Circle i Unstoppable Domains wprowadzają nazwy użytkowników dla transferów USDC

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 4 sierpnia 2021
ikona autora biały
circle usdc unstoppable domain

Circle, firma blockchain stojąca za jednym z najbardziej popularnych stablecoinów - USDC, planuje uprościć doświadczenie użytkownika i transfery USDC w ramach różnych aplikacji i giełd. Aby to zrobić, firma wprowadziła nazwy użytkownika dla portfeli poprzez partnerstwo z dostawcą nazw domen - Unstoppable Domains.

Circle wprowadza nazwy użytkowników USDC

Circle ogłosiło partnerstwo z dostawcą nazw domen opartych na DLT. Tym samym firma fintechowa wdroży "proste i łatwe do odczytania" nazwy użytkowników dla płatności obejmujących jej własny stablecoin - USD Coin.

Zastąpią one "długie alfanumeryczne adresy portfeli", które mogą dezorientować niektórych użytkowników. W rezultacie, klienci będą mogli łatwo przekazywać USDC przez rosnącą liczbę aplikacji, giełd i portfeli wykorzystujących stablecoina.

Obie strony przyznały, że wzorowały się na innych procesorach płatniczych, takich jak PayPal i Venmo, w których nazwy użytkownika upraszczały transakcje. Unstoppable Domains zobowiązało się do wdrożenia takich nazw użytkowników do ponad 30 portfeli i partnerów giełdowych Circle, aby "przyspieszyć zdecentralizowane transakcje peer-to-peer". Starszy wiceprezes ds. marketingu w Circle - Josh Hawkins skomentował współpracę w następujący sposób:

USDC dramatycznie wzrosło w ciągu ostatniego roku, napędzając handel i aktywność płatniczą w całym Internecie. Dzięki nazwom użytkownika .coin firmy Unstoppable Domains, wysyłanie USDC staje się tak proste, jak wysyłanie wiadomości e-mail. Wierzymy, że jest to duży krok naprzód w udostępnianiu płatności USDC dla wszystkich.

Matthew Gould, założyciel i dyrektor generalny Unstoppable Domains, podkreślił znaczący wzrost wykorzystania stablecoinów w ciągu ostatnich kilku lat. Dodał, że "proste nazwy użytkowników w połączeniu z dolarowymi stablecoinami eliminują strach i ryzyko związane z wydawaniem kryptowalut."

Ostatnie wydarzenia związane z Circle

Oprócz inicjatywy opisanej powyżej, firma blockchain niedawno ogłosiła inne znaczące wydarzenia. Circle nawiązał współpracę z globalnym gigantem usług finansowych Mastercard, aby przetestować rozliczenia USDC.

Wcześniej firma podkreśliła plany pójścia za przykładem Coinbase i stania się spółką giełdową. Zamierza to zrobić poprzez fuzję z firmą Special Purpose Acquisition Company (SPAC) o nazwie Concord Acquisition Corp, a całkowita wycena kształtuje się na poziomie 4,5 miliarda dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

FTX uruchamia stronę internetową, aby spłacić europejskich klientów

FTX EU, europejska filia upadłej giełdy kryptowalutowej FTX, uruchomiła stronę internetową, aby spłacić wściekłych, europejskich klientów. Firma złożyła wniosek o upadłość prawie pięć miesięcy temu, powodując efekt domina innych upadających firm kryptowalutowych. W rzeczywistości FTX stał się tak duży, że wiele innych firm zaparkowało swoje pieniądze w tej giełdzie i w rezultacie zostało "zainfekowanych". Użytkownicy […]

Argentyńskie linie lotnicze Flybondi zaczynają wydawać bilety NFT

Argentyński tani przewoźnik Flybondi rozpoczął kampanię Ticket 3.0, w której zaczął wydawać bilety w formie niewymienialnych tokenów (NFT). Linia lotnicza powiedziała, że ta metoda "oferuje bardziej elastyczne doświadczenie podróży". Z kolei Flybondi będzie w stanie zmniejszyć koszty obsługi klienta i zwiększyć przychody dzięki prowizjom handlowym. Usługa ta stała się możliwa dzięki partnerstwu z TravelX, opartą […]

Rosja chce mieć własną walutę z Brazylią, Indiami, Chinami i RPA

Krążą pogłoski, że kraje BRICS chcą stworzyć własną walutę, aby ułatwić płatności między uczestniczącymi państwami. To może być ciężki cios dla dolara i może stwarzać możliwości dla Bitcoina. BRICS są wpływowe BRICS to skrót od krajów Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i RPA. Kraje te mają znaczący wpływ na globalną gospodarkę ze względu na ich duże […]

Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku z powodu halvingu i recesji

Mike McGlone twierdzi, że Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku, a następnie nadejdzie halving i seria innych fundamentalnych wydarzeń. Analityk Bloomberga wyraził swoje prognozy podczas wywiadu ze Scottem Melkerem. Bitcoin i efekt halvingu Zanim zanurkujemy dalej w jego przewidywania, szybkie słowo na temat tego tak zwanego halvingu. Co cztery lata liczba nowo […]

Tim Draper radzi przedsiębiorcom, by kupowali Bitcoina

Amerykański miliarder i legenda inwestycji Tim Draper radzi przedsiębiorcom, aby kupili Bitcoin. Według niego jest to sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnym kryzysem bankowym. Nawiasem mówiąc, Tim Draper nie jest osobą nową w świecie Bitcoina, ponieważ już w czerwcu 2014 roku kupił od rządu USA 30 000 Bitcoinów za 19 milionów dolarów. Te Bitcoiny zostały […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram