Charlie Munger powtarza, że USA powinny zakazać Bitcoina

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 3 lutego 2023
ikona autora biały
charlie munger

Charlie Munger, wiceprezes Berkshire Hathaway i prawa ręka Warrena Buffetta, powtórzył swoje stanowisko przeciwko Bitcoinowi i całej branży kryptowalut.

Tym razem amerykański inwestor miliarder wezwał rząd Stanów Zjednoczonych do zakazania wszystkich kryptowalut, ponieważ z pewnością spowodują one więcej szkód niż pożytku.

Munger atakuje ponownie

W opinii opublikowanej w mediach głównego nurtu, Wall Street Journal (WSJ), Munger argumentował, że niezatwierdzone prywatne firmy emitują tysiące kryptowalut, podając lukę w regulacji kryptowalut w USA jako powód.

Te cyfrowe aktywa stały się przedmiotem obrotu publicznego bez rządowego wstępnego zatwierdzeniai stanowią ryzyko dla zdrowia gospodarczego kraju.

Inwestor porównał taki poziom kapitalizmu do uwagi przypisywanej znanemu amerykańskiemu pisarzowi Markowi Twainowi: "Kopalnia to dziura w ziemi z kłamcą na szczycie."

Obwiniając rząd o brak regulacji, Munger przekonywał, że takie cyfrowe aktywa nie są ani walutami, ani towarami, ani papierami wartościowymi. Sklasyfikował kryptowaluty jako kontrakty hazardowe w kraju, w którym są one tradycyjnie regulowane przez "państwa, które konkurują w opieszałości."

Wiceprzewodniczący Berkshire nalegał, aby Stany Zjednoczone uchwaliły nowe prawo federalne, które zakazałoby kryptowalut i zapobiegło kontynuacji takich incydentów.

Przykład "Uncommon Sense"

Na poparcie swoich racji Munger przytoczył dwa precedensy. Pierwszym z nich był przypadek, w którym komunistyczny rząd Chin niedawno zakazał stosowania kryptowalut. Nazwał to mądrą decyzją, ponieważ wiedzieli, że takie waluty spowodują więcej szkód niż pożytku.

Ponadto krytyk Bitcoina wspomniał o incydencie w Anglii z początku 1700 roku, gdzie kraj ten zakazał wszelkiego publicznego handlu nowymi akcjami. Zakaz wynikał z chwiejnego planu, który zakładał gromadzenie zysków poprzez wykorzystanie wolno pływających żaglowców do handlu z biednymi.

Zakaz był egzekwowany przez około 100 lat, a według Mungera dzięki temu Anglia najbardziej przyczyniła się do rozwoju cywilizacji.

"Co powinny zrobić Stany Zjednoczone po wprowadzeniu zakazu obrotu kryptowalutami? Cóż, jeszcze jedno działanie może mieć sens: Podziękuj chińskiemu przywódcy komunistycznemu za wspaniały przykład nietuzinkowego rozsądku".

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Złoto na rekordowym poziomie. Czy Bitcoin może pójść w jego ślady?

Według różnych źródeł, złoto wybiło nowy rekord wszech czasów. Kilogram złota jest teraz wart 64.000 dolarów. Oznacza to, że inwestorzy szukają bezpiecznej przystani, w której mogliby trzymać wartość, w celu wyjścia z obecnego kryzysu bankowego. Czy Bitcoin może pójść w ślady złota? Złoto za 65 000 dolarów Poniższy wykres to cena złota i pokazuje wartość […]

Czy Microsoft buduje portfel Ethereum dla Edge?

Dobra wiadomość dla użytkowników Microsoft Edge, ponieważ trwają testy portfela Ethereum dla przeglądarki internetowej. Metamask dla Microsoftu Firma Microsoft rozwija coś, co nazywa "Crypto Wallet" dla Edge. Portfel ten pozwala użytkownikom przechowywać i handlować Etherem, a także tokenami na blockchainie Ethereum, podobnie jak popularny Metamask. Albacore odkrył to i podzielił się tym na Twitterze. Albacore […]

Kolejna edycja Invest Cuffs już w tym tygodniu

To już ostatni moment aby zapisać się na największe wydarzenie dla Inwestorów w tym roku. Już 24-25 marca 2023 roku będzie miała miejsce następna edycja Wydarzenia i Targów Invest Cuffs. To już dziewiąte wydanie imprezy, która każdego roku przyciąga do Krakowa tysiące uczestników, dających możliwość uczestniczenia w prelekcjach prowadzonych przez ponad 120 mówców. Invest Cuffs […]

Banki upadają, bitcoin rośnie. Co się dzieje?

Zapewne nie umknęło Waszej uwadze, że w ostatni weekend upadł Silicon Valley Bank. Silicon Valley Bank był 17. największym bankiem w Stanach Zjednoczonych i bankiem skupiającym się na obsłudze transakcji venture capital i startupów technologicznych. W sumie bank zarządzał ponad 200 miliardami dolarów w depozytach. W ten weekend Rezerwa Federalna, FDIC i Departament Skarbu USA […]

6 powodów, dla których Bitcoin może być przyszłością pieniądza

Bitcoin to pierwsza na świecie zdecentralizowana waluta cyfrowa, która działa bez banku centralnego lub administratora. Przez lata zyskał ogromną popularność ze względu na swój potencjał, aby stać się globalną walutą. Oto sześć powodów, dla których Bitcoin może stać się przyszłością pieniądza. Decentralizacja Sieć Bitcoin jest zdecentralizowaną platformą, w której transakcje są przetwarzane i weryfikowane przez […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram