Cena XRP rośnie po ujawnieniu dokumentów dotyczących byłego dyrektora SEC

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 14 czerwca 2023
ikona autora biały
ripple xrp

Ten wtorek był ważnym dniem w toczącej się bitwie prawnej między firmą płatniczą Ripple - emitentem tokena XRP - a amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Ujawniono bowiem tzw. dokumenty Hinmana, które mają dostarczyć kluczowych argumentów w sprawie.

Dokumenty Hinmana odnoszą się do wewnętrznej komunikacji w SEC na temat przemówienia wygłoszonego przez byłego dyrektora SEC Williama Hinmana w 2018 roku. W przemówieniu tym Hinman powiedział:

"W oparciu o moje zrozumienie obecnego stanu Ether, sieci Ethereum i jej zdecentralizowanej struktury, obecne oferty i sprzedaż ETH nie są transakcjami na papierach wartościowych. W załączeniu znajduje się projekt przemówienia, o którym wspomniałem, co sugeruje, że nie widzimy potrzeby regulowania Etheru, w obecnej formie, jako papieru wartościowego".

Chociaż dokumenty nie wspominają bezpośrednio o XRP, koncentrując się głównie na definiowaniu papieru wartościowego, cena tokena Ripple podskoczyła o prawie 6% natychmiast po publikacji.

Według danych CoinGecko, token jest obecnie notowany po 0,51 USD (+1,69%).

Hinman nie uznał również Bitcoina (BTC) za papier wartościowy, mówiąc, że "zastosowanie reżimu ujawniania federalnych przepisów dotyczących papierów wartościowych do oferty i odsprzedaży Bitcoina wydaje się dodawać niewielką wartość".

Hinman, SEC i Ripple

Ripple uważa, że dokumenty Hinmana mogą odegrać kluczową rolę w pozwie SEC z grudnia 2020 r. złożonym przeciwko firmie. Komisja twierdzi, że Ripple sprzedał 1,3 miliarda dolarów w XRP jako niezarejestrowany papier wartościowy.

Ripple wykorzystał przemówienie Hinmana jako wskazówkę, że SEC nie postrzega Bitcoina ani Ethereum jako papierów wartościowych. To ma być artgument za tym, że XRP również nie powinno być za takie uważane. W ramach swojej obrony firma twierdziła również, że SEC nie zdołała ustalić swojego roszczenia i że XRP nie jest papierem wartościowym ani kontraktem inwestycyjnym zgodnie z prawem federalnym USA.

Firma złożyła również wniosek o Freedom of Information Act, który ujawniłby dokumenty wyjaśniające, w jaki sposób Hinman doszedł do tego wniosku. Ostatecznie, w październiku 2022 r., Ripple uzyskał te dokumenty.

SEC próbowała zachować dokumenty pod klauzulą tajności, argumentując, że nie mają one znaczenia dla sprawy, a oświadczenia złożone przez Hinmana były jego osobistymi opiniami.

Jednak w zeszłym miesiącu sędzia Analisa Torres odrzuciła wniosek SEC, orzekając, że dokumenty powinny zostać udostępnione publicznie.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Robinhood Crypto - bonus powitalny do 20 EUR za rejestrację

Robinhood to aplikacja finansowa do handlu akcjami, ETFami, a także kryptowalutami dotychczas bardzo popularna w USA. Jak się jednak okazuje, firma postanowiła rozszerzyć swój zasięg w Europie. Wraz z wejściem na nowy rynek Robinhood przygotował także bonus powitalny, który można otrzymać za rejestrację. Co to za bonus? Jak go odebrać? O tym w dzisiejszym artykule! […]

Staking kryptowalut - czym jest staking, sposoby stakowania

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Binance - jak zacząć?

Binance jak zacząć? Jeżeli jesteś nowy w świecie krypto to z całą pewnością zadajesz sobie takie pytanie - i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu Binance to największa giełda kryptowalut na świecie, tak więc jest o niej bardzo głośno. W dzisiejszym artykule odpowiemy na to pytanie. Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak założyć […]

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram