Charlie Munger powtarza, że USA powinny zakazać Bitcoina

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 3 lutego 2023
ikona autora biały
charlie munger

Charlie Munger, wiceprezes Berkshire Hathaway i prawa ręka Warrena Buffetta, powtórzył swoje stanowisko przeciwko Bitcoinowi i całej branży kryptowalut.

Tym razem amerykański inwestor miliarder wezwał rząd Stanów Zjednoczonych do zakazania wszystkich kryptowalut, ponieważ z pewnością spowodują one więcej szkód niż pożytku.

Munger atakuje ponownie

W opinii opublikowanej w mediach głównego nurtu, Wall Street Journal (WSJ), Munger argumentował, że niezatwierdzone prywatne firmy emitują tysiące kryptowalut, podając lukę w regulacji kryptowalut w USA jako powód.

Te cyfrowe aktywa stały się przedmiotem obrotu publicznego bez rządowego wstępnego zatwierdzeniai stanowią ryzyko dla zdrowia gospodarczego kraju.

Inwestor porównał taki poziom kapitalizmu do uwagi przypisywanej znanemu amerykańskiemu pisarzowi Markowi Twainowi: "Kopalnia to dziura w ziemi z kłamcą na szczycie."

Obwiniając rząd o brak regulacji, Munger przekonywał, że takie cyfrowe aktywa nie są ani walutami, ani towarami, ani papierami wartościowymi. Sklasyfikował kryptowaluty jako kontrakty hazardowe w kraju, w którym są one tradycyjnie regulowane przez "państwa, które konkurują w opieszałości."

Wiceprzewodniczący Berkshire nalegał, aby Stany Zjednoczone uchwaliły nowe prawo federalne, które zakazałoby kryptowalut i zapobiegło kontynuacji takich incydentów.

Przykład "Uncommon Sense"

Na poparcie swoich racji Munger przytoczył dwa precedensy. Pierwszym z nich był przypadek, w którym komunistyczny rząd Chin niedawno zakazał stosowania kryptowalut. Nazwał to mądrą decyzją, ponieważ wiedzieli, że takie waluty spowodują więcej szkód niż pożytku.

Ponadto krytyk Bitcoina wspomniał o incydencie w Anglii z początku 1700 roku, gdzie kraj ten zakazał wszelkiego publicznego handlu nowymi akcjami. Zakaz wynikał z chwiejnego planu, który zakładał gromadzenie zysków poprzez wykorzystanie wolno pływających żaglowców do handlu z biednymi.

Zakaz był egzekwowany przez około 100 lat, a według Mungera dzięki temu Anglia najbardziej przyczyniła się do rozwoju cywilizacji.

"Co powinny zrobić Stany Zjednoczone po wprowadzeniu zakazu obrotu kryptowalutami? Cóż, jeszcze jedno działanie może mieć sens: Podziękuj chińskiemu przywódcy komunistycznemu za wspaniały przykład nietuzinkowego rozsądku".

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram