Szef Markus Mueller, szef działu inwestycji w Deutsche Bank, zasugerował, że “zarządzanie”, które będzie legitymizowało inwestycje w kryptografię, może istnieć za “pięć do dziesięciu lat”.

W wywiadzie dla Bloomberga w poniedziałek, 29 stycznia, Mueller ostrzegł przed obecnymi inwestycjami w kryptowalutę, ponieważ wiąże się to z inwestycjami wyłącznie spekulacyjnymi, jednocześnie apelując do firm działających w sferze współpracy z regulatorami.

Po utworzeniu zabezpieczeń i odpowiedniego zaufania, kryptowaluty mogą być oceniane tak, jak ustanowione klasy aktywów. Możliwe, że wymagane zarządzanie będzie istniało za pięć do dziesięciu lat

Deutsche Bank tradycyjnie przyjmuje błędną opinię na temat kryptowalut w miarę wzrostu cen, ostrzegając w grudniu, że poważny spadek Bitcoin został “zdyskontowany jako mały problem” przez rynki finansowe.

Brak wahań w tradycyjnych akcjach wzbudził zainteresowanie inwestorów bardziej ryzykownymi aktywami, takimi jak Bitcoin.

Inny analityk Deutsche Bank, Masao Muraki, napisał w notatce z połowy stycznia:

Obecnie coraz więcej inwestorów instytucjonalnych obserwuje kryptowaluty jako granicę podejmowania ryzyka w celu oceny stabilności cen aktywów

Niemcy nadal pozostają w tyle pod względem traktowania kryptowalut na poziomie konsumenckim, stanowiąc wyraźny kontrast w stosunku do inicjatyw podejmowanych w innych krajach, takich jak na przykład sąsiednia Szwajcaria.

Wcześniej w tym miesiącu dyrektor banku centralnego w kraju wykluczył komentarze brytyjskich i amerykańskich prawodawców na Światowym Forum Ekonomicznym 2018, że regulacja kryptowalut powinna być wspólnym międzynarodowym wysiłkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *