Chiny rozszerzą testy cyfrowego juana na cztery prowincje

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 21 września 2022
ikona autora biały
cyfrowy juan

Chińskie prowincje Sichuan, Hebei, Jiangsu i Guangdong rozpoczną testy cyfrowego juana (e-CNY). Takie informacje podał dziennik South China Morning Post, powołując się na zastępcę gubernatora banku centralnego Fan Yifei.

Urzędnik określił program jako "ważną infrastrukturę ery cyfrowej". Nie określił jednak terminu rozszerzenia geografii testów.

Chiny testują cyfrowego juana już od trzech lat. Pod koniec 2021 roku transakcje e-CNY wyniosły 87,57 mld juanów (~13,68 mld USD), przy czym zarejestrowano 261 mln unikalnych cyfrowych portfeli.

Testy odbyły się w Shenzhen, Suzhou, Xiong'an, Chengdu, Szanghaju, Hainan, Changsha, Xi'an, Qingdao, Dalian oraz na terenie Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Wspomniane miasta będą nadal korzystać z tego instrumentu.

W kwietniu 2022 roku były gubernator Ludowego Banku Chin Zhou Xiaochuan zauważył, że e-CNY jest przede wszystkim dla społeczeństwa i sprzedawców, a nie po to, by zastąpić SWIFT lub "zamienić walutę w broń".

Były urzędnik dodał następnie, że cyfrowy juan mógłby zostać w przyszłości przystosowany do płatności transgranicznych, ale nawet wtedy CBDC nadal byłby skierowany do użytkowników detalicznych.

Półtora roku temu Bank Centralny Chin i Zjednoczone Emiraty Arabskie dołączyły do projektu "mostu" dla krajowych walut cyfrowych uruchomionego przez regulatorów z Hongkongu i Tajlandii.

Cyfrowy juan zagrożeniem?

Przypomnijmy, że w marcu 2022 roku amerykański senator Pat Toomey stwierdził, że cyfrowy juan stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego.

Analitycy Deutsche Bank zasugerowali również, że wykorzystanie e-CNY w handlu zagranicznym może podważyć dominację dolara.

Później grupa republikańskich senatorów wprowadziła w Kongresie USA projekt ustawy, która wymagałaby od sklepów z aplikacjami wyeliminowania używania cyfrowego renminbi, a także wszelkich aplikacji z taką funkcjonalnością.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Cztery osoby miały niemal całkowitą kontrolę nad Tether Holdings w 2018 r.

Jeśli wierzyć źródłom The Wall Street Journal, tylko cztery osoby miały pełną kontrolę nad firmą Tether Holdings w 2018 roku. Śledztwo prowadzone przez nowojorskiego prokuratora generalnego i Commodity Futures Trading Commission (CFTC) w sprawie Tether Holdings w 2021 roku, ujawniło nieznaną wcześniej strukturę własnościową emitenta stablecoinów. Udziały w Tether Według dokumentów, Tether został zbudowany przez […]

Charlie Munger powtarza, że USA powinny zakazać Bitcoina

Charlie Munger, wiceprezes Berkshire Hathaway i prawa ręka Warrena Buffetta, powtórzył swoje stanowisko przeciwko Bitcoinowi i całej branży kryptowalut. Tym razem amerykański inwestor miliarder wezwał rząd Stanów Zjednoczonych do zakazania wszystkich kryptowalut, ponieważ z pewnością spowodują one więcej szkód niż pożytku. Munger atakuje ponownie W opinii opublikowanej w mediach głównego nurtu, Wall Street Journal (WSJ), […]

FTX miał jeszcze 1,4 mld USD w gotówce na koniec 2022 roku

Bankrutujący obecnie FTX miał jeszcze w bilansie na koniec 2022 roku 1,4 mld dolarów w gotówce. Tak wynika z nowej aktualizacji dotyczącej kondycji finansowej platformy giełdowej. Ta kwota jest o około 19 procent wyższa od 1,2 miliarda dolarów, o których wcześniej mówiono w listopadzie 2022 roku, w momencie złożenia przez FTX wniosku o upadłość. 260 […]

Te osoby ze świata krypto (nie)kupują własne akcje

W branży kryptowalutowej można kupić nie tylko kryptowaluty, ale także akcje spółek działających w tym sektorze. Niestety, te firmy również cierpią z powodu rynku niedźwiedzia. Topowi ludzie w niektórych firmach już zrezygnowali z mentalności HODL. Inni rzeczywiście kupują. Na razie są to mało zróżnicowane akcje. Przecież, żeby je łatwo i publicznie sprzedać, musi to być […]

Trudność kopania bitcoina osiąga ATH

Górnicy włączają coraz więcej maszyn. To popchnętło wskaźnik trudności wydobycia nowych Bitcoinów do najwyższego punktu w historii. W niedzielę po kolejnym przeliczeniu trudność kopania wzrosła o 4,68 proc. Trudność kopania ATH Poniższy wykres pokazuje jak zmieniał się poziom trudności Bitcoina na przestrzeni lat. Jest on dostosowywany co dwa tygodnie: jeśli w tym okresie górnicy dostarczyli […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram