Changpeng Zhao ostrzega przed wyciekami kluczy API z platformy 3Commas

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 29 grudnia 2022
ikona autora biały
changpeng zhao (1)

Szef giełdy kryptowalutowej Binance, Changpeng Zhao, ostrzegł o wycieku kluczy API użytkowników algorytmicznej platformy handlu aktywami cyfrowymi 3Commas.

"Jestem dość pewien, że wycieki kluczy API z 3Commas są powszechne. Jeśli kiedykolwiek dostarczyłeś [platformie] klucz API (z jakiejkolwiek giełdy), proszę natychmiast go wyłączyć".

Zhao podkreślił, że Binance nie może samodzielnie wyłączyć kluczy, ponieważ zespół "nie wie, jakie API użytkownicy udostępnili innym platformom."

Według doniesień w sieci, haker opublikował już część zrzutu bazy danych 3Commas z wrażliwymi informacjami klientów Binance i KuCoin.

Jak podaje CoinDesk, napastnik dostał w swoje ręce około 100 tysięcy kluczy API. 10 tys. z nich zamieścił w domenie publicznej i obiecał, że resztę opublikuje "w najbliższych dniach".

Firma 3Commas potwierdziła wyciek. Stwierdziła, że dane ujawnione przez hakera są "prawdziwe".

"Widzieliśmy komunikat hakera i możemy potwierdzić, że dane w plikach są poprawne. Jako natychmiastowe działanie, zwróciliśmy się do Binance, KuCoin i innych wspieranych giełd, aby cofnąć klucze, które były połączone z 3Commas".

Firma powiedziała, że zbadała potencjalne działania insiderów, ale nie znalazła na to potwierdzenia. Dostęp do infrastruktury miała "ograniczona liczba pracowników" - wynika z oświadczenia. Od 19 listopada 3Commas rutynowo cofa im pozwolenia.

Zespół platformy wyjaśnił, że do wycieku doszło przed 16 listopada. Po tej dacie klucze API były "niezagrożone". W sprawie zdarzenia wezmą udział organy ścigania.

W październiku 2022 roku 3Commas i FTX wspólnie ogłosiły narażenie na szwank szeregu kluczy API, które następnie zostały wykorzystane do przeprowadzenia nieautoryzowanych transakcji tokenami DMM Governance (DMG).

Dla przypomnienia, doniesienia o wycieku danych użytkowników pojawiły się w sieci ponownie w grudniu. Firma zdementowała te informacje, nazywając je celowym atakiem.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Cztery osoby miały niemal całkowitą kontrolę nad Tether Holdings w 2018 r.

Jeśli wierzyć źródłom The Wall Street Journal, tylko cztery osoby miały pełną kontrolę nad firmą Tether Holdings w 2018 roku. Śledztwo prowadzone przez nowojorskiego prokuratora generalnego i Commodity Futures Trading Commission (CFTC) w sprawie Tether Holdings w 2021 roku, ujawniło nieznaną wcześniej strukturę własnościową emitenta stablecoinów. Udziały w Tether Według dokumentów, Tether został zbudowany przez […]

Charlie Munger powtarza, że USA powinny zakazać Bitcoina

Charlie Munger, wiceprezes Berkshire Hathaway i prawa ręka Warrena Buffetta, powtórzył swoje stanowisko przeciwko Bitcoinowi i całej branży kryptowalut. Tym razem amerykański inwestor miliarder wezwał rząd Stanów Zjednoczonych do zakazania wszystkich kryptowalut, ponieważ z pewnością spowodują one więcej szkód niż pożytku. Munger atakuje ponownie W opinii opublikowanej w mediach głównego nurtu, Wall Street Journal (WSJ), […]

FTX miał jeszcze 1,4 mld USD w gotówce na koniec 2022 roku

Bankrutujący obecnie FTX miał jeszcze w bilansie na koniec 2022 roku 1,4 mld dolarów w gotówce. Tak wynika z nowej aktualizacji dotyczącej kondycji finansowej platformy giełdowej. Ta kwota jest o około 19 procent wyższa od 1,2 miliarda dolarów, o których wcześniej mówiono w listopadzie 2022 roku, w momencie złożenia przez FTX wniosku o upadłość. 260 […]

Te osoby ze świata krypto (nie)kupują własne akcje

W branży kryptowalutowej można kupić nie tylko kryptowaluty, ale także akcje spółek działających w tym sektorze. Niestety, te firmy również cierpią z powodu rynku niedźwiedzia. Topowi ludzie w niektórych firmach już zrezygnowali z mentalności HODL. Inni rzeczywiście kupują. Na razie są to mało zróżnicowane akcje. Przecież, żeby je łatwo i publicznie sprzedać, musi to być […]

Trudność kopania bitcoina osiąga ATH

Górnicy włączają coraz więcej maszyn. To popchnętło wskaźnik trudności wydobycia nowych Bitcoinów do najwyższego punktu w historii. W niedzielę po kolejnym przeliczeniu trudność kopania wzrosła o 4,68 proc. Trudność kopania ATH Poniższy wykres pokazuje jak zmieniał się poziom trudności Bitcoina na przestrzeni lat. Jest on dostosowywany co dwa tygodnie: jeśli w tym okresie górnicy dostarczyli […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram