Chińskie banki komercyjne testują portfele na cyfrowego juana

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 6 sierpnia 2020
ikona autora biały
chiny cbdc

Chińska cyfrowa waluta banku centralnego (CBDC) może zbliżać się do długo oczekiwanego uruchomienia, ponieważ nowe raporty wskazują, że wiele lokalnych banków komercyjnych rozpoczęło testy aplikacji portfela cyfrowego związanego z CBDC.

Chińskie banki testują portfel na CBDC

W ostatnim przeglądzie wydarzeń związanych z przyszłą cyfrową walutą Chin, w raporcie Reuters napisano, że kilka dużych państwowych banków komercyjnych prowadzi wewnętrzne testy aplikacji cyfrowego portfela. Pracownicy tych banków zaczęli już przesyłać pieniądze, a nawet dokonywać płatności, za pomocą nowego portfela.

Wdrażając te testy, banki komercyjne potwierdzają niedawne oświadczenie Ludowego Banku Chin (PBoC), kiedy wezwał on do szybszego rozwoju i lepszej promocji walut cyfrowych.

Wkrótce po tym, jak LBOC wygłosił ten komunikat, podobną opinię podzielił były chiński bankier. Wang Yongli, były wiceprezes Bank of China, powiedział, że Chiny mogą zacząć pozycjonowanie CBDC jako substytut M0 (gotówka w obiegu). Dyrektor instytutu badawczego Haixia blockchain zauważył jednak, że nie powinien się on ograniczać, ponieważ może to spowodować ryzyko dla jego konkurencyjności rynkowej.

Dyrektor zarządzający Digital Renaissance Foundation Cao Yin z siedzibą w Szanghaju zwrócił uwagę na pewne zagrożenia w przypadku szybkiego zastąpienia gotówki:

Rozwój chińskiego cyfrowego juana

Najbardziej zaludniony naród świata jest prawdopodobnie najbardziej zaawansowanym krajem pod względem rozwoju CBDC. Wcześniejszy wyciek screenshotów sugerował, że jeden z największych państwowych banków – Agricultural Bank of China – stworzył wersję testową aplikacji mobilnej powiązanej z cyfrową walutą.

Aplikacja ta stworzona jest z zupełnie innym zamysłem, niż wcześniej opisywany portfel. Działa ona podobnie do platform płatności online, takich jak Alipay i WeChat Pay.

W innym, późniejszym raporcie wspomniano, że chiński rząd może wykorzystać zbliżające się CBDC do stymulowania i przeciwdziałania potencjalnym zagrożeniom ze strony USA dla lokalnych instytucji finansowych i międzynarodowego rozliczania juana. Kraj wykorzystał nawet firmę Tencent do przetestowania waluty cyfrowej i zachęcenia do masowej adopcji w sektorze po jej uruchomieniu.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram