Co to jest Binance Pay? - wysyłaj i odbieraj kryptowaluty za darmo

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 15 grudnia 2021
ikona autora biały
binance pay

Według białej księgi Satoshiego Nakamoto, Bitcoin miał być elektronicznym systemem pieniężnym peer-to-peer. Ta funkcja jest jednak obecnie wykorzystywana bardzo rzadko. Zamiast tego, większość osób spekuluje na nim lub traktuje go jako magazyn wartości.

Jednym z powodów, dla których Bitcoin nie przyjął się jako metoda płatności, jest wysoka cena przetwarzania transakcji. Z tym samym problemem boryka się też kilka innych kryptowalut, np. Ethereum. Druga największa kryptowaluta na świecie jest obarczona tak wysokimi prowizjami, że korzystanie z niej staje się nierentowne dla małych, indywidualnych inwestorów.

W tym miejscu pojawia się największa giełda kryptowalut na świecie - Binance. Platforma ta uruchomiła w lutym nową funkcję nazwaną Binance Pay.

Korzystając z Binance Pay, użytkownicy giełdy mogą wysyłać i odbierać płatności kryptowalutowe bez żadnych kosztów. Wszystko odbywa się w bardzo intuicyjny sposób, tak więc z procesem tym powinien poradzić sobie nawet początkujący inwestor.

W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci co to jest Binance Pay oraz jak i kiedy warto skorzystać z tej funkcji. Wszystko to wyjaśnione krok po kroku wraz z ilustracjami. Tak więc zaczynamy!

Co to jest Binance Pay?

Binance Pay to nowa usługa od największej giełdy kryptowalut pod względem wolumenów na świecie - Binance. Jej użytkownicy mają możliwość wysyłania i odbierania płatności kryptowalutowych bez konieczności ponoszenia jakichkolwiek opłat transakcyjnych. Z Binance Pay mogą korzystać zarówno sprzedawcy jak i osoby prywatne. Niemniej jednak jest to usługa skierowana do użytkowników giełdy.

Niezarejestrowani użytkownicy też mogą otrzymywać płatności za pośrednictwem Binance Pay. Zrealizować je mogą jednak dopiero po utworzeniu konta, zweryfikowaniu go i aktywowaniu funkcji. Obecnie Binance Pay obsługuje już kilkadziesiąt różnych cyfrowych aktywów.

Jak w prostych słowach opisać Binance Pay? Jest to po prostu alternatywa PayPal'a w ekosystemie kryptowalut. Dzięki PayPal użytkownicy mogą wysyłać, otrzymywać konwencjonalne pieniądze za granicą i robić zakupy w swoich ulubionych sklepach. Binance Pay oferuje podobne rozwiązanie. Pozwala bowiem swoim użytkownikom wydawać kryptowaluty u obsługiwanych sprzedawców, takich jak np. Travala, lub po prostu wysyłać i odbierać kryptowaluty od przyjaciół i rodziny.

Za pośrednictwem "Sklepów Sprzedawców" możesz zobaczyć i sprawdzić, którzy handlowcy zintegrowali się już z Binance Pay. Obecnie do programu dołączyło już 15 firm, a wśród nic m.in: Travala, Coinsbee, Cryptorefills, CS.Deals, Cybertino, L'exception i Shopping.io. Co więcej, lista ta stale się powiększa.


Korzyści z korzystania z Binance Pay

Ogólnie giełda Binance ma w większości pozytywne opinie (więcej na ten temat, w artykule: Binance opinie). Korzystanie z Binance Pay niesie za sobą wiele korzyści, które z góry eliminują konkurencyjne produkty. Oto kilka z nich:

  • Wygoda - Binance Pay jest częścią szerszego ekosystemu Binance. Obejmuje on usługi handlowe, staking, inwestycje, wydobycie, kupno i sprzedaż kryptowalut, kartę Binance i kilka innych produktów. Za pomocą Binance Pay można łatwo wydać kryptowalutę. Nie trzeba przy tym męczyć się z konwersją z pomocą stron trzecich.
  • Koszt - wysyłanie i otrzymywanie płatności za pomocą funkcji Binance Pay jest bezpłatne. Wszyscy użytkownicy to bowiem klienci platformy Binance. Technicznie, fundusze znajdują się w tym samym portfelu. Binance musi tylko zaktualizować zapisy księgi głównej, aby wyświetlić nowe salda nadawcy i odbiorcy. Warto pamiętać, że opłaty za gaz Ethereum często sięgają nawet 100 dolarów. W takim przypadku Binance Pay to opcja zbawienna.
  • Zróżnicowany rynek - na rynku Binance Pay dostępnych jest już kilkanaście sprzedawców lub sklepów. Wciąż dołączają też nowi handlowcy, co oznacza, że w przyszłości użytkownicy będą mieli dostęp do bardziej zdywersyfikowanych możliwości.
  • Szeroki wybór aktywów - Binance Pay zapewnia wsparcie dla kilkudziesięciu kryptowalut i liczba ta stale rośnie
  • Reputacja - Binance to największa giełda kryptowalut na świecie obsługująca największe wolumeny. Oznacza to, że masz do czynienia z zaufaną i bezpieczną platformą.

Jak założyć konto Binance Pay?

Aktywacja funkcji Binance Pay to prosty proces. Składa się on jedynie z trzech kroków, jeśli posiadasz już konto na Binance. Jeśli jeszcze nie jesteś użytkownikiem giełdy, najpierw musisz się zarejestrować i przejść proces weryfikacji. Dokładną instrukcję dot. rejestracji na Binance, znajdziesz pod tym linkiem.

Krok 1: Wejdź w Portfel Finansowania

Załóż lub zaloguj się na swoje konto, najedź myszką na "Portfel" w prawym górnym rogu, a następnie "Portfel Finansowania". Alternatywnie możesz kliknąć w ten link. Przeniesie Cię on bezpośrednio do funkcji Binance Pay.

screen przedstawiający portfel finansowania

Krok 2: Zapoznaj się z funkcjami Binance Pay

Na stronie Portfela Finansowania kliknij zakładkę kliknij "Pay" lub "Odbierz", aby wysłać lub otrzymać transakcję.

screen prezentujący funkcje finansowanie w Binance Pay

Krok 3 - Utwórz nazwę użytkownika i PIN do płatności

Ostatnim krokiem do założenia Binance Pay jest utawienie nazwy użytkownika i łatwego do zapamiętania sześciocyfrowego PINu. Będziesz go używać do autoryzacji wydatków na swoim koncie.

Jeśli już wcześniej aktywowałeś swoją nazwę użytkownika w ekosystemie Binance, np. na Binance P2P, zostanie ona automatycznie wpisana i nie będziesz mógł jej zmienić.

Teraz zaakceptuj warunki korzystania z usług, a następnie kliknij duży pomarańczowy przycisk "Aktywuj". Gratulacje, właśnie aktywowałeś funkcję Binance Pay dla swojego konta.

screen z przyciskiem Activate w Binance Pay

Jak korzystać z Binance Pay?

Teraz, gdy aktywowałeś funkcję Binance Pay, możesz w końcu wysyłać, sprzedawać i wydawać swoje kryptowaluty. Poniżej znajdziesz dokładną instrukcję krok po kroku, dzięki której nauczysz się w jaki sposób wysyłać oraz odbierać płatności. Zacznijmy więc od ich odbierania.


Jak odbierać kryptowaluty za pomocą Binance Pay?

Aby odebrać kryptowalutę za pomocą Binance Pay, wystarczy, że wykonasz kilka prostych kroków. Oto one:

Krok 1: Wejdź do Portfela Finansowania

Zaloguj się na swoje konto Binance i przejdź do strony " Portfel Finansowania". Następnie kliknij na przycisk "Odbierz".

Krok 2: Udostępnij szczegóły płatności

W tym kroku możesz udostępnić dostarczony kod QR, zapisując go na dysku w telefonie lub komputerze. Następnie możesz go wysłać do swojego partnera w transakcji. Aby zapisać swój QR, kliknij w przycisk "Zapisz QR" znajdujący się pod kodem.

screen z przykąłdowym kodem QR do udostępniania płatności w Binance Pay

Obok "Zapisz QR" znajduje się link, który pozwoli Ci wybrać kryptowalutę, którą chcesz odebrać.

Naciśnij na pole waluty, aby otworzyć rozwijaną listę wszystkich obsługiwanych kryptowalut. Do tej pory dostępnych jest co najmniej kilkadziesiąt różnych aktywów, które można wysyłać i odbierać jako płatności lub prezenty.

screen prezentujący wybór waluty w Binance Pay

Poniżej pola "Waluta", możesz określić dokładną liczbę aktywów, które chcesz zażądać od drugiej osoby. Masz też możliwość dołączenia spersonalizowanej notatki. Aby zatwierdzić zmianę, po prostu kliknij przycisk "Zatwierdź".

Uwaga: Jeśli dokonasz jakichkolwiek zmian w polu wyboru waluty, kod QR zmieni się. Oznacza to, że będziesz go musiał jeszcze raz udostępnić drugiej stronie transakcji.

Zamiast kodu QR możesz też użyć swojego adresu e-mail oraz numeru telefonu powiązanego z Twoim kontem Binance lub Pay ID. W ten sposób nadawca może sam wybrać aktywo i kwotę.


Jak wysłać kryptowalutę za pomocą Binance Pay?

Wysyłanie kryptowalut w Binance Pay jest tak samo proste jak ich otrzymywanie. Proces ten to również zaledwie kilka prostych kroków. Oto one:

Krok 1: Przejdź do strony "Portfel Finansowania"

Na stronie internetowej lub aplikacji desktopowej, najedź na "Portfel" i wybierz "Portfel Finansowania" z rozwijanej listy. Następnie kliknij przycisk "Pay".

Krok 2: Wypełnij dane odbiorcy.

Poproś odbiorcę o podanie identyfikatora płatności, adresu e-mail lub numeru telefonu powiązanego z jego kontem Binance. Teraz kliknij na odpowiednią opcję, w zależności od tego, jakie informacje posiadasz o koncie odbiorcy.

screen prezentujący możliwości Binance Pay

Jeśli korzystasz z metody kodu QR, nie musisz ręcznie podawać danych odbiorcy, ponieważ są one już w nim zawarte. W przypadku korzystania z komputera ciężko też będzie zeskanować kod QR. Zamiast tego będziesz musiał ręcznie określić dane odbiorcy, kwotę i kryptowalutę, którą chcesz przesłać.

Krok 3: Wybierz walutę i kwotę

W tym kroku musisz określić walutę, którą chcesz wysłać i kwotę. Opcjonalnie możesz też dołączyć notatkę dla odbiorcy.

screen prezentujący wybór waluty w Binance Pay

W tym miejscu pojawią się tylko waluty, które już posiadasz w swoich portfelach Spot lub Portfelu Finansowania. Jeżeli chciałbyś wysłać inne aktywo, najpierw będziesz musiał przekonwertować dostępne saldo na wybraną kryptowalutę, a następnie wrócić i wybrać ją na tym etapie.

Krok 4: Potwierdź transakcję.

W ostatnim etapie, masz możliwość wyboru portfela, z którego chcesz, aby odjęte były środki. Możesz wybrać portfel Spot lub Portfel Finansowania.

Po określeniu portfela, którego chcesz użyć do dokonania płatności, sprawdź, czy wszystkie inne szczegóły są poprawne. Jeżeli wszystko się zgadza, kliknij "Kontynuuj", aby wysłać środki.

screen prezentujący potwierdzanie transakcji w Binance Pay

To by było na tyle. Jeżeli zapoznałeś się z tym artykułem to potrafisz już zarejestrować się w Binance Pay, wysłać oraz odebrać transakcję. Gratuluję!


Podsumowanie

Binance Pay to świetna alternatywa dla wielu innych, kosztownych metod wydawania kryptowalut. Oprócz świetnego narzędzia, jednocześnie możesz skorzystać ze znanego Ci już ekosystemu. Giełda Binance to największa giełda kryptowalut na świecie. Od 2017 roku ugruntowała sobie naprawdę solidną pozycję na rynku i póki co nie zapowiada się, aby ktokolwiek inny mógł jej dorównać.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Jak i gdzie sprzedać Bitcoin? Wymiana krypto na PLN i gotówkę

Zarobiłeś na kryptowalutach i teraz chcesz zrealizować zyski? Nie wiesz jak to zrobić? Już spieszymy z odpowiedzią. W dzisiejszym poradniku wyjaśnimy krok po kroku jak i gdzie sprzedać Bitcoin. Już teraz możemy Cię jednak zapewnić, że wymiana krypto na pieniądze (np. PLN lub gotówkę) nie jest wcale taka trudna. Proces ten sprowadza się w zasadzie […]

Co to jest staking kryptowalut? Jak zacząć stakowanie?

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Jak wpłacić pieniądze na Binance - wpłata w PLN, EURO

Binance.com to jedna z najpopularniejszych giełd kryptowalut na świecie. Mimo to, pewne kwestie dotyczące giełdy nie są do końca jasne,…

Omni Network (OMNI) - Nowa kryptowaluta w Binance Launchpool

Binance nie zwalnia tempa. Giełda dodała kolejny projekt do swojej platformy Binance Launchpool. Tym razem jest to kryptowaluta Omni Network (OMNI). W tym artykule rozłożymy ten projekt na czynniki pierwsze. Wyjaśnimy też jak farmić tokeny na Binance Launchpool! Uwaga: Jeśli założysz konto na Binance z tego linka, tuż przed listingiem OMNI (17 kwietnia), na Twoim […]

Darmowe pieniądze za rejestrację w aplikacji w 2024

Kiedyś trendem były aplikacje, które dawały pieniądze za klikanie, czy też wypełnienie ankiet. A co gdybym powiedział Ci, że istnieją aplikacje, które płacą za rejestrację? Wystarczy, że założysz konto, przejdziesz weryfikację i wykonasz jakąś dodatkową czynność. Proste, prawda? Przejdźmy więc do szczegółów! Sprawdźmy jak otrzymać darmowe pieniądze za rejestrację w 2024 roku! Jaka aplikacja płaci […]
5 1 Głos
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram