Cena bitcoina wzrosła do 3-tygodniowego maksimum

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 2 marca 2022
ikona autora biały
rynek kryptowalut wzrosty

Bitcoin wspinał się w ciągu ostatnich 24 godzin i osiągnął poziom 45 000 dolarów, co wyznacza jego najwyższą linię cenową od około trzech tygodni. Większość altcoinów już się uspokoiła, z wyjątkiem Terra i Solana. Oba wzrosły o ponad 6% i znajdują się odpowiednio na poziomie 95 i ponad 100 dolarów.

Bitcoin dotknął 45 000 USD

W ciągu ostatnich 24 godzin na rynku kryptowalut miała miejsce wysoka zmienność, na czele z ruchami bitcoina. BTC spadł w zeszłym tygodniu do poziomu nieco ponad 34.000 dolarów, kiedy Rosja rozpoczęła "specjalną operację wojskową" przeciwko Ukrainie.

Ponieważ jednak zachodni przywódcy odmówili bezpośredniego zaangażowania się w wojnę, BTC rozpoczął szybkie odrabianie strat. W ciągu kilku godzin kryptowaluta odzyskała całą utraconą wartość, a nawet podjęła próbę przebicia się do 40.000 dolarów, początkowo bezskutecznie.

Jednak już następnego dnia pokonała ten upragniony poziom i wspięła się do 44 000. Co więcej, wczoraj BTC dotknął nawet poziomu 45 000 dolarów, który stał się jego najwyższą linią cenową od 10 lutego.

Na dzień dzisiejszy bitcoin stracił nieco na wartości i znajduje się w okolicach 44 000 dolarów. Mimo to, jego kapitalizacja rynkowa pozostaje znacznie powyżej 800 miliardów dolarów.

Altcoiny stoją w miejscu: LUNA i SOL szybują w górę

Również altcoiny w ostatnim czasie szalały, ale w skali 24 godzin większość z nich się uspokoiła. Do najlepiej radzących sobie należy Ethereum, które w ciągu niecałego tygodnia przeszło z 2200 do 3000 USD. Druga co do wielkości kryptowaluta znajduje się nadal w pobliżu tego poziomu, mimo że nie jest w stanie go jeszcze odzyskać.

Binance Coin, Ripple, Cardano i Polkadot są lekko na czerwono, podczas gdy Dogecoin, Shiba Inu, CRO i MATIC zanotowały niewielkie zyski.

Terra i Solana zyskały od wczoraj najwięcej. LUNA wzrosła o 6% i znajduje się w pobliżu 95 dolarów, podczas gdy SOL wzrosła o 7,5% i handluje powyżej 100 dolarów.

W pierwszej setce monet są dwa projekty, które osiągnęły dwucyfrowe zyski - THORChain (30%) i Anchor Protocol (12%).

Kapitalizacja rynku kryptowalutowego zbliżyła się wczoraj do 2 bilionów dolarów, ale teraz jeszcze nie osiągnęła tego poziomu.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Fundusze Bitcoin i Ethereum notują największe odpływy od czasu krachu FTX

Instytucjonalni krypto inwestorzy stali się dużo bardziej konserwatywni po problemach z FTX. Niestety, nie wygląda na to, żeby to był to już koniec. Nowe badanie pokazuje, że te grube ryby wolą na razie wyjąć swoje pieniądze z rynku kryptowalut. Fundusze kryptowalutowe odnotowują duże odpływy Tak pisze CoinShares w swoim cotygodniowym raporcie badawczym. W zeszłym tygodniu […]

Sam Bankman-Fried mówi dlaczego FTX upadło

Upadek utility-tokena FTX (FTT) nie był spowodowany brakiem płynności, ale działaniami inwestorów, którzy poczuli się "przestraszeni" obecną sytuacją na rynku. Założyciel giełdy kryptowalut Sam Bankman-Fried stwierdził tak w wywiadzie z Tiffany Fong z dnia 16 listopada (opublikowanym 29 listopada). "Myślę, że FTT miał realną wartość. […] Pod wieloma względami [token] był bardziej legalny niż wiele […]

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram