Circle i Unstoppable Domains wprowadzają nazwy użytkowników dla transferów USDC

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 4 sierpnia 2021
ikona autora biały
circle usdc unstoppable domain

Circle, firma blockchain stojąca za jednym z najbardziej popularnych stablecoinów - USDC, planuje uprościć doświadczenie użytkownika i transfery USDC w ramach różnych aplikacji i giełd. Aby to zrobić, firma wprowadziła nazwy użytkownika dla portfeli poprzez partnerstwo z dostawcą nazw domen - Unstoppable Domains.

Circle wprowadza nazwy użytkowników USDC

Circle ogłosiło partnerstwo z dostawcą nazw domen opartych na DLT. Tym samym firma fintechowa wdroży "proste i łatwe do odczytania" nazwy użytkowników dla płatności obejmujących jej własny stablecoin - USD Coin.

Zastąpią one "długie alfanumeryczne adresy portfeli", które mogą dezorientować niektórych użytkowników. W rezultacie, klienci będą mogli łatwo przekazywać USDC przez rosnącą liczbę aplikacji, giełd i portfeli wykorzystujących stablecoina.

Obie strony przyznały, że wzorowały się na innych procesorach płatniczych, takich jak PayPal i Venmo, w których nazwy użytkownika upraszczały transakcje. Unstoppable Domains zobowiązało się do wdrożenia takich nazw użytkowników do ponad 30 portfeli i partnerów giełdowych Circle, aby "przyspieszyć zdecentralizowane transakcje peer-to-peer". Starszy wiceprezes ds. marketingu w Circle - Josh Hawkins skomentował współpracę w następujący sposób:

USDC dramatycznie wzrosło w ciągu ostatniego roku, napędzając handel i aktywność płatniczą w całym Internecie. Dzięki nazwom użytkownika .coin firmy Unstoppable Domains, wysyłanie USDC staje się tak proste, jak wysyłanie wiadomości e-mail. Wierzymy, że jest to duży krok naprzód w udostępnianiu płatności USDC dla wszystkich.

Matthew Gould, założyciel i dyrektor generalny Unstoppable Domains, podkreślił znaczący wzrost wykorzystania stablecoinów w ciągu ostatnich kilku lat. Dodał, że "proste nazwy użytkowników w połączeniu z dolarowymi stablecoinami eliminują strach i ryzyko związane z wydawaniem kryptowalut."

Ostatnie wydarzenia związane z Circle

Oprócz inicjatywy opisanej powyżej, firma blockchain niedawno ogłosiła inne znaczące wydarzenia. Circle nawiązał współpracę z globalnym gigantem usług finansowych Mastercard, aby przetestować rozliczenia USDC.

Wcześniej firma podkreśliła plany pójścia za przykładem Coinbase i stania się spółką giełdową. Zamierza to zrobić poprzez fuzję z firmą Special Purpose Acquisition Company (SPAC) o nazwie Concord Acquisition Corp, a całkowita wycena kształtuje się na poziomie 4,5 miliarda dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Co to jest staking kryptowalut? Jak zacząć stakowanie?

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Omni Network (OMNI) - Nowa kryptowaluta w Binance Launchpool

Binance nie zwalnia tempa. Giełda dodała kolejny projekt do swojej platformy Binance Launchpool. Tym razem jest to kryptowaluta Omni Network (OMNI). W tym artykule rozłożymy ten projekt na czynniki pierwsze. Wyjaśnimy też jak farmić tokeny na Binance Launchpool! Uwaga: Jeśli założysz konto na Binance z tego linka, tuż przed listingiem OMNI (17 kwietnia), na Twoim […]

Darmowe pieniądze za rejestrację w aplikacji w 2024

Kiedyś trendem były aplikacje, które dawały pieniądze za klikanie, czy też wypełnienie ankiet. A co gdybym powiedział Ci, że istnieją aplikacje, które płacą za rejestrację? Wystarczy, że założysz konto, przejdziesz weryfikację i wykonasz jakąś dodatkową czynność. Proste, prawda? Przejdźmy więc do szczegółów! Sprawdźmy jak otrzymać darmowe pieniądze za rejestrację w 2024 roku! Jaka aplikacja płaci […]

Handluj kontraktami futures i zgarniaj ENA

Binance Futures wprowadza kolejną ciekawą promocję. To doskonała okazja zarówno dla traderów futures, jak i nowicjuszy w copy tradingu. Przez ograniczony czas, uczestnicy mogą zgarnąć część z puli 300 000 ENA. Aby wziąć udział, wystarczy zarejestrować się i spełnić proste warunki. Promocja trwa od 3 do 12 kwietnia 2024 i dzieli się na trzy części. […]

Boty do kryptowalut - automatyczne zarabianie na krypto

Jeżeli tutaj trafiłeś to prawdopodobnie szukasz bota, który pozwoli Ci automatycznie zarabiać pieniądze na kryptowalutach. Niestety, mamy dla Ciebie smutną wiadomość - takie boty nie istnieją, a jeśli ktoś oferuje Ci czysty, łatwy i szybki zarobek na botach handlowych to możesz mieć pewność, że to po prostu scam. Wciąż istnieje jednak pewna opcja, a mianowicie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram