Cena bitcoina wzrosła do 3-tygodniowego maksimum

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 2 marca 2022
ikona autora biały
rynek kryptowalut wzrosty

Bitcoin wspinał się w ciągu ostatnich 24 godzin i osiągnął poziom 45 000 dolarów, co wyznacza jego najwyższą linię cenową od około trzech tygodni. Większość altcoinów już się uspokoiła, z wyjątkiem Terra i Solana. Oba wzrosły o ponad 6% i znajdują się odpowiednio na poziomie 95 i ponad 100 dolarów.

Bitcoin dotknął 45 000 USD

W ciągu ostatnich 24 godzin na rynku kryptowalut miała miejsce wysoka zmienność, na czele z ruchami bitcoina. BTC spadł w zeszłym tygodniu do poziomu nieco ponad 34.000 dolarów, kiedy Rosja rozpoczęła "specjalną operację wojskową" przeciwko Ukrainie.

Ponieważ jednak zachodni przywódcy odmówili bezpośredniego zaangażowania się w wojnę, BTC rozpoczął szybkie odrabianie strat. W ciągu kilku godzin kryptowaluta odzyskała całą utraconą wartość, a nawet podjęła próbę przebicia się do 40.000 dolarów, początkowo bezskutecznie.

Jednak już następnego dnia pokonała ten upragniony poziom i wspięła się do 44 000. Co więcej, wczoraj BTC dotknął nawet poziomu 45 000 dolarów, który stał się jego najwyższą linią cenową od 10 lutego.

Na dzień dzisiejszy bitcoin stracił nieco na wartości i znajduje się w okolicach 44 000 dolarów. Mimo to, jego kapitalizacja rynkowa pozostaje znacznie powyżej 800 miliardów dolarów.

Altcoiny stoją w miejscu: LUNA i SOL szybują w górę

Również altcoiny w ostatnim czasie szalały, ale w skali 24 godzin większość z nich się uspokoiła. Do najlepiej radzących sobie należy Ethereum, które w ciągu niecałego tygodnia przeszło z 2200 do 3000 USD. Druga co do wielkości kryptowaluta znajduje się nadal w pobliżu tego poziomu, mimo że nie jest w stanie go jeszcze odzyskać.

Binance Coin, Ripple, Cardano i Polkadot są lekko na czerwono, podczas gdy Dogecoin, Shiba Inu, CRO i MATIC zanotowały niewielkie zyski.

Terra i Solana zyskały od wczoraj najwięcej. LUNA wzrosła o 6% i znajduje się w pobliżu 95 dolarów, podczas gdy SOL wzrosła o 7,5% i handluje powyżej 100 dolarów.

W pierwszej setce monet są dwa projekty, które osiągnęły dwucyfrowe zyski - THORChain (30%) i Anchor Protocol (12%).

Kapitalizacja rynku kryptowalutowego zbliżyła się wczoraj do 2 bilionów dolarów, ale teraz jeszcze nie osiągnęła tego poziomu.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Złoto na rekordowym poziomie. Czy Bitcoin może pójść w jego ślady?

Według różnych źródeł, złoto wybiło nowy rekord wszech czasów. Kilogram złota jest teraz wart 64.000 dolarów. Oznacza to, że inwestorzy szukają bezpiecznej przystani, w której mogliby trzymać wartość, w celu wyjścia z obecnego kryzysu bankowego. Czy Bitcoin może pójść w ślady złota? Złoto za 65 000 dolarów Poniższy wykres to cena złota i pokazuje wartość […]

Czy Microsoft buduje portfel Ethereum dla Edge?

Dobra wiadomość dla użytkowników Microsoft Edge, ponieważ trwają testy portfela Ethereum dla przeglądarki internetowej. Metamask dla Microsoftu Firma Microsoft rozwija coś, co nazywa "Crypto Wallet" dla Edge. Portfel ten pozwala użytkownikom przechowywać i handlować Etherem, a także tokenami na blockchainie Ethereum, podobnie jak popularny Metamask. Albacore odkrył to i podzielił się tym na Twitterze. Albacore […]

Kolejna edycja Invest Cuffs już w tym tygodniu

To już ostatni moment aby zapisać się na największe wydarzenie dla Inwestorów w tym roku. Już 24-25 marca 2023 roku będzie miała miejsce następna edycja Wydarzenia i Targów Invest Cuffs. To już dziewiąte wydanie imprezy, która każdego roku przyciąga do Krakowa tysiące uczestników, dających możliwość uczestniczenia w prelekcjach prowadzonych przez ponad 120 mówców. Invest Cuffs […]

Banki upadają, bitcoin rośnie. Co się dzieje?

Zapewne nie umknęło Waszej uwadze, że w ostatni weekend upadł Silicon Valley Bank. Silicon Valley Bank był 17. największym bankiem w Stanach Zjednoczonych i bankiem skupiającym się na obsłudze transakcji venture capital i startupów technologicznych. W sumie bank zarządzał ponad 200 miliardami dolarów w depozytach. W ten weekend Rezerwa Federalna, FDIC i Departament Skarbu USA […]

6 powodów, dla których Bitcoin może być przyszłością pieniądza

Bitcoin to pierwsza na świecie zdecentralizowana waluta cyfrowa, która działa bez banku centralnego lub administratora. Przez lata zyskał ogromną popularność ze względu na swój potencjał, aby stać się globalną walutą. Oto sześć powodów, dla których Bitcoin może stać się przyszłością pieniądza. Decentralizacja Sieć Bitcoin jest zdecentralizowaną platformą, w której transakcje są przetwarzane i weryfikowane przez […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram