Cena bitcoina wzrosła do 3-tygodniowego maksimum

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 2 marca 2022
ikona autora biały
rynek kryptowalut wzrosty

Bitcoin wspinał się w ciągu ostatnich 24 godzin i osiągnął poziom 45 000 dolarów, co wyznacza jego najwyższą linię cenową od około trzech tygodni. Większość altcoinów już się uspokoiła, z wyjątkiem Terra i Solana. Oba wzrosły o ponad 6% i znajdują się odpowiednio na poziomie 95 i ponad 100 dolarów.

Bitcoin dotknął 45 000 USD

W ciągu ostatnich 24 godzin na rynku kryptowalut miała miejsce wysoka zmienność, na czele z ruchami bitcoina. BTC spadł w zeszłym tygodniu do poziomu nieco ponad 34.000 dolarów, kiedy Rosja rozpoczęła "specjalną operację wojskową" przeciwko Ukrainie.

Ponieważ jednak zachodni przywódcy odmówili bezpośredniego zaangażowania się w wojnę, BTC rozpoczął szybkie odrabianie strat. W ciągu kilku godzin kryptowaluta odzyskała całą utraconą wartość, a nawet podjęła próbę przebicia się do 40.000 dolarów, początkowo bezskutecznie.

Jednak już następnego dnia pokonała ten upragniony poziom i wspięła się do 44 000. Co więcej, wczoraj BTC dotknął nawet poziomu 45 000 dolarów, który stał się jego najwyższą linią cenową od 10 lutego.

Na dzień dzisiejszy bitcoin stracił nieco na wartości i znajduje się w okolicach 44 000 dolarów. Mimo to, jego kapitalizacja rynkowa pozostaje znacznie powyżej 800 miliardów dolarów.

Altcoiny stoją w miejscu: LUNA i SOL szybują w górę

Również altcoiny w ostatnim czasie szalały, ale w skali 24 godzin większość z nich się uspokoiła. Do najlepiej radzących sobie należy Ethereum, które w ciągu niecałego tygodnia przeszło z 2200 do 3000 USD. Druga co do wielkości kryptowaluta znajduje się nadal w pobliżu tego poziomu, mimo że nie jest w stanie go jeszcze odzyskać.

Binance Coin, Ripple, Cardano i Polkadot są lekko na czerwono, podczas gdy Dogecoin, Shiba Inu, CRO i MATIC zanotowały niewielkie zyski.

Terra i Solana zyskały od wczoraj najwięcej. LUNA wzrosła o 6% i znajduje się w pobliżu 95 dolarów, podczas gdy SOL wzrosła o 7,5% i handluje powyżej 100 dolarów.

W pierwszej setce monet są dwa projekty, które osiągnęły dwucyfrowe zyski - THORChain (30%) i Anchor Protocol (12%).

Kapitalizacja rynku kryptowalutowego zbliżyła się wczoraj do 2 bilionów dolarów, ale teraz jeszcze nie osiągnęła tego poziomu.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Portal w Binance Launchpool - to już 47. projekt!

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który pojawi się na platformie Binance Launchpool - to już 47 w historii. Tym razem jest to platforma gamingowa Web3 - Portal. Przy okazji zaoferowała promocję, w której do zgarnięcia jest 20 tokenów PIXEL zupełnie za darmo: aby je odebrać należy założyć konto z promocyjnego linka: odbierz 20 PIXEL. […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram