CEO Binance pozywa magazyn Bloomberg za zniesławienie

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 26 lipca 2022
ikona autora biały
changpeng zhao (1)

Changpeng Zhao (lub CZ) pozwał Bloomberg Businessweek za trzy rzekomo zniesławiające wypowiedzi opublikowane w tym miesiącu przez chińskie wydanie magazynu - dystrybuowane w Hong Kongu - oraz powiązane z nim konta na Twitterze i Facebooku.

Zgodnie z kopią pozwu złożonego w Sądzie Najwyższym w Hongkongu w zeszły piątek (22) i uzyskanego przez portal Decrypt, CZ pozywa chińskie wydanie Bloomberg Businessweek za jego amerykańską wersję artykułu, zatytułowaną w wolnym tłumaczeniu: "Can Crypto's Richest Man Stand the Pressure?".

CZ domaga się odszkodowania, ponieważ chińskie wydanie Bloomberg Businessweek napisało, zarówno w wersji drukowanej, jak i internetowej, sformułowanie: "piramida finansowa Changpenga Zhao". CZ pozywa również magazyn za ponowne użycie tego zwrotu jeszcze dwukrotnie w innych wpisach promujących artykuł na Twitterze i Facebooku.

Przedstawiciele Binance powiedzieli Decryptowi, że pozew CZ jest "osobisty" i nie ma powiązania z giełdą.

CZ twierdzi, że opublikowane wypowiedzi "były wyrachowane, aby narazić go na nienawiść, pogardę i ośmieszenie". W dokumencie czytamy:

Chcieli umniejszyć [CZ] do poziomu prawicowych członków społeczeństwa. Zwłaszcza (istniejących lub możliwych) członków społeczności kryptowalutowej i (istniejących lub możliwych) kontrahentów biznesowych [CZ]

Prawnik prezesa zarzuca również, że wypowiedzi zostały "opublikowane w sposób sensacyjny".

CZ twierdzi, że sprawozdanie jest oszczercze

Ale to nie wszystko. Zgodnie z memorandum prawnym złożonym w piątek w Nowym Jorku w związku ze sprawą w Hongkongu, prawnik CZ zarzuca, że oryginalna anglojęzyczna wersja artykułu również zawierała zniesławiające stwierdzenia.

W dokumentach z Nowego Jorku możemy przeczytać, że oryginalny artykuł "zawierał kilka poważnych i oszczerczych zarzutów wobec Zhao i Binance, które były całkowicie bezpodstawne i oczywiście miały na celu wprowadzenie czytelników w błąd, aby uwierzyli, że Zhao i Binance były zaangażowane w nielegalne lub niewłaściwe działania".

Skarga w Nowym Jorku sprzeciwia się stwierdzeniom, że "w Binance podejrzenia posiadają pewną kompletność" i że Binance jest "ogromnym kasynem 'shitcoinów'". CZ napisał na swoim Twitterze

Komentarze tutaj mówią wszystko. O ile duża część dziennikarstwa Bloomberga jest naprawdę dobra, to tym razem wyszło szydło z worka.

Bloomberg: Hej, zrobimy o tobie fajny artykuł, zaprosimy cię do sesji zdjęciowych itp. Potem w ostatniej chwili zmieniają historię. Ignorują wszystkie pozytywne komentarze, które dostali od osób trzecich. Wybierają tylko stare, negatywne [komentarze]. A potem umieścili cię na okładce. Co to, kurwa, jest? Amatorzy.

CEO Binance domaga się teraz zakazu ponownej publikacji zniesławiających wypowiedzi, ich usunięcia oraz unieważnienia. Oprócz tego żąda odszkodowania, odsetek i kosztów.

Pozwy CZ

To nie pierwszy raz, kiedy CZ pozywa grupę medialną o zniesławienie. W 2020 rokuzłożył skargę przeciwko Forbesowi w USA.

Wówczas pozwał magazyn i dwóch reporterów. Artykuł Forbesa twierdził bowiem, że Binance miał "wyszukaną strukturę korporacyjną i ustawioną, aby celowo wprowadzać w błąd organy regulacyjne i podstępnie czerpać zyski z inwestorów kryptowalutowych w Stanach Zjednoczonych".

Następnie CZ wycofał pozew, a jego platforma zainwestowała w magazyn 200 mln dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram