kryptowaluty 2 - logo

Cena Bitcoina może jeszcze wzrosnąć – 2 powody

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 26 maja 2021
ikona autora biały
bitcoin

Ilość stablecoinów na giełdach przewyższyła ilość bitcoinów. W połączeniu z całym sentymentem do kryptowalut i zwiększonymi wypłatami BTC z platform transakcyjnych, cena aktywów bazowych może być gotowa do wzrostu.

MACD Stablecoins Ratio sugeruje wzrost kursu BTC

Według danych od CryptoQuant, wskaźnik MACD Stalebcoins Ratio przeszedł w bardziej byczy stan. Metryka śledzi ilość rezerw BTC w USD podzielonych przez rezerwy stablecoinów na wszystkich giełdach cyfrowych aktywów. Jak twierdzi firma analityczna, MACD Stablecoins Ratio daje ogólny obraz dotyczący presji sprzedaży.

Jak na razie firma zwróciła uwagę na wysoką liczbę stablecoinów w porównaniu do zasobów BTC przechowywanych na giełdach. Wcześniej korelacja między tymi dwoma doprowadziła do dużych ruchów cenowych w obu kierunkach.

Stablecoins Ratio MACD. Źródło: CryptoQuant

Dla przykładu, hossa 2020/2021 rozpoczęła się we wrześniu ubiegłego roku – w tym czasie stablecoinów było na giełdach znacznie więcej niż bitcoinów.

Z kolei liczba BTC zastąpiła liczbę stablecoinów na początku 2021 roku, gdy podstawowa kryptowaluta cofnęła się o kilka tysięcy dolarów.

Pamiętając o tym, CryptoQuant stwierdził, że bitcoin ma teraz “wystarczająco dużo naboi, aby pójść w górę”. W ciągu ostatnich kilku dni BTC odzyskał 10 000 dolarów i wskoczył na poziom ok 40 000 dolarów.

Nastąpiło to po najbardziej gwałtownej korekcie na całym rynku, podczas której bitcoin spadł z 50 000 USD do 30 000 USD.

Warto zauważyć, że inwestorzy w czasie najbardziej gwałtownych dni krachu zdeponowali ogromne ilości BTC na giełdach . Jednak od tego czasu zaczęli oni wypłacać znaczne kwoty, a ilość bitcoinów znajdujących się na platformach znacznie spadła w ciągu kilku ostatnich dni.

Strach i chciwość

Poprzez porównanie różnych danych, w tym zmienności, wolumenu, badań i interakcji w mediach społecznościowych, indeks Fear and Greed podsumowuje ogólne odczucia inwestorów. Waha się on od 0 (skrajny strach) do 100 (skrajna chciwość), aby określić, czy sentyment jest negatywny czy pozytywny.

Jednakże, podobnie jak MACD Stablecoins Ratio, zwykle wskazuje on rynkowy szczyt lub dno. Kiedy Indeks przechodzi do skrajnej chciwości, ceny zaczynają się cofać i odwrotnie.

W połowie kwietnia, kiedy bitcoin osiągnął 65 000 USD wskaźnik ten znajdował się znacznie powyżej 75. Krótko po tym, kryptowaluta rozpoczęła swój stopniowy spadek.

Obecnie Indeks Strachu i Chciwości znajduje się w stanie “skrajnego strachu” (na poziomie 22) od ponad tygodnia – od czasu, gdy BTC spadł do 30 000 USD. W związku z tym, jeśli historia się powtórzy rynek może pójść dalej na północ.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Rynek kryptowalut traci 200 mld USD ze względu na obawy COVID-19

Nowy wariant COVID-19 pochodzący z RPA sprowadził wszystkie rynki finansowe na południe. Podczas gdy kontrakty terminowe na najbardziej znaczące indeksy giełdowe na świecie spadły, przestrzeń kryptowalutowa doświadczyła ogromnej korekty. Bitcoin spadł do sześciotygodniowego minimum, podczas gdy niektóre altcoiny odnotowały dwucyfrowe spadki cen. Bitcoin i globalne rynki tąpnęły Podstawowa kryptowaluta była wczoraj na drodze do 60 […]

Według Grayscale sektor metawersum będzie wart bilion dolarów

Metaverse to zupełnie nowy paradygmat, który toruje drogę dla kolejnej ekscytującej granicy inwestycyjnej. Grayscale Investments, największa na świecie firma zajmująca się zarządzaniem aktywami cyfrowymi, uważa, że w ciągu najbliższych kilku lat wartość tej branży przekroczy 1 bilion dolarów. Według najnowszego raportu badawczego firmy zatytułowanego "The Metaverse, Web 3.0 Virtual Cloud Economies", przy obecnym tempie, ma […]

eToro wycofuje ADA i TRX dla klientów z USA, powołując się na obawy regulacyjne.

Popularna izraelska platforma transakcyjna eToro, ogłosiła niedawno, że wycofa Cardano (ADA) i Tron (TRX) dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych. eToro wycofuje ADA i TRX od 26 grudnia Zgodnie z oficjalnym wpisem na blogu opublikowanym w środę przez firmę, zmiany wejdą w życie od 26 grudnia. Firma jako część swojego rozumowania podała "względy biznesowe w zmieniającym […]

Bitcoin odzyskuje 55 tys. dolarów. Elrond (EGLD) przekracza 500 USD

W ciągu kolejnych zmiennych 24 godzin, bitcoin wzrósł o prawie 3000 dolarów w kilka minut. Następnie skierował się energicznie na południe, by ponownie przetestować 55 000 dolarów. Podczas gdy większość altcoinów jest na czerwono w skali dziennej, CRO i EGLD kontynuują swoje imponujące wzrosty. Dzika 24-godzinna jazda Bitcoina Po zeszłotygodniowych spadkach cen, bitcoin rozpoczął odrabianie […]

Bitcoin odrzucony przy 60 000 USD. Rynki kryptowalut tracą 100 mld w dzień

Po pozytywnym weekendzie, bitcoin został odrzucony na poziomie 60 000 dolarów i spadł o kilka tysięcy dolarów do 57 000 USD. Większość altcoinów również handluje na czerwono, z wyjątkiem CRO i Elrond. Oba projekt odnotowały bowiem nowe rekordy wszechczasów. Bitcoin odrzucony przy 60 000 USD W ciągu kilku ostatnich dni bitcoin cały czas tracił na […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram