CEO Mastercard wyjaśnia, kiedy kryptowaluty wejdą do głównego nurtu

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 8 listopada 2022
ikona autora biały
mastercard

Michael Miebach - dyrektor generalny Mastercard - uważa, że potrzeba więcej czasu niż oczekiwano, aby kryptowaluty znalazły się w głównym nurcie. Jest jednak optymistą. Twierdzi, że klasa aktywów stanie się znacznie bardziej atrakcyjna dla ludzi, gdy tylko organizacje nadzorujące wprowadzą odpowiednie regulacje.

Długa droga do przebycia

W niedawnym wywiadzie prezes Mastercard nakreślił, że coraz większa liczba inwestorów chce zagłębić się w rynek kryptowalut. Gigant usług płatniczych pozwala im to robić "tak łatwo i co ważniejsze tak bezpiecznie", jak każda konkurencyjna firma - dodał.

Miebach widzi przyszły świat, w którym większość konsumentów na całym świecie używa bitcoina w codziennych transakcjach i rozliczeniach. Niemniej jednak uważa, że nie stanie się to w najbliższych miesiącach:

Myślę, że przed nami długa droga, zanim kryptowaluta stanie się głównym nurtem.

Dyrektor nakreślił brak kompleksowych zasad w branży jako jeden z głównych powodów, które spowalniają adopcję. Jego zdaniem wiele osób nie wie, jak wejść w przestrzeń i jak zapewnić sobie maksymalne bezpieczeństwo.

Miebach jako przykład podał niewymienne tokeny (NFT), twierdząc, że zakup takich produktów jest " topornym doświadczeniem." Aby ułatwić ten proces, Mastercard w styczniu połączył siły z Coinbase:

Więc współpracowaliśmy z Coinbase, aby uczynić to tak prostym, jak kupujesz kawę. Myślę, że te rzeczy muszą się kliknąć, a wtedy masz podstawy, aby stać się głównym nurtem.

Kryptowalutowe próby Mastercard

Mastercard powtórzył swoje pozytywne stanowisko wobec branży w lutym. Wówczas wzmocnił swoje ramię doradcze w zakresie kryptowalut. Zasilił je 500 absolwentami szkół wyższych i młodymi profesjonalistami.

W kwietniu firma połączyła siły z Nexo, aby wprowadzić pierwszą kryptowalutową kredytową w Europie. Umożliwiła tym samym klientom wydawanie pieniędzy bez konieczności rozstawania się ze swoimi aktywami.

Gigant przetwarzania sierpniu nawiązał też współpracę z Binance. Wspólnie wydali przedpłaconą kartę kryptowalutową dla argentyńskich konsumentów. Produkt umożliwia im rozliczanie rachunków w cyfrowych aktywach w każdym krajowym sklepie lub miejscu, które akceptuje Mastercard.

Najnowsza funkcja firmy została zaprojektowana, aby pomóc bankom w walce z przypadkami oszustw kryptowalutowych. "Crypto Secure", jak brzmi jej nazwa, wykorzystuje "wyrafinowane" algorytmy sztucznej inteligencji do wykrywania działań przestępczych, dlatego jest szczególnie przydatna dla instytucji finansowych.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Co to jest staking kryptowalut? Jak zacząć stakowanie?

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Omni Network (OMNI) - Nowa kryptowaluta w Binance Launchpool

Binance nie zwalnia tempa. Giełda dodała kolejny projekt do swojej platformy Binance Launchpool. Tym razem jest to kryptowaluta Omni Network (OMNI). W tym artykule rozłożymy ten projekt na czynniki pierwsze. Wyjaśnimy też jak farmić tokeny na Binance Launchpool! Uwaga: Jeśli założysz konto na Binance z tego linka, tuż przed listingiem OMNI (17 kwietnia), na Twoim […]

Darmowe pieniądze za rejestrację w aplikacji w 2024

Kiedyś trendem były aplikacje, które dawały pieniądze za klikanie, czy też wypełnienie ankiet. A co gdybym powiedział Ci, że istnieją aplikacje, które płacą za rejestrację? Wystarczy, że założysz konto, przejdziesz weryfikację i wykonasz jakąś dodatkową czynność. Proste, prawda? Przejdźmy więc do szczegółów! Sprawdźmy jak otrzymać darmowe pieniądze za rejestrację w 2024 roku! Jaka aplikacja płaci […]

Handluj kontraktami futures i zgarniaj ENA

Binance Futures wprowadza kolejną ciekawą promocję. To doskonała okazja zarówno dla traderów futures, jak i nowicjuszy w copy tradingu. Przez ograniczony czas, uczestnicy mogą zgarnąć część z puli 300 000 ENA. Aby wziąć udział, wystarczy zarejestrować się i spełnić proste warunki. Promocja trwa od 3 do 12 kwietnia 2024 i dzieli się na trzy części. […]

Boty do kryptowalut - automatyczne zarabianie na krypto

Jeżeli tutaj trafiłeś to prawdopodobnie szukasz bota, który pozwoli Ci automatycznie zarabiać pieniądze na kryptowalutach. Niestety, mamy dla Ciebie smutną wiadomość - takie boty nie istnieją, a jeśli ktoś oferuje Ci czysty, łatwy i szybki zarobek na botach handlowych to możesz mieć pewność, że to po prostu scam. Wciąż istnieje jednak pewna opcja, a mianowicie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram