CEO Mastercard wyjaśnia, kiedy kryptowaluty wejdą do głównego nurtu

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 8 listopada 2022
ikona autora biały
mastercard

Michael Miebach - dyrektor generalny Mastercard - uważa, że potrzeba więcej czasu niż oczekiwano, aby kryptowaluty znalazły się w głównym nurcie. Jest jednak optymistą. Twierdzi, że klasa aktywów stanie się znacznie bardziej atrakcyjna dla ludzi, gdy tylko organizacje nadzorujące wprowadzą odpowiednie regulacje.

Długa droga do przebycia

W niedawnym wywiadzie prezes Mastercard nakreślił, że coraz większa liczba inwestorów chce zagłębić się w rynek kryptowalut. Gigant usług płatniczych pozwala im to robić "tak łatwo i co ważniejsze tak bezpiecznie", jak każda konkurencyjna firma - dodał.

Miebach widzi przyszły świat, w którym większość konsumentów na całym świecie używa bitcoina w codziennych transakcjach i rozliczeniach. Niemniej jednak uważa, że nie stanie się to w najbliższych miesiącach:

Myślę, że przed nami długa droga, zanim kryptowaluta stanie się głównym nurtem.

Dyrektor nakreślił brak kompleksowych zasad w branży jako jeden z głównych powodów, które spowalniają adopcję. Jego zdaniem wiele osób nie wie, jak wejść w przestrzeń i jak zapewnić sobie maksymalne bezpieczeństwo.

Miebach jako przykład podał niewymienne tokeny (NFT), twierdząc, że zakup takich produktów jest " topornym doświadczeniem." Aby ułatwić ten proces, Mastercard w styczniu połączył siły z Coinbase:

Więc współpracowaliśmy z Coinbase, aby uczynić to tak prostym, jak kupujesz kawę. Myślę, że te rzeczy muszą się kliknąć, a wtedy masz podstawy, aby stać się głównym nurtem.

Kryptowalutowe próby Mastercard

Mastercard powtórzył swoje pozytywne stanowisko wobec branży w lutym. Wówczas wzmocnił swoje ramię doradcze w zakresie kryptowalut. Zasilił je 500 absolwentami szkół wyższych i młodymi profesjonalistami.

W kwietniu firma połączyła siły z Nexo, aby wprowadzić pierwszą kryptowalutową kredytową w Europie. Umożliwiła tym samym klientom wydawanie pieniędzy bez konieczności rozstawania się ze swoimi aktywami.

Gigant przetwarzania sierpniu nawiązał też współpracę z Binance. Wspólnie wydali przedpłaconą kartę kryptowalutową dla argentyńskich konsumentów. Produkt umożliwia im rozliczanie rachunków w cyfrowych aktywach w każdym krajowym sklepie lub miejscu, które akceptuje Mastercard.

Najnowsza funkcja firmy została zaprojektowana, aby pomóc bankom w walce z przypadkami oszustw kryptowalutowych. "Crypto Secure", jak brzmi jej nazwa, wykorzystuje "wyrafinowane" algorytmy sztucznej inteligencji do wykrywania działań przestępczych, dlatego jest szczególnie przydatna dla instytucji finansowych.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram