Co to jest Binance CMC TOP 10 Equally Weighted Cryptocurrency Index?

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 21 grudnia 2022
ikona autora biały
binance top 10 indeks

W październiku 2022 roku giełda kryptowalut Binance uruchamiła indeks kryptowalutowy złożony z 10 najlepszych kryptowalut, podobny do Nasdag Composite, Dow Jones Industrial Average (DJIA) i S&P 500. Jego nazwa to Binance CMC TOP 10 Equally Weighted Cryptocurrency Index. Sprawdźmy czym dokładnie jest ten indeks, jak działa oraz co wchodzi w jego skład.

Czym są indeksy i Binance CMC TOP 10 Index?

Za pomocą indeksów ocenia się ogólny stan gospodarki, całych branż lub całego kraju. Indeksy te śledzą miliony ludzi począwszy od przedstawicieli władz, banków, zarządzających funduszami, traderów, aż po zwykłych obywateli. I na pewno i Ty nie raz słyszałeś już o różnych indeksach na giełdach na całym świecie.

Binance CMC Top 10 Index stawia sobie podobny cel. Chce śledzić ogólną kondycję branży kryptowalutowej, a nie pojedynczej kryptowaluty. Powaga podejścia Binance w tworzeniu tego produktu mówi nam, że Binance poważnie myśli o stworzeniu globalnie rozpoznawalnego indeksu kryptowalut, który będzie równie popularny co S&P 500 w tradycyjnym świecie.

Jak obliczany jest skład indeksu?

Binance CoinMarketCap TOP 10 Index to nie tylko "śledzenie" 10 najlepszych kryptowalut według kapitalizacji. Jest to cała osobna organizacja z własną komisją i metodologią obliczania indeksu, w zależności od aktualnego stanu rynku kryptowalut. TOP 10 obejmuje, jak sama nazwa wskazuje, najlepsze 10 kryptowalut według kapitalizacji i lista ta będzie weryfikowana co miesiąc. Sam indeks jest przeliczany w czasie rzeczywistym i co ważne, wszystkie kryptowaluty mają równą wagę w jego kompilacji. Czyli niezależnie od udziału każdej kryptowaluty w rynku, wpływają na indeks w taki sam sposób.

Binance CoinMarketCap TOP 10 Index

Indeks Binance wystartował w dniu 17 października 2022 roku z poziomu 1000 USD. Od tego momentu za jego pomocą możesz łatwo monitorować stan całego rynku kryptowalut. Wartość większa lub mniejsza niż 1000 będzie oznaczać, że rynek spadł lub wzrósł w stosunku do daty startu.

screen prezentujący indeks Binance

Podczas premiery indeks Binance CMC TOP 10 składał się z następujących kryptowalut: Bitcoin, Ethereum, Binance Coin, Ripple, Cardano, Solana, Polygon, Polkadot, Tron i Avalanche

grafika z logiem różnych kryptowalut

Automatyczne inwestowanie w branżę krypto

Jak wiadomo, indeksy giełdowe to nie tylko wskaźniki liczbowe, ale także pełnoprawny instrument finansowy, na podstawie którego działają różne fundusze finansowe i emerytalne oraz tworzone są wtórne instrumenty finansowe.

W przyszłości podobną funkcjonalność będzie miał CMC TOP 10 Index. A pierwszym narzędziem, które wykorzystuje ten indeks już teraz jest Auto Invest na giełdzie Binance. Innymi słowy, osoba, która nie rozumie kryptowalut, może automatycznie zainwestować w branżę po prostu kupując wtórne instrumenty finansowe oparte na indeksie Binance CMC TOP 10. Podobnie jak to się dzieje teraz na giełdzie, gdy inwestorzy inwestują w osobną branżę: elektronikę, medycynę, ropę naftową, metalurgię i inne.

Auto Inwestowanie w Indeks Binance CMC TOP 10 ruszyło w 5 grudnia 2022 roku. Opcja jest dostępna w sekcji Binance Zarobki - Auto Inwestycje.

Jak stworzyć plan Auto Inwestycji?

Stworzenie planu auto inwestycji w nowy indeks Binance jest bardzo proste. Póki co jest jednak dostępne jedynie na urządzeniach mobilnych. Tak więc, najpierw ze swojego smartfona przejdź pod ten link. Zobaczysz ekran jak poniżej:

screen prezentujący tworzenie suto inwestycji w Binance

Kliknij "Utwórz Plan", a następnie wpisz kwotę, którą chcesz zainwestować, cykl okresowy oraz powtarzalność czasową. „Zatwierdź” i to by było na tyle. Właśnie stworzyłeś swój pierwszy plan indeksu TOP 10 Binance.

screen prezentujący dalsze tworzenie suto inwestycji w Binance

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Binance czy Zonda - Porównanie giełd kryptowalut

Na Polskim rynku królują dwie giełdy kryptowalut - Binance i Zonda. Pierwsza z nich jest największą giełdą kryptowalut na świecie i oferuje ogromny ekosystem produktów. Zonda to mniej skomplikowana platforma, która jest najlepszą bramką wejścia i wyjścia z rynku do polskich złotówek. Ale która jest lepsza? Binance czy Zonda? Nasze porównanie giełd kryptowalut postara się […]

Inwestowanie małych kwot w kryptowaluty. Czy się oplaca?

Inwestowanie w kryptowaluty ma bardzo konkretną zaletę: można w nie inwestować nawet małe kwoty. Oznacza to, że z rynkiem tym może zapoznać się niemal każdy - nie ma przy tym znaczenia zasobność portfela. Ale czy inwestowanie małych kwot w kryptowaluty ma sens? W tym artykule spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie! Inwestowanie niewielkich kwot w Bitcoin […]

Co to jest 2FA i do czego służy?

Używanie silnego hasła jest niezbędne do utrzymania bezpieczeństwa w sieci. Czasami jednak hasła mogą zostać złamane przez hakerów. Właśnie dlatego powstało uwierzytelnianie dwuskładnikowe czyli tzw. 2FA. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy co to jest 2FA, jakie rodzaje tego zabezpieczania istnieją i do czego one tak wogóle służą. Tak więc, zaczynajmy! Co to jest 2FA? Uwierzytelnianie dwuskładnikowe […]

PrimeXBT - Bonus za rejestrację (2023)

PrimeXBT to giełda kryptowalut z dźwignią, która szturmem podbija polski rynek (sprawdź PrimeXBT opinie). Pozwala ona bowiem wykorzystać lewar na poziomie nawet 200x podczas handlu niektórymi parami krypto. Ale czy wiesz, że PrimeXBT oferuje bonus za rejestrację? Podczas zakładania konta możesz odebrać 10 USD tuż po przejściu KYC oraz 100 dolarów po dokonaniu pierwszej wpłaty. […]

Binance Web3 Wallet - Czy warto korzystać?

8 listopada 2023 roku Binance wydała swój Web3 Wallet. Zapewnia on łatwy i bezpieczny dostęp do zdecentralizowanego świata technologii blockchain, pozwalając jednocześnie na zarządzanie aktywami Web3 bezpośrednio z poziomu Binance. W dzisiejszym artykule sprawdzimy co ma do zaoferowania Binance Web3 Wallet i czy warto z niego skorzystać. Czym jest Binance Web3 Wallet? Binance Web3 Wallet […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram