Circle i Unstoppable Domains wprowadzają nazwy użytkowników dla transferów USDC

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 4 sierpnia 2021
ikona autora biały
circle usdc unstoppable domain

Circle, firma blockchain stojąca za jednym z najbardziej popularnych stablecoinów - USDC, planuje uprościć doświadczenie użytkownika i transfery USDC w ramach różnych aplikacji i giełd. Aby to zrobić, firma wprowadziła nazwy użytkownika dla portfeli poprzez partnerstwo z dostawcą nazw domen - Unstoppable Domains.

Circle wprowadza nazwy użytkowników USDC

Circle ogłosiło partnerstwo z dostawcą nazw domen opartych na DLT. Tym samym firma fintechowa wdroży "proste i łatwe do odczytania" nazwy użytkowników dla płatności obejmujących jej własny stablecoin - USD Coin.

Zastąpią one "długie alfanumeryczne adresy portfeli", które mogą dezorientować niektórych użytkowników. W rezultacie, klienci będą mogli łatwo przekazywać USDC przez rosnącą liczbę aplikacji, giełd i portfeli wykorzystujących stablecoina.

Obie strony przyznały, że wzorowały się na innych procesorach płatniczych, takich jak PayPal i Venmo, w których nazwy użytkownika upraszczały transakcje. Unstoppable Domains zobowiązało się do wdrożenia takich nazw użytkowników do ponad 30 portfeli i partnerów giełdowych Circle, aby "przyspieszyć zdecentralizowane transakcje peer-to-peer". Starszy wiceprezes ds. marketingu w Circle - Josh Hawkins skomentował współpracę w następujący sposób:

USDC dramatycznie wzrosło w ciągu ostatniego roku, napędzając handel i aktywność płatniczą w całym Internecie. Dzięki nazwom użytkownika .coin firmy Unstoppable Domains, wysyłanie USDC staje się tak proste, jak wysyłanie wiadomości e-mail. Wierzymy, że jest to duży krok naprzód w udostępnianiu płatności USDC dla wszystkich.

Matthew Gould, założyciel i dyrektor generalny Unstoppable Domains, podkreślił znaczący wzrost wykorzystania stablecoinów w ciągu ostatnich kilku lat. Dodał, że "proste nazwy użytkowników w połączeniu z dolarowymi stablecoinami eliminują strach i ryzyko związane z wydawaniem kryptowalut."

Ostatnie wydarzenia związane z Circle

Oprócz inicjatywy opisanej powyżej, firma blockchain niedawno ogłosiła inne znaczące wydarzenia. Circle nawiązał współpracę z globalnym gigantem usług finansowych Mastercard, aby przetestować rozliczenia USDC.

Wcześniej firma podkreśliła plany pójścia za przykładem Coinbase i stania się spółką giełdową. Zamierza to zrobić poprzez fuzję z firmą Special Purpose Acquisition Company (SPAC) o nazwie Concord Acquisition Corp, a całkowita wycena kształtuje się na poziomie 4,5 miliarda dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram