Cardano ma bardzo produktywny pierwszy kwartał 2023 r.

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 21 kwietnia 2023
ikona autora biały
cardano

Cardano od lat próbuje strącić Ethereum z tronu jako największej platformy smart kontraktów na świecie. Obecny market cap projektu wynosi 14,4 miliarda dolarów. Oznacza to, że Cardano ma jeszcze sporo do zrobienia w tym względzie - kapitalizacja Ethereum to przeszło 230 mln USD.

Niemniej jednak ADA wciąż robi postępy i w pierwszym kwartale 2023 roku udało jej się uplasować na 7 miejscu w rankignu kryptowalut na CoinMarketCap.

Wzrost Cardano

W ciągu pierwszego kwartału 2023 roku Cardano prawie podwoiło swoją wartość. Jego kapitalizacja rynkowa wzrosła z 8,6 mld dolarów do obecnych 14,4 mld dolarów. Oznacza to wzrost o 67,4 procent. Oznacza to, że Cardano nie rosło tak szybko jak Bitcoin w ciągu pierwszych trzech miesięcy 2023 roku, ale nadal jest to ponad przyzwoity wzrost.

Całkowita wartość zablokowana - całkowita wartość aktywów w ramach ekosystemu smart kontraktów Cardano - również wzrosła całkiem sporo. W ciągu trzech miesięcy urosła z 50,8 mln USD do obecnych 161,84 mln USD.

Najważniejszą aplikacją w ramach ekosystemu Cardano jest nadal Minswap, zdecentralizowana giełda (DEX). Stanowi ona 35,89 procent wszystkich aktywów na platformie Cardano i naprawdę odgrywa ważną rolę w ekosystemie.

Stablecoiny na fali wznoszącej

Wykorzystanie stablecoinów na Cardano również znacznie wzrosło w pierwszym kwartale 2023 roku. Tak mówi najnowszy raport badawczy Messari. IUSD firmy Indigo i DJED podniosły wartość stablecoinów na Cardano o 261 procent.

Te dwa stablecoiny w szczególności, według Messari, były powodem, dla którego całkowita wartość w sieci Cardano gwałtownie wzrosła w 2023 roku. Ponadto, wraz z pierwszym Hydra Head, tak zwane rozwiązanie warstwy 2 zadebiutowało w głównej sieci Cardano.

Ideą serii Hydra jest zwiększenie skalowalności sieci. Nawiasem mówiąc, pierwsza Hydra Head nie jest jeszcze dostępna dla wszystkich. Na razie jest to głównie tylko testowanie, czy technologia działa.

W sumie więc możemy powiedzieć, że Cardano miało produktywny pierwszy kwartał 2023 roku. Projekt ma więc jeszcze długą drogę przed sobą, ale pierwsze ciekawe aplikacje powoli już na nim ruszają.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Założyciel Curve kupił willę za 40 mln USD

Curve Finance to popularny protokół zdecentralizowanych finansów (DeFi) w sieci Ethereum (ETH), który wystartował w 2020 roku. Obecnie jest czwartym co do wielkości projektem DeFi na Ethereum. Jego całkowita zablokowana wartość (TVL) wynosi 4 miliardów dolarów, według danych DefiLlama. Curve Finance zostało zaprojektowane przez Michaela Egorova i koncentruje się na optymalizacji płynności stablecoinów. Egorov jest […]

Krótkoterminowi posiadacze BTC ponownie sprzedają z zyskiem

W ostatnim czasie Bitcoin (BTC) wywoływał niewielkie podekscytowanie wśród inwestorów kryptowalutowych. Po dużym odbiciu w pierwszym kwartale, w pewnym sensie potrzebował czasu, aby się z tego otrząsnąć. Od końca marca cena notowana jest kilka tysięcy dolarów poniżej kluczowego oporu na poziomie 30 000 USD, ale w minionym miesiącu spadła jeszcze poniżej 26 000 USD. Obecnie […]

JPMorgan: Rosnące ceny złota pchną bitcoina do 45 000 USD

Analitycy banku inwestycyjnego JPMorgan, kierowani przez starszego stratega Nikolaosa Panigirtzoglu, uważają, że rosnące ceny złota wpłyną również na kurs bitcoina. Ich zdaniem BTC osiągnie poziom 45 000 USD. Zespół Nikolaosa Panigirtzoglou podkreślił, że istnieje znaczna korelacja między kursami bitcoina i złota. Złoto kosztuje obecnie około 2000 USD, co jest niezwykle wysoką wartością. Według JPMorgan ozacza […]

Czy Binance mieszała środki klientów z środkami firmy?

Giełda kryptowalut Binance zaprzeczyła informacjom zawartym w artykule Reutersa, w którym stwierdzono, że w 2020 i 2021 r. platforma łączyła środki użytkowników z własnymi przychodami. Patrick Hillman, dyrektor ds. strategii firmy, wyraził opinię, że dziennikarze agencji desperacko chcieli napisać "złą historię", która okazała się "słaba". Menedżer wyższego szczebla napisał: "Następnie napisali 1000 słów teorii spiskowych […]

Kolejny kandydat na prezydenta USA przyjmuje darowizny w bitcoinach

Kandydat na prezydenta USA Vivek Ramaswamy ogłosił, że przyjmuje darowizny w bitcoinach (BTC) na nadchodzące wybory prezydenckie w 2024 roku. Poszedł on więc w ślady Roberta F. Kennedy'ego Jr, który od jakiegoś czasu jest zwolennikiem pierwotnej kryptowaluty. Robert w miniony weekend został pierwszym kandydatem na prezydenta, który ogłosił, że będzie akceptował darowizny w BTC. Darczyńcy […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram