Changpeng Zhao ostrzega przed wyciekami kluczy API z platformy 3Commas

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 29 grudnia 2022
ikona autora biały
changpeng zhao (1)

Szef giełdy kryptowalutowej Binance, Changpeng Zhao, ostrzegł o wycieku kluczy API użytkowników algorytmicznej platformy handlu aktywami cyfrowymi 3Commas.

"Jestem dość pewien, że wycieki kluczy API z 3Commas są powszechne. Jeśli kiedykolwiek dostarczyłeś [platformie] klucz API (z jakiejkolwiek giełdy), proszę natychmiast go wyłączyć".

Zhao podkreślił, że Binance nie może samodzielnie wyłączyć kluczy, ponieważ zespół "nie wie, jakie API użytkownicy udostępnili innym platformom."

Według doniesień w sieci, haker opublikował już część zrzutu bazy danych 3Commas z wrażliwymi informacjami klientów Binance i KuCoin.

Jak podaje CoinDesk, napastnik dostał w swoje ręce około 100 tysięcy kluczy API. 10 tys. z nich zamieścił w domenie publicznej i obiecał, że resztę opublikuje "w najbliższych dniach".

Firma 3Commas potwierdziła wyciek. Stwierdziła, że dane ujawnione przez hakera są "prawdziwe".

"Widzieliśmy komunikat hakera i możemy potwierdzić, że dane w plikach są poprawne. Jako natychmiastowe działanie, zwróciliśmy się do Binance, KuCoin i innych wspieranych giełd, aby cofnąć klucze, które były połączone z 3Commas".

Firma powiedziała, że zbadała potencjalne działania insiderów, ale nie znalazła na to potwierdzenia. Dostęp do infrastruktury miała "ograniczona liczba pracowników" - wynika z oświadczenia. Od 19 listopada 3Commas rutynowo cofa im pozwolenia.

Zespół platformy wyjaśnił, że do wycieku doszło przed 16 listopada. Po tej dacie klucze API były "niezagrożone". W sprawie zdarzenia wezmą udział organy ścigania.

W październiku 2022 roku 3Commas i FTX wspólnie ogłosiły narażenie na szwank szeregu kluczy API, które następnie zostały wykorzystane do przeprowadzenia nieautoryzowanych transakcji tokenami DMM Governance (DMG).

Dla przypomnienia, doniesienia o wycieku danych użytkowników pojawiły się w sieci ponownie w grudniu. Firma zdementowała te informacje, nazywając je celowym atakiem.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram