CEO Binance pozywa magazyn Bloomberg za zniesławienie

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 26 lipca 2022
ikona autora biały
changpeng zhao (1)

Changpeng Zhao (lub CZ) pozwał Bloomberg Businessweek za trzy rzekomo zniesławiające wypowiedzi opublikowane w tym miesiącu przez chińskie wydanie magazynu - dystrybuowane w Hong Kongu - oraz powiązane z nim konta na Twitterze i Facebooku.

Zgodnie z kopią pozwu złożonego w Sądzie Najwyższym w Hongkongu w zeszły piątek (22) i uzyskanego przez portal Decrypt, CZ pozywa chińskie wydanie Bloomberg Businessweek za jego amerykańską wersję artykułu, zatytułowaną w wolnym tłumaczeniu: "Can Crypto's Richest Man Stand the Pressure?".

CZ domaga się odszkodowania, ponieważ chińskie wydanie Bloomberg Businessweek napisało, zarówno w wersji drukowanej, jak i internetowej, sformułowanie: "piramida finansowa Changpenga Zhao". CZ pozywa również magazyn za ponowne użycie tego zwrotu jeszcze dwukrotnie w innych wpisach promujących artykuł na Twitterze i Facebooku.

Przedstawiciele Binance powiedzieli Decryptowi, że pozew CZ jest "osobisty" i nie ma powiązania z giełdą.

CZ twierdzi, że opublikowane wypowiedzi "były wyrachowane, aby narazić go na nienawiść, pogardę i ośmieszenie". W dokumencie czytamy:

Chcieli umniejszyć [CZ] do poziomu prawicowych członków społeczeństwa. Zwłaszcza (istniejących lub możliwych) członków społeczności kryptowalutowej i (istniejących lub możliwych) kontrahentów biznesowych [CZ]

Prawnik prezesa zarzuca również, że wypowiedzi zostały "opublikowane w sposób sensacyjny".

CZ twierdzi, że sprawozdanie jest oszczercze

Ale to nie wszystko. Zgodnie z memorandum prawnym złożonym w piątek w Nowym Jorku w związku ze sprawą w Hongkongu, prawnik CZ zarzuca, że oryginalna anglojęzyczna wersja artykułu również zawierała zniesławiające stwierdzenia.

W dokumentach z Nowego Jorku możemy przeczytać, że oryginalny artykuł "zawierał kilka poważnych i oszczerczych zarzutów wobec Zhao i Binance, które były całkowicie bezpodstawne i oczywiście miały na celu wprowadzenie czytelników w błąd, aby uwierzyli, że Zhao i Binance były zaangażowane w nielegalne lub niewłaściwe działania".

Skarga w Nowym Jorku sprzeciwia się stwierdzeniom, że "w Binance podejrzenia posiadają pewną kompletność" i że Binance jest "ogromnym kasynem 'shitcoinów'". CZ napisał na swoim Twitterze

Komentarze tutaj mówią wszystko. O ile duża część dziennikarstwa Bloomberga jest naprawdę dobra, to tym razem wyszło szydło z worka.

Bloomberg: Hej, zrobimy o tobie fajny artykuł, zaprosimy cię do sesji zdjęciowych itp. Potem w ostatniej chwili zmieniają historię. Ignorują wszystkie pozytywne komentarze, które dostali od osób trzecich. Wybierają tylko stare, negatywne [komentarze]. A potem umieścili cię na okładce. Co to, kurwa, jest? Amatorzy.

CEO Binance domaga się teraz zakazu ponownej publikacji zniesławiających wypowiedzi, ich usunięcia oraz unieważnienia. Oprócz tego żąda odszkodowania, odsetek i kosztów.

Pozwy CZ

To nie pierwszy raz, kiedy CZ pozywa grupę medialną o zniesławienie. W 2020 rokuzłożył skargę przeciwko Forbesowi w USA.

Wówczas pozwał magazyn i dwóch reporterów. Artykuł Forbesa twierdził bowiem, że Binance miał "wyszukaną strukturę korporacyjną i ustawioną, aby celowo wprowadzać w błąd organy regulacyjne i podstępnie czerpać zyski z inwestorów kryptowalutowych w Stanach Zjednoczonych".

Następnie CZ wycofał pozew, a jego platforma zainwestowała w magazyn 200 mln dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Co to jest staking kryptowalut? Jak zacząć stakowanie?

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Omni Network (OMNI) - Nowa kryptowaluta w Binance Launchpool

Binance nie zwalnia tempa. Giełda dodała kolejny projekt do swojej platformy Binance Launchpool. Tym razem jest to kryptowaluta Omni Network (OMNI). W tym artykule rozłożymy ten projekt na czynniki pierwsze. Wyjaśnimy też jak farmić tokeny na Binance Launchpool! Uwaga: Jeśli założysz konto na Binance z tego linka, tuż przed listingiem OMNI (17 kwietnia), na Twoim […]

Darmowe pieniądze za rejestrację w aplikacji w 2024

Kiedyś trendem były aplikacje, które dawały pieniądze za klikanie, czy też wypełnienie ankiet. A co gdybym powiedział Ci, że istnieją aplikacje, które płacą za rejestrację? Wystarczy, że założysz konto, przejdziesz weryfikację i wykonasz jakąś dodatkową czynność. Proste, prawda? Przejdźmy więc do szczegółów! Sprawdźmy jak otrzymać darmowe pieniądze za rejestrację w 2024 roku! Jaka aplikacja płaci […]

Handluj kontraktami futures i zgarniaj ENA

Binance Futures wprowadza kolejną ciekawą promocję. To doskonała okazja zarówno dla traderów futures, jak i nowicjuszy w copy tradingu. Przez ograniczony czas, uczestnicy mogą zgarnąć część z puli 300 000 ENA. Aby wziąć udział, wystarczy zarejestrować się i spełnić proste warunki. Promocja trwa od 3 do 12 kwietnia 2024 i dzieli się na trzy części. […]

Boty do kryptowalut - automatyczne zarabianie na krypto

Jeżeli tutaj trafiłeś to prawdopodobnie szukasz bota, który pozwoli Ci automatycznie zarabiać pieniądze na kryptowalutach. Niestety, mamy dla Ciebie smutną wiadomość - takie boty nie istnieją, a jeśli ktoś oferuje Ci czysty, łatwy i szybki zarobek na botach handlowych to możesz mieć pewność, że to po prostu scam. Wciąż istnieje jednak pewna opcja, a mianowicie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram