Co to jest Binance CMC TOP 10 Equally Weighted Cryptocurrency Index?

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 21 grudnia 2022
ikona autora biały
binance top 10 indeks

W październiku 2022 roku giełda kryptowalut Binance uruchamiła indeks kryptowalutowy złożony z 10 najlepszych kryptowalut, podobny do Nasdag Composite, Dow Jones Industrial Average (DJIA) i S&P 500. Jego nazwa to Binance CMC TOP 10 Equally Weighted Cryptocurrency Index. Sprawdźmy czym dokładnie jest ten indeks, jak działa oraz co wchodzi w jego skład.

Czym są indeksy i Binance CMC TOP 10 Index?

Za pomocą indeksów ocenia się ogólny stan gospodarki, całych branż lub całego kraju. Indeksy te śledzą miliony ludzi począwszy od przedstawicieli władz, banków, zarządzających funduszami, traderów, aż po zwykłych obywateli. I na pewno i Ty nie raz słyszałeś już o różnych indeksach na giełdach na całym świecie.

Binance CMC Top 10 Index stawia sobie podobny cel. Chce śledzić ogólną kondycję branży kryptowalutowej, a nie pojedynczej kryptowaluty. Powaga podejścia Binance w tworzeniu tego produktu mówi nam, że Binance poważnie myśli o stworzeniu globalnie rozpoznawalnego indeksu kryptowalut, który będzie równie popularny co S&P 500 w tradycyjnym świecie.

Jak obliczany jest skład indeksu?

Binance CoinMarketCap TOP 10 Index to nie tylko "śledzenie" 10 najlepszych kryptowalut według kapitalizacji. Jest to cała osobna organizacja z własną komisją i metodologią obliczania indeksu, w zależności od aktualnego stanu rynku kryptowalut. TOP 10 obejmuje, jak sama nazwa wskazuje, najlepsze 10 kryptowalut według kapitalizacji i lista ta będzie weryfikowana co miesiąc. Sam indeks jest przeliczany w czasie rzeczywistym i co ważne, wszystkie kryptowaluty mają równą wagę w jego kompilacji. Czyli niezależnie od udziału każdej kryptowaluty w rynku, wpływają na indeks w taki sam sposób.

Indeks Binance wystartował w dniu 17 października 2022 roku z poziomu 1000 USD. Od tego momentu za jego pomocą możesz łatwo monitorować stan całego rynku kryptowalut. Wartość większa lub mniejsza niż 1000 będzie oznaczać, że rynek spadł lub wzrósł w stosunku do daty startu.

Podczas premiery indeks Binance CMC TOP 10 składał się z następujących kryptowalut: Bitcoin, Ethereum, Binance Coin, Ripple, Cardano, Solana, Polygon, Polkadot, Tron i Avalanche

Automatyczne inwestowanie w branżę krypto

Jak wiadomo, indeksy giełdowe to nie tylko wskaźniki liczbowe, ale także pełnoprawny instrument finansowy, na podstawie którego działają różne fundusze finansowe i emerytalne oraz tworzone są wtórne instrumenty finansowe.

W przyszłości podobną funkcjonalność będzie miał CMC TOP 10 Index. A pierwszym narzędziem, które wykorzystuje ten indeks już teraz jest Auto Invest na giełdzie Binance. Innymi słowy, osoba, która nie rozumie kryptowalut, może automatycznie zainwestować w branżę po prostu kupując wtórne instrumenty finansowe oparte na indeksie Binance CMC TOP 10. Podobnie jak to się dzieje teraz na giełdzie, gdy inwestorzy inwestują w osobną branżę: elektronikę, medycynę, ropę naftową, metalurgię i inne.

Auto Inwestowanie w Indeks Binance CMC TOP 10 ruszyło w 5 grudnia 2022 roku. Opcja jest dostępna w sekcji Binance Zarobki - Auto Inwestycje.

Jak stworzyć plan Auto Inwestycji?

Stworzenie planu auto inwestycji w nowy indeks Binance jest bardzo proste. Póki co jest jednak dostępne jedynie na urządzeniach mobilnych. Tak więc, najpierw ze swojego smartfona przejdź pod ten link. Zobaczysz ekran jak poniżej:

Kliknij "Utwórz Plan", a następnie wpisz kwotę, którą chcesz zainwestować, cykl okresowy oraz powtarzalność czasową. „Zatwierdź” i to by było na tyle. Właśnie stworzyłeś swój pierwszy plan indeksu TOP 10 Binance.

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Co to jest kryptowaluta Render Token (RNDR)

Dziś porozmawiamy o projekcie kryptowaluty Render Token. W ciągu ostatnich 30 dni stale wykazuje onA pozytywną dynamikę, a pomysł stworzenia zdecentralizowanego rynku, który umożliwia wysokowydajne funkcje renderowania na rozproszonych procesorach graficznych, jest niezwykle ciekawy. Startup Render Token (RNDR) umożliwia posiadaczom potężnych kart graficznych zarabianie kryptowalut bez angażowania się w wydobycie. Przejdźmy teraz do bardziej szczegółowych […]

Co to jest kryptowaluta Stacks (STX) i dlaczego zależy od BTC?

Dziś porozmawiamy o projekcie Stacks. Kryptowaluta STX ma na celu ulepszenie Bitcoina poprzez dodanie nowych funkcji do jego ekosystemu. Całkowita decentralizacja sieci Bitcoin i wysoka moc hashowania przyczyniają się do wysokiego poziomu bezpieczeństwa pierwotnej kryptowaluty, czyniąc ją stabilną i bezpieczną platformą dla zdecentralizowanych aplikacji finansowych. Jednak brak zaawansowanych smart kontraktów i szereg innych ograniczeń utrudniają […]

Czym są kryptowaluty inflacyjne i deflacyjne?

Czy Bitcoin i altcoiny są aktywami deflacyjnymi, czy też, podobnie jak zwykłe papierowe pieniądze podlegają zjawisku inflacji? Jak odróżnić monety deflacyjne od inflacyjnych? Na te i inne pytania odpowiadamy w dzisiejszym artykule. Co to jest inflacyjna kryptowaluta? Niektóre kryptowaluty są inflacyjne, ponieważ ich podaż rośnie w czasie. Takie kryptowaluty wykorzystują kombinację z góry określonych stóp […]

Pepe Coin (PEPE) - Co to? Jak i gdzie kupić?

W ostatnim czasie napewno słyszałeś o kryptowalucie Pepe Coin (PEPE) lub rzuciła Ci się w oczy memowa żaba Pepe the Frog. Nic dziwnego. Projekt ten zyskał dziesiątki tysięcy procent wartości i stworzył kolejnych krypto milionerów. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci co to jest Pepe Coin (PEPE), jak i gdzie kupić ten token oraz wiele więcej. […]

Co to jest EIP-4844? Proto Danksharing Ethereum

Ostatnim ważnym wydarzeniem w sieci Ethereum było wdrożenie aktualizacji Shapella, które odbyło się w połowie kwietnia. Jest to jednak dopiero początek transformacji do Ethereum 2.0. Deweloperzy wciąż muszą rozwiązać największe problemy blockchaina: wysokie opłaty i niską przepustowość. Kolejnym krokiem w tym kierunku będzie wprowadzenie shardingu. Funkcja ta również zostanie wdrożona w kilku etapach - pierwszym […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram