Cena XRP rośnie po ujawnieniu dokumentów dotyczących byłego dyrektora SEC

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 14 czerwca 2023
ikona autora biały
ripple xrp

Ten wtorek był ważnym dniem w toczącej się bitwie prawnej między firmą płatniczą Ripple - emitentem tokena XRP - a amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Ujawniono bowiem tzw. dokumenty Hinmana, które mają dostarczyć kluczowych argumentów w sprawie.

Dokumenty Hinmana odnoszą się do wewnętrznej komunikacji w SEC na temat przemówienia wygłoszonego przez byłego dyrektora SEC Williama Hinmana w 2018 roku. W przemówieniu tym Hinman powiedział:

"W oparciu o moje zrozumienie obecnego stanu Ether, sieci Ethereum i jej zdecentralizowanej struktury, obecne oferty i sprzedaż ETH nie są transakcjami na papierach wartościowych. W załączeniu znajduje się projekt przemówienia, o którym wspomniałem, co sugeruje, że nie widzimy potrzeby regulowania Etheru, w obecnej formie, jako papieru wartościowego".

Chociaż dokumenty nie wspominają bezpośrednio o XRP, koncentrując się głównie na definiowaniu papieru wartościowego, cena tokena Ripple podskoczyła o prawie 6% natychmiast po publikacji.

Według danych CoinGecko, token jest obecnie notowany po 0,51 USD (+1,69%).

Hinman nie uznał również Bitcoina (BTC) za papier wartościowy, mówiąc, że "zastosowanie reżimu ujawniania federalnych przepisów dotyczących papierów wartościowych do oferty i odsprzedaży Bitcoina wydaje się dodawać niewielką wartość".

Hinman, SEC i Ripple

Ripple uważa, że dokumenty Hinmana mogą odegrać kluczową rolę w pozwie SEC z grudnia 2020 r. złożonym przeciwko firmie. Komisja twierdzi, że Ripple sprzedał 1,3 miliarda dolarów w XRP jako niezarejestrowany papier wartościowy.

Ripple wykorzystał przemówienie Hinmana jako wskazówkę, że SEC nie postrzega Bitcoina ani Ethereum jako papierów wartościowych. To ma być artgument za tym, że XRP również nie powinno być za takie uważane. W ramach swojej obrony firma twierdziła również, że SEC nie zdołała ustalić swojego roszczenia i że XRP nie jest papierem wartościowym ani kontraktem inwestycyjnym zgodnie z prawem federalnym USA.

Firma złożyła również wniosek o Freedom of Information Act, który ujawniłby dokumenty wyjaśniające, w jaki sposób Hinman doszedł do tego wniosku. Ostatecznie, w październiku 2022 r., Ripple uzyskał te dokumenty.

SEC próbowała zachować dokumenty pod klauzulą tajności, argumentując, że nie mają one znaczenia dla sprawy, a oświadczenia złożone przez Hinmana były jego osobistymi opiniami.

Jednak w zeszłym miesiącu sędzia Analisa Torres odrzuciła wniosek SEC, orzekając, że dokumenty powinny zostać udostępnione publicznie.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram