Cena Bitcoina może jeszcze wzrosnąć – 2 powody

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 26 maja 2021
ikona autora biały
bitcoin

Ilość stablecoinów na giełdach przewyższyła ilość bitcoinów. W połączeniu z całym sentymentem do kryptowalut i zwiększonymi wypłatami BTC z platform transakcyjnych, cena aktywów bazowych może być gotowa do wzrostu.

MACD Stablecoins Ratio sugeruje wzrost kursu BTC

Według danych od CryptoQuant, wskaźnik MACD Stalebcoins Ratio przeszedł w bardziej byczy stan. Metryka śledzi ilość rezerw BTC w USD podzielonych przez rezerwy stablecoinów na wszystkich giełdach cyfrowych aktywów. Jak twierdzi firma analityczna, MACD Stablecoins Ratio daje ogólny obraz dotyczący presji sprzedaży.

Jak na razie firma zwróciła uwagę na wysoką liczbę stablecoinów w porównaniu do zasobów BTC przechowywanych na giełdach. Wcześniej korelacja między tymi dwoma doprowadziła do dużych ruchów cenowych w obu kierunkach.

screen wykresu Stablecoins Ratio MACD

Stablecoins Ratio MACD. Źródło: CryptoQuant

Dla przykładu, hossa 2020/2021 rozpoczęła się we wrześniu ubiegłego roku – w tym czasie stablecoinów było na giełdach znacznie więcej niż bitcoinów.

Z kolei liczba BTC zastąpiła liczbę stablecoinów na początku 2021 roku, gdy podstawowa kryptowaluta cofnęła się o kilka tysięcy dolarów.

Pamiętając o tym, CryptoQuant stwierdził, że bitcoin ma teraz “wystarczająco dużo naboi, aby pójść w górę”. W ciągu ostatnich kilku dni BTC odzyskał 10 000 dolarów i wskoczył na poziom ok 40 000 dolarów.

Nastąpiło to po najbardziej gwałtownej korekcie na całym rynku, podczas której bitcoin spadł z 50 000 USD do 30 000 USD.

Warto zauważyć, że inwestorzy w czasie najbardziej gwałtownych dni krachu zdeponowali ogromne ilości BTC na giełdach . Jednak od tego czasu zaczęli oni wypłacać znaczne kwoty, a ilość bitcoinów znajdujących się na platformach znacznie spadła w ciągu kilku ostatnich dni.

Strach i chciwość

Poprzez porównanie różnych danych, w tym zmienności, wolumenu, badań i interakcji w mediach społecznościowych, indeks Fear and Greed podsumowuje ogólne odczucia inwestorów. Waha się on od 0 (skrajny strach) do 100 (skrajna chciwość), aby określić, czy sentyment jest negatywny czy pozytywny.

Jednakże, podobnie jak MACD Stablecoins Ratio, zwykle wskazuje on rynkowy szczyt lub dno. Kiedy Indeks przechodzi do skrajnej chciwości, ceny zaczynają się cofać i odwrotnie.

W połowie kwietnia, kiedy bitcoin osiągnął 65 000 USD wskaźnik ten znajdował się znacznie powyżej 75. Krótko po tym, kryptowaluta rozpoczęła swój stopniowy spadek.

Obecnie Indeks Strachu i Chciwości znajduje się w stanie “skrajnego strachu” (na poziomie 22) od ponad tygodnia – od czasu, gdy BTC spadł do 30 000 USD. W związku z tym, jeśli historia się powtórzy rynek może pójść dalej na północ.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram