Chińskie banki komercyjne testują portfele na cyfrowego juana

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 6 sierpnia 2020
ikona autora biały
chiny cbdc

Chińska cyfrowa waluta banku centralnego (CBDC) może zbliżać się do długo oczekiwanego uruchomienia, ponieważ nowe raporty wskazują, że wiele lokalnych banków komercyjnych rozpoczęło testy aplikacji portfela cyfrowego związanego z CBDC.

Chińskie banki testują portfel na CBDC

W ostatnim przeglądzie wydarzeń związanych z przyszłą cyfrową walutą Chin, w raporcie Reuters napisano, że kilka dużych państwowych banków komercyjnych prowadzi wewnętrzne testy aplikacji cyfrowego portfela. Pracownicy tych banków zaczęli już przesyłać pieniądze, a nawet dokonywać płatności, za pomocą nowego portfela.

Wdrażając te testy, banki komercyjne potwierdzają niedawne oświadczenie Ludowego Banku Chin (PBoC), kiedy wezwał on do szybszego rozwoju i lepszej promocji walut cyfrowych.

Wkrótce po tym, jak LBOC wygłosił ten komunikat, podobną opinię podzielił były chiński bankier. Wang Yongli, były wiceprezes Bank of China, powiedział, że Chiny mogą zacząć pozycjonowanie CBDC jako substytut M0 (gotówka w obiegu). Dyrektor instytutu badawczego Haixia blockchain zauważył jednak, że nie powinien się on ograniczać, ponieważ może to spowodować ryzyko dla jego konkurencyjności rynkowej.

Dyrektor zarządzający Digital Renaissance Foundation Cao Yin z siedzibą w Szanghaju zwrócił uwagę na pewne zagrożenia w przypadku szybkiego zastąpienia gotówki:

Rozwój chińskiego cyfrowego juana

Najbardziej zaludniony naród świata jest prawdopodobnie najbardziej zaawansowanym krajem pod względem rozwoju CBDC. Wcześniejszy wyciek screenshotów sugerował, że jeden z największych państwowych banków – Agricultural Bank of China – stworzył wersję testową aplikacji mobilnej powiązanej z cyfrową walutą.

Aplikacja ta stworzona jest z zupełnie innym zamysłem, niż wcześniej opisywany portfel. Działa ona podobnie do platform płatności online, takich jak Alipay i WeChat Pay.

W innym, późniejszym raporcie wspomniano, że chiński rząd może wykorzystać zbliżające się CBDC do stymulowania i przeciwdziałania potencjalnym zagrożeniom ze strony USA dla lokalnych instytucji finansowych i międzynarodowego rozliczania juana. Kraj wykorzystał nawet firmę Tencent do przetestowania waluty cyfrowej i zachęcenia do masowej adopcji w sektorze po jej uruchomieniu.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Złoto na rekordowym poziomie. Czy Bitcoin może pójść w jego ślady?

Według różnych źródeł, złoto wybiło nowy rekord wszech czasów. Kilogram złota jest teraz wart 64.000 dolarów. Oznacza to, że inwestorzy szukają bezpiecznej przystani, w której mogliby trzymać wartość, w celu wyjścia z obecnego kryzysu bankowego. Czy Bitcoin może pójść w ślady złota? Złoto za 65 000 dolarów Poniższy wykres to cena złota i pokazuje wartość […]

Czy Microsoft buduje portfel Ethereum dla Edge?

Dobra wiadomość dla użytkowników Microsoft Edge, ponieważ trwają testy portfela Ethereum dla przeglądarki internetowej. Metamask dla Microsoftu Firma Microsoft rozwija coś, co nazywa "Crypto Wallet" dla Edge. Portfel ten pozwala użytkownikom przechowywać i handlować Etherem, a także tokenami na blockchainie Ethereum, podobnie jak popularny Metamask. Albacore odkrył to i podzielił się tym na Twitterze. Albacore […]

Kolejna edycja Invest Cuffs już w tym tygodniu

To już ostatni moment aby zapisać się na największe wydarzenie dla Inwestorów w tym roku. Już 24-25 marca 2023 roku będzie miała miejsce następna edycja Wydarzenia i Targów Invest Cuffs. To już dziewiąte wydanie imprezy, która każdego roku przyciąga do Krakowa tysiące uczestników, dających możliwość uczestniczenia w prelekcjach prowadzonych przez ponad 120 mówców. Invest Cuffs […]

Banki upadają, bitcoin rośnie. Co się dzieje?

Zapewne nie umknęło Waszej uwadze, że w ostatni weekend upadł Silicon Valley Bank. Silicon Valley Bank był 17. największym bankiem w Stanach Zjednoczonych i bankiem skupiającym się na obsłudze transakcji venture capital i startupów technologicznych. W sumie bank zarządzał ponad 200 miliardami dolarów w depozytach. W ten weekend Rezerwa Federalna, FDIC i Departament Skarbu USA […]

6 powodów, dla których Bitcoin może być przyszłością pieniądza

Bitcoin to pierwsza na świecie zdecentralizowana waluta cyfrowa, która działa bez banku centralnego lub administratora. Przez lata zyskał ogromną popularność ze względu na swój potencjał, aby stać się globalną walutą. Oto sześć powodów, dla których Bitcoin może stać się przyszłością pieniądza. Decentralizacja Sieć Bitcoin jest zdecentralizowaną platformą, w której transakcje są przetwarzane i weryfikowane przez […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram