CEO Mastercard wyjaśnia, kiedy kryptowaluty wejdą do głównego nurtu

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 8 listopada 2022
ikona autora biały
mastercard

Michael Miebach - dyrektor generalny Mastercard - uważa, że potrzeba więcej czasu niż oczekiwano, aby kryptowaluty znalazły się w głównym nurcie. Jest jednak optymistą. Twierdzi, że klasa aktywów stanie się znacznie bardziej atrakcyjna dla ludzi, gdy tylko organizacje nadzorujące wprowadzą odpowiednie regulacje.

Długa droga do przebycia

W niedawnym wywiadzie prezes Mastercard nakreślił, że coraz większa liczba inwestorów chce zagłębić się w rynek kryptowalut. Gigant usług płatniczych pozwala im to robić "tak łatwo i co ważniejsze tak bezpiecznie", jak każda konkurencyjna firma - dodał.

Miebach widzi przyszły świat, w którym większość konsumentów na całym świecie używa bitcoina w codziennych transakcjach i rozliczeniach. Niemniej jednak uważa, że nie stanie się to w najbliższych miesiącach:

Myślę, że przed nami długa droga, zanim kryptowaluta stanie się głównym nurtem.

Dyrektor nakreślił brak kompleksowych zasad w branży jako jeden z głównych powodów, które spowalniają adopcję. Jego zdaniem wiele osób nie wie, jak wejść w przestrzeń i jak zapewnić sobie maksymalne bezpieczeństwo.

Miebach jako przykład podał niewymienne tokeny (NFT), twierdząc, że zakup takich produktów jest " topornym doświadczeniem." Aby ułatwić ten proces, Mastercard w styczniu połączył siły z Coinbase:

Więc współpracowaliśmy z Coinbase, aby uczynić to tak prostym, jak kupujesz kawę. Myślę, że te rzeczy muszą się kliknąć, a wtedy masz podstawy, aby stać się głównym nurtem.

Kryptowalutowe próby Mastercard

Mastercard powtórzył swoje pozytywne stanowisko wobec branży w lutym. Wówczas wzmocnił swoje ramię doradcze w zakresie kryptowalut. Zasilił je 500 absolwentami szkół wyższych i młodymi profesjonalistami.

W kwietniu firma połączyła siły z Nexo, aby wprowadzić pierwszą kryptowalutową kredytową w Europie. Umożliwiła tym samym klientom wydawanie pieniędzy bez konieczności rozstawania się ze swoimi aktywami.

Gigant przetwarzania sierpniu nawiązał też współpracę z Binance. Wspólnie wydali przedpłaconą kartę kryptowalutową dla argentyńskich konsumentów. Produkt umożliwia im rozliczanie rachunków w cyfrowych aktywach w każdym krajowym sklepie lub miejscu, które akceptuje Mastercard.

Najnowsza funkcja firmy została zaprojektowana, aby pomóc bankom w walce z przypadkami oszustw kryptowalutowych. "Crypto Secure", jak brzmi jej nazwa, wykorzystuje "wyrafinowane" algorytmy sztucznej inteligencji do wykrywania działań przestępczych, dlatego jest szczególnie przydatna dla instytucji finansowych.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Założyciel Curve kupił willę za 40 mln USD

Curve Finance to popularny protokół zdecentralizowanych finansów (DeFi) w sieci Ethereum (ETH), który wystartował w 2020 roku. Obecnie jest czwartym co do wielkości projektem DeFi na Ethereum. Jego całkowita zablokowana wartość (TVL) wynosi 4 miliardów dolarów, według danych DefiLlama. Curve Finance zostało zaprojektowane przez Michaela Egorova i koncentruje się na optymalizacji płynności stablecoinów. Egorov jest […]

Krótkoterminowi posiadacze BTC ponownie sprzedają z zyskiem

W ostatnim czasie Bitcoin (BTC) wywoływał niewielkie podekscytowanie wśród inwestorów kryptowalutowych. Po dużym odbiciu w pierwszym kwartale, w pewnym sensie potrzebował czasu, aby się z tego otrząsnąć. Od końca marca cena notowana jest kilka tysięcy dolarów poniżej kluczowego oporu na poziomie 30 000 USD, ale w minionym miesiącu spadła jeszcze poniżej 26 000 USD. Obecnie […]

JPMorgan: Rosnące ceny złota pchną bitcoina do 45 000 USD

Analitycy banku inwestycyjnego JPMorgan, kierowani przez starszego stratega Nikolaosa Panigirtzoglu, uważają, że rosnące ceny złota wpłyną również na kurs bitcoina. Ich zdaniem BTC osiągnie poziom 45 000 USD. Zespół Nikolaosa Panigirtzoglou podkreślił, że istnieje znaczna korelacja między kursami bitcoina i złota. Złoto kosztuje obecnie około 2000 USD, co jest niezwykle wysoką wartością. Według JPMorgan ozacza […]

Czy Binance mieszała środki klientów z środkami firmy?

Giełda kryptowalut Binance zaprzeczyła informacjom zawartym w artykule Reutersa, w którym stwierdzono, że w 2020 i 2021 r. platforma łączyła środki użytkowników z własnymi przychodami. Patrick Hillman, dyrektor ds. strategii firmy, wyraził opinię, że dziennikarze agencji desperacko chcieli napisać "złą historię", która okazała się "słaba". Menedżer wyższego szczebla napisał: "Następnie napisali 1000 słów teorii spiskowych […]

Kolejny kandydat na prezydenta USA przyjmuje darowizny w bitcoinach

Kandydat na prezydenta USA Vivek Ramaswamy ogłosił, że przyjmuje darowizny w bitcoinach (BTC) na nadchodzące wybory prezydenckie w 2024 roku. Poszedł on więc w ślady Roberta F. Kennedy'ego Jr, który od jakiegoś czasu jest zwolennikiem pierwotnej kryptowaluty. Robert w miniony weekend został pierwszym kandydatem na prezydenta, który ogłosił, że będzie akceptował darowizny w BTC. Darczyńcy […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram