Changpeng Zhao ostrzega przed wyciekami kluczy API z platformy 3Commas

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 29 grudnia 2022
ikona autora biały
changpeng zhao (1)

Szef giełdy kryptowalutowej Binance, Changpeng Zhao, ostrzegł o wycieku kluczy API użytkowników algorytmicznej platformy handlu aktywami cyfrowymi 3Commas.

"Jestem dość pewien, że wycieki kluczy API z 3Commas są powszechne. Jeśli kiedykolwiek dostarczyłeś [platformie] klucz API (z jakiejkolwiek giełdy), proszę natychmiast go wyłączyć".

Zhao podkreślił, że Binance nie może samodzielnie wyłączyć kluczy, ponieważ zespół "nie wie, jakie API użytkownicy udostępnili innym platformom."

Według doniesień w sieci, haker opublikował już część zrzutu bazy danych 3Commas z wrażliwymi informacjami klientów Binance i KuCoin.

Jak podaje CoinDesk, napastnik dostał w swoje ręce około 100 tysięcy kluczy API. 10 tys. z nich zamieścił w domenie publicznej i obiecał, że resztę opublikuje "w najbliższych dniach".

Firma 3Commas potwierdziła wyciek. Stwierdziła, że dane ujawnione przez hakera są "prawdziwe".

"Widzieliśmy komunikat hakera i możemy potwierdzić, że dane w plikach są poprawne. Jako natychmiastowe działanie, zwróciliśmy się do Binance, KuCoin i innych wspieranych giełd, aby cofnąć klucze, które były połączone z 3Commas".

Firma powiedziała, że zbadała potencjalne działania insiderów, ale nie znalazła na to potwierdzenia. Dostęp do infrastruktury miała "ograniczona liczba pracowników" - wynika z oświadczenia. Od 19 listopada 3Commas rutynowo cofa im pozwolenia.

Zespół platformy wyjaśnił, że do wycieku doszło przed 16 listopada. Po tej dacie klucze API były "niezagrożone". W sprawie zdarzenia wezmą udział organy ścigania.

W październiku 2022 roku 3Commas i FTX wspólnie ogłosiły narażenie na szwank szeregu kluczy API, które następnie zostały wykorzystane do przeprowadzenia nieautoryzowanych transakcji tokenami DMM Governance (DMG).

Dla przypomnienia, doniesienia o wycieku danych użytkowników pojawiły się w sieci ponownie w grudniu. Firma zdementowała te informacje, nazywając je celowym atakiem.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Portal w Binance Launchpool - to już 47. projekt!

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który pojawi się na platformie Binance Launchpool - to już 47 w historii. Tym razem jest to platforma gamingowa Web3 - Portal. Przy okazji zaoferowała promocję, w której do zgarnięcia jest 20 tokenów PIXEL zupełnie za darmo: aby je odebrać należy założyć konto z promocyjnego linka: odbierz 20 PIXEL. […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram