CEO Binance pozywa magazyn Bloomberg za zniesławienie

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 26 lipca 2022
ikona autora biały
changpeng zhao (1)

Changpeng Zhao (lub CZ) pozwał Bloomberg Businessweek za trzy rzekomo zniesławiające wypowiedzi opublikowane w tym miesiącu przez chińskie wydanie magazynu - dystrybuowane w Hong Kongu - oraz powiązane z nim konta na Twitterze i Facebooku.

Zgodnie z kopią pozwu złożonego w Sądzie Najwyższym w Hongkongu w zeszły piątek (22) i uzyskanego przez portal Decrypt, CZ pozywa chińskie wydanie Bloomberg Businessweek za jego amerykańską wersję artykułu, zatytułowaną w wolnym tłumaczeniu: "Can Crypto's Richest Man Stand the Pressure?".

CZ domaga się odszkodowania, ponieważ chińskie wydanie Bloomberg Businessweek napisało, zarówno w wersji drukowanej, jak i internetowej, sformułowanie: "piramida finansowa Changpenga Zhao". CZ pozywa również magazyn za ponowne użycie tego zwrotu jeszcze dwukrotnie w innych wpisach promujących artykuł na Twitterze i Facebooku.

Przedstawiciele Binance powiedzieli Decryptowi, że pozew CZ jest "osobisty" i nie ma powiązania z giełdą.

CZ twierdzi, że opublikowane wypowiedzi "były wyrachowane, aby narazić go na nienawiść, pogardę i ośmieszenie". W dokumencie czytamy:

Chcieli umniejszyć [CZ] do poziomu prawicowych członków społeczeństwa. Zwłaszcza (istniejących lub możliwych) członków społeczności kryptowalutowej i (istniejących lub możliwych) kontrahentów biznesowych [CZ]

Prawnik prezesa zarzuca również, że wypowiedzi zostały "opublikowane w sposób sensacyjny".

CZ twierdzi, że sprawozdanie jest oszczercze

Ale to nie wszystko. Zgodnie z memorandum prawnym złożonym w piątek w Nowym Jorku w związku ze sprawą w Hongkongu, prawnik CZ zarzuca, że oryginalna anglojęzyczna wersja artykułu również zawierała zniesławiające stwierdzenia.

W dokumentach z Nowego Jorku możemy przeczytać, że oryginalny artykuł "zawierał kilka poważnych i oszczerczych zarzutów wobec Zhao i Binance, które były całkowicie bezpodstawne i oczywiście miały na celu wprowadzenie czytelników w błąd, aby uwierzyli, że Zhao i Binance były zaangażowane w nielegalne lub niewłaściwe działania".

Skarga w Nowym Jorku sprzeciwia się stwierdzeniom, że "w Binance podejrzenia posiadają pewną kompletność" i że Binance jest "ogromnym kasynem 'shitcoinów'". CZ napisał na swoim Twitterze

Komentarze tutaj mówią wszystko. O ile duża część dziennikarstwa Bloomberga jest naprawdę dobra, to tym razem wyszło szydło z worka.

Bloomberg: Hej, zrobimy o tobie fajny artykuł, zaprosimy cię do sesji zdjęciowych itp. Potem w ostatniej chwili zmieniają historię. Ignorują wszystkie pozytywne komentarze, które dostali od osób trzecich. Wybierają tylko stare, negatywne [komentarze]. A potem umieścili cię na okładce. Co to, kurwa, jest? Amatorzy.

CEO Binance domaga się teraz zakazu ponownej publikacji zniesławiających wypowiedzi, ich usunięcia oraz unieważnienia. Oprócz tego żąda odszkodowania, odsetek i kosztów.

Pozwy CZ

To nie pierwszy raz, kiedy CZ pozywa grupę medialną o zniesławienie. W 2020 rokuzłożył skargę przeciwko Forbesowi w USA.

Wówczas pozwał magazyn i dwóch reporterów. Artykuł Forbesa twierdził bowiem, że Binance miał "wyszukaną strukturę korporacyjną i ustawioną, aby celowo wprowadzać w błąd organy regulacyjne i podstępnie czerpać zyski z inwestorów kryptowalutowych w Stanach Zjednoczonych".

Następnie CZ wycofał pozew, a jego platforma zainwestowała w magazyn 200 mln dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Złoto na rekordowym poziomie. Czy Bitcoin może pójść w jego ślady?

Według różnych źródeł, złoto wybiło nowy rekord wszech czasów. Kilogram złota jest teraz wart 64.000 dolarów. Oznacza to, że inwestorzy szukają bezpiecznej przystani, w której mogliby trzymać wartość, w celu wyjścia z obecnego kryzysu bankowego. Czy Bitcoin może pójść w ślady złota? Złoto za 65 000 dolarów Poniższy wykres to cena złota i pokazuje wartość […]

Czy Microsoft buduje portfel Ethereum dla Edge?

Dobra wiadomość dla użytkowników Microsoft Edge, ponieważ trwają testy portfela Ethereum dla przeglądarki internetowej. Metamask dla Microsoftu Firma Microsoft rozwija coś, co nazywa "Crypto Wallet" dla Edge. Portfel ten pozwala użytkownikom przechowywać i handlować Etherem, a także tokenami na blockchainie Ethereum, podobnie jak popularny Metamask. Albacore odkrył to i podzielił się tym na Twitterze. Albacore […]

Kolejna edycja Invest Cuffs już w tym tygodniu

To już ostatni moment aby zapisać się na największe wydarzenie dla Inwestorów w tym roku. Już 24-25 marca 2023 roku będzie miała miejsce następna edycja Wydarzenia i Targów Invest Cuffs. To już dziewiąte wydanie imprezy, która każdego roku przyciąga do Krakowa tysiące uczestników, dających możliwość uczestniczenia w prelekcjach prowadzonych przez ponad 120 mówców. Invest Cuffs […]

Banki upadają, bitcoin rośnie. Co się dzieje?

Zapewne nie umknęło Waszej uwadze, że w ostatni weekend upadł Silicon Valley Bank. Silicon Valley Bank był 17. największym bankiem w Stanach Zjednoczonych i bankiem skupiającym się na obsłudze transakcji venture capital i startupów technologicznych. W sumie bank zarządzał ponad 200 miliardami dolarów w depozytach. W ten weekend Rezerwa Federalna, FDIC i Departament Skarbu USA […]

6 powodów, dla których Bitcoin może być przyszłością pieniądza

Bitcoin to pierwsza na świecie zdecentralizowana waluta cyfrowa, która działa bez banku centralnego lub administratora. Przez lata zyskał ogromną popularność ze względu na swój potencjał, aby stać się globalną walutą. Oto sześć powodów, dla których Bitcoin może stać się przyszłością pieniądza. Decentralizacja Sieć Bitcoin jest zdecentralizowaną platformą, w której transakcje są przetwarzane i weryfikowane przez […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram