CEO Mastercard wyjaśnia, kiedy kryptowaluty wejdą do głównego nurtu

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 8 listopada 2022
ikona autora biały
mastercard

Michael Miebach - dyrektor generalny Mastercard - uważa, że potrzeba więcej czasu niż oczekiwano, aby kryptowaluty znalazły się w głównym nurcie. Jest jednak optymistą. Twierdzi, że klasa aktywów stanie się znacznie bardziej atrakcyjna dla ludzi, gdy tylko organizacje nadzorujące wprowadzą odpowiednie regulacje.

Długa droga do przebycia

W niedawnym wywiadzie prezes Mastercard nakreślił, że coraz większa liczba inwestorów chce zagłębić się w rynek kryptowalut. Gigant usług płatniczych pozwala im to robić "tak łatwo i co ważniejsze tak bezpiecznie", jak każda konkurencyjna firma - dodał.

Miebach widzi przyszły świat, w którym większość konsumentów na całym świecie używa bitcoina w codziennych transakcjach i rozliczeniach. Niemniej jednak uważa, że nie stanie się to w najbliższych miesiącach:

Myślę, że przed nami długa droga, zanim kryptowaluta stanie się głównym nurtem.

Dyrektor nakreślił brak kompleksowych zasad w branży jako jeden z głównych powodów, które spowalniają adopcję. Jego zdaniem wiele osób nie wie, jak wejść w przestrzeń i jak zapewnić sobie maksymalne bezpieczeństwo.

Miebach jako przykład podał niewymienne tokeny (NFT), twierdząc, że zakup takich produktów jest " topornym doświadczeniem." Aby ułatwić ten proces, Mastercard w styczniu połączył siły z Coinbase:

Więc współpracowaliśmy z Coinbase, aby uczynić to tak prostym, jak kupujesz kawę. Myślę, że te rzeczy muszą się kliknąć, a wtedy masz podstawy, aby stać się głównym nurtem.

Kryptowalutowe próby Mastercard

Mastercard powtórzył swoje pozytywne stanowisko wobec branży w lutym. Wówczas wzmocnił swoje ramię doradcze w zakresie kryptowalut. Zasilił je 500 absolwentami szkół wyższych i młodymi profesjonalistami.

W kwietniu firma połączyła siły z Nexo, aby wprowadzić pierwszą kryptowalutową kredytową w Europie. Umożliwiła tym samym klientom wydawanie pieniędzy bez konieczności rozstawania się ze swoimi aktywami.

Gigant przetwarzania sierpniu nawiązał też współpracę z Binance. Wspólnie wydali przedpłaconą kartę kryptowalutową dla argentyńskich konsumentów. Produkt umożliwia im rozliczanie rachunków w cyfrowych aktywach w każdym krajowym sklepie lub miejscu, które akceptuje Mastercard.

Najnowsza funkcja firmy została zaprojektowana, aby pomóc bankom w walce z przypadkami oszustw kryptowalutowych. "Crypto Secure", jak brzmi jej nazwa, wykorzystuje "wyrafinowane" algorytmy sztucznej inteligencji do wykrywania działań przestępczych, dlatego jest szczególnie przydatna dla instytucji finansowych.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Robinhood Crypto - bonus powitalny do 20 EUR za rejestrację

Robinhood to aplikacja finansowa do handlu akcjami, ETFami, a także kryptowalutami dotychczas bardzo popularna w USA. Jak się jednak okazuje, firma postanowiła rozszerzyć swój zasięg w Europie. Wraz z wejściem na nowy rynek Robinhood przygotował także bonus powitalny, który można otrzymać za rejestrację. Co to za bonus? Jak go odebrać? O tym w dzisiejszym artykule! […]

Staking kryptowalut - czym jest staking, sposoby stakowania

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Binance - jak zacząć?

Binance jak zacząć? Jeżeli jesteś nowy w świecie krypto to z całą pewnością zadajesz sobie takie pytanie - i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu Binance to największa giełda kryptowalut na świecie, tak więc jest o niej bardzo głośno. W dzisiejszym artykule odpowiemy na to pytanie. Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak założyć […]

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram