzinę w celu obliczenia nagród.
 • Klient może pobierać zarobki, a następnie przenosić je na portfel spot.
 • Zysk roczny (APY) każdej puli aktualizuje się w czasie rzeczywistym.
 • Użytkownik może w każdej chwili wypłacić pieniądze i natychmiast wysłać je do innej puli.
 • Nieodebrane wynagrodzenie jest automatycznie przenoszone na portfel spot klienta po zakończeniu pracy w farmingu.

Aktywa zainwestowane w Launchpool nadal zapewniają użytkownikom standardowe korzyści posiadacza BNB, takie jak airdropy, prawa dostępu do Launchpada i przywileje VIP. Token HFT pojawi się na rynku spot giełdy Binance w dniu 7 listopada 2022 roku.

Dostępne portfele

Token HFT można przechowywać w dowolnych portfelach, które są kompatybilne z ERC-20 i BEP-20. Jednym z najlepszych budżetowych rozwiązań będzie aplikacja Metamask. Jeśli token Hashflow nie jest wyświetla ci się od razu, dodaj go ręcznie. Musisz określić łańcuch bazowy, adres kontraktu i Decimals.

Dla HFT (ERC-20):

 • Ethereum
 • 0xb3999F658C0391d94A37f7FF328F3feC942BcADC
 • 18

Dla HFT (BEP-20):

 • Binance Smart Chain
 • 0x44Ec807ce2F4a6F2737A92e985f318d035883e47
 • 18

Podsumowanie

Platforma Hashflow obiecuje uczynić zdecentralizowany handel bardziej opłacalnym. Inwestorzy za jej pomocą mogą bezproblemowo wymieniać aktywa między łańcuchami w ciągu kilku minut, bez użycia opakowanych tokenów. Usługa zmniejsza ryzyko poślizgu i chroni przed MEV, stosowanym przez górników lub walidatorów w celu zwiększenia opłat za przetwarzanie transakcji. Jak potoczą się losy projektu, trudno w tej chwili powiedzieć. Z całą pewnością warto mu się jednak przyglądać.

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]

Najlepsza aplikacja do kryptowalut na smartfona (Ranking 2023)

Rynek kryptowalut rozwija się w bardzo szybkim tempie. Wraz z rozwojem ekosystemu, budowane wokół niego jest wiele różnych produktów. Przykładem mogą być chociażby aplikacje do kryptowalut, które pozwalają nam na przechowywanie, handel, staking krypto oraz wiele innych opcji bezpośrednio z naszego samartfona. Ale jaka jest najlepsza aplikacja do kryptowalut? Sprawdzimy to w dzisiejszym poradniku! Aplikacje […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Czym jest agregator DeFi i jak działa?

Świat DeFi jest pełen niesamowitych możliwości. Istnieją zdecentralizowane giełdy, różne protokoły pożyczkowe i oczywiście platformy oferujące różne formy dodatkowego zarobki z kryptowalut, czy to w formie stakingu, wydobywania płynności czy zaawansowanego yield farmingu. Wiele z nich jest zorientowanych na różne sieci, a ponieważ ich poziom wykorzystania jest dyktowany przede wszystkim przez społeczność. Różnią się one […]

Binance Coin (BNB)

Co to jest Binance Coin Binance Coin, znany również jako BNB, to kryptowaluta wyemitowana przez giełdę Binance. Jest to jedna z najpopularniejszych giełd kryptowalut na świecie. BNB początkowo opierał się na sieci Ethereum, ale z czasem przekształcił się w natywną walutę dedykowanego blockchaina Binance, zwanego Binance Chain. BNB został stworzony jako token umożliwiający korzystanie z […]

Czy warto kupić kartę graficzną po koparce kryptowalut?

Bbranża kryptowalut została dotknięta spadkiem Bitcoina, a następnie spadkiem Ethereum. To wszystko sprawiło, że wydobywanie GPU stało się nieopłacalne. W rezultacie rynek wtórny został zalany tanimi kartami graficznymi. Chociaż mogą one być o 50%, a nawet 70% tańsze niż w sklepach, należy dwa razy zastanowić się, czy warto kupować kartę graficzną po kopaniu kryptowalut. Praca […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram