Cena bitcoina wzrosła do 3-tygodniowego maksimum

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 2 marca 2022
ikona autora biały
rynek kryptowalut wzrosty

Bitcoin wspinał się w ciągu ostatnich 24 godzin i osiągnął poziom 45 000 dolarów, co wyznacza jego najwyższą linię cenową od około trzech tygodni. Większość altcoinów już się uspokoiła, z wyjątkiem Terra i Solana. Oba wzrosły o ponad 6% i znajdują się odpowiednio na poziomie 95 i ponad 100 dolarów.

Bitcoin dotknął 45 000 USD

W ciągu ostatnich 24 godzin na rynku kryptowalut miała miejsce wysoka zmienność, na czele z ruchami bitcoina. BTC spadł w zeszłym tygodniu do poziomu nieco ponad 34.000 dolarów, kiedy Rosja rozpoczęła "specjalną operację wojskową" przeciwko Ukrainie.

Ponieważ jednak zachodni przywódcy odmówili bezpośredniego zaangażowania się w wojnę, BTC rozpoczął szybkie odrabianie strat. W ciągu kilku godzin kryptowaluta odzyskała całą utraconą wartość, a nawet podjęła próbę przebicia się do 40.000 dolarów, początkowo bezskutecznie.

Jednak już następnego dnia pokonała ten upragniony poziom i wspięła się do 44 000. Co więcej, wczoraj BTC dotknął nawet poziomu 45 000 dolarów, który stał się jego najwyższą linią cenową od 10 lutego.

Na dzień dzisiejszy bitcoin stracił nieco na wartości i znajduje się w okolicach 44 000 dolarów. Mimo to, jego kapitalizacja rynkowa pozostaje znacznie powyżej 800 miliardów dolarów.

Altcoiny stoją w miejscu: LUNA i SOL szybują w górę

Również altcoiny w ostatnim czasie szalały, ale w skali 24 godzin większość z nich się uspokoiła. Do najlepiej radzących sobie należy Ethereum, które w ciągu niecałego tygodnia przeszło z 2200 do 3000 USD. Druga co do wielkości kryptowaluta znajduje się nadal w pobliżu tego poziomu, mimo że nie jest w stanie go jeszcze odzyskać.

Binance Coin, Ripple, Cardano i Polkadot są lekko na czerwono, podczas gdy Dogecoin, Shiba Inu, CRO i MATIC zanotowały niewielkie zyski.

Terra i Solana zyskały od wczoraj najwięcej. LUNA wzrosła o 6% i znajduje się w pobliżu 95 dolarów, podczas gdy SOL wzrosła o 7,5% i handluje powyżej 100 dolarów.

W pierwszej setce monet są dwa projekty, które osiągnęły dwucyfrowe zyski - THORChain (30%) i Anchor Protocol (12%).

Kapitalizacja rynku kryptowalutowego zbliżyła się wczoraj do 2 bilionów dolarów, ale teraz jeszcze nie osiągnęła tego poziomu.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram