Cardano ma bardzo produktywny pierwszy kwartał 2023 r.

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 21 kwietnia 2023
ikona autora biały
cardano

Cardano od lat próbuje strącić Ethereum z tronu jako największej platformy smart kontraktów na świecie. Obecny market cap projektu wynosi 14,4 miliarda dolarów. Oznacza to, że Cardano ma jeszcze sporo do zrobienia w tym względzie - kapitalizacja Ethereum to przeszło 230 mln USD.

Niemniej jednak ADA wciąż robi postępy i w pierwszym kwartale 2023 roku udało jej się uplasować na 7 miejscu w rankignu kryptowalut na CoinMarketCap.

Wzrost Cardano

W ciągu pierwszego kwartału 2023 roku Cardano prawie podwoiło swoją wartość. Jego kapitalizacja rynkowa wzrosła z 8,6 mld dolarów do obecnych 14,4 mld dolarów. Oznacza to wzrost o 67,4 procent. Oznacza to, że Cardano nie rosło tak szybko jak Bitcoin w ciągu pierwszych trzech miesięcy 2023 roku, ale nadal jest to ponad przyzwoity wzrost.

Całkowita wartość zablokowana - całkowita wartość aktywów w ramach ekosystemu smart kontraktów Cardano - również wzrosła całkiem sporo. W ciągu trzech miesięcy urosła z 50,8 mln USD do obecnych 161,84 mln USD.

wykres prezentujący wzrost wartości Cardano w 2023 roku

Najważniejszą aplikacją w ramach ekosystemu Cardano jest nadal Minswap, zdecentralizowana giełda (DEX). Stanowi ona 35,89 procent wszystkich aktywów na platformie Cardano i naprawdę odgrywa ważną rolę w ekosystemie.

Stablecoiny na fali wznoszącej

Wykorzystanie stablecoinów na Cardano również znacznie wzrosło w pierwszym kwartale 2023 roku. Tak mówi najnowszy raport badawczy Messari. IUSD firmy Indigo i DJED podniosły wartość stablecoinów na Cardano o 261 procent.

Te dwa stablecoiny w szczególności, według Messari, były powodem, dla którego całkowita wartość w sieci Cardano gwałtownie wzrosła w 2023 roku. Ponadto, wraz z pierwszym Hydra Head, tak zwane rozwiązanie warstwy 2 zadebiutowało w głównej sieci Cardano.

Ideą serii Hydra jest zwiększenie skalowalności sieci. Nawiasem mówiąc, pierwsza Hydra Head nie jest jeszcze dostępna dla wszystkich. Na razie jest to głównie tylko testowanie, czy technologia działa.

W sumie więc możemy powiedzieć, że Cardano miało produktywny pierwszy kwartał 2023 roku. Projekt ma więc jeszcze długą drogę przed sobą, ale pierwsze ciekawe aplikacje powoli już na nim ruszają.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]

Robert Kiyosaki: "Oszczędzaj złoto, srebro i bitcoiny, nie dolary"

W obliczu hossy na rynku bitcoina, Robert Kiyosaki, autor bestsellerowej książki finansowej "Bogaty ojciec, biedny ojciec", ponownie wezwał do inwestowania w złoto, srebro i pierwszą kryptowalutę. "Prawdziwi kapitaliści obniżają ceny, powodując deflację. Marksiści podnoszą ceny, powodując inflację. Nasi przywódcy są marksistami, dlatego mamy inflację. Chroń się przed naszymi marksistowskimi przywódcami. Oszczędzaj złoto, srebro i bitcoiny, […]

Raiffeisen Bank pozwoli handlować kryptowalutami

Austriacki bank Raiffeisen aktywnie rozszerza swoją obecność na rynku kryptowalut - od stycznia 2024 r. klienci będą mogli handlować tego typu aktywami cyfrowymi. Początkowo usługa będzie oferowana tylko klientom w Wiedniu, gdzie znajduje się siedziba banku. Projekt będzie realizowany wspólnie z giełdą kryptowalut Bitpanda. Szef innowacji banku, Curt Chadha wyjaśnił: "Zaczynamy od Wiednia, ponieważ mieszka […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram