Changpeng Zhao ostrzega przed wyciekami kluczy API z platformy 3Commas

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 29 grudnia 2022
ikona autora biały
changpeng zhao (1)

Szef giełdy kryptowalutowej Binance, Changpeng Zhao, ostrzegł o wycieku kluczy API użytkowników algorytmicznej platformy handlu aktywami cyfrowymi 3Commas.

"Jestem dość pewien, że wycieki kluczy API z 3Commas są powszechne. Jeśli kiedykolwiek dostarczyłeś [platformie] klucz API (z jakiejkolwiek giełdy), proszę natychmiast go wyłączyć".

Zhao podkreślił, że Binance nie może samodzielnie wyłączyć kluczy, ponieważ zespół "nie wie, jakie API użytkownicy udostępnili innym platformom."

Według doniesień w sieci, haker opublikował już część zrzutu bazy danych 3Commas z wrażliwymi informacjami klientów Binance i KuCoin.

Jak podaje CoinDesk, napastnik dostał w swoje ręce około 100 tysięcy kluczy API. 10 tys. z nich zamieścił w domenie publicznej i obiecał, że resztę opublikuje "w najbliższych dniach".

Firma 3Commas potwierdziła wyciek. Stwierdziła, że dane ujawnione przez hakera są "prawdziwe".

"Widzieliśmy komunikat hakera i możemy potwierdzić, że dane w plikach są poprawne. Jako natychmiastowe działanie, zwróciliśmy się do Binance, KuCoin i innych wspieranych giełd, aby cofnąć klucze, które były połączone z 3Commas".

Firma powiedziała, że zbadała potencjalne działania insiderów, ale nie znalazła na to potwierdzenia. Dostęp do infrastruktury miała "ograniczona liczba pracowników" - wynika z oświadczenia. Od 19 listopada 3Commas rutynowo cofa im pozwolenia.

Zespół platformy wyjaśnił, że do wycieku doszło przed 16 listopada. Po tej dacie klucze API były "niezagrożone". W sprawie zdarzenia wezmą udział organy ścigania.

W październiku 2022 roku 3Commas i FTX wspólnie ogłosiły narażenie na szwank szeregu kluczy API, które następnie zostały wykorzystane do przeprowadzenia nieautoryzowanych transakcji tokenami DMM Governance (DMG).

Dla przypomnienia, doniesienia o wycieku danych użytkowników pojawiły się w sieci ponownie w grudniu. Firma zdementowała te informacje, nazywając je celowym atakiem.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Czy Binance mieszała środki klientów z środkami firmy?

Giełda kryptowalut Binance zaprzeczyła informacjom zawartym w artykule Reutersa, w którym stwierdzono, że w 2020 i 2021 r. platforma łączyła środki użytkowników z własnymi przychodami. Patrick Hillman, dyrektor ds. strategii firmy, wyraził opinię, że dziennikarze agencji desperacko chcieli napisać "złą historię", która okazała się "słaba". Menedżer wyższego szczebla napisał: "Następnie napisali 1000 słów teorii spiskowych […]

Kolejny kandydat na prezydenta USA przyjmuje darowizny w bitcoinach

Kandydat na prezydenta USA Vivek Ramaswamy ogłosił, że przyjmuje darowizny w bitcoinach (BTC) na nadchodzące wybory prezydenckie w 2024 roku. Poszedł on więc w ślady Roberta F. Kennedy'ego Jr, który od jakiegoś czasu jest zwolennikiem pierwotnej kryptowaluty. Robert w miniony weekend został pierwszym kandydatem na prezydenta, który ogłosił, że będzie akceptował darowizny w BTC. Darczyńcy […]

Ripple uruchamia platformę do emisji CBDC i stablecoinów

Fintechowy startup Ripple ogłosił uruchomienie Ripple CBDC Platform, kompleksowego rozwiązania dla banków centralnych, rządów i instytucji finansowych do emisji krajowej waluty cyfrowej i "stablecoinów". Scenariusze użycia obejmują: hurtowe i detaliczne CBDC oparte na prywatnym blockchainie lub emisję stabelcoinów. Rozwiązanie opiera się na XRP Ledger (XRPL). W przypadku emitentów platforma umożliwi korzystanie z wielu podpisów w […]

Binance umożliwia handel za pośrednictwem TradingView

Giełda kryptowalut Binance dodała możliwość bezpośredniego handlu spot za pośrednictwem platformy wykresów i analiz TradingView. Aby aktywować zestaw narzędzi, należy połączyć swoje konto Binance w ustawieniach usługi. Następnie historia transakcji zostanie automatycznie zsynchronizowana, a inwestor będzie mógł zarządzać zleceniami w TradingView. Szczegółowe instrukcje dotyczące podłączenia i korzystania z nowej opcji zostały opisane na stronie internetowej […]

Changpeng Zhao: Elon Musk przedłużył życie Dogecoina

Elon Musk "przedłużył życie" Dogecoina, kryptowaluty, która mogła zniknąć "dawno temu". Takiego zdania jest CEO Binance, Changpeng Zhao. Dyrektor naczelny spodziewał się, że Dogecoin "zniknie", biorąc pod uwagę jego "bezużyteczność", ale Elon Musk zainteresował się tym aktywem. Zdaniem Zhao założyciel Tesli wsparł zainteresowanie tokenem memowym, które w przeciwnym razie mogłoby osłabnąć. Dyrektor generalny Binance przyznał, […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram