Cena Bitcoina może jeszcze wzrosnąć – 2 powody

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 26 maja 2021
ikona autora biały
bitcoin

Ilość stablecoinów na giełdach przewyższyła ilość bitcoinów. W połączeniu z całym sentymentem do kryptowalut i zwiększonymi wypłatami BTC z platform transakcyjnych, cena aktywów bazowych może być gotowa do wzrostu.

MACD Stablecoins Ratio sugeruje wzrost kursu BTC

Według danych od CryptoQuant, wskaźnik MACD Stalebcoins Ratio przeszedł w bardziej byczy stan. Metryka śledzi ilość rezerw BTC w USD podzielonych przez rezerwy stablecoinów na wszystkich giełdach cyfrowych aktywów. Jak twierdzi firma analityczna, MACD Stablecoins Ratio daje ogólny obraz dotyczący presji sprzedaży.

Jak na razie firma zwróciła uwagę na wysoką liczbę stablecoinów w porównaniu do zasobów BTC przechowywanych na giełdach. Wcześniej korelacja między tymi dwoma doprowadziła do dużych ruchów cenowych w obu kierunkach.

screen wykresu Stablecoins Ratio MACD

Stablecoins Ratio MACD. Źródło: CryptoQuant

Dla przykładu, hossa 2020/2021 rozpoczęła się we wrześniu ubiegłego roku – w tym czasie stablecoinów było na giełdach znacznie więcej niż bitcoinów.

Z kolei liczba BTC zastąpiła liczbę stablecoinów na początku 2021 roku, gdy podstawowa kryptowaluta cofnęła się o kilka tysięcy dolarów.

Pamiętając o tym, CryptoQuant stwierdził, że bitcoin ma teraz “wystarczająco dużo naboi, aby pójść w górę”. W ciągu ostatnich kilku dni BTC odzyskał 10 000 dolarów i wskoczył na poziom ok 40 000 dolarów.

Nastąpiło to po najbardziej gwałtownej korekcie na całym rynku, podczas której bitcoin spadł z 50 000 USD do 30 000 USD.

Warto zauważyć, że inwestorzy w czasie najbardziej gwałtownych dni krachu zdeponowali ogromne ilości BTC na giełdach . Jednak od tego czasu zaczęli oni wypłacać znaczne kwoty, a ilość bitcoinów znajdujących się na platformach znacznie spadła w ciągu kilku ostatnich dni.

Strach i chciwość

Poprzez porównanie różnych danych, w tym zmienności, wolumenu, badań i interakcji w mediach społecznościowych, indeks Fear and Greed podsumowuje ogólne odczucia inwestorów. Waha się on od 0 (skrajny strach) do 100 (skrajna chciwość), aby określić, czy sentyment jest negatywny czy pozytywny.

Jednakże, podobnie jak MACD Stablecoins Ratio, zwykle wskazuje on rynkowy szczyt lub dno. Kiedy Indeks przechodzi do skrajnej chciwości, ceny zaczynają się cofać i odwrotnie.

W połowie kwietnia, kiedy bitcoin osiągnął 65 000 USD wskaźnik ten znajdował się znacznie powyżej 75. Krótko po tym, kryptowaluta rozpoczęła swój stopniowy spadek.

Obecnie Indeks Strachu i Chciwości znajduje się w stanie “skrajnego strachu” (na poziomie 22) od ponad tygodnia – od czasu, gdy BTC spadł do 30 000 USD. W związku z tym, jeśli historia się powtórzy rynek może pójść dalej na północ.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Co to jest staking kryptowalut? Jak zacząć stakowanie?

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Omni Network (OMNI) - Nowa kryptowaluta w Binance Launchpool

Binance nie zwalnia tempa. Giełda dodała kolejny projekt do swojej platformy Binance Launchpool. Tym razem jest to kryptowaluta Omni Network (OMNI). W tym artykule rozłożymy ten projekt na czynniki pierwsze. Wyjaśnimy też jak farmić tokeny na Binance Launchpool! Uwaga: Jeśli założysz konto na Binance z tego linka, tuż przed listingiem OMNI (17 kwietnia), na Twoim […]

Darmowe pieniądze za rejestrację w aplikacji w 2024

Kiedyś trendem były aplikacje, które dawały pieniądze za klikanie, czy też wypełnienie ankiet. A co gdybym powiedział Ci, że istnieją aplikacje, które płacą za rejestrację? Wystarczy, że założysz konto, przejdziesz weryfikację i wykonasz jakąś dodatkową czynność. Proste, prawda? Przejdźmy więc do szczegółów! Sprawdźmy jak otrzymać darmowe pieniądze za rejestrację w 2024 roku! Jaka aplikacja płaci […]

Handluj kontraktami futures i zgarniaj ENA

Binance Futures wprowadza kolejną ciekawą promocję. To doskonała okazja zarówno dla traderów futures, jak i nowicjuszy w copy tradingu. Przez ograniczony czas, uczestnicy mogą zgarnąć część z puli 300 000 ENA. Aby wziąć udział, wystarczy zarejestrować się i spełnić proste warunki. Promocja trwa od 3 do 12 kwietnia 2024 i dzieli się na trzy części. […]

Boty do kryptowalut - automatyczne zarabianie na krypto

Jeżeli tutaj trafiłeś to prawdopodobnie szukasz bota, który pozwoli Ci automatycznie zarabiać pieniądze na kryptowalutach. Niestety, mamy dla Ciebie smutną wiadomość - takie boty nie istnieją, a jeśli ktoś oferuje Ci czysty, łatwy i szybki zarobek na botach handlowych to możesz mieć pewność, że to po prostu scam. Wciąż istnieje jednak pewna opcja, a mianowicie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram