CEO Binance pozywa magazyn Bloomberg za zniesławienie

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 26 lipca 2022
ikona autora biały
changpeng zhao (1)

Changpeng Zhao (lub CZ) pozwał Bloomberg Businessweek za trzy rzekomo zniesławiające wypowiedzi opublikowane w tym miesiącu przez chińskie wydanie magazynu - dystrybuowane w Hong Kongu - oraz powiązane z nim konta na Twitterze i Facebooku.

Zgodnie z kopią pozwu złożonego w Sądzie Najwyższym w Hongkongu w zeszły piątek (22) i uzyskanego przez portal Decrypt, CZ pozywa chińskie wydanie Bloomberg Businessweek za jego amerykańską wersję artykułu, zatytułowaną w wolnym tłumaczeniu: "Can Crypto's Richest Man Stand the Pressure?".

CZ domaga się odszkodowania, ponieważ chińskie wydanie Bloomberg Businessweek napisało, zarówno w wersji drukowanej, jak i internetowej, sformułowanie: "piramida finansowa Changpenga Zhao". CZ pozywa również magazyn za ponowne użycie tego zwrotu jeszcze dwukrotnie w innych wpisach promujących artykuł na Twitterze i Facebooku.

Przedstawiciele Binance powiedzieli Decryptowi, że pozew CZ jest "osobisty" i nie ma powiązania z giełdą.

CZ twierdzi, że opublikowane wypowiedzi "były wyrachowane, aby narazić go na nienawiść, pogardę i ośmieszenie". W dokumencie czytamy:

Chcieli umniejszyć [CZ] do poziomu prawicowych członków społeczeństwa. Zwłaszcza (istniejących lub możliwych) członków społeczności kryptowalutowej i (istniejących lub możliwych) kontrahentów biznesowych [CZ]

Prawnik prezesa zarzuca również, że wypowiedzi zostały "opublikowane w sposób sensacyjny".

CZ twierdzi, że sprawozdanie jest oszczercze

Ale to nie wszystko. Zgodnie z memorandum prawnym złożonym w piątek w Nowym Jorku w związku ze sprawą w Hongkongu, prawnik CZ zarzuca, że oryginalna anglojęzyczna wersja artykułu również zawierała zniesławiające stwierdzenia.

W dokumentach z Nowego Jorku możemy przeczytać, że oryginalny artykuł "zawierał kilka poważnych i oszczerczych zarzutów wobec Zhao i Binance, które były całkowicie bezpodstawne i oczywiście miały na celu wprowadzenie czytelników w błąd, aby uwierzyli, że Zhao i Binance były zaangażowane w nielegalne lub niewłaściwe działania".

Skarga w Nowym Jorku sprzeciwia się stwierdzeniom, że "w Binance podejrzenia posiadają pewną kompletność" i że Binance jest "ogromnym kasynem 'shitcoinów'". CZ napisał na swoim Twitterze

Komentarze tutaj mówią wszystko. O ile duża część dziennikarstwa Bloomberga jest naprawdę dobra, to tym razem wyszło szydło z worka.

Bloomberg: Hej, zrobimy o tobie fajny artykuł, zaprosimy cię do sesji zdjęciowych itp. Potem w ostatniej chwili zmieniają historię. Ignorują wszystkie pozytywne komentarze, które dostali od osób trzecich. Wybierają tylko stare, negatywne [komentarze]. A potem umieścili cię na okładce. Co to, kurwa, jest? Amatorzy.

CEO Binance domaga się teraz zakazu ponownej publikacji zniesławiających wypowiedzi, ich usunięcia oraz unieważnienia. Oprócz tego żąda odszkodowania, odsetek i kosztów.

Pozwy CZ

To nie pierwszy raz, kiedy CZ pozywa grupę medialną o zniesławienie. W 2020 rokuzłożył skargę przeciwko Forbesowi w USA.

Wówczas pozwał magazyn i dwóch reporterów. Artykuł Forbesa twierdził bowiem, że Binance miał "wyszukaną strukturę korporacyjną i ustawioną, aby celowo wprowadzać w błąd organy regulacyjne i podstępnie czerpać zyski z inwestorów kryptowalutowych w Stanach Zjednoczonych".

Następnie CZ wycofał pozew, a jego platforma zainwestowała w magazyn 200 mln dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Portal w Binance Launchpool - to już 47. projekt!

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który pojawi się na platformie Binance Launchpool - to już 47 w historii. Tym razem jest to platforma gamingowa Web3 - Portal. Przy okazji zaoferowała promocję, w której do zgarnięcia jest 20 tokenów PIXEL zupełnie za darmo: aby je odebrać należy założyć konto z promocyjnego linka: odbierz 20 PIXEL. […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram