Cena Bitcoina może jeszcze wzrosnąć – 2 powody

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 26 maja 2021
ikona autora biały
bitcoin

Ilość stablecoinów na giełdach przewyższyła ilość bitcoinów. W połączeniu z całym sentymentem do kryptowalut i zwiększonymi wypłatami BTC z platform transakcyjnych, cena aktywów bazowych może być gotowa do wzrostu.

MACD Stablecoins Ratio sugeruje wzrost kursu BTC

Według danych od CryptoQuant, wskaźnik MACD Stalebcoins Ratio przeszedł w bardziej byczy stan. Metryka śledzi ilość rezerw BTC w USD podzielonych przez rezerwy stablecoinów na wszystkich giełdach cyfrowych aktywów. Jak twierdzi firma analityczna, MACD Stablecoins Ratio daje ogólny obraz dotyczący presji sprzedaży.

Jak na razie firma zwróciła uwagę na wysoką liczbę stablecoinów w porównaniu do zasobów BTC przechowywanych na giełdach. Wcześniej korelacja między tymi dwoma doprowadziła do dużych ruchów cenowych w obu kierunkach.

Stablecoins Ratio MACD. Źródło: CryptoQuant

Dla przykładu, hossa 2020/2021 rozpoczęła się we wrześniu ubiegłego roku – w tym czasie stablecoinów było na giełdach znacznie więcej niż bitcoinów.

Z kolei liczba BTC zastąpiła liczbę stablecoinów na początku 2021 roku, gdy podstawowa kryptowaluta cofnęła się o kilka tysięcy dolarów.

Pamiętając o tym, CryptoQuant stwierdził, że bitcoin ma teraz “wystarczająco dużo naboi, aby pójść w górę”. W ciągu ostatnich kilku dni BTC odzyskał 10 000 dolarów i wskoczył na poziom ok 40 000 dolarów.

Nastąpiło to po najbardziej gwałtownej korekcie na całym rynku, podczas której bitcoin spadł z 50 000 USD do 30 000 USD.

Warto zauważyć, że inwestorzy w czasie najbardziej gwałtownych dni krachu zdeponowali ogromne ilości BTC na giełdach . Jednak od tego czasu zaczęli oni wypłacać znaczne kwoty, a ilość bitcoinów znajdujących się na platformach znacznie spadła w ciągu kilku ostatnich dni.

Strach i chciwość

Poprzez porównanie różnych danych, w tym zmienności, wolumenu, badań i interakcji w mediach społecznościowych, indeks Fear and Greed podsumowuje ogólne odczucia inwestorów. Waha się on od 0 (skrajny strach) do 100 (skrajna chciwość), aby określić, czy sentyment jest negatywny czy pozytywny.

Jednakże, podobnie jak MACD Stablecoins Ratio, zwykle wskazuje on rynkowy szczyt lub dno. Kiedy Indeks przechodzi do skrajnej chciwości, ceny zaczynają się cofać i odwrotnie.

W połowie kwietnia, kiedy bitcoin osiągnął 65 000 USD wskaźnik ten znajdował się znacznie powyżej 75. Krótko po tym, kryptowaluta rozpoczęła swój stopniowy spadek.

Obecnie Indeks Strachu i Chciwości znajduje się w stanie “skrajnego strachu” (na poziomie 22) od ponad tygodnia – od czasu, gdy BTC spadł do 30 000 USD. W związku z tym, jeśli historia się powtórzy rynek może pójść dalej na północ.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]

Tether zapewnia, że nie ma ryzyka ze strony USDT na Solanie

Największy na świecie emitent stablecoinów, Tether, zapewnił, że nie ma żadnych zagrożeń ze strony USDT w sieci Solana. 18 listopada Tether wydał oświadczenie, że USDT emitowany w Alamedzie był bezpieczny względem wszelkich wypadków zarażenia ze strony upadłej giełdy FTX. Według raportu przejrzystości Tethera, Solana jest trzecią co do wielkości siecią dla stablecoina po Tron i […]

Sam Bankman-Fried komentuje upadek FTX

Założyciel FTX i były CEO Sam Beckman-Fried skomentował upadek swojej firmy podczas wywiadu dla The New York Times. Jak twierdzi przedsiębiorca, ciężko pracował nad rozwojem biznesu i nie zwracał uwagi na pierwsze sygnały o fundamentalnych problemach na giełdzie. Kierownik podkreślił, że powinien był bardziej wszechstronnie i wnikliwie ocenić sytuację. W piątek platforma złożyła formalny wniosek […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram