Cena Bitcoina może jeszcze wzrosnąć – 2 powody

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 26 maja 2021
ikona autora biały
bitcoin

Ilość stablecoinów na giełdach przewyższyła ilość bitcoinów. W połączeniu z całym sentymentem do kryptowalut i zwiększonymi wypłatami BTC z platform transakcyjnych, cena aktywów bazowych może być gotowa do wzrostu.

MACD Stablecoins Ratio sugeruje wzrost kursu BTC

Według danych od CryptoQuant, wskaźnik MACD Stalebcoins Ratio przeszedł w bardziej byczy stan. Metryka śledzi ilość rezerw BTC w USD podzielonych przez rezerwy stablecoinów na wszystkich giełdach cyfrowych aktywów. Jak twierdzi firma analityczna, MACD Stablecoins Ratio daje ogólny obraz dotyczący presji sprzedaży.

Jak na razie firma zwróciła uwagę na wysoką liczbę stablecoinów w porównaniu do zasobów BTC przechowywanych na giełdach. Wcześniej korelacja między tymi dwoma doprowadziła do dużych ruchów cenowych w obu kierunkach.

Stablecoins Ratio MACD. Źródło: CryptoQuant

Dla przykładu, hossa 2020/2021 rozpoczęła się we wrześniu ubiegłego roku – w tym czasie stablecoinów było na giełdach znacznie więcej niż bitcoinów.

Z kolei liczba BTC zastąpiła liczbę stablecoinów na początku 2021 roku, gdy podstawowa kryptowaluta cofnęła się o kilka tysięcy dolarów.

Pamiętając o tym, CryptoQuant stwierdził, że bitcoin ma teraz “wystarczająco dużo naboi, aby pójść w górę”. W ciągu ostatnich kilku dni BTC odzyskał 10 000 dolarów i wskoczył na poziom ok 40 000 dolarów.

Nastąpiło to po najbardziej gwałtownej korekcie na całym rynku, podczas której bitcoin spadł z 50 000 USD do 30 000 USD.

Warto zauważyć, że inwestorzy w czasie najbardziej gwałtownych dni krachu zdeponowali ogromne ilości BTC na giełdach . Jednak od tego czasu zaczęli oni wypłacać znaczne kwoty, a ilość bitcoinów znajdujących się na platformach znacznie spadła w ciągu kilku ostatnich dni.

Strach i chciwość

Poprzez porównanie różnych danych, w tym zmienności, wolumenu, badań i interakcji w mediach społecznościowych, indeks Fear and Greed podsumowuje ogólne odczucia inwestorów. Waha się on od 0 (skrajny strach) do 100 (skrajna chciwość), aby określić, czy sentyment jest negatywny czy pozytywny.

Jednakże, podobnie jak MACD Stablecoins Ratio, zwykle wskazuje on rynkowy szczyt lub dno. Kiedy Indeks przechodzi do skrajnej chciwości, ceny zaczynają się cofać i odwrotnie.

W połowie kwietnia, kiedy bitcoin osiągnął 65 000 USD wskaźnik ten znajdował się znacznie powyżej 75. Krótko po tym, kryptowaluta rozpoczęła swój stopniowy spadek.

Obecnie Indeks Strachu i Chciwości znajduje się w stanie “skrajnego strachu” (na poziomie 22) od ponad tygodnia – od czasu, gdy BTC spadł do 30 000 USD. W związku z tym, jeśli historia się powtórzy rynek może pójść dalej na północ.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Kolejna edycja Invest Cuffs już w tym tygodniu

To już ostatni moment aby zapisać się na największe wydarzenie dla Inwestorów w tym roku. Już 24-25 marca 2023 roku będzie miała miejsce następna edycja Wydarzenia i Targów Invest Cuffs. To już dziewiąte wydanie imprezy, która każdego roku przyciąga do Krakowa tysiące uczestników, dających możliwość uczestniczenia w prelekcjach prowadzonych przez ponad 120 mówców. Invest Cuffs […]

Banki upadają, bitcoin rośnie. Co się dzieje?

Zapewne nie umknęło Waszej uwadze, że w ostatni weekend upadł Silicon Valley Bank. Silicon Valley Bank był 17. największym bankiem w Stanach Zjednoczonych i bankiem skupiającym się na obsłudze transakcji venture capital i startupów technologicznych. W sumie bank zarządzał ponad 200 miliardami dolarów w depozytach. W ten weekend Rezerwa Federalna, FDIC i Departament Skarbu USA […]

6 powodów, dla których Bitcoin może być przyszłością pieniądza

Bitcoin to pierwsza na świecie zdecentralizowana waluta cyfrowa, która działa bez banku centralnego lub administratora. Przez lata zyskał ogromną popularność ze względu na swój potencjał, aby stać się globalną walutą. Oto sześć powodów, dla których Bitcoin może stać się przyszłością pieniądza. Decentralizacja Sieć Bitcoin jest zdecentralizowaną platformą, w której transakcje są przetwarzane i weryfikowane przez […]

Kryptowaluty AI: Po co nam one i jakie niosą ryzyko?

Chatbot ChatGPT pojawił się pod koniec 2022 roku i stał się najszybciej rozwijającą się usługą w historii. Zaledwie dwa miesiące po jego uruchomieniu liczba użytkowników narzędzia osiągnęła 100 milionów. Podniecenie wokół aplikacji internetowych opartych na sieciach neuronowych nie mogło nie wpłynąć na branżę kryptowalutową - pojawiło się wiele tokenów związanych ze sztuczną inteligencją (przynajmniej według […]

Aktualizacja Shanghai wdrożona w sieci testowej

Walidatorzy Ethereum są teraz o krok od możliwości odłączenia swojego Ethereum od Beacon Chain. Hard fork Shapella został wykonany w sieci testowej Goerli - ostatnim testowym uruchomieniu przed tym, jak walidatorzy Ethereum będą mogli wypłacić swoje Ethereum z Beacon Chain. Pojawiły się jednak problemy z hard forkiem. Programista Ethereum Tim Beiko zauważył, że podczas gdy […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram